Ana Sayfa > EKONOMİ

AKP, haramları helalleştirme yolunda hızla ilerliyor
09 Nisan 2015
Bu haber 1063 kez okundu
AKP hükümetinin göreve getirdiği ilk Merkez Bankası Başkanı olan Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP yönetimine ağır eleştirilerde bulundu. Dindar kişiliğiyle bilinen Yılmaz, iktidarın son yıllardaki icraatlarının ahlaki çöküntüye sebep olduğunu dile getirerek, "Kendi değerlerimizi tüketiyoruz. Güç, insanı kirletiyor" dedi. Erdoğan ve AK Parti'ye "ahlaki manifesto" niteliğinde uyarılar yapan Durmuş Yılmaz, dindar bir insan olarak son yaşananların kendi hayallerini ve ideallerini de çökerttiğini söyledi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Bank Asya konusundaki hukuksuzluklara da dikkat çeken Yılmaz, "Bankanın rasyoları çok güçlü" dedi. Durmuş Yılmaz, Bank Asya'ya vurulacak darbenin "hissedarlardan ziyade Türkiye ekonomisine zarar vereceği" uyarısında bulundu. 

 

2009 yılında Euromoney dergisi tarafından "dünyanın en iyi merkez bankası başkanı" seçilen Yılmaz, Türkiye'de işsizliğin daha da artacağı ve mevcut refahın sürdürülmesinin çok zor olacağı öngörüsünde de bulundu. 

 

MHP Uşak milletvekili adaylığının ilanı sonrasında Amsterdam'da gurbetçilere konuşan Yılmaz, ardından önemli açıklamalar yaptı.

 

ALDATAN DEĞİL, ALDANAN OLSAK DAHA İYİYDİ 

İktidarın yaptığı bunca hatalar dolayısıyla halktan özür dileme erdemini göstermediğini ve halkı aldattığını söyleyen Yılmaz, "Aldatmak ve aldanmak arasında tercih yapmak zorunda kalırsak, aldatılmış tarafında olmak bizim için daha iyiydi." dedi. 

İlk yıllarda AK Partili yöneticilerin 'hâl dili' (yaptıkları) ile halkı kazanacağını umduğunu; ama bunda da hayal kırıklığına uğradığını dile getiren Yılmaz, "Başlangıçta ortaya konulan olumlu tavırlar, yerini dünyevileşmeye bıraktı… Gelinen nokta itibarıyla şüphelileri zaten helalleştirmiştik. Haramları ise helalleştirme yolunda hızla ilerliyoruz." dedi. 

 

BÖYLE GİDERSE ÜLKEMİZ ÇOK ZARAR GÖRECEK 

AK Parti'nin son yıllarında Türk-İslam medeniyetinin içinin boşaltıldığını, değerler üreticisi değil tüketicisi hale gelindiğini söyleyen Yılmaz, "Biz bir diriliş istiyorduk. Ama var olan değerleri tüketmek gayreti içisindeyiz. Buna dur denilmesi gerekiyor… Böyle giderse ülkemiz çok zarar görecek." uyarısını yaptı. 

 

İslam dininin emrettiği üzere "Haksızlıktan değil haktan yana olacaktık" diyen Yılmaz, iktidarın haksızlık ve adaletsizliklerine örnek olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüksek oy alan rektörleri atamamasını gösterdi. 

 

Merkez Bankası Eski Başkanı Yılmaz, AK Parti'nin Türkiye'ye daha fazla refah ve huzur getirmesinin mümkün görünmediğini savundu. Yılmaz'ın açıklamaları şöyle: 

 

KENDİ DEĞERLERİMİZDEN UZAKLAŞIYORUZ 

 

"Biz bir iddia ile ortaya çıktık. Burada biz derken, şu anki AKP iktidarını demek istiyorum. Bizim referansımız dünyadaki beşeri alternatif medeniyetlerin değer yargıları olmayacaktı, biz İslam medeniyetini, onun değerlerini esas alacaktık. Üretirken de bölüşürken de, paylaşırken de bu referanslarımıza göre hayatımızı tanzim edeceğiz dedik. Böyle bir referans ile ortaya çıktık ve iddiamız bu idi. Fakat geldiğimiz nokta itibari ile biz bu referanslardan oldukça uzağa düşmeye başladık. Örnek mi istersiniz. Üniversitelere rektörler atanıyor. En yüksek oy alanı değil de kendisine uygun olanı birinci sıraya yazıyor. Yüksek oy alan sona gidiyor. Cumhurbaşkanı tarafından onaylanıyor." 

 

REFERANSIMIZ İSLAM MEDENİYETİ DİYECEKSİNİZ; AMA TERSİNİ YAPACAKSINIZ 

 

"Bunun dışında, kamu mallarının harcanması konusunda şeffaf olunması söyleniyor. Fakat referanslara göre cevap vermiyoruz. Onu filan da yaptı. Demirel veya Sezer de yaptı deniliyor. Bunlar savunma aracı olabilir. Beni rahatsız eden husus, referansınızı İslam medeniyeti diyeceksiniz, İslam ahlakı diyeceksiniz, İslam'ın öngördüğü prensipler diyeceksiniz ve arkasından da böyle bir olumsuzluk ortaya çıktığında, bu olumsuzlukları yapan ve sizin eleştiregeldiğiniz insanların yaptıkları ile kendinizi mukayese edeceksiniz. Bu son derece rahatsız edici bir durum. 

 

ÇIKARLARIMIZA TERS BİLE OLSA "EVET, YANLIŞ YAPTIK" DEYİP ÖZÜR DİLEMELİYİZ

"Özümüze dönerek, ortaya koyduğumuz kendi aleyhimize de olsa, kendi çıkarımıza da zarar verse eğer yanlış yaptık isek, evet yanlış yaptık diyebilmeliyiz. Bu yanlış için de gerektiğinde özür dilemeliyiz. Bu da şeffaflığı gerektiriyor. Ama şu anda Türkiye'de işler son derece opak bir şekilde gidiyor; yani şeffaf değil. Başlangıçta ortaya konulan olumlu tavırlar, yerini dünyevileşmeye bıraktı. Bu durumların ben yanlış olduğunu söylemeye her ortamda gayret edeceğim." 

 

İKTİDAR OLURSAK AYNI HAKSIZLIKLARI YAPMAYACAĞIZ DEDİK, AMA…

"Birtakım ideallerimiz vardı. Herkesin idealleri olduğu gibi. Müslümandık Elhamdülillah. Birtakım uygulamalar yüzünden Türkiye'de sıkıntılarımız oldu. Dolayısıyla Allah'a biz dedik ki, nasip eder de bizde ülke yönetiminde söz sahibi olur isek, inşallah biz başkalarına (bunları) yapmayız. Biz doğru olanı yapmaya gayret ederiz. Ve bu ideal ile 18 yaşımdan 68 yaşıma gelinceye kadar bu çizgide yönüm ve yöntemim devam etti."

 

SON 4-5 YILDA İDEALLERİM ÇÖKMÜŞ DURUMDA

"Hayallerimiz vardı, inancımız vardı. Yalan söylemeyecektik. Daima ve daima doğruyu söyleyecektik. Aleyhimize de olsa, yanlış da yapsak, yanlış yaptığımız yerde evet yanlış yaptım, hata ettim erdemini gösterebilecektik. Daima doğrudan yana olacaktık. Haksızlıktan yana olmayacaktık. Haklıdan yana olacaktık. Ve üretken olacaktık; ürettiğimizi hakça paylaşacaktık. Bugün geldiğimiz nokta itibari ile itiraf edeyim, benim bu ideallerimin büyük bir kısmı çökmüş vaziyette. Çünkü ben şuna inanıyordum, dinin topluma değer kazandıracağına olan bir inancım vardı. Ama bu olan bitenlerden sonra, 10-12 yılını demeyeyim ama özellikle son 4-5 yılda Türkiye'de olanlar bitenler, benim bu idealimi son derece zayıflattı ve darbe vurduğunu düşünüyorum." 

 

HAK YEMEYECEKTİK, MİLLETE YAŞAYIŞIMIZ İLE ÖRNEK OLACAKTIK

"Biz hak yemeyecektik. Hak yedirmeyecektik. Daima haklıdan yana olacaktık. Aldatmayacaktık. Aldanmayacaktık. Eğer aldatmak ile aldanmak arasında bir tercih yapmak zorunda kalır isek, aldatılmış tarafında olmak bizim için daha iyiydi. Biz 'emri bil-maruf, nehyi anil-münker' yapacaktık (İyiliği teşvik edip kötülüklerden sakındıracaktık). Bunu yaparken de aşırılığa gitmeden öyle bir hayat tarzımız olacaktı ki biz başkasına nasihatte bulunmadan, onlara yol göstermeden onlar bizim hal ve hareketlerimize bakarak, davranışlarımıza bakarak bizde hikmet görecek, biz ona herhangi bir telkinde bulunmadan o bizim davranışlarımızı içselleştirecek ve bu şekilde bu insanları kazanacaktık." 

 

NECİP FAZIL'IN BAHSETTİĞİ BALÇIK ŞİMDİ DAHA DA DERİNLEŞTİ 

 

"Ama son bir kaç yılda ülkemizde olan bitenleri görüyoruz ki maalesef güç insanı kirletiyor. Rahmetli Necip Fazıl'ın dediği gibi ülkede bir buzdağı vardı. Hohlaya poflaya bu buzdağı eritildi. Ama ortalık bir balçığa dönüştü. Bugün geldiğimiz nokta itibari ile bu balçık daha da derinleşti. Hepimizin bir şekilde paltolumuzun paçasına pas ve kir bulaştı. Bu kirlenmeden nasıl uzak kalabiliriz, nasıl hayatımızı devam ettirebiliriz sorusu son derece önemli. Gelinen nokta itibarıyla, şüphelileri zaten helalleştirmiştik. Haramları ise helalleştirme yolunda hızla ilerliyoruz."

 

MEDENİYETİMİZİN İÇİ BOŞALTILIYOR; BİZDEN ÖNCEKİ NESİLLERİN FEDAKARCA ÜRETTİĞİ DEĞERLERİ TÜKETİYORUZ 

"(Siyasete girme sebebim) ülkemizin şu an içinde bulunduğu değerler erozyonuna karşı ben ne yapabilirim sorusuna karşı duyduğum sorumluluk duygusudur. Gerçekten ülkemizde öyle bir noktaya geldik ki asırlarca büyüklerimizin ortaya koyduğu, geliştirdiği kültürel normlarımız ve sinir uçlarımız ile artık oynanıyor. Ve ortaya koyduğumuz medeniyet unsurlarındaki kavramlar ve birikimlerin içi boşaltılıyor. Biz artık değer üreticisi değiliz. Biz değer tüketicisiyiz. Tükettiğimiz değerler, bizden önceki nesillerin fedakârca ortaya koydukları davranışlar sonucunda ortaya çıkan toplumun ortak malı."

 

BİZ BİR 'DİRİLİŞ' İSTİYORDUK, BUNUN ANAHTARI DA CEBİMİZDEYDİ; AMA OLMADI… 

 

"Eğer bu şekilde gidersek, biz ülke olarak gerçekten çok zarar görebileceğimizi düşünüyorum. Biz bir diriliş istiyorduk. Yine Rahmetli Necip Fazıl'ın dediği gibi, kaybettiğimiz anahtarımız ki bu anahtar bizi İslam medeniyetine döndürecekti. Dışarıda başka yerde arıyorduk.

Bir nesil bunu yanlış yaptı. Aslında anahtar bizim ceketimizin cebinde idi. Ve oradan bulacaktık. Düştüğümüz yerden tekrar doğrulacaktık. Fakat bugün geldiğimiz nokta itibari ile artık anahtarın cebimizde olduğunu bile kabul etmiyoruz. Dolayısıyla var olan değerleri tüketmek gayreti ve çabası içerisindeyiz. Bu son derece yanlış durum. Buna dur denilmesi gerekiyor. İnsanlara daha hakça, daha doğru daha müreffeh ve daha huzurlu bir ortamı sağlamamız çok fazla mümkün görünmüyor. Çünkü biz şu anda gerçekten bu değerleri üretir değil, tüketir hale geldik."

 

DOĞRU MESAJ VERMEK, SEÇİLMEKTEN DAHA ÖNEMLİ 

 

Millete doğru mesaj vermenin önemine dikkat çeken Yılmaz, kendisinin milletvekili adayı olmasını ise şöyle değerlendirdi: "Ülkeme faydalı olabilmek ve birikimlerimi kullanmak amacı ile siyasete girdim. Burada da benim için doğru olan, söylenmesi gereken sözleri fikirleri insanlar ile paylaşabilmek. Dolayısıyla bunu bir fırsat olarak öngördüğüm için siyasete girdim. Şu anki duygularım İnşallah başarılı olurum diyorum. Seçilmek önemli; ama, ondan daha önemlisi insanlara doğru mesaj vermek. Doğruları anlatmak. Eğer bu doğrular anlaşılır ise ben kendimi başarılı sayarım."

 

ARINÇ'A CEVAP: HERKES BİLDİĞİNİ HALKLA PAYLAŞMALI 

 

Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın son çıkışları ve "henüz kral çıplak demedik, belki diyeceğiz" mealindeki sözleri konusunda da şu değerlendirmeyi yaptı: "İnsanlar bir şeyler biliyorlar ise ve memleketin yararına olacağını da düşünüyorlar ise beklemeden bunu kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmaları herkesin menfaatinedir, ülkemizin çıkarınadır diye düşünüyorum."

 

BANK ASYA'NIN RASYOLARI ÇOK GÜÇLÜ; İKTİDAR BATIRIRSA ÜLKE ZARAR GÖRÜR

 

Durmuş Yılmaz'ın Bank Asya'nın başına gelenlerle ilgili değerlendirmeleri ise şöyle: "Bank Asya'nın herhangi bir yanlışı oldu ise bunun belirlenip gerekin yapılması kamusal otoritenin mutlak görevidir. Ancak ben bu ana değin kamuoyundaki tartışmalardan, Bank Asya'nın yanlışının ne olduğu konusunda açık ve net bilginin otaya konmadığını görüyorum. Bankanın rasyolarının son derece güçlü olduğu görülüyor. Peki sorun nedir diyebilirsiniz? Sorun herhalde kurala dayalı bir toplum olmaktan ziyade duruma dayalı bir toplum olmanın sonucu gibi geliyor bana. Özetlemem gerekirse; yanlış var ise mutlaka üzerine gidilmeli. Ama konuya siyaseten yaklaşılmamalı. Böyle olduğu takdirde sistemin zarar görebileceğini düşünüyorum. Bu konuda bin düşünüp bir kere konuşmak ve bu çerçevede gerekeni yapmak herkesin çıkarınadır. Eğer Bank Asya siyaseten batırılır ise bu sorun Bank Asya hissedarlarının sorunundan ziyade ülke ekonomisinin sorunu olacaktır." 

 

GELİRLER DÜŞECEK, İŞSİZLİK ARTACAK; YURTDIŞI YATIRIMLARI ÇEKMEK ÖNEMLİ… 

 

Öte yandan önümüzdeki dönemde Türkiye ekonomisinin karşı karşıya kaldığı en önemli sorunun 'büyüyememe' olacağına dikkat çeken Yılmaz, ekonominin şu andaki 3-3,5 bandından daha hızlı büyümesini sağlayacak yapısal tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı. Orta ve dar gelirliyi bekleyen en önemli sıkıntının ekonominin yeteri kadar hızlı büyüyememesi olduğuna işaret eden Yılmaz, bu durumda gelirlerin düşeceğini ve işsizliğin artacağını belirtti. Böyle yapısal bir sorunun Merkez Bankası'nın para politikası ile değil hükümet tarafından çözülebileceğini kaydeden Yılmaz, bu çerçevede dünyada bulunan tasarruf fazlasının Türkiye'ye yatırım olarak çekmenin büyük önem taşıdığını söyledi. Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Afyon’da Hayvancılık Kontrol Noktası kurulsun17 Ocak 2019
Asgari Ücretlilere Ulaşım Desteği Talebi11 Ocak 2019
Vergi Ödemenin Kul Hakkı ve Milli Ödev 28 Aralık 2018
ÇİFTÇİSİNİN SIKINTISI MECLİS'TE27 Aralık 2018
Karayolu Taşımacılığı İçin Gerekli Belge Fiyatları Çok Yüksek 24 Aralık 2018
MHP’den asgari ücret açıklaması!21 Aralık 2018
“AYRIM SON BULMALI”19 Aralık 2018
“MHP’nin Sözü Senettir”11 Aralık 2018
Bütçe Millet Malıdır, Beytülmaldır .11 Aralık 2018
İP, EYT SORUNUNU TIKIYOR05 Aralık 2018
Mücadele sahtekarları03 Aralık 2018
MEZUN ÇOK, İSTİHDAM YOK!29 Kasım 2018
Taytak, Pancar Üreticisinin sorunlarını bakana sordu27 Kasım 2018
Yerli ve milli üretimimiz yok olmaktadır. 20 Kasım 2018
SURİYELİLERİN ODA VE BORSA YÖNETİCİLİĞİNİN ÖNÜNÜ KESEN YASA TEKLİFİ19 Kasım 2018
Kadro alamayan taşeron işçiler Gündeme Alınmalı 14 Kasım 2018
ŞEHİT, GAZİ VE YAKINLARINA . . . 12 Kasım 2018
MHP'li Durmaz: "Güvenli Bir Gelecek İnşası En Büyük Hedefimizdir"08 Kasım 2018
MHP'den Mevduat Önerisi08 Kasım 2018
MHP’Lİ AKÇAY ZEYTİN ÜRETİCİLERİNE DESTEK İSTEDİ07 Kasım 2018
Karataş'dan, Aydın'a Destek07 Kasım 2018
"Kayseri Milli Savunma Üretimi Konusunda Sembol Olmaya Aday Bir Şehrimizdir"02 Kasım 2018
MHP’den EYT açıklaması29 Ekim 2018
Fendoğlu'ndan Eyt Değerlendirmesi28 Ekim 2018
"ASKIDA EKMEK PROJESİ"26 Temmuz 2018
BATAKLIĞI BIRAKIP SİVRİSİNEKLERLE UĞRAŞMAK05 Temmuz 2018
Reformlar ittifak ruhu içerisinde devam edecek01 Temmuz 2018
"ÜRETEN BİR TÜRKİYE OLMALI" 21 Haziran 2018
"Bizim 24 Haziran'dan Sonra Önceliğimiz Ekonomi"10 Haziran 2018
"Enflasyon Merkez Bankasının yalnız başına çözeceği bir mesele değil"05 Haziran 2018
"Kadro Alamayan Taşeron İşçilerin Feryadı Duyulmalı"14 Mayıs 2018
GEÇİMLE İLGİLİ SIKINTILAR VAR 10 Mayıs 2018
“EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR MAĞDUR EDİLMEMELİ”06 Mayıs 2018
“İmar Ve Mülkiyet Sorunlarının Çözülebilmesi İçin” Kanun Teklifi 05 Nisan 2018
PROJELERİN BİR AN ÖNCE BİTİRİLMELERİ GEREKİYOR28 Mart 2018
"Çiftlik Bank" Araştırma Önergesi 27 Mart 2018
Kanun tasarısı KDV sistemindeki çarpıklığı düzeltmiyor23 Mart 2018
'TÜRKİYE'DE ŞEKER ÜRETİMİ MUTLAKA OLMALI'11 Mart 2018
Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde acele edilmemeli09 Mart 2018
MHP'Lİ KARAKAYA, SULAMA BİRLİKLERİNE TERCÜMAN OLDU07 Mart 2018
"2023’e Doğru Türkiye’nin Kalkınma Perspektifi”06 Mart 2018
Afyonkarahisar MHP'den İmza Kampanyasına Destek01 Mart 2018
KÖYLÜLER, ÜRETKEN, ÇALIŞKAN VE KAHRAMANDIR25 Şubat 2018
MHP Yozgat Şeker Fabrikası Satışını TBMM Gündemine Taşıdı.24 Şubat 2018
Türk Şekeri Tehdit Ediliyor22 Şubat 2018
Çorum ortalamanın çok altında kaldı22 Şubat 2018
KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜME KURBAN EDİLEREK VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR EDİLMEMELİDİR! 21 Şubat 2018
'VATANDAŞIN YAŞAYACAĞI KARGAŞANIN ÖNÜNE GEÇİN'20 Şubat 2018
Taksici Esnafımızın Helal Lokmasıyla Oynayan UBER Ülkemizde de Yasaklanacak mı?13 Şubat 2018
ÜLKEMİZİN FOTOĞRAFI BUDUR 26 Aralık 2017
MHP'den Gemlik Belediyesi'ne Tepki 21 Aralık 2017
TÜRK FINDIĞI YABANCI TEKELLERE TESLİM EDİLDİ 21 Aralık 2017
MHP’den Ak Belde AŞ.vergi borcu nedeniyle ihalelere giremiyor !20 Aralık 2017
TARIM, MİLLİ GÜVENLİK SEKTÖRÜDÜR 19 Aralık 2017
MHP'den 'Bütçe' Eleştirisi19 Aralık 2017
YERLİ MALI DEMEK, MİLLİ ÜRÜN DEMEKTİR.18 Aralık 2017
ÇALIŞANLARIN TAMAMI MUTSUZ18 Aralık 2017
Taşeronlar...17 Aralık 2017
TÜRK METAL SENDİKASI İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ15 Aralık 2017
MHP'den 'büyüme' eleştirisi15 Aralık 2017
Devletimiz Büyüktür. Devlete Düşen Hak Ve Hakkaniyettir, Adalettir13 Aralık 2017
"Kurumlar lego değildir"11 Aralık 2017
'TÜRK MİLLETİ HAFIZASI OLAN BİR MİLLETTİR'11 Aralık 2017
MEVSİMLİK İŞÇİLER DE KADROYU HAK EDİYOR 09 Aralık 2017
'Çiftçi ve köylü çok zor durumdadır'07 Aralık 2017
"2017 Yılında Asgari Ücret Enflasyona Yenilmiştir." 06 Aralık 2017
MHP'DEN MECLİSE TEKLİF06 Aralık 2017
'Büyüme Kortizonlu'05 Aralık 2017
Hayvancılık, Tarımsal Üretimin Amiral Gemisidir01 Aralık 2017
“YETMEZ AMA EVET” KABİLİNDEN… 30 Kasım 2017
MHP'li Karakaya: Kooperatifçilik sahipsiz22 Kasım 2017
TARSİM'in Dolandırıldığı Doğru mu?17 Kasım 2017
'HÜKÜMET TARAFINDAN TAŞERON İŞÇİLERE VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLMELİDİR'16 Kasım 2017
'TÜTÜN İTHALATI OLMASIN, ÜRETİME DESTEK VERİLSİN'16 Kasım 2017
Afetten sonra vatandaşlarımızın yanında olamayacaksak ...16 Kasım 2017
"4 bin 995 geçici cami görevlisinın durumu ne olacak"16 Kasım 2017
Ekmek fiyatları açıklandı16 Kasım 2017
MHP Antalya Afet Bölgesinde15 Kasım 2017
'MADEN RUHSATI ÇOK, SAHADA ÜRETİM YOK'15 Kasım 2017
ASGARİ ÜCRETLİ AÇLIK SINIRININ ALTINDA14 Kasım 2017
'İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ŞARTLARI İNSANLIK DIŞIDIR'14 Kasım 2017
MHP'li Karakaya’dan Adana çağrısı12 Kasım 2017
Ekonomi büyüdükçe işsizlik artıyor12 Kasım 2017
Buğday üreticisi 20 milyar kaybetti11 Kasım 2017
“GEREKÇE BAŞTAN SAVMA YAZILMIŞ”10 Kasım 2017
'ASGARİ ÜCRETLİNİN ÜCRETİNİN TELAFİ EDİLMESİ DOĞRU BİR YAKLAŞIMDIR AMA YETERLİ DEĞİLDİR'09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE MÜJDE09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN AKARYAKIT ZAMLARI DEĞERLENDİRMESİ09 Kasım 2017
'ÜZÜM ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARIYLA İLGİLİ MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALIDIR'06 Kasım 2017
MHP'den emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun teklifi06 Kasım 2017
MHP'li Usta: Sonuç tam bir fiyasko05 Kasım 2017
Hükümetin, çalışanlara ve emeklilere de kesenin ağzını açmalı03 Kasım 2017
"Durumumuz 2002 yılından bile daha kötü"03 Kasım 2017
Tarladaki traktörden, neden vergi alınıyor?02 Kasım 2017
Kamu Kendine Çeki Düzen Vermelidir 27 Ekim 2017
“Afetzede üreticilerin Borçlarını yapılandırın”26 Ekim 2017
ÖZEL STATÜ TAŞERON İŞÇİLERİN SORUNUNU ÇÖZMEZ25 Ekim 2017
'MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL’IN BEYANI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR'20 Ekim 2017
HÜKÜMETİN TASARRUFA GİTMESİ GEREKLİ..19 Ekim 2017
Hükümete Adana Çağrısı09 Ekim 2017
FINDIĞI KONUŞMAK İÇİN HEP GEÇ KALINIYOR 08 Ekim 2017
Taşerona Kadro Konusu Acilen Düzenlenmeli; 06 Ekim 2017
"Rekabet gücümüz yok"01 Ekim 2017
Ekonomi Yönetimindeki, Algı Yanılması mı, İllüzyon mu, Halüsinasyon mu ?07 Ağustos 2017
MİLLİ GELİRİN ADİL ŞARTLARDA, HAKKA VE HUKUKA UYGUN PAYLAŞILMALIDIR 01 Ağustos 2017
Hükümet Yanlış Bir Yoldadır.31 Temmuz 2017
FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLMESİN!26 Temmuz 2017
Gelin Görün Yaşayın! Muğla Çok Güzel25 Temmuz 2017
MHP GENEL SEKRETERİ İSMET BÜYÜKATAMAN'DAN AÇIKLAMA24 Temmuz 2017
TÜRK TELEKOM’DA BÜYÜK ZARAR KAPIDA17 Temmuz 2017
Karakaya: “Adana afet bölgesi ilan edilsin”11 Temmuz 2017
"Dünyada Suç, Bizde Serbest03 Temmuz 2017
"Maalesef Hükümet, Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olacağının Farkında Değil."30 Haziran 2017
YENİ BİR RANT MI?18 Haziran 2017
Elektrik abonelerinden TRT payı kaldırılmalı16 Haziran 2017
HASAT BAŞLADI FİYAT HÂLÂ YOK14 Haziran 2017
AKP Tarımı Bitirdi12 Haziran 2017
Tasarı geçerse kırmızı et gibi zeytin ithal ederiz 08 Haziran 2017
Sanayi ve Üretime Destek Tasarısı Genel Kurul'da07 Haziran 2017
MHP’li Karakaya, üreticinin sesi oldu 05 Haziran 2017
Tıbbi Atıkların Bertarafı Çok Önemli 02 Haziran 2017
MHP’li Usta, Meclis’te ‘Çay’a Değindi31 Mayıs 2017
Elektrikte Kayıp Kaçak Tepkisi31 Mayıs 2017
MHP'li Tanrıkulu'ndan, 'Zeytincilik Yasası' tepkisi 31 Mayıs 2017
İNŞAATLAR DURMA TEHLİKESİNDE 30 Mayıs 2017
"Fiyatı Erken Açıklayın, İthalat Yapmayın"29 Mayıs 2017
Çiftçilerin feryadına kayıtsız kalınmamalı14 Mayıs 2017
Türkiye'de 2 milyon 700 bin hane yardımla yaşıyor04 Mayıs 2017
Enflasyon canavarı zammı 4 ayda yuttu 04 Mayıs 2017
Pozitif Gündemle Bir Yol Haritası Hazırlanmalı 21 Nisan 2017
Enflasyon canavarı vatandaşın paçasını yakalamış durumda03 Nisan 2017
MHP’Lİ ÖZTÜRK TAŞERONA KADROYU SORDU28 Mart 2017
Turizmde borç yapılandırması ve akıllı teşviklere ihtiyacımız var 28 Mart 2017
Türkiye kaybederse Avrupa kaosa gider22 Mart 2017
HaremGebze hattı minibüs esnafının sorunları bir an önce çözülmeli'.,21 Mart 2017
Türkiye yüksek enflasyona yenik düştü04 Mart 2017
Çiftçimiz borç ekip faiz biçmekte22 Şubat 2017
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN BASIN TOPLANTISI...15 Şubat 2017
Varlık Fonu çare değil08 Şubat 2017
“Elektrik ve su faturalarındaki soygun da önlensin!”06 Şubat 2017
MHP'Lİ TANRIKULU'DAN EKONOMİK UYARI01 Şubat 2017
İŞSİZLİK SON 7 YILIN ZİRVESİNDE17 Ocak 2017
ENFLASYONDA HEDEFLER 9'UNCU KEZ BİR BAŞKA BAHARA KALDI04 Ocak 2017
ACİL EYLEM PLANINA İHTİYAÇ VAR29 Aralık 2016
YOKSULUN MİLLİ GELİRDEKİ PAYI DÜŞTÜ29 Aralık 2016
Koncuk: İnanmış İnsanın Gücü, En Büyük Güçtür28 Aralık 2016
Türk İşçisine Hak Vereceksiniz27 Aralık 2016
Tanrıkulu: Gemi Üfleyerek Yol Almıyor23 Aralık 2016
Benzinin fiyatı arttı22 Aralık 2016
Ilgaz Tüneli 26 Aralık'ta hizmete giriyor22 Aralık 2016
İKTİDARIN ATACAĞI ADIMLARA EKONOMİMİZİN İSTİKRARI İÇİN KATKI SUNMAYA HAZIRIZ12 Aralık 2016
MHP’den “İki katına çıkaralım” çağrısı!09 Aralık 2016
Asgari Ücrette Ayak Oyunu Yapıldı08 Aralık 2016
TL DOĞRU, ALTIN YANLIŞ08 Aralık 2016
Asgari ücret açlık sınırının üzerine çıkarılsın25 Kasım 2016
MHP'li Tanrıkulu: 2016 kayıp bir yıl oldu11 Kasım 2016
Biz terörizm ve teröristlerle mücadelede .....20 Ekim 2016
MHP’li Mevlüt Karakaya’dan kanatlı sektör uyarısı19 Ekim 2016
MHP'li Tanrıkulu: "İşsizlik patlamış" 18 Ekim 2016
Yardıma Muhtaç Vatandaşlarımızın Sayısı Giderek Artıyor18 Ekim 2016
MHP'Lİ TANRIKULU: 2016 KAYIP YILI 2017 İSE MEÇHUL13 Ekim 2016
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER İŞSİZLİK RAKAMLARINA DİKKAT ÇEKTİ10 Ekim 2016
Tanrıkulu'dan Kredi Kartı Borcu Uyarısı29 Eylül 2016
Yokuş; Memurlar Hak Arama Kuyruklarına Mahkum Edildi22 Eylül 2016
MHP'Lİ TANRIKULU'NDAN TAKSİT ELEŞTİRİSİ22 Eylül 2016
YÜKSEK İŞSİZLİK NEDENİYLE SOSYAL PATLAMA RİSKİ ARTIYOR21 Eylül 2016
MHP’li Parsak, Erdoğan ile Putin görüşmesini değerlendirdi10 Ağustos 2016
Vergi affı getiriliyor ama ya düzenli ödeyenler…!05 Ağustos 2016
Esnaf ve Çiftçinin Vergi ve Prim Yükü Hafifletilmeli04 Ağustos 2016
MHP'li Parsak Patates üreticilerinin sorunlarını meclise taşıdı04 Ağustos 2016
Hiçbir Yargı, Hiçbir Vicdan, Çalanla Çalışanı Aynı Kefeye Koyamaz.03 Ağustos 2016
Vergi affı kötü bir şey31 Temmuz 2016
AKP, kara para ekonomisini düzlüğe çıkarmak istiyor15 Temmuz 2016
MHP'Lİ TANRIKULU: ULUSLARARASI GÖSTERGELERDE TÜRKİYE...14 Temmuz 2016
OLUMSUZ ŞARTLAR ÜRETİMİ ZAYIFLATIYOR14 Temmuz 2016
Rüşvet vermeden iş yapamıyorlar26 Haziran 2016
MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA'DAN ADANA ÇAĞRISI!24 Haziran 2016
Üretici küstü 9 milyar uçtu!21 Haziran 2016
MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ TOR'UN BASIN TOPLANTISI...16 Haziran 2016
YATIRIMCININ DERDİ AYAĞINA SERİLECEK HALININ RENGİ DEĞİL16 Haziran 2016
Acil Önlem Çağrısı06 Haziran 2016
Kapanan Kepenkler TBMM'de05 Haziran 2016
MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA'DAN 'İLAÇ GİBİ' ÖNERGE29 Mayıs 2016
Elektrikteki Kesintilere Karşı Denetim Çağrısı05 Mayıs 2016
“ Taşeron işçilere "3 yıllık sözleşme" değil "kadro" sözü verdiniz. „02 Mayıs 2016
İşsizlik Maaşı Başvuruları Yüzde 42 Arttı02 Mayıs 2016
1 Mayıs'ı bayram tadında kutlamamızın imkanı yok01 Mayıs 2016
"Çiftçinin sesine kulak verin"28 Nisan 2016
Tüsiad Heyetinden MHP'ye Ziyaret25 Nisan 2016
Ekonomik Ve Sosyal Göstergeler Alarm Veriyor24 Nisan 2016
MHP'NİN OSMANLI HANEDANLARINA MAAŞ TEKLİFİ21 Nisan 2016
NAKİT KREDİ KULLANIMI YÜZDE 20 ARTTI19 Nisan 2016
Yoksul Çalıştıranlara Destek Verilecek13 Nisan 2016
SENDİKALI İŞÇİLERE ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ SAHİP ÇIKTI11 Nisan 2016
Grevdeki Maden İşçilerine Destek10 Nisan 2016
Trafik Sigortasından Herkes Dert Yanıyor10 Nisan 2016
Bazı okul arsaları, imara açılıp birilerine rant sağlayacak bir oluşum mu hazırlanıyor?08 Nisan 2016
AKP hükümeti on binlerce engellinin aylığını kesti08 Nisan 2016
Ekonomide İşler İyi Değil02 Nisan 2016
Devlet Bahçeli Köprüsü’nde hummalı çalışma01 Nisan 2016
Taşeron İle Geçici İşçilere "Uyduruk" Değil, "Tapu" Gibi Kadro Verelim Hodri Meydan31 Mart 2016
Çiftçi dostu31 Mart 2016
Darısı Kadro Dışı Çalıştırılan Tüm Sözleşmelilere23 Mart 2016
Kamu-Özel İşbirliğinde İflas Tehlikesi10 Mart 2016
Türkiye ekonomisi tıkandı09 Mart 2016
EKONOMİYE GÜVEN DE YERLERDE SÜRÜNMEKTEDİR08 Mart 2016
SÜT SANAYİCİLERİ ÜRETİCİLERİ FERYAT ETTİREREK BAKAN ÇELİK’TEN İHRACAT PRİMİ-PASTASINI KOPARTTILAR06 Mart 2016
Memurun kaybı büyük 02 Mart 2016
RİZE ÇAYINA VE ÇAYKUR'A UZANAN ELLERİ MHP KIRAR 01 Mart 2016
"Adana'nın rekoru" Meclis gündeminde 28 Şubat 2016
HÜKÜMET VERGİYLE VURUYOR 24 Şubat 2016
Ülkedeki siyasi, sosyal kaos ve kargaşa AKP'nin eseridir 24 Şubat 2016
TURİZM YERLİ SEKTÖRDÜR, SORUNLARI ÇÖZELİM!21 Şubat 2016
MHP'den 'Ucuz ekmek' önergesi 21 Şubat 2016
TARIM VE HAYVANCILIĞIN SORUNLARI ÇÖZÜLSÜN!19 Şubat 2016
Kalkınma Planı Mevta Oldu16 Şubat 2016
Altın sert düştü, işte çeyrekte son durum15 Şubat 2016
DİSK-AR: Gerçek işsizlik yüzde 17, işsiz sayısı 5.4 milyon15 Şubat 2016
KARAKAYA, ET FİYATLARINDAKİ SKANDALI AÇIKLADI14 Şubat 2016
Doğalgaz Fiyatlarındaki Artışı Meclis Gündemine Taşıdı12 Şubat 2016
ENERJİDE YERLİ KAYNAKLARA VE AR-GE’YE ÖNCELİK VERİLMELİ!11 Şubat 2016
MHP'Lİ AYHAN: AKP'NİN ZİKZAKLARININ TÜRKİYE'YE FATURASI GİDEREK AĞIRLAŞMAKTADIR11 Şubat 2016
'BÖYLE PARLAYAN YILDIZ MI OLUR?'08 Şubat 2016
'MERKEZ BANKASI İNANDIRICILIĞINI KAYBEDİYOR'05 Şubat 2016
Türkiye’nin Toplam Borcu Belli Oldu04 Şubat 2016
Tarım Sektöründe Verimlilik Çok Düşük03 Şubat 2016
Enflasyon hesabı tutmayacak, zararlar telafi edilsin 03 Şubat 2016
Kuşadası'nda üç sitede yaşanan soruna çözüm bekliyoruz28 Ocak 2016
MHP’den ‘zorunlu trafik sigortası’ için kanun teklifi21 Ocak 2016
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARA MHP'DEN MÜJDE15 Ocak 2016
Suriyeli istihdamı işsizliği artırır14 Ocak 2016
Sebze meyveye emeği üretici veriyor, parayı market kazanıyor13 Ocak 2016
Altın fiyatları düşüyor! 13 Ocak 201613 Ocak 2016
Niyetimiz Üzüm Yemek, Bağcıyı Dövmek Değil01 Ocak 2016
MİNİ HARCAMA PAKETLERİ REFORM OLARAK MİLLETE YUTTURMAYA ÇALIŞILIYOR30 Aralık 2015
Karakaya, ‘kaçak geçişlere’ kesilen yüksek ceza makbuzlarını sordu29 Aralık 2015
MHP'den mevsimlik tarım işçilerine destek 24 Aralık 2015
Çeyrek altın ne kadar? Altın piyasasındaki son durum ne? 24 Aralık 2015 Perşembe24 Aralık 2015
MHP'den Narenciye Üreticilerine Destek 20 Aralık 2015
Karşılıksız çekler yüzde 19 arttı15 Aralık 2015
Bütçe 5,4 milyar lira açık verdi15 Aralık 2015
Avrupa otomobil pazarı yüzde 8,6 büyüdü15 Aralık 2015
Yapısal reformlar yine lafta kalmasın! 11 Aralık 2015
SİZCE ASGARİ GEÇİM TUTARI NE KADAR OLMALI?09 Aralık 2015
MHP'DEN MAZOT 1,75 TL OLSUN TEKLİFİ04 Aralık 2015
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ AKP'NİN YALANLARINI İFŞA ETTİ !02 Aralık 2015
Devlet memuru iş güvencesine sahip olmalı15 Kasım 2015
Türkiye Gelir Adaletsizliğinde Avrupa Birincisi25 Ekim 2015
'MAKUL ŞÜPHE' NEDEN CANLI BOMBALARA UYGULANMADI?15 Ekim 2015
"Hükümet resmi belgede tahrifat yaparak ekonomideki gerçekleri gizliyor mu? " 13 Ekim 2015

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH