ATATÜRK’Ü KENDİLERİNE ZIRH YAPIYORLAR

17 Mart 2019
369 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, 31 Mart Seçimlerine ilişkin değerlendirmesinde, CHP ile HDP arasındaki işbirliğine değinerek; “Hem biz Atatürk’ün partisiyiz diyeceksiniz hem de Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek isteyenlerle işbirliği yapacaksınız. . . CHP, Atatürk’ün adını kullanarak yaptığı hatalara zırh oluşturmaya çalışıyor” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin her platformada Atatürk’ün partisiyiz dediklerini vurgulayan Karakaya; “Atatürk’ün adını kullanarak, yaptıkları yanlışlara zırh oluşturmaya çalıştırıyorlar. Atatürk’ün en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’dir. Atatürk’ü sadece CHP’yi kurmuş bir şahsiyet olarak ifade etmenin bir anlamı yok. Atatürk’ün en büyük eserinin aslında CHP değil de Türkiye Cumhuriyeti olduğunu ifade etmiyorlar” dedi.

‘PKK uzantısı ile ortaklık yapıyorlar’

Mevlüt Karakaya, CHP’nin HDP ile işbirliği yapmasının Atatürk ile hiçbir şekilde bağdaşmayacağını vurgulayarak; “Ülkenin belli bir kesimini Kürdistan olarak ifade eden, ülkeyi bölmeye çalışan PKK’nın uzantısı bir siyasi parti ile ortak iş yapıp, sonra da Atatürk’ün partisiyiz, CHP’yi Atatürk kurdu demek kadar saçma birşey olamaz.
Siz Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyetini; bölmek, dağıtmak, parçalamak isteyen, terör örgütünün uzantısı şeklinde hareket eden bir siyasi yapıyla ittifak oluşturacaksınız. Sonra da kalkacaksınız CHP, Atatürk’ün partisi diyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Karakaya, partisinin Gölbaşı Seçim İletişim Merkezi'ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda'daki terör saldırısını kınadığını belirtti. HDP'ye yönelik eleştirilerde bulunan Karakaya, HDP'nin yasal sınırlar içerisinde kalıp siyaset yapan bir parti olmadığını ifade etti. Millet İttifakı'nın Türkiye'nin beka sorunu açısından ciddi risk taşıdığını savunan Karakaya, şöyle devam etti:

"Bir tarafta Cumhur İttifakı, diğer tarafta Cumhur İttifakı'nın dışında kalan tüm unsurlar. Yani Cumhuriyet Halk Partisi, İP ve HDP ama HDP bu ülkede hiçbir zaman yasal sınırlar içerisinde kalıp siyaset yapmak isteyen bir parti değil. Kendi ifadeleri ile söylüyoruz. Bu ülkenin anayasal düzenine aykırı bir duruş gösteren ve temsil ettiği terör örgütünün düşüncelerini TBMM'de ve demokratik ortamlarda söylemeye çalışan bir siyasi harekettir.

Dolayısıyla Millet İttifakı olarak nitelendirdikleri ama bir araya gelenleri itibarıyla zillet ittifakı. Yani beka sorunun asıl sebebi, PKK ve FETÖ'nün bu yapılanmada olması ve desteklerini dolaylı bir şekilde bu ittifaka veriyor olmaları, Türkiye'nin beka sorunu açısından ciddi risk altında olduğunu gösteriyor. Herkes biliyor ki CHP ve HDP geçmişte de ittifak yaptı, bugün de bu ittifak devam ediyor."

"MANSUR YAVAŞ BUNU BİLECEK, HADDİNİ BİLECEK"

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin, CHP'nin Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu hakkındaki açıklamalarına değinen Karakaya, şunları kaydetti:

"HDP Eş Genel Başkanı diyor ki 'Kürdistan'da biz kazanacağız. Batı'da Cumhur İttifakı'na MHP ve AK Parti'ye kaybettireceğiz.' HDP bunu hep yapıyor. Bunu İP de CHP de biliyor. Mecliste de bunu binlerce defa söylediler. Peki PKK'nın uzantısı HDP'nin genel başkanı neyi kastediyor? Kürdistan dediği bölge neresidir? Bu bir beka sorunu değil mi? PKK denen terör örgütünün almadığı can kalmadı. PKK'nın kurulduğu gündeki amacı neyse hala onu görüyoruz. Kendileri de bunu açık bir şekilde söylüyorlar. Adam açık bir şekilde söylüyor.

Demek ki PKK, Cumhur İttifakı'ndan rahatsız, Cumhur İttifakı'nı istemiyor. Onun için 'Ankara'da ben Cumhur İttifakı'nın karşısında aday çıkarmayarak karşı ittifakı destekleyeceğim' diyor. Bunu ne zaman ifade etti? İki gün önce dedi ki 'Mansur Yavaş bilecek' dedi. 'Mansur Yavaş Ankara'da bizim oylarımızla, PKK'nın oyları ile kazandığını bilecek' diyor. Yani 'Mansur Yavaş bunu bilecek, haddini bilecek' diyor. Ondan sonra da 'Ankara'yı birlikte yöneteceğiz' diyor. Yani 'Biz Türkiye'nin başkentine PKK oyları ile bir büyükşehir belediye başkanı seçeceğiz bunun adı Mansur olacak ve Mansur da bunu bilecek.' Aynı şeyi İstanbul için de söylüyor."haberler

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber