Ana Sayfa > TERÖR VE GÜVENLİK

AYM, devlet sistemiyle uyumsuz hale geldi
15 Ekim 2020
Bu haber 1235 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Anayasa mahkemesi, zaman içinde yetki sınırlarını zorlayarak hukuk sistemini yavaşlatan, diğer erklere müdahale ederek demokratik işleyişi sekteye uğratan bir hüviyete bürünmüş; devlet sistemiyle uyumsuz bir yapı hâline gelmiştir" dedi.... MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, Anayasa Mahkemesinin bir nevi Yargıtay işi görmeye başladığını ileri sürerek, "Yüksek mahkeme nasıl canı isterse öyle karar veriyor. Burada bir yetki aşımı var." dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın,  Anayasa mahkemesinin başlattığı tehlikeli tartışmaları gazetemiz TÜRKGÜN'e değerlendirdi.

Darbelerden ve müdahaleci zihniyetten çok çekmiş, bu yolda şehitler vererek mücadele etmiş bir siyasi parti olarak, bu cüretkâr teşebbüsü şiddete kınadıklarını belirten Yalçın açıklamasında şunları kaydetti:

MHP'li Yalçın: AYM, devlet sistemiyle uyumsuz hale geldi

''Bilindiği üzere 1960 Askerî Darbesi sonrasında, milletin bir an evvel normal demokratik hayata dönüş ve adaletin tecellisi yolundaki beklentileri tasfiye edilmiş, darbe zihniyetinin kalıcı olması için 1961 Anayasası hazırlanmıştır.

1961 Anayasası, Türkiye’nin en mükemmel Anayasa metinlerinden biri olan ve “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” düsturunu TBMM eliyle hayata geçiren 1924 Anayasa’sını ilga ederek, millî hâkimiyeti birtakım ortak ve dayılara paylaştırmıştır.

Egemenlik, asıl sahibi olan milletin elinden alınarak bazı kurumlara taksim edilmiş; “devlet içinde devlet” ve “egemenliğe ortakçı” müesseseler türetilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin ve TBMM İçtüzüğünün Anayasaya şekil ve esas bakımlarından uygunluğunu denetlemek üzere en yüksek yargı organı olarak kurulan Anayasa Mahkemesi de 1961 Anayasa’sının ürünüdür.

Lakin Anayasa mahkemesi, zaman içinde yetki sınırlarını zorlayarak hukuk sistemini yavaşlatan, diğer erklere müdahale ederek demokratik işleyişi sekteye uğratan bir hüviyete bürünmüş; devlet sistemiyle uyumsuz bir yapı hâline gelmiştir.

Bu arada 2018 Temmuz’unda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yürürlüğe girdikten sonra, Türkiye yeni bir yönetim modeliyle yeni bir demokratik işleyişe geçmiş; yasama, yürütme ve yargı erklerinin icra alanları da buna göre yeniden tanımlanmıştır.

Son dönemde Anayasa Mahkemesince alınan ve millî iradenin hayati tecellilerine karşı durarak onu ciddi surette inciten mahzurlu kararlar, 1961 Anayasa’sını hazırlayan zihniyetin genetiğini aksettiren bu köhne ve kağşamış yapının yeni hükümet modeline uyum sağlayamayacağını net bir şekilde ortaya koymuştur.

Anayasa Mahkemesinde vesayetçi ve müdahaleci kafanın hâlâ yaşadığının son göstergesi; üyelerinden birinin, Türkiye’de darbecilik özleminin sembolü olan “Işıklar yanıyor.” sloganıyla sosyal medyadan kamuoyuna mesaj vermesi olmuştur.

Darbe, vesayet ve müdahale iması kokan bu sosyal medya paylaşımı, sadece Türk demokrasisini değil; Cumhuriyet’in bütün kazanımlarını hedef alan tehlikeli bir sinyal, millî iradenin önünü kesmeye dönük ayarsız bir “kırmızı ışık”tır.

Gezi sürecinin yargı düzlemindeki versiyonu gibi algılanan bu sorumsuz paylaşımın, kendini muhalif olarak tanımlayan birtakım sözde sanatçı, akademisyen ve yazarlar tarafından desteklenmesi de darbe özleminin pusuda beklediğinin işareti olmuştur.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Anayasa Mahkemesi yeniden yapılandırılmalıdır.” cümlesiyle yaptığı çıkışın ne kadar haklı ve yerinde olduğu, bu vesileyle bir kez daha anlaşılmıştır.

Anayasa mahkemesi, kurucu aklın bileşimine kattığı antidemokratik unsurlar dolayısıyla içinde bulunduğu hukuk sistemine uyum sağlamakta zorlanmaktadır.

Her ne kadar anayasal bir yargı kurumu olsa da hamurunda birebir ölçüde darbe mayası bulunan bu yapıdan günümüze yansıyan, bir tür aslına çekim tezahürüdür.

Geçmişte orduda canlı tutulmaya çalışılan, ancak demokrasiye ve Cumhuriyet’e gönülden bağlı mümtaz ordu mensuplarınca temizlenen darbeci anlayışın, bu defa yargı erkinin zirvesinde hortlatılmak istenmesi asla kabul edilemez.

Bugün Anayasa Mahkemesinden gelen, söz konusu paylaşımın kurumsal görüşü yansıtmadığı yolundaki açıklama; sosyal medya üzerinden patlayan skandalın ortalığa saçtığı pislikleri temizleyemeyecek ve karanlık bir kalkışma sürecini davet etme potansiyelini örtbas edemeyecektir.

Demokrasimizi tehdit eden ve yargı erkinin basiretini bağlamayı hedefleyen bu “kırmızı ışık”, millet iradesinin tecelligâhı olan TBMM tarafından söndürülmelidir.

Bütün siyasi partileri; demokrasimizi daha da güçlendirecek, Türkiye’nin güncel hukuki ihtiyaçlarına cevap verebilecek, yeni yönetim modeline uyumlu, darbeci ve müdahaleci zihniyetten arındırılmış bir Anayasa mahkemesi vücuda getirilmesi için parlamentoda el birliği etmeye davet ediyoruz.

Darbelerden ve müdahaleci zihniyetten çok çok çekmiş, bu yolda şehitler vererek mücadele etmiş bir siyasi parti olarak, bu cüretkâr teşebbüsü şiddete kınıyoruz.''

*****************

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Yaşar YıldırımAnayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma tepki gösterdi.

Yıldırım, Anayasa Mahkemesi üyesinin yaptığı paylaşımın vesayeti andırdığını ve darbe çağrışımı yaptığını belirterek "Hakim bey 'Bu maksatla söylemedim.' diyor ama sonuç itibarıyla 'Şüyuu, vukuundan beter.' diye bir tabir vardır. Askeri vesayet bitti, hakim vesayeti mi başladı? Soru işaretleri... Bu yanlış. Türkiye'de darbeler dönemi bitmiştir, hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir." ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım: Yüksek mahkeme nasıl canı isterse öyle karar veriyor

Yıldırım, Engin Yıldırım'a yönelik Anayasa Mahkemesinin nasıl bir işlem yapacağını takip ettiklerini belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gelişmeleri önceden öngördüğünü vurgulayan Yıldırım, Bahçeli'nin Türk Tabipleri Birliğine (TBB) ilişkin sözleri üzerine herkesin ayağa kalktığını ancak şu an TBB'nin başına getirilen ismin PKK ile ilişkisini gizlemeyen bir terörist olduğunu ve bu kişinin FETÖ ile bağlantıları olduğunu ileri sürdü.

Bahçeli'nin bu sebeple TBB için "Kapatılmalıdır" görüşünü paylaştığını aktaran Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anayasa Mahkemesi ile de ilgili Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu hadise bir bunun parlamenter sistemin ve darbenin ürünü olduğudur. Anayasa Mahkemesinin görevi nedir? Parlamentodan çıkan kanunların anayasaya uygun olup olmadığını izlenmesi, takibi ve düzeltilmesi. Hem darbe ürünü hem de parlamenter sistemin ürünü... Bugün Türkiye'de sistem değişmiştir, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gelmiştir. Bu sistem geldikten sonra kurum ve kuruluşların da yeni sisteme göre ayarlanması ve uygulanması gerekir."

"Bir nevi Yargıtay işi görmeye başladı"

Yıldırım, Anayasa Mahkemesine yönelik yapılacak düzenlemeyi parlamentonun belirleyeceğini vurgulayarak "Görev ve yetkilerini de belirlemek gerekir. Anayasa Mahkemesinin kuruluş amacı ve görevi, kanunların anayasa uygun olup olmadığının denetimi ama önüne gelen Anayasa Mahkemesine müracaat ediyor. Bir nevi Yargıtay işi görmeye başladı. Kendi sınırlarını genişletiyor. Hiç kimsenin de müdahale etme gibi bir şansı yok. Yüksek mahkeme nasıl canı isterse öyle karar veriyor." şeklinde konuştu.

Anayasa Mahkemesi'nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği yeniden yargılama kararına 14. Ağır Ceza Mahkemesinin "yeniden yargılamaya gerek olmadığı" kararıyla karşılık verdiğini hatırlatan Yıldırım, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Şimdi bunun benzeri sistemimizde Yargıtay bozar gönderir yerel mahkeme kararında direnir ama en son sözü Yargıtay söyler. Anayasa Mahkemesinin böyle bir söz söyleme hakkı var mı? Burada bir yetki aşımı var. Ciddi şekilde bir sıkıntı var. Belirlenmesi lazım sınırlarının. Nerede yetkilisin? Nereye kadar yetkilisin?"

Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesinin yapısının değiştirilmesi ile ilgili önerisinin 15 gün sonrasında bu twit paylaşımının olduğunu belirterek gelinen noktasının hoş olmadığını kaydetti.

"Azerbaycan topraklarını kurtarmaya çalışıyor"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, Kafkaslardaki gelişmeleri de değerlendirdi. Azerbaycan'ın kendisine yönelik saldırıya cevap verdiğini ve Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarını kurtarmaya çalıştığını vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Ermenilerin sivillere karşı füze saldırıları var. Dünyadan hiç ses çıkmıyor. Eğer Azerbaycan Türkü bunu yapmış olsa dünya ayağa kalkardı. Rusya'nın etkisi ile bir ateşkes başladı tabii ki esir değişimi veya cenaze değişimleri olacaktır ama bu ateşkes bir tuzak. Mevcut durumu daha da uzatıp müdahale demeyelim de hakimlik noktasında Rus askerlerinin Karabağ'a gönderileceği iddia ediliyor."

Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti olarak da Cumhur İttifakı olarak da MHP olarak da Azerbaycan'ın yanında olduklarına dikkati çekerek "Eğer müzakere olacaksa diplomasi olacaksa da Azerbaycan'ın işgal edilen toprakları Azerbaycan'a verilip müzakere başlatılmalı." diye konuştu.

KKTC'deki cumhurbaşkanlığı seçimleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde geçen hafta sonu yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin olarak Yıldırım, "Buradaki iki ayrı devlet isteyenlerle federasyon isteyenlerin bir karşılaşmasıdır. Bizim endişemiz şudur, federasyon isteyenler bu işten sonuç alırsa oradaki Türklerin konumu Batı Trakya Türklerine döner, azınlık durumunda kalırlar." ifadesini kullandı.

Yıldırım, seçimin sonuçlarını, KKTC halkının belirleyeceğine işaret ederek "Büyük bir kısmı sandığa gitmedi inşallah yüksek bir katılımla kendileri açısından en hayırlı kararı verirler." diye konuştu.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer TERÖR VE GÜVENLİK Haberleri

Başlık Tarih
 
Mustafa Kemal Atatürk sadece CHP’lilerin değil ...29 Ekim 2020
CHP sözcülerine çok sert uyarı: Sıkıyorsa buyurun sokağa çıkın!23 Ekim 2020
İP’te FETO borsası açıldı21 Ekim 2020
BEKA MÜCADELEMİZİ BALTALAMA ÇABASINDALAR16 Ekim 2020
Terörist barındıran meslek örgütleri kapatılacak15 Ekim 2020
Osmanağaoğlu'ndan Tunç Soyer'e 'PKK' tepkisi14 Ekim 2020
Kılavuz: Gençlik şiddeti araştırılsın14 Ekim 2020
Kaşıkçı'dan yangınlarla ilgili provokatif paylaşımlara suç duyurusu12 Ekim 2020
İHANETE SESSİZ KALINIYORSA SÖZ BİTMİŞTİR11 Ekim 2020
Dağlık Karabağ Türk'tür, Ermenistan işgalcidir11 Ekim 2020
Ermenistan ve PKK, terör ortakları09 Ekim 2020
Kabahat edepsiz Çilingiroğlu’nu havlatan Halk TV’de…07 Ekim 2020
“Ortada bir KARABAĞ SORUNU yoktur, ” 01 Ekim 2020
CHP’nin Erivan’la aynı kapta erimesine şaşmamalı01 Ekim 2020
"Karabağ Türk’ündür, Türk ilidir!"29 Eylül 2020
TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR29 Eylül 2020
Azerbaycan'dan Ermenistan'a ağır darbe: İmha edildi29 Eylül 2020
"CHP'nin tavrı utanç verici"28 Eylül 2020
CHP; Kandil, Pensilvanya ve HDP’nin uydusu haline gelmiştir25 Eylül 2020
Avukat cübbeli müsvedde!25 Eylül 2020
ÇAKICI’DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR25 Eylül 2020
Kılıçdaroğlu'na: Allah Türk milletini sizin gibi istismarcılardan korusun24 Eylül 2020
İhanet nerede zillet orada23 Eylül 2020
TÜSAV’dan Türk Tabipler Birliği'ne tepki!22 Eylül 2020
Fransa'ya yeniden haddini bildirmenin zamanı gelmiştir21 Eylül 2020
Kanla yazılan destan: Sakarya Zaferi13 Eylül 2020
Akçay: "Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ne işi var?"12 Eylül 2020
'Ülkücü Hareket; 12 Eylül’de ölümle sınanmıştır'12 Eylül 2020
Adana şiddet değil, hizmet bekliyor11 Eylül 2020
Aydın'dan Macron'a tepki: Ucuz siyaset11 Eylül 2020
MHP`DEN PANKART SALDIRISINA SERT TEPKİ30 Ağustos 2020
Biden’ın sözleri CHP, HDP ve İP’in maskesini düşürmüştür17 Ağustos 2020
Türkiye karşıtlığından oy uman politikacılar furyasının yeni figürü: Joe Biden16 Ağustos 2020
Tarih, Türk’ü sınamanın hazin emsalleriyle doludur15 Ağustos 2020
Kılavuz: "PKK'ya FETO'ya, İŞİD'e, PYD'e göz açtırmayan bir mücadele var"13 Ağustos 2020
UMUTLANDIRAN ÖNERGE11 Ağustos 2020
Akçay: İP, terör destekçilerine sahip çıkmıştır29 Temmuz 2020
Sosyal medya artık bir milli güvenlik meselesidir26 Temmuz 2020
CHP'nin izlediği kin ve nefret siyaseti ...17 Temmuz 2020
Kılıçdaroğlu Kandil ve Pensilvanya’nın vesayetine girmiştir16 Temmuz 2020
FETÖ İLE YOL YÜRÜYEN SAHTE 15 TEMMUZ KAHRAMANLARI...13 Temmuz 2020
GENÇLERİMİZİN UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇMASI GEREKİR12 Temmuz 2020
"Srebrenitsa vahşeti en büyük insanlık suçlarından biri"12 Temmuz 2020
15 Temmuz şeytanın darbe girişimidir10 Temmuz 2020
Alıcık Başbağlar katliamını unutmadı06 Temmuz 2020
Kılıçdaroğlu herkesi kendi gibi vesayet altında sanıyor01 Temmuz 2020
Türkiye'ye operasyon çekmek isteyenler önce Kılıçdaroğlu'nun kapısını çalıyor29 Haziran 2020
Öztürk'ten Vatandaşlara Dolandırıcılık Uyarısı28 Haziran 2020
“ARINÇ MHP DÜŞMANIDIR, ÜLKÜCÜ DÜŞMANIDIR”27 Haziran 2020
BAŞKA BAYRAĞA SELAM ÇAKANLAR22 Haziran 2020
"SON TERÖRİST ÖLDÜRÜLÜNCEYE KADAR TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDECEK"19 Haziran 2020
Haç ile Hilal'in Kavgası Bitmez15 Haziran 2020
AYASOFYA ZEMİNİNDE EGEMENLİK RESTLEŞMESİNİN ZAMANI GELMİŞTİR.13 Haziran 2020
"LPG konusunda her alanda alınması gereken önlemler bulunmaktadır"12 Haziran 2020
PKK saldırısına kınama ve şehit siviller için taziye mesajı10 Haziran 2020
"DEYYUS" ifadelerine sert tepki: Uzman Çavuşlar yalnız değildir08 Haziran 2020
MHP Ankara İl Başkanı Baştuğ’dan iftiralara sert cevap06 Haziran 2020
Şahin: Tunç Soyer İzmir'i HDP'lileştirmeye çalışıyor06 Haziran 2020
CHP ve HDP, terör örgütü üyesi olan vekillere sahip çıkıyor04 Haziran 2020
MHP'li Öztürk'ten polise elektroşok cihazı teklifi04 Haziran 2020
Çakma hocan Fethullah Gülen29 Mayıs 2020
Yalçın'dan Yaşar Okuyan'a tepki29 Mayıs 2020
Düşünce suçlusu olarak kastedilen PKK ve FETÖ terör örgütü mensuplarıdır!26 Mayıs 2020
İP, fetö elebaşının memleket masası projesinin taşeronluğunu yapmaktadır22 Mayıs 2020
Özdemir'den sınırlarımızla ilgili kritik uyarı22 Mayıs 2020
Genel Başkanımıza saldıranlar, ucuz sahtekârlardır21 Mayıs 2020
CHP'nin terör örgütlerine sahip çıktığını cümle alem biliyor21 Mayıs 2020
Yönter'den Uzman Çavuş açıklaması20 Mayıs 2020
Sosyalist Emre Kınay, Akşener’i şahit tuttu17 Mayıs 2020
Taha Akyol sen sadece çıkarını düşünüyor, Pensilvanya'nın tetikçiliğini yapıyorsun.17 Mayıs 2020
Aile güçlü olduğu sürece devletin güçlü olduğu kabul edilmiştir15 Mayıs 2020
CHP, vesayetten hüküm giymiş sabıkalı bir parti12 Mayıs 2020
İrfan sahibi Türk Milleti Liderimizin tek cümlesiyle meseleyi kavramıştır. 05 Mayıs 2020
“GÖRDÜĞÜM YERDE DÜŞMAN MUAMELESİ GÖRECEKSİN”02 Mayıs 2020
TEKRAR DÖVÜNMEK, TEKRAR AĞLAMAK İSTEMİYORUZ!26 Nisan 2020
Çanakkale ruhu, Millî Mücadele ruhunun başlangıcını oluşturmuştur25 Nisan 2020
Türk milleti asildir, soykırım yapmaz!24 Nisan 2020
Soykırım iddiaları koca bir yalan edebiyatıdır24 Nisan 2020
Yıldırım: Şahsımı “demokrasi düşmanı” diye yaftalamaya çalışmak teke altında buzağı aramaktır20 Nisan 2020
İP’li Ümit Özdağ, Bayır-Bucak Türkmenlerinin ekmeğine göz dikti19 Nisan 2020
CHP ve yancıları yoldaş ve Demirtaşlarını kurtarma derdine düşmüştür16 Nisan 2020
'CHP, HDP ve İP, hainlere istedikleri infaz indirimi kabul edilmeyince yasayı engellemeye çalıştı'15 Nisan 2020
Hiçbir kudret teröristi kodeslerden çıkarmaya yetmeyecektir12 Nisan 2020
Hainlerin kaderi hep yenilmek olacak12 Nisan 2020
“DEVLET VE MİLLET ELELE VERMİŞTİR”11 Nisan 2020
Yasak gündüz açıklansa olmaz mıydı11 Nisan 2020
CHP-İP-HDP, PKK ve Fetullahgillerin infaz indiriminden yararlanamayacak olmasından rahatsız10 Nisan 2020
Kalaycı: “Silah testi için laboratuvar Konya'da kurulmalı” 11 Mart 2020
CHP küresel çeteler başta olmak üzere hainler tarafından ele geçirildi07 Mart 2020
“PKK’nın alt ağzı olan HDP ile oynaşmayı bırakın”06 Mart 2020
“AB sığınmacılar konusunda sınıfta kaldı”05 Mart 2020
Arkaz: Virüs, savaşta atılan mermiden daha tehlikeli05 Mart 2020
Siyasi simsarlar, ayıptır, ayıp…!04 Mart 2020
'Bütün varlığımızla devletimizin yanındayız'02 Mart 2020
Mehmetçiğe destek01 Mart 2020
Türk Devleti Hesap Soracaktır29 Şubat 2020
MHP'den Depremzedelere ziyaret29 Şubat 2020
Hain saldırıya kınama28 Şubat 2020
Özdemir, uyuşturucu ile mücadeleyi meclis gündemine taşıdı24 Şubat 2020
CHP, ön tarafta TC tabelası koyarlar, arkada HDP’yle buluşurlar24 Şubat 2020
Yönter: Tedbirimizi almalıyız22 Şubat 2020
MHP’li Avcı ve Öztürk’ten CHP’li Özgür Özel’e tepki!21 Şubat 2020
Almanya'daki ırkçı terör saldırısına tepki20 Şubat 2020
Uyuşturucu en az terör kadar tehlikeli20 Şubat 2020
‘Aşısı bir türlü bulunamayan mikrop’19 Şubat 2020
FETÖ elebaşını ziyaretin sakıncası yok mu?15 Şubat 2020
“ÖNEMLİ OLAN GARANTİYİ GÖRMEDEN VE ZAMANINDA DEVLETİN YANINDA OLMAK”13 Şubat 2020
Bahçeli, darbeye karşı direnişi başlatırken Kılıçdaroğlu neredeydi?13 Şubat 2020
Katil sürüsü için su ısınmaktadır12 Şubat 2020
Akıncı "Hatay halkından özür dilemeli"11 Şubat 2020
TARİH SAYFALARINDA, KÜÇÜK HESAP YAPANLARA YER OLMAZ09 Şubat 2020
Kıbrıs Türklerinden, Türkiye'den özür dilemesidir09 Şubat 2020
Akıncı ve yancısı derhâl görevlerinden istifa etmeli09 Şubat 2020
"Türkiye'nin ayağındaki prangalardan kurtulması lazım"08 Şubat 2020
MHP heyeti, Van'da yaşanan çığ felaketi bölgesinde08 Şubat 2020
CHP-HDP-İP bekçilere karşı birleşti07 Şubat 2020
MHP heyeti felaket bölgesine gidiyor06 Şubat 2020
Şehit yakınları ve Gazilerimizin sorunları mecliste04 Şubat 2020
CHP Fetörasyon peşindedir 04 Şubat 2020
CHP’NİN ARIZALI POLİTİKALARI02 Şubat 2020
Yunan vekile; "insan müsvettesi haddini bil"31 Ocak 2020
Kılıçdaroğlu FETÖ ve PKK ile kolkola27 Ocak 2020
Bahçeli : Türkiye her zorluğu aşmaya muktedirdir25 Ocak 2020
'Elazığ'daki deprem bizleri de derin bir üzüntüye boğmuştur'25 Ocak 2020
FETÖ'nün bir siyasi ayağı CHP'de faaliyet halindedir23 Ocak 2020
Hem insan hem de hayvan katilleriyle mutlaka hesaplaşacağız18 Ocak 2020
Mücavir alanımızda huzur olmadan huzur ikliminde olamayız16 Ocak 2020
Devlet Bahçeli: AA'nın ofisine yapılan saldırı Türkiye’ye çok net hakaret ve husumettir15 Ocak 2020
MHP'li Bulut, Ankara Barosu'nun kararını eleştirdi07 Ocak 2020
MHP Heyeti Sarıkamış’a gidiyor04 Ocak 2020
'Şuurlu vatan hainlerini ciddiye almıyoruz'26 Aralık 2019
Son haçlı seferi 15 Temmuz gecesi yapıldı19 Aralık 2019
Cumhur İttifakıyla terörle müzakere bitmiş, mücadele başlamıştır19 Aralık 2019
TBMM'de CHP ile MHP arasında 15 Temmuz tartışması18 Aralık 2019
MHP, Türkiye’ye dönük, hainane hesapları yıkmaya devam edecektir14 Aralık 2019
ABD senatosuna “Soykırım” tepkisi13 Aralık 2019
Aziz Atatürk; kimsenin zırh-ı kebairi, kimsenin paravanı ve maskesi de değildir.10 Aralık 2019
Türk Milleti Küresel Oyunları Bozacak Güçtedir29 Kasım 2019
Alevi bir ailenin evinin kapısı işaretleyen tescilli vatan hainidir28 Kasım 2019
Türkiye korsan terör devletine darbe indirdi22 Kasım 2019
Taytak'tan bölücülere sert tepki21 Kasım 2019
Kimse Ahmet Kaya'yı masum göstermesin18 Kasım 2019
"Suça sürüklenen çocukların sorunları incelenmeli"18 Kasım 2019
“FETÖ’cülere ağlayanlar en büyük haindir” 03 Kasım 2019
"Devletin Dili Türkçedir' ifadesini değiştirmek isteyen Soyer'e tepki!03 Kasım 2019
ABD tehditlerinin sinek vızıltısı kadar değeri yok31 Ekim 2019
Terör ve soykırım ifadesi ABD dış politikasının temel prensibidir30 Ekim 2019
Su testisi su yolunda kırılır30 Ekim 2019
Akıncı, işgal ettiği makama yakışmıyor27 Ekim 2019
Terör koridoru projesi sonsuza kadar tarihe gömülmüştür25 Ekim 2019
HDP ile yatıp PKK ile kalkan CHP22 Ekim 2019
Türkiye tehditlere boyun eğmez17 Ekim 2019
Harekat Bölgede Barışı Ve Huzuru Sağlayacak16 Ekim 2019
Fırat Kalkanı'nda DEAŞ'ın başını ezdik, karşılaşırsak yine ezeriz16 Ekim 2019
PKK/PYD/YPG, bir terör örgütüdür.16 Ekim 2019
"TERÖR ÖRGÜTÜNÜ NATO'YA ALDINIZ DA HABERİMİZ Mİ YOK"13 Ekim 2019
'Hançer ummadığımız yerden gelmiştir'13 Ekim 2019
"Barış Pınarı Harekatı uyuşturucu bataklığını da kurutacak"12 Ekim 2019
Barış Pınarı Harekâtı 11 Ekim 2019
Barış Pınarı, Ortadoğu coğrafyasının ilacıdır 11 Ekim 2019
TÜRKİYE MİLLİ GÜVENLİĞİNİ MÜDAFAA AZMİNDEDİR08 Ekim 2019
HADİ ORADAN08 Ekim 2019
CHP koltuk hırsı uğruna ateşle oynuyor07 Ekim 2019
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: Büyükelçiliğin beğenisi kasıtlı07 Ekim 2019
ABD Büyükelçisi 'istenmeyen adam' ilan edilmelidir06 Ekim 2019
İmamoğlu'nun Türk Düşmanlığına Ülkücülerden Anlamlı Tepki06 Ekim 2019
Semih Yalçın, “MHP Lideri Devlet Bahçeli’siz bir siyaset hayali kuruyorsunuz ya, daha çok beklersiniz!” 06 Ekim 2019
Devlet Bahçeli . Dosta güven düşmana korku vermektedir."06 Ekim 2019
CHP; HDP ve PKK , FETÖ’nün kuyruğuna takıldı05 Ekim 2019
'Rahatsız olanların Türk Milleti ile bağı yoktur'03 Ekim 2019
MHP'den, Yeni Yargı Paketine İnceleme.01 Ekim 2019
''Esad rejiminin sözcülerini ülkeye davet eden Kılıçdaroğlu ihanet içerisindedir''29 Eylül 2019
MHP Şırnak İl Başkanlığına alçak saldırı25 Eylül 2019
Devlet Bahçeli’den çok önemli Kerbela mesajı:10 Eylül 2019
MHP'den "Toplum, Kadın ve Şiddet" sempozyumu10 Eylül 2019
Şartlı Ceza İndirim Yasası çıkacak, Sözümüzün Arkasındayız06 Eylül 2019
ORMAN HAZİNEMİZ TALAN EDİLEMEZ03 Eylül 2019
CHP teröristleri niçin ve hangi gerekçelerle himaye etmektedir?02 Eylül 2019
Yıldız “Terör konusunda bizim tavizimiz yok”25 Ağustos 2019
'Türkiye'nin iç işlerine karışmak kimsenin haddine değildir'23 Ağustos 2019
MHP’li Taşlıçay’dan Türk Eczacılar Birliği açıklaması21 Ağustos 2019
Parlamenterler Derneği’nden Hükûmete ve Soylu’ya tebrik20 Ağustos 2019
CHP, PKK'nın destekçisi HDP'nin eş partisidir19 Ağustos 2019
Bakan Soylu’nun almış olduğu kararların arkasındayız 19 Ağustos 2019
Görevden almalar Terörle mücadelenin gereği19 Ağustos 2019
Soros destekçisi Oya Baydar’a 07 Ağustos 2019
‘’ÜLKÜ OCAKLARI KANLI EYLEM PLANLARI YAPILAN MAĞARALARDA KURULMADI’’06 Ağustos 2019
'Marksistler ABD müttefiki oldu'30 Temmuz 2019
'Milletimiz dün olduğu gibi dalımızı kıranın ağacını kökünden sökecek'29 Temmuz 2019
AYM kararına sert eleştiri! 'Kabul edilemez'28 Temmuz 2019
MHP'li Aydın'dan S-400 açıklaması! 'NATO hukukuna aykırı değil'22 Temmuz 2019
Başkent Ankara, Dilimiz Türkçe’dir. 22 Temmuz 2019
MHP'li Büyükataman'dan Yunanistan'a tepki19 Temmuz 2019
DEĞİŞİME HAZIR OLUNMALI19 Temmuz 2019
Büyükataman'dan sert sözler!15 Temmuz 2019
Kontrollü darbe diyenlerin kendisi, kontrollü siyasetçidir15 Temmuz 2019
PKK’nın eylem kardeşi, FETÖ’nün hedef ortağı İP 11 Temmuz 2019
Çanakkale Savaşı'nda Vatan Uğruna Hayatını Esirgemeyen Atalarımız Yana Yana Yatıyor10 Temmuz 2019
İP Başkanı şirazesini kaybetmiştir04 Temmuz 2019
Hain Anlaşmaya Sert Tepki04 Temmuz 2019
BUYUKATAMAN’DAN CANAN KAFTANCIOĞLU’NA SERT TEPKİ25 Haziran 2019
'S-400 alma diyenler, Türkiye'ye saldırma niyeti olanlardır'07 Haziran 2019
"Teröristlerin inleri imha edilmelidir"06 Haziran 2019
FETÖ ve PKK ile işbirliği yapıyorlar04 Haziran 2019
İsmet Büyükataman'dan 'Komünist Başkan'a sert tepki!30 Mayıs 2019
Milliyetçi Hareket, milletin iradesini gasp etmeye 14 Mayıs 2019
MHP'de Af Konusunda "Devlet Sözü' ve Cezaevlerinde Kapasite Artışı05 Mayıs 2019
İP Müdiresi Akşener; bindiği dalı kesmiş, kendi ayağına kurşun sıkmıştır. 02 Mayıs 2019
"CHP, HDP kanalıyla Pkk’ya kol kanat germeye devam etmektedir."02 Mayıs 2019
"Pkk'nın Beli Kırılmış Durumda"07 Mart 2019
Vatan hainlerini sandığa gömeceğiz07 Mart 2019
Çıkarılmak İstenen AF değil, CEZA İndirimi27 Şubat 2019
27 yıldır dinmeyen acı: Hocalı26 Şubat 2019
Sözde Kürdistan hayalleri görenleri pislik çukuruna gömeceğiz16 Şubat 2019
"HDP'NİN BİR ZİLLET İTTİFAKI ORTAĞI OLDUĞU RESMEN AÇIKLANMIŞTIR"14 Şubat 2019
Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili tekrar değerlendireceğiz11 Şubat 2019
New York'ta Çin yönetiminin Doğu Türkistan'daki baskıcı politikaları protesto edildi 10 Şubat 2019
MHP’DEN SONER YALÇIN’A SERT TEPKİ07 Şubat 2019
“Fırat’ın Doğusundaki Fitne Yok Edilmelidir” 18 Ocak 2019
ÇAKICI: BAHÇELİ’Yİ YARI YOLDA BIRAKMAK ALPARSLAN TÜRKEŞ’E İHANETTİR14 Ocak 2019
MHP'li Öztürk’ten Memurlara Disiplin Affı Teklifi 03 Ocak 2019
Af teklifinin çıkması gerekir31 Aralık 2018
"Kahramanmaraş'ın yerli insanları öldürüldü.17 Aralık 2018
Gazilerimiz bizim kahramanlarımız.06 Aralık 2018
Mahkum Yakınları İzmir'de Siyasetçilere Seslendi03 Aralık 2018
Yazık be.02 Aralık 2018
Büyükataman: ‘İP FETÖ tarzı taktikler uyguluyor’30 Kasım 2018
Sevinç Vural kadına yönelik şiddet24 Kasım 2018
Adalet Komisyonu gecikmeden af teklifini Genel Kurul'a sevk etmelidir 23 Kasım 2018
MHP'Lİ TAYTAK'TAN AİHM KARARINA TEPKİ !20 Kasım 2018
Ceza indirimi konusunda toplumda büyük beklenti var16 Kasım 2018
15 Temmuz Vatikan'ın En Son Tertip Ettiği Haçlı Seferi'dir12 Kasım 2018
ABD Devlet destekli terörizmin hakkını vermektedir08 Kasım 2018
Enginyurt - ABD'nin PKK Elebaşıları Hakkında Bilgi Verene Ödül Açıklaması07 Kasım 2018
MHP'den ”Şartlı ceza indirimi”07 Kasım 2018
'Darbe girişimine karşı konulan iradeyi kimse hafife alamaz' 02 Kasım 2018
"Kaşıkçı Olayında Türkiye'nin Öngöremediği Senaryolar Var"01 Kasım 2018
Terörle Mücadelede MHP’nin Önerileri Dikkate Alınmalıdır 31 Ekim 2018
ÇAKICI’DAN HÜKÜMETE YOLSUZLUK ÇAĞRISI28 Temmuz 2018
ÇAKICI: CIA ajanı, RAHİBİ hiçbir hastalığı olmadan tahliye ettiriyorsun26 Temmuz 2018
Çakıcı: Söylenecek çok söz var ama sayın Bahçeli’ye söz vermişim25 Temmuz 2018
Terörle mücadele kesintiye uğramamalıdır25 Temmuz 2018
“15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN GÜÇLÜ İRADESİNİN GÖSTERGESİDİR”14 Temmuz 2018
ÇAKICI’DAN; CUMHURBAŞKANI'NA ÇAĞRI..!12 Temmuz 2018
"Kimyasal Hadım Değil, İdam"05 Temmuz 2018
Çocuk İstismarcılarını Darağacına Çıkarmak Milletimizin Geleceği...04 Temmuz 2018
Çocuk istismarının çözümü için ne gerekiyorsa varız 03 Temmuz 2018
KORKUYU YENEMEZSEK KAHRAMANLIĞI YÜCELTEMEYİZ 30 Haziran 2018
ALAYINI HADLERİNİ BİLMEYE DAVET EDİYORUZ28 Haziran 2018
Sözde Reisçilere21 Haziran 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH