ASLAN: HAYALİ SEÇMEN YAZIMLARINI TESPİT ETTİK

28 Mart 2014
1251 Haber Okunma   0 Haber Yorum

“Kıymetli hemşerilerim, 30 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli idareler seçimi ile ilgili olarak bazı açıklamaları yapma ihtiyacı hâsıl olmuştur.

HAYALİ SEÇMEN YAZIMLARINI TESPİT ETTİK
                Bazı adreslere hayali seçmen yazımlarını tespit etmiş bulunmaktayız. Örneğin İki kişilik bir aile ve oy kullanacak kişi sayısı da iki kişi iken söz konusu ailenin bir ferdi muhtarlığa gidip seçmen kâğıtlarını almaya gittiğinde bir bakıyor aynı adreste hiç tanımadığı kişilerde seçmen olarak yazılmışlar. Bu ve buna benzer birçok yasal olmayan durum tespit etmiş bulunmaktayız.
Başkalarının ikamet ettikleri adreslerde yazılı görünen alakasız isimler kimlerdir? Bunların ikametgâhları neresidir? Bu insanlar hangi şehirlerden gelip mükerrer oy kullanacaklardır ve o gün kaç tane oy kullanacaklardır? Bu seyyar seçmenler tarafımızdan tespit edilmiştir ve takibimizdedir.         Ellerindeki seçmen kâğıtları ile muhtemeldir ki oy kullanma hakkını kendilerinde görebilirler. Ancak sonuçlarına da katlanmak durumundadırlar.
HAPİS CEZASI VAR
Oturmadığı adreste oturuyor gibi gösterilerek oy kullanan veya sahte oy pusulası ile oy kullananların en az 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılacaklarını ve bu işin takipçisi olduğumuzu bilmelerini isteriz.
Bütün bu yasa dışı hileler millet iradesini hiçe saymaktır. Vatandaşın tercihine ipotek koymaktır. Daha da ötesi hırsızlıktır.
SON GÜN HİLLELERİNE YİNE BAŞVURMAKTADIRLAR
Vatandaşlarımıza 850 li hatlardan mesaj attırıp başka bir parti attırıyormuş numarası yapılarak MHP adayı kötülenmektedir. Bu hileleri ve kaçak güreşleri kimlerin yaptırdıklarını gayet iyi bilmekteyiz. Hemşerilerimiz de bilmektedir. Konuyla ilgili yasal başvurularımız yapılmıştır. Bu son gün oyunları tersine dönecek ve kazdıkları kuyuya düşeceklerdir. Bunlar ucuz hesaptır.
YARDIMLAR MİLLETİN PARASIDIR
Milletin paralarıyla yapılan yardım paketleri, alış veriş kuponları ve para yardımları milletimiz kandırılmaya çalışılmaktadır. Aleni bir şekilde seçime bir iki gün kala yangından mal kaçırırcasına yapılan yardımlar hepimizin parası ve hayırseverlerin katkıları ile alınmaktadır. Ama bu desteklerin siyasi rant elde etmek ve seçim kazanmak için kullanılması kabul edilemez bir durumdur. Bu millet iradesine ipotek koymaya çalışmaktır. Bir paketle insanların beş yılını çalmak anlamındadır. Bu durumu kınıyoruz.
HEMŞERİLERİMİZ BU KÜÇÜK HESAPLARA İTİBAR ETMESİNLER
Değerli hemşerilerimiz bu oyunun farkına varacak ve ihtiyacından dolayı yardım alan hemşerilerim de dahil olmak üzere bu durumun siyasi rant olarak sandığa yansımasına müsaade etmeyeceklerini düşünüyoruz. Sağduyunun galip geleceğini biliyoruz. Hemşerilerimizin tercihlerine saygılıyız. Cenabı Allahın izni ve değerli hemşerilerimizin desteği ile MHP seçim alacaktır.
Haklının ve doğrunun zaferi olması ümidiyle seçimlerin hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber