ATATÜRK'E DİL UZATMAK

11 Mayıs 2017
492 Haber Okunma   0 Haber Yorum

İçinde "Türk" kelimesi geçen her şeyden rahatsız olanlar, AtaTÜRK eleştirisini maske olarak kullanıyor, doğrudan yapamadıkları p.çliği, dolaylı yollardan yapıyorlar!

İnsanın en önemli meziyetlerinden birisi de had bilmesidir. Çünkü haddini bilen kendini bilir, kendini bilen ise şahsiyet sahibidir.

Bugünlerde kendini bilmez, şahsiyetsiz insanlar ağzına geleni konuşuyor, adeta ne kadar meziyetsiz olduklarını tescil ettiriyorlar.  

Bizi biz yapan değerlerimizi ağızlarından akıttıkları salyalarla kirletmeye, basitleştirmeye ve itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar.

Bu tipler kimi zaman dinimize, kimi zaman bayrağımıza, kimi zaman vatanımıza, kimi zaman da Ata'mıza dil uzatan hazımsızlar olarak kendilerini ifşa ediyorlar.

Ne hazindir ki bu zihniyeti tarif etmek için ise dilimizdeki bütün argo sözcükler kifayetsiz kalıyor. O kadar kifayetsiz kalıyor ki o argo sözcükler bu zihniyeti tarif ederken iltifat halini alıyor.

Son dönemin yobaz tarihçileri ve kimi cemaatlerin sözde imamları da Atatürk'ü eleştirmek veya tartışma konusu yapmaktan öteye geçip ailesine dil uzatacak kadar soysuzlaşıyor…

Bunun üzerine de düşünce özgürlüğü havarisi kesilenler "Atatürk eleştirilebilir, tartışılabilir ama ona hakaret edilemez" diyorlar… 

Yani Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü basitleştirmenin farklı bir yolunu gösteriyorlar!

***

7 düvele meydan okuyan ve zaferle çıkan bir liderin neyini tartışacaksın!

Sana cennet bir vatan bırakan Ata'nın neyini eleştireceksin!

Atatürk'ten daha üstün vasıfların mı var da "Şöyle yapsaydı, böyle yapsaydı" diye akıl verme hadsizliğine kalkışacaksın!

Be hey densiz! Hayatına 10 kitap sığdırmış olan sen mi, ömrü cephelerde geçmesine rağmen farklı dillerde binlerce kitabı yutmuş Atatürk'ün kararlarını sorgulayacaksın!

Dünya'nın önünde gıpta ile eğildiği, denize döktüklerinin dahi O'nun liderliğini tartışma konusu yapamadığı Mustafa Kemal Atatürk'ü tartışma konusu yapacaksın!

Evet evet sen! Atatürk'ten daha mı ileri görüşlüsün de kıt aklınla Atatürk'ü eleştireceksin!

***

İçinde "Türk" kelimesi geçen her şeyden rahatsız olanlar, AtaTÜRK eleştirisini maske olarak kullanıyor, doğrudan yapamadıkları p.çliği, dolaylı yollardan yapıyorlar!

***

Atatürk'e dil uzatan, hakaret eden haşeratların birkaç ay hapis yatıp sonrasında tekrar zehir saçmalarından bıktık, usandık. 

Hazır idam konusu gündeme geldiğine göre Ata'ya hakaret edenler de bu yasaya dâhil edilsin.

Hem de öyle boynundan falan değil, dilinden asılsın!


Kadir YILDIZ 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber