AKP'nin ekonomi politikası çöktü

15 Nisan 2015
1005 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "AKP'nin ekonomi politikası çöktü. Ekonomiye yöneten kurumlara, ekonomiyi yöneten kişilere güven kalmamış. Her bakan ayrı telden çalıyor. Ne yaptıkları belli değil" dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) seçim gözlemcileri heyetiyle bir görüşme yaptığını belirterek, seçmen iradesinin sandığa tam yansıması konusundaki sıkıntıların giderilmesi için bazı tedbirlerin alınması gerektiğini ifade ettiklerini aktardı.
TRT'nin tutumu, ajansların manipülasyon aracı olarak kullanılması, tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı'nın taraf olmasının problem olduğunu ifade ettiklerini söyleyen Vural, basının seçimlerde tarafsız olması gerektiğini belirtti.
Vural, görüşmede "kedilerin trafolara müdahalesi" konusunu da dile getirdiğini bildirdi.
 "AKP'nin ekonomi politikasının çöktüğünü" öne süren Vural, "Ekonomiyi yöneten kurumlara, ekonomiyi yöneten kişilere güven kalmamış. Her bakan ayrı telden çalıyor. Ne yaptıkları belli değil" diye konuştu.
 
 "HORMONLU BÜYÜME" 
Türkiye'nin yapısal reformları gerçekleştirmediğini, ithalat dayalı hormonlu büyüme uygulandığını savunan Vural, ekonomi politikalarına ilişkin eleştirilerde bulunarak, şunları kaydetti:
 "Vatandaş borçlu, işsizlik var. Vatandaş, sosyal yardımlara mahkžm. 12 yıldır ekonomi sivil toplum kuruluşları mı yönetiyor? Her seçim 'ekonomi kötü, sorumlu birilerini bulalım...'Yok öyle bir şey. Sen artık Cumhurbaşkanı oldun.
Ekonomiden sorumlu bakanlar var. Hazine var, Merkez Bankası var. Jöleli değil senin bakanın. Enflasyon artıyor, işsizlik yüzde 11,3'e çıkmış, tasarruf oranı yüzde 12'lere düştü. Farkında mısınız sayın Cumhurbaşkanı? Tartışmalarla bunların üstünü örtemezsiniz.
Milleti aşsız ve işsiz bırakan bu ekonomi politikasının sorumlusunu arıyorum. Bu işi yönetenler bunun hesabını vereceksiniz."  

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "AKP'nin ekonomi politikası çöktü. Ekonomiye yöneten kurumlara, ekonomiyi yöneten kişilere güven kalmamış. Her bakan ayrı telden çalıyor. Ne yaptıkları belli değil" dedi.
 
Oktay Vural: Soykırım iddialarını kabule söz mü verdiniz?
1915 olayları üzerinden hükümetin politikalarını eleştiren Vural, “Bu girişimler karşısında hükümetin gıkı çıkmıyor. Diplomatik girişimler söz konusu değil. Ermeni soykırım iddialarını kabul edeceğinize ilişkin bir yerlere söz mü verdiniz? Siz sarayda şeref konuğu olarak ağırladığınız zaman Papa’ya ‘Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili görüşlerinizi şiddetle reddediyorum’ dediniz mi demediniz mi? AK Parti’nin soykırım iddialarına karşı adam gibi tavır almasını istiyoruz” dedi.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) seçim gözlemcileri heyetiyle olan görüşmede Vural, TRT’nin tutumu, ajansların manipülasyon aracı olarak kullanılması, tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı’nın taraf olmasının problem olduğunu ifade ettiklerini belirterek basının seçimlerde tarafsız olması gerektiğini vurguladı. Vural, görüşmede “kedilerin trafolara müdahalesi” konusunun da konuşulduğunu kaydetti.

“EKONOMİYİ YÖNETEN KİŞİLERE GÜVEN KALMAMIŞ. HER BAKAN AYRI TELDEN ÇALIYOR

Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vural, AK Parti’nin ekonomi politikasının çöktüğünü söyleyerek, “Ekonomiyi yöneten kurumlara, ekonomiyi yöneten kişilere güven kalmamış. Her bakan ayrı telden çalıyor. Ne yaptıkları belli değil” dedi.

“ERMENİ SOYKIRIM İDDİALARINI KABUL EDECEĞİNİZE İLİŞKİN BİR YERLERE SÖZ MÜ VERDİNİZ?”

1915 olayları üzerinden hükümetin politikalarını eleştiren Vural, “Bu girişimler karşısında hükümetin gıkı çıkmıyor. Diplomatik girişimler söz konusu değil. Ermeni soykırım iddialarını kabul edeceğinize ilişkin bir yerlere söz mü verdiniz? Siz sarayda şeref konuğu olarak ağırladığınız zaman Papa’ya ‘Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili görüşlerinizi şiddetle reddediyorum’ dediniz mi demediniz mi? AK Parti’nin soykırım iddialarına karşı adam gibi tavır almasını istiyoruz” diye konuştu.

“BU GERGİNLİĞİ OLUŞTURANLAR MEYDANDA ALLAH AKIL FİKİR VERSİN”

Ağrı’daki çatışmaya ilişkin Vural, “Terörle mücadele etmeyen onlar, amaçları oy. Dertleri millet, kardeşlik değil. Bu gerginliği oluşturanlar meydanda. Allah akıl fikir versin” dedi.

“BİRİSİ BİR ZAMAN BAŞKANLIK YAPTI DİYE BURADA BİR ODA VERİLMESİ DOĞRU DEĞİL”

14 eski Meclis Başkanına Meclis’te makam yaratılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Vural, “Doğru bulmuyorum. Birisi bir zaman başkanlık yaptı diye burada bir oda verilmesi doğru değil. Yeniden gözden geçirilmesi gereken bir konu” diye yanıt verdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber