ARİFİYE ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI DUHAN ÖZTÜRK’TEN ÇAĞRI

14 Ekim 2017
522 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Arifiye Ülkü Ocakları Başkanı Duhan Öztürk yaşanan son gelişmeler sonrası Arifiye halkına ve Türk-İslam alemine bir mesaj yayınlayarak çağrıda bulundu.

Başkan Öztürk’ün yayınladığı mesajı;

‘Gören gözlerin kör olduğu,duyan kulakların duymaz olduğu,kalplerin adeta mühürlendiği,ademoğlunun manevi buhrana sürüklendiği 21.yy Türkiye’sinde bilip öğrenmekten,içinde bulunmaktan ve hatta sancaktarlığını yapmaktan şeref ve onur duyduğum ülkücülük inancı,davasına Arifiye halkının ,Yüce Türk gençliğinin ve onları yetiştiren ailelerin tereddütsüz ve acilen sıkısıkıya sarılmalarını ümit ediyorum.

Milletimiz görmüş olmalıdır ki;dünyalık hedeflerin,maddi zenginliklerin kendilerine topluma mutluluk ve huzur getirmemiştir ve getiremez.Eğer böyle olsaydı refah seviyesinin en yüksek olduğu İskandinav Ülkeleri intihar ve ruhsal bunalımda zirveye oynamazlardı.Milletler de evrensel düşünüldüğünde milletleri oluşturan kişiler gibidir.Nası insanoğlu bir hedef doğrultusunda yürümez ise ruhsal olarak çöküntüye uğrar,milletler de aynı şekilde birlik ve bütünlük halinde ortak istikamete yürümelidir.Aksi takdirde yok olup gitmeye mahkumdur.

Tarihin her döneminde olduğu gibi milletin bu ihtiyacına içerde ve dışarıdaki şer odakları farklı alternatifler sunmaya çalışmış ve Yüce Türk Milletini oyalamaya ,yok olmaya sevk etmeye uğraşmıştır.Kimi zaman Osmanlıcılar kimi zaman İslamcılar kimi zaman Ümmetçiler çıkmış ve jeopolitik ve kültürel değerlerin ve de büyük Türk tarihinin tokadını yemişlerdir.Günümüzde sözde hedef diye ortaya atılan Büyük Türkiye hedefi hatta sözde ‘’davası’’ da aynı şekilde cevabını alacak ,yok olup gitmeye mahkum kalacaktır.Ülkü ulaşması zor ve kimilerine göre imkansız olmalıdır.

Güçlü Türkiye ne imkansız ne de zor bir hedeftir.Büyük Türk Milleti’ne uydurma hedef koyan zihniyet ya Türk Milleti’nin gücünü ,tarihini bilmiyordur ya da Türk Milleti’ne ait değildir.Ve hatta kulağına fısıldanan şeyleri milletimize aktaran bir kukladır.

Bizim yalancı,sözde,uydurma hedeflere ihtiyacımız yoktur.

Türk Milleti kendisine bahşedilen İlayı Kelimetullah davasını benimsemiş,Nizamı Alem ülküsüyle taçlanış ve bu uğurda nice can alıp vermiştir.

Ülkü Ocakları olarak milletimizi kendilerine dönmeye davet ediyor ve bu yolda birlikte yürümeye ve mücadele etmeyi canı gönülden istiyoruz.
Tek gayemiz Allah rızası için bize teslim edilen sancağı yeniden hak ettiği yerlere dikmektir.’dedi

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber