Ana Sayfa > MHP HABER

AKILLI OLUN, ATEŞLE OYNAMAYIN
Flaş Haber
03 Nisan 2018
Bu haber 567 kez okundu
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İnsanlığa ve insanlık onuruna Fransız kalan Fransa yönetiminin terör örgütlerinin çöpçatanlığına soyunması, tuhaf olduğu kadar küstah ve küçültücü bir erdemsizliktir" dedi. . . . Bahçeli, CHP'li Özgür Özel'in 'seçim güvenliği ordusu kuruyoruz' sözleriyle ilgili de ''Eğer 'ordu mordu kuruyorum' diyerek ortalığı velveleye, fitne fesada vermeye kalkışırlarsa, bunların alayının alnını karışlamak, karşılarına dikilmek bizim için farz olacaktır. Akıllı olun, aklınızı başınıza alın, ateşle oynamayın. Destursuz bağa girenin ne olacağını iyi hesap edin" açıklaması yaptı. . . .
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Tosuncukmuş, çiftlik bankmış, sütbankmış, bu ve benzeri sülüklerin, sicili kapkaranlık haydutların kanımızı emmesine, sırtımızdan geçinmesine asla ama asla izin verilmemelidir. Bunlar her neredeyse enselerinden tutup, layık oldukları demir parmaklıkların ardına konulmalıdır." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 3 Nisan 2018

Değerli Milletvekilleri,
Saygıdeğer Misafirler,
Medyamızın Saygın Temsilcileri,

Haftalık olağan Meclis Parti Grup Toplantımıza başlarken mümtaz heyetinizi saygılarımla selamlıyorum.

Bu vesileyle ekranları başına geçerek bizleri can kulağıyla dinleyen, candan izleyen aziz vatandaşlarımıza muhabbetlerimi sunuyorum.

Bir devlet adamı düşünün, vefatının üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen devamlı surette hayır ve hürmetle anılıyor olsun.

Bir siyaset adamı düşünün, millete adanmış şerefli ve onurlu bir ömre muazzam ve meşakkat dolu mücadeleleri sığdırmış olsun.

Bir lider düşünün, Türklüğe inanmış hizmetkârlığıyla, haysiyetli hayat çizgisiyle, ülkücü duruş ve vakarıyla milyonların gönlünde taht kursun.

İşte o lider, işte o devlet ve siyaset adamı partimizin kurucu genel başkanı merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’dir.

Ebediyete irtihalinin üzerinden 21 uzun yıl geçmesi ona karşı beslediğimiz sevgiden, ona karşı duyduğumuz saygı ve bağlılıktan bir şey kaybettirmemiştir.

Türkeş Bey, ülkemizin gerilim yüklü, çekişme ve çatışma dolu yıllarında istikrar numunesi, irade ve ideal cazibesi olmayı başaran nadir şahsiyetlerden birisiydi.

Onda taviz vermeyen bir mizaç,
Onda tavsamayan bir muhabbet,
Onda tahrip olmayan bir millet ve memleket sevdası vardı.

Merhum Türkeş Bey, akıl ve gönül insanı olduğu kadar; inanç ve iddialarıyla yaşadığı döneme damga vurmuş fikir, eylem, sabır ve sağduyu kaynağıydı.

Bugün dünün mahsulü, yarının müjdesi olduğu gerçeğinden hareketle, merhum Türkeş Bey’in zamanlar üstü duran ve bakabilen vasfının saygıyla yad edileceğine, kutlu emanetlerinin her daim yaşatılacağına içtenlikle inanıyorum.

Onun iki emaneti olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları hamd olsun varlık ve birliğini muhafaza etmekte, engelleri yıka yıka geleceğe yürümektedir.

En başta yarın kabri başında manevi görevimizi huşu içinde yerine getireceğimiz Merhum Başbuğumuza,

Bir hilal uğruna toprağa düşen Türk-İslam ülküsünün gurur timsali, mertliğin kitabını yazan ülkü şehitlerimize,

Gerek yurt içinde, gerekse de yurt dışında terörle mücadele halindeyken hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükran ve minnetle anıyorum.
*
Değerli Arkadaşlarım,

Siyasetin insandan kopuk, insana mesafeli olması tanım ve telafisi çok zor olacak bir çelişki halidir.

İnsanın gündemiyle siyasetin gündemi farklılaşırsa, gerçeklikle gevşeklik, hakikatle hayal yer değiştirecek, çok geçmeden toplumsal zemin çatlayıp kayacaktır.

Dedikodu çıkarmak, polemik üretmek, kutuplaşmayı özendirmek, ayrımcılığı teşvik ve tahrik etmek siyaset gibi sunulsa da siyaset değildir, ahlaki ve insani hiç değildir.

Siyasetin dost ve düşman kamplara bölünmesi öngörülmesi oldukça güç tehlikelere davetiye çıkarabilecektir.

Hâlbuki çözülmeyi bekleyen pek çok sorunumuz vardır.

Üstesinden gelinmesi şart olan bekayla ilgili meseleler birike birike devasa boyutlar kazanmıştır.

Bu tablo karşısında elbette insanımızın hayatını doğrudan ilgilendiren acil ihtiyaçlarını, sosyal ve ekonomik taleplerini yok sayamayız.

Daha doğru bir ifadeyle saymamalıyız.

Mutfaktaki tencere kaynamazsa, sofradaki ekmek çoğalmazsa, sabilerin yüzü gülmezse, bıyığı terlememiş yavruların umutları yeşermezse ne yapılsa boş, ne söylense beyhudedir.

Siyasetin öznesi insandır, siyaseti amacı insanımızın huzur ve mutluluğu olmalıdır.

Kaldı ki başka türlüsünü düşünmek ve kabullenmek mümkün ve münasip görülemeyecektir.

İşsiz bir gencin, umutsuz bir neslin, gırtlağına kadar borca batmış milyonların gönlünü hamasi sözlerle almak hem doğru değildir, hem de imkân ve ihtimal dâhilinde olamayacaktır.

İş, aş, barınma ve eğitim sorunlarını bir beka meselesi görüp kökünden çözmek, köklü atılımlarla bertaraf etmek siyaset için ödev ve mecburiyettir.

“Mutlu millet, güçlü devlet, huzurlu fert” anlayış ve amacını tam bir kararlılıkla gerçekleştirmeden her söz biliniz ki havada kalacaktır.

Özellikle belirtmeliyim ki;

*        Dükkânında kaygılı esnaf
*        Tarlasında hüzünlü çiftçi,
*        Tezgâhında sıkıntılı işçi,
*        Hanesinde dert küpü emekli,
*        İşyerinde derin derin iç çeken düşünceli memur,
*        Tesis, fabrika ve işletmesinde ümitsiz, sahipsiz girişimci ağırlaşan hayat ve geçim şartlarının düzeltilmesi hususunda parlak bir dokunuş, samimi bir müdahale beklemektedir.

Bu beklentiler karşısında Türkiye ekonomisinin 2017 yılının tamamında yüzde 7,4’lük bir büyüme performansı yakalaması önemlidir, takdir ve tebrike layıktır.

Bu kapsamda Orta Vadeli Program hedefinin 1,9 puan aşılması kötümserleri, kriz ayinine çıkan basiretsizleri hayal kırıklığına uğratmıştır.

İnanıyorum ki, hayal kırıklıkları da durmayıp devam edecektir.

Parti olarak Türkiye’nin büyümesinden sadece mutlu olur, memnuniyet duyarız.

Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’nın 850 milyar dolar sınırını geçmiş olması, ülkemizin yaşadığı siyasi ve ekonomik bazlı saldırılar dikkate alındığında kayda değer bir gelişmedir.

Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen odaklar; taşeron terör örgütlerini kullanmakla kalmamışlar; yeri gelince döviz silahını çekmişler, yeri gelince sıcak para operasyonlarına sarılmışlardır.

Maksat örtülemeyecek kadar bellidir.

Siyaseti kundaklamak, ekonomiyi karıştırmak, milli güvenliği kaosa sokmak, Türkiye’ye hasar vermek karanlık çevrelerin ana gayesidir.

Türk lirasının döviz karşısında erimesi bu gayenin bir parçasıdır.

Faizin tırmanması yönünde baskı kurmak, telkinde bulunmak bir başka ayak oyunudur.

Emperyalizm kontrolündeki tüm enstrümanları harekete geçirerek hem ülkemizde hem de bölgemizde mimarisi olduğu dehşet dengesini sürdürmenin, hatta genişletmenin çabasındadır.

Geçmişten bugüne, milletin tercih ve oyuyla göreve gelmiş hiçbir iktidar insanımızın yoksullaşmasını, işsiz ve ümitsiz kalmasını bilerek ve kasten istememiştir.

Vatan ve millet sevgisine sahip hiçbir devlet veya siyaset adamı ekonomik sorunlara, üretim, tüketim ve tasarruf problemlerine duygusuz, duyarsız, ilgisiz kalmamıştır.

Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’nin yönetiminde söz ve pay sahibi olmuş siyaset adamları her zaman milletimizin kazanması, insanlarımızın refah ve huzura kavuşmaları için naçizane çalışmışlar, çırpınmışlardır.

Ancak bu tarihi şema ve süreçte belki de gözden kaçan, sehven kaçırılan gerçek; Türkiye ekonomisinin güvenlik duvarlarının bir türlü istenen, arzulanan, beklenen seviyelere ulaşamamış olmasıdır.

Duyun-u Umumiye komplosu farklı dozaj, değişik ton ve isimler altında insanımızın feryat ve fukaralığından yapılan serumla maalesef yaşamış ve yaşatılmıştır.

Türk insanı aşağı yukarı 1,5 asırdır, Londra’lı bankerlere, Parisli sermayederlere; kini yakıt, nefreti azık, sonucu kazık olan küresel ekonomik merkezlerin doymaz iştahına feda ve kurban edilmiştir.

Döngü aslında hiç değişmemiştir.

Mesela Erzurumlu kardeşimiz ter akıtırken, helal lokmasını gece gündüz ararken, emperyal soyguncular keyif ve saltanat sürmüşler, kurdukları sömürü çarkıyla tertemiz emekleri gasp etmişlerdir.

Elazığlı kardeşimiz çalışmış, önüne koyulan faiz faturasını ödemek durumunda kalmış, buna karşılık para ve servet baronları palazlandıkça palazlanmış, kazandıkça kazanmışlardır.

Dünden bugüne hesap aynıdır, kurgu aynıdır, tuzak aynıdır.

Kanla, zulümle, zorla kurulan emperyalist mekanizmalar, işbirlikçileri de maşa gibi kullanarak doğudan batıya kaynak transferine ortam açmış, insanlarımızın bitap düşmesine, biçare kalmalarına neden olmuştur.

Türk milleti on yıllardır ekonomik cendere, ekonomik muhasara altındadır.

Bu makûs talihin değişmesi artık milli ve manevi bir mükellefiyettir.

Ana akım iktisat retorik ve teorileri hem ahlakı dışlamış, hem insanı ötekileştirmiş, hem adaleti hiçe saymış, hem de yerel ve milli hassasiyetlere sırt dönmüştür.

Nevşehirli vatandaşımız, “bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler” tavsiye ve tembihinin ne kıyısında ne de köşesinde şahsına bir yer bulabilmiştir.

Diyarbakırlı kardeşimiz, Yozgatlı köylümüz, Trabzonlu balıkçımız, Manisalı emekçimiz inen çıkan Borsa endeksi, artan azalan kur kadar değer görmemiştir.

Dayatılan ekonomik ilişki ağları milletimizin ciğerini yıllarca dağlamıştır.

Buna dayanmamız, sabır göstermemiz akla uygun değildir.

Geldiğimiz bu aşamada derin ve tarihi bir sorgulamayla bize has, bize özgü, bizim ruh, iman ve kültür kökümüzü yansıtan ekonomik sistemin bulunması hepimiz için ihmal edemeyeceğimiz bir sorumluluktur.

Terör saldırısı varken, bekamız sarsılıyorken, şehitlerimiz omuzlarda son yolculuklarına uğurlanırken yükselen, adeta bahar havası estiren borsa işleyişini nasıl açıklayacağız?

ABD’de alınmış siyasi veya ekonomik bir karar neticesinde saman alevi gibi parlayıp sönen döviz ve faiz volkanına ne zaman itiraz edeceğiz?

Yaşasın yaşasın kazanan yaşasın mantığını milli ve manevi değerlerimizin neresine sığdıracağız?

İnsani denge yerine piyasa dengesini vaaz ve vaat eden bir çarpıklığı nasıl göreceğiz, nasıl yorumlayacağız?

Bağımlı bir ekonomik yapıyla siyasal bağımsızlığımızı nereye kadar koruyabileceğiz?

Dümeninde milli iradenin olmadığı, denetim ve dengesini milli varlığın belirlemediği cari ekonomik model ve sistemle daha fazla nasıl yol alacağız?

İstikrarlı bir şekilde Anadolu’nun yoksullaşması, Avrupa ve ABD’nin yükünü tutması feci bir akıbet, felaketi tecelli ettiren garabet değil de nedir?

Türkiye ekonomik gözdağlarıyla susturulmak, sindirilmek, dinamitlenmek isteniyor.

Ekonomi ve ticaret kanalları aracılığıyla ülkemizin sinir uçlarıyla oynanıyor.

Krize yatırım yapılıyor, ölümü gösterip sıtmaya razı gelmemiz tehditvari üslupla dayatılıyor.

Büyümesine büyüdük, hatta dünya ekonomisinin yüzde 85’ini oluşturan G-20 ülkelerinden daha hızlı, daha çok büyüdük.

OECD ülkeleri içinde de İrlanda’dan sonra ikinci sıraya yükseldik.

Ancak bununla yetinemeyiz, yetinmemeliyiz.

Makro göstergelerin iyileşmesinin yanında, vicdani ve insani seviyelerin büyümesine de ihtimam ve irade göstermeliyiz.

Potansiyelimizi harekete geçirmenin, 81 milyon Türk vatandaşıyla ekonomik özgürlük ve haklarımıza sahip çıkmanın, felaket tellallarına hak ettikleri dersi vermenin zamanı gelmiştir, nitekim zaman bugündür, zaman zalimlerin oyununu boşa çıkarma günüdür.

İnançla söylüyorum ki, zaman Türk’ündür, mekân Türk vatanıdır, gelecek Türkiye’nindir, asıl ve asil güç büyük Türk milletidir.

Milletimizi kandıranların, umutları çalanların, soygun düzeni kuranların yakasından tutmak, onlarla gecikmiş hesaplaşmayı yapmak iktidarından muhalefetine hepimizin vatan görevidir.

Tosuncukmuş, çiftlik bankmış, sütbankmış, bu ve benzeri sülüklerin, sicili kapkaranlık haydutların kanımızı emmesine, sırtımızdan geçinmesine asla, ama asla izin verilmemelidir.

Bunlar her neredeyse enselerinden tutulup layık oldukları demir parmaklıkların ardına konulmalıdır.

Bu milletin çektiği çile ve ızdıraba artık bir son verilmelidir.

Muzdarip kaldığımız sorunlar birer birer etkisizleştirilmelidir.

Çatı çökmeden, sütun çürümeden kutlu bir hamleyle oyunlar bozulmalıdır.

Birlik ve dayanışma ruhunun lütfuyla, üzerimizde hesap yapanların kalemleri kırılmalı, defterleri dürülmeli, yedikleri içtikleri alayının burnundan fitil fitil getirilmelidir.

Masumların hissiyatıyla oynayan mankurtların, mazlumların ahını alan mandafonların, küresel ve emperyalist hıyanet markalarının hakkından gelmek, plan ve hesaplarında boğmak beka ve vefa borcumuzdur.

Biz istemediğimiz sürece yenemezler; biz milli duruşu gösterdiğimiz müddetçe hiçbir mihrak karşımızda dün olduğu gibi duramaz, duramayacaktır.

Unutmayınız Allah bizimledir.

Zaferse arzuladığımız, diriliş ve yükseliş ise özlediğimiz elhak gerçekleşecektir.

Kulun hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır, Allah’ın da bir bildiği vardır, mutlaka tecelli edecek, muhakkak ilahi takdirini gösterecektir.

İnancımız tamdır, imanımız tartışmasızdır, sabrın sonu da inşallah selametin vuslatını doğuracaktır.
*
Muhterem Milletvekilleri,

Klasik ifadeyle söylersek, Türkiye hedef ülkedir.
Tüm emareler, tüm olaylar, tüm deliller, tüm yaşananlar buna işaret etmektedir.

Bu tablo karşısında hiçbir vicdan sahibi Türk vatandaşı, “azıcık aşım, kaygısız başım” ürkekliğini göstermeyecektir.

Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkışanlara tavır ve tepkimizi izhar ve ispat etmek durumundayız.

Milli meseleler karşısında tarafsız bir alan, korunaklı bir siper yoktur.
Şerefli olmak, edepli davranmak Türk milletinin tarihi, meşru ve kutlu haklarını savunmayı gerektirir.

Bakınız ne demişti Şems-i Tebrizi:
“Edep aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar değerlidir.”

Yine bir başka sözüyle herkese ders vermişti:
“Ey İnsan Kaf Dağı kadar yüksekte olsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma, her şeyin bir hesabı var, üzdüğün kadar üzülürsün.”

Tilki masalı okuyanlara milli şeref ve vakarımızla cevap vermeliyiz, milletimizi üzmeye cüret edenleri ise buna pişman etmeliyiz.

Yurdumuzu yıkmaya heves edenlerin yuvalarını viranaye çevirmeliyiz.
Bunun bedeli ağır olsa da tercih ve duruşumuzdan ödün vermeyiz, veremeyiz, vermeyeceğiz.

Boşuna söylememiş ecdadımız: At ölür meydan kalır, yiğit ölür şan kalır.
Kabiliyet talimle olmaz, adamlık tarif ve taltifle oluşmaz.

Biz adam gibi olalım, mertliğin onuruna leke düşürmeyelim, gerisi fasa fisodur, sadece laf salatası, kuru gürültüdür.

Türkiye, egemenlik haklarının parantezinde, meşru ve hukuka uygun tutumuyla terörle mücadele etmektedir.

Bu mücadeleye pek tabii desteğimiz tam ve eksiksizdir.

Türkiye’nin haklı ilerleyişini durdurmak, milli ve ahlaki tepkisini söndürmek isteyenler her fırsattan istifadenin, her ihtimalden medet ummanın peşindedir.

Ancak bunda şu ana kadar muvaffak olamamışlar, ez kaza olmaları da eşyanın tabiatına aykırıdır.

Türkiye her egemen devlet gibi, toprak bütünlüğünü, siyasi ve insan birliğini yüreklice, uluslararası hukuka müzahir şekilde savunmaktadır.

Bu savunmadan, bu duruş ve azimden rahatsız olanlar önce tarihin ve insanlığın neresinde durduklarını gözden geçirmelidir.

Bunu yaparken terörle aralarına kalın bir çizgi çekemediklerini bir parça izanları kalmışsa görecekler, eğer varsa utançlarından konuşmaya bile yüzleri olmayacaktır.

Çünkü teröre destek terör faaliyetidir.
Teröriste sevgi ve sempati caniliği övmek, öne çıkarmaktır.

Milli Güvenlik Kurulu 28 Mart 2018 tarihinde toplanmış ardından da yayımladığı 5 maddelik açıklamayla Türkiye’nin milli çıkarlarını, milli bekasının dokunulmazlığını yedi düvele teker teker haykırmıştır.

Anılan açıklamanın ilk maddesinde yer bulmuş bir ifade geçtiğimiz hafta fazlasıyla tartışılmış, beklendiği üzere gündeme yerleşmiştir.

Söz konusu açıklamada, terörle mücadelenin tüm boyutlarıyla ele alındığı ifade edilerek; PKK/PYD-YPG, IŞİD, FETÖ/PDY gibi proje terör örgütlerinin eylemleri başta olmak üzere, milli güvenliğimizi hedef alan her türlü tehdide karşı hukuk çerçevesinde alınan ve Kurulca önerilen tedbirlerin gözden geçirildiği vurgulanmıştır.

Burada üstünde durulması, altı çizilmesi, analizi yapılması gereken kavram “proje terör örgütleri” ifadesidir.

Eğer ortada proje varsa, önce bu projeyi hazırlayan, sonra servisini yapan, akabinde de sahaya indiren zincirleme ve silsile yoluyla teşekkül etmiş kanlı ve vahşi piramitsel suç ortaklarının varlığı ortada ve doğal olacaktır.

Bahsi geçen terör örgütleri proje olduğu kadar cinayet taşeronları, ihanet teşrifatçıları, emperyalizmin kanlı devriyeleri, haçlı operasyonlarının kiralık tetikçileridir.

Mesela FETÖ projeyse, ki öyledir, bu projeyi imal eden, hedef çizen, eylem ve alçaklığının sınırlarını belirleyen mihraklarla hesaplaşmak da tarihi ve milli bir zorunluluktur.

FETÖ’yle mücadele aynı zamanda proje sahipleriyle mücadeledir.

FETÖ’cüler aynı şekilde Kilise zangocu, kalbi haç çıkarıp dili besmele getiren şerefsiz Türk düşmanlarıdır.

FETÖ projesini önce kurgulayıp sonra da tedavüle sokan şer ve şiddet yanlılarıyla acıklı ve gecikmiş hesap görülmeden, bu kanı bozuklara, bu sütü lekelilere, bu haramzadelere kan kusturmak, bir başka tehlikenin önünü kesmeyecektir.

Şöyle düşünelim:

31 Mart vakası olduğunda, 51 yıl sonra askeri bir darbenin darağacı kuracağını hesap eden zannederim olmamıştır.

27 Mayıs 1960 darbesi gerçekleştiğinde, hiç kimse 21 Şubat 1962 veya 22 Mayıs 1963 Talat Aydemir kalkışmalarını muhtemelen aklına getirmemiş, öngörmemiştir.

Ya da, 12 Mart 1971’de bir muhtıranın verilip görevdeki iktidarın devrileceğini en az beş sene evvel tahmin edecek sanıyorum çıkmamıştır.

Tehditle durdurulan cumhurbaşkanı adayları, cuntalara gömülmüş ordu yapısı, icazetli demokrasi, toplanıp toplanıp dağılan müdahale yanlıları, köşeye sıkışmış parti başkanları, sinmiş medya mensupları, budanmış adalet mekanizması, kaynayan sokaklar, kabaran sloganlar, kanatlanan sinirler yakın tarihimizin adeta kısa özeti gibidir.

Hepsini geçtik, 12 Eylül 1980 darbesini, mesela 12 Eylül 1960 veya 12 Eylül 1970’de düşünen, aklının ucuna getiren doğal olarak görülmemiştir.

15 Temmuz 2016’da bir felakete maruz kaldık.

Proje olduğu devletin hafızasına kaydedilmiş bir terör örgütü milletin silahını yine millete çevirdi, Meclis’i, emniyet ve istihbarat kuruluşlarının binalarını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni kurşun ve bombaya boğdu.

251 vatan evladı şehit oldu.
2 bin 194 vatan evladı yaralandı.

31 Mart 1909’dan 15 Temmuz 2016’ya kadar geçen 107 yılda, tarihi anakronizme düşmeden ve irkilerek diyebilirim ki, bir arpa boyu mesafe almış değiliz.

Şimdi şu soruların cevabı araya araya bulmamız lazımdır:

Önümüzdeki yıllarda, yine devletin içine sızmış dar bir kadronun, dini veya ideolojik saiklerle hareket eden küçük bir grubun ya da projelendirilmiş örgütlerin devletten ele geçirdiği tanklarla, toplarla, uçaklarla, helikopterle millete savaş açmayacağının, ölüm saçmayacağının, darbeye kalkışmayacağının garantisi var mıdır?

İstikbalin huzurlu, istiklalin esenlik ve emin olduğunu güvenceyle bugünden kim söyleyebilecektir?

16 Temmuz sabaha karşı püskürtülen FETÖ’nün, takip eden zaman diliminde irtibat ve iltisaklı olduğu on binlerce asker, bürokrat, işadamı, polis, esnaf, sivil insanların yakalanıp cezaevine tıkılmaları durumu kurtarmaya, bekamızı güvenceye almaya yetecek midir?

Gelecek on yıllarda, FETÖ değil de, bir başka şebeke ve ihanet örgütü farklı bir isimle paydahlanırsa, ve bu defa proje sahipleri tarafından iyi hazırlanıp torunlarımızın üzerine gönderilirse yattığımız yerde nasıl uyuyacağız, toprağın altında nasıl huzur bulacağız?

Biz hem tarihe, hem talihe, hem de yaşanmamış Türk asırlarına karşı sorumlu değil miyiz?

Düşünmeyelim mi? Sorgulamayalım mı? Geleceği bugünden planlamayalım mı?

Bu kapsamda demem odur ki, FETÖ demek, PKK demek, PYD, YPG, IŞİD demek arkalarındaki ülke ya da ülkeler demektir.

Projeci hainler, terörizmi programlayıp vatan ve milletimizin içine pimi çekilmiş bomba, fitili tutuşturulmuş dinamit lokumu gibi bırakmaktadırlar.

Bu nedenle FETÖ’yle mücadele başta olmak üzere, terörün her rengi ve türüyle mücadelede aziz Türk milletinin destek ve duası yegane dayanağımız, yegane gücümüzdür.

FETÖ’yle mücadeleyi sulandırmak, söndürmek, sorgulanmasını sağlamak için faal ve faaliyette olanlara istirham ederim, yarınlarımız için derim, dikkatli ve tedbirli olalım.

FETÖ ölmedi, yaşıyor.
Kripto damar çalışıyor.
Çünkü proje sahipleri karşımızda duruyor.

Bu proje olmadı, bir başkası devreye girer. O da olmadı, bir diğeri anında sökün eder.
Nitekim tarihi Şark Meselesinin kalbine hançer inmemiştir.
Türk düşmanlığının kökü kurumamıştır.

Kim ya da kimler ki, ona buna delilli, belgeli olmadan; önü-arkası tespit, teşhis ve tarif edilmeden FETÖ’cü diyorsa, dikkatinizi çekiyor ve uyarıyorum ki, onlarda bir kuyruk acısı, gizlenmeye, örtülmeye, kapatılmaya çaba gösterilen karanlık bir açık var demektir.

FETÖ borsası kuruldu sözleri ne anlama gelmektedir?

Borsa kuruldaysa hissedarlar, kurucular nerededir, kar elde edenler hangi deliktedir?
Mücadele bitti, FETÖ’cüler her yerden temizlendi iddiaları yerinde ve isabetli midir?

Bu kadar kolay mı? Bu kadar basit mi? Bu kadar temelsiz mi?
Proje sahipleri bitmeden, FETÖ nasıl bitecek?

Projeciler pes etmeden, Pensilvanya’nın temizliği yapılmadan hainler nasıl tam olarak diskalifiye edilecek?

Kimin FETÖ’cü olup olmadığına hukuk, adalet, milletin izzet-i nefsi, devletin ebedi yaşama azmi ve iradesi karar verecektir.

Bu karara herkes zoruna ve gücüne gitse de, hazım zorluğu çekse de hürmet ve riayet edecektir.

Önüne gelene çamur atanlar, sosyal medyadan müfterilik yapanlar, yazılı ve görsel medya vasıtasıyla ona buna eften püften suç isnat edenler FETÖ’nün değirmenine su taşıyan ya kripto yüzlerdir, ya da şuurunu kaybetmiş troll şebekelerinin klavyaşörleridir.

Devlet konuşmaz, devlet tereddüt geçirmez, devlet gecikmez, devlet spekülasyona meyletmez, devlet tehdit etmez, devlet gereğini yapar, hem de yüreklice yapar, devlet caydırıcılık ve yaptırımlarını konuşturur, hiç kimse de susturamaz.

Türk devlet geleneği aynen böyledir, bu şekilde de kalmalıdır.

Strateji olmadan, el yordamıyla, yalnızca şahısların iradesine dayanan, bütünlükçü bir bakışla sahiplenilmeyen mücadeleden hayır gelmez, sonuç çıkmaz.

İşte gördünüz, Kosova’dan altı FETÖ’cü paketlenip Türkiye’ye getirilmiştir.

Ancak bu rehavete sürüklememelidir.
Zira devletin yapması gereken budur.
Halen pek çok sayıda hain ABD ve Avrupa ülkelerinde cirit atmaktadır.

Taşlar bağlanmış, köpekler serbesttir.
Eşkıya el üstünde, esfele safilin emeller kıtalar gezmektedir.

Eğer, Pensilvanya’dan hain papaz bir gece yarısı, yiğit bir Türk evladı tarafından kafası çuvala geçirilip alınırsa, sonra da okyanustan ya uçarak ya gemiyle geçirilip Türk adaletinin önüne çıkarılırsa işte o zaman tüm proje sahiplerinin maskesi bir bir düşecektir.

İşte o zaman milli vicdan derin bir nefes alacaktır.
FETÖ demek, Pensilvanya demektir.

Pensilvanya demek 15 Temmuz’un kuluçkası, Türkiye’nin işgal planlarının yapıldığı şiddet yuvası demektir.

Suçlu bellidir, sorumlular bilinmektedir, FETÖ’nün ve proje sahibinin niyeti, kimliği, hüviyeti artık gözler önündedir.

Tarihi hesaplaşma anı geldiğinde, FETÖ’yü kumanda eden, PKK’yı kışkırtan, IŞİD’i kuran, PYD/YPG’yi kudurtan soysuzluk hem Allah indinde, hem tarih önünde, hem beşeriyetin huzurunda sarsıla sarsıla kesilen hesabı ödeyecek, biçilen diyete katlanacaktır.

Bu bir Türk sözü, Türk milletinin tarihe kazınmış andıdır.
*
Değerli Milletvekilleri,

ABD Başkanı Trump, 30 Mart günü Ohio’da yaptığı bir açıklamayla yine dikkatleri üzerine çekmiştir.

Trump, Suriye’den çok kısa süre içinde çıkacaklarını, biraz da diğer insanların uğraşmasını söylemiştir.

ABD’nin, Suriye’den çıkıp çıkmayacağı afaki ve tali bir konudur.
Ve bu bilmece üzerinde kafa yormak, papatya falları açmak yararsızdır, bir o kadar da vakit israfıdır.

Bazı çekilişler vardır, işgallerden daha beter, daha ağırdır.
Kaldı ki, ABD’nin çekilmesi ipe asılı tozlu kilimi çırpmak gibidir.

Toz gitse de, kilim yerinde, ip ise sabittir.
Atalarımızın dediği gibi, sabit olan elbette nabit olacaktır.

Bir defa ABD’nin çekilmesi demek, şu şartlarda Ortadoğu’dan tamamen sökülüp atılması demektir ki, bu durum Beyaz Saray ve Pentagon’a hakim olan derin Anglo Sakson aklın çıkarlarına uygun değildir.

ABD’nin çıktığı, çıkacağı, yakın vadede çıkma ihtimali pek mümkün görülmemektedir.

PYD/YPG’ye bu kadar prim veren, ittifak ilişkisi kuran, terörizmin çatısı altında elele tutuşup teröristleri adeta sırtına alan, Fırat’ın doğusuyla ilgili emperyalist hesaplar yapan ABD’nin Suriye’den çekilme sözleri, yalnızca Trumpvari bir değerlendirmedir.

Türkiye Menbiç’e gözünü diktikçe, karşımıza bariyerler çeken, gün aşırı fikir ve fiili değiştiren ABD’dir.

Ayrıca, Menbiç’e operasyon işaretleri arttıkça huzuru kaçan, terör yandaşlarıyla ilgili korkuya kapılan, bu nedenle birkaç gün önce bölgedeki üslerini zırhlı araç ve askeri birliklerle takviye eden yine ABD’dir.

Dahası hiç haddi olmadığı halde Rusya’dan alımı gündemde olan S-400 füzelerine itiraz eden de gene ABD’dir.

Üstelik ABD’li askerlerin, Fırat Kalkanı Harekat bölgesi ile PKK/YPG arasında cephe hattını teşkil eden Sacu Çayı boyunca günlük devriyelere başladığı anlaşılmaktadır.

Türkiye’nin Afrin temizliğinden hemen sonra harekata devam iradesi muhasım odakların keyif ve uykularını kaçırmıştır.

Menbiç, Ayn El Arap, Tel Abyad, Resulayn, Haseki, Cizire ya terörden kurtulmalı ve teröre destek veren ülkeler bu kokuşmuşluktan vazgeçmelidir, ya da buralar silindir gibi ezilmeli, kurtuluş bizzat Türkiye tarafından sağlanmalıdır.

4 Nisan günü, İstanbul’da Türkiye-Rusya-İran arasında yapılacak liderler zirvesi bundan sonraki adım ve hamleler açısından tarihi önemdedir.

Şayet sınırlarımıza 60 km’lik mesafede olan Sincar’ı Irak hükümeti hainlerden arındıramıyorsa Türkiye bunu yapacak muktedirliğe sahiptir.

Herkes aklını başına alsın, evimizin önünde çakallar gezemez.
Sınırlarımızın dibinde vampirler yaşayamaz, yarasalar uçamaz.
Ya hep ya hiç, ya istiklal ya izmihlal demek bizim şanımızda vardır.

Kandil’den başlayarak Suriye’nin Kuzeyine kadar tek bir insan artığı bırakmadan yok etmek Türk devleti için artık bir onur ve var oluş meselesidir.

Bunun yanı-yöresi, başı-ucu yoktur, kalmamıştır.

Bu arada, terörü vatan topraklarına, bilhassa büyükşehirlere taşıma niyet ve hedefinde olan cinayet örgütlerine karşı azami tedbir geliştirmek, önlem almak kaçınılmaz güvenlik ihtiyacıdır.

ABD Başkanı çekilmekten bahsederken, Fransa sanki yedek kulübesinde bekliyormuş gibi, form tutmuş, kondisyon yapmış yeni bir terör sevici ülke görünümünde, kendisini hatırlatma gereği duymuştur.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron 29 Mart 2018 günü, sarayında 7 teröristi insanlığın gözü önünde ağırlamış, fotoğraf karelerine birlikte girmiş, beraberlik nikahı kıyılmasına gönüllü olmuştur.

Fransa YPG’ye destek garantisi vermiştir.
Yani Fransa terörü alenen baş tacı yapmış, kucaklamıştır.

Bu utanç verici bir rezalet, melanet ve ihanettir.
Ve Macron bundan sonra YPG’nin Paris temsilcisi olmaya namzet olduğunu göstermiştir.

Dikişi patlamış yamaya dönen Fransa, terör örgütüyle Türkiye arasında arabuluculuğa talip olduğunu açıklamıştır.

İnsanlığa ve insanlık onuruna Fransız kalan Fransa yönetiminin terör örgütlerinin çöpçatanlığına soyunması tuhaf olduğu kadar küstah ve küçültücü bir erdemsizliktir.

Arabulucu olmak ne demektir?

Fransa kimlerin arasını bulacak, kimi kiminle buluşturacaktır?
Bu nasıl bir aymazlık, nasıl bir ahlaksızlıktır?
Fransa, Türkiye’nin müttefiki değil midir?
Türkiye’yle birlikte NATO şemsiyesi altında değil midir?

Peki bu çirkeflik, bu çirkinlik nasıl yorumlanmalı, ne şekilde anlaşılmalıdır?
Karşımızda yeni bir Sykes- Picot oyunu vardır.
Karşımızda yeni ve tarihi bir amaç durmaktadır.

Hatırlatmak isterim ki, hakimiyetimiz altında bulunan Ortadoğu’yu paylaşmak için İngiltere ile Fransa arasındaki temas trafiği 1915 yılının son aylarında başlamıştı.

1916 yılının Şubat ayında İngiliz diplomat Sykes ile Fransız diplomat Picot uzun süren görüşme serisi için masaya oturmuşlar, Ekim ayında da uzlaşmaya varmışlardı.

Mersin, Adana, Maraş, Sivas, Diyarbakır, Suriye ve Musul Fransa tarafından işgal edilecek; Kerkük’ten aşağıya Irak, Ürdün ve Körfezi İngiltere alacaktı.

Plan buydu, gizli anlaşmanın özü ve esası bu şekildeydi.

1919’da Suriye’de kurulacak Fransız mandasının, Irak ve Körfez’de kurulacak İngiltere mandasının temelleri 1916’da atılmıştı.

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere Başbakanı Lloyd George; “en ağır ceza Türklere verilecek, Türkiye öldü” sözleriyle halt ediyor, kendi sonunu hazırlıyor, döktüğü kanların altında kalmak için geri sayım butonuna basıyordu.

Türklerin çöküş noktasında olduğuna inanıyorlardı.
Ne oldu, kanlı emperyalistlere son vatan elbet mezar oldu.

Çukurova’nın cesur ve taviz vermeyen kahramanları Fransızları nefesleriyle, nice isimsiz neferlerinin fedakarlığıyla buzda, donda titreyen oğlağa çevirdiler.

Kaçtıkları yere kadar kovaladılar, yakaladıklarını da ya dirgenle, ya kürekle, ya çapayla, ya da paslı bir tüfekten çıkan mermiyle yere serdiler.

Türk milleti kıyama geçti, şimşek gibi çaktı; Londra’dan Paris’e, Atina’dan Hicaz’a kadar sahne alan tüm şerefsizlikleri kanıyla, canıyla yerle yeksan etmeyi başardı.

Fransa’nın YPG mesajı, PKK sevdası, Türk düşmanlığı yeni değildir, motivasyon ve moral kaynağını tarihi hınç ve hırslardan almaktadır.

Fransa uçak gemileriyle Menbiç’e sözde uzman personel gönderiyormuş.
Bu ülke Türkiye’nin Menbiç operasyonun kabul edilemez olduğunu söylüyormuş.
Ne yapacaktık, sizden yazılı veya sözlü izin ve ruhsat mı alacaktık?
Kendinizi ne sanıyorsunuz? Kime ne anlatmaya çalışıyorsunuz?
Twitter mesajımda dedim ya, eski çamlar bardak oldu, köprülerin altında çok sular aktı.

Artık kör gözünü açtı, dev belini doğrulttu, karşısına kim geçerse geçsin ezmeye yemin etti, tarihe ve ecdada söz verdi.

ABD’den boşalması beklenen yere Fransa’nın talip olacağını değil, bu ülkenin bitmeyen, dinmeyen Türk düşmanlığını değerlendirmek kanaatimce en doğru yoldur.

Bundan sonra terörden şikayet hakkını Fransa ve batılı ülkeler kaybetmiştir.
ABD’nin Türkiye’ye söz söylemeye hiç yetkisi yoktur.

İsrail’in vandallığına ses çıkarmayanların, 30 Mart günü Gazze’de gerçekleştirilen barışçıl protestolara terör yöntemleriyle saldıranlara göz yumanların ne yatacak yerleri, ne de tutacak dalları vardır.

Zehirleme vakasından sonra Rus diplomatlarını sınır dışı eden ülkelerden Türk’e ve Türkiye’ye düşman kesilenler, ülkemizde ve bölgemizde gezdirdikleri casusların, provokatörlerin, teröristleri şımartmalarının hesabını pek yakında vereceklerdir.

Türk milleti zalimlere eğilmez, zillete tamam demez, oyunlara gelmez, esaret kabul etmez.

Aksini iddia eden varsa ya yaşamaktan bunalmış ve teneşire yatma isteği belirmiştir; ya da aklını ve şuurunu tümden kaybetmiş, delirme ve kudurma belirtileri göstermeye başlamıştır.

İki durumda da günah bizden gitmiş demektir.
*
Değerli Arkadaşlarım,

CHP’nin geveze ve gevşek bir grup başkan vekili, 29 Mart 2018 sabahı, ekranların sütçüsüyle katıldığı bir programda seçim güvenliği ordusu kuruyoruz diyerek aklının dibini dökmüştür.

Bizim bildiğimiz ordu tektir ve millet ordusudur.
Milli güvenliğimizin nasıl temin edildiği bellidir.

Yeni bir ordu kurma teşebbüsü paralel bir örgütlenme, FETÖ merkezli bir öğüt olsa gerektir.

HDP’yle, İP’le, PKK ve FETÖ’yle ele ele vererek seçim güvenliği ordusu kuruyorken, teröristler de bu orduya sızdırılırsa CHP’nin tipitip grup başkan vekili bunu nasıl telafi edecek, ne diyecektir?

FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili dedikodu yapıp YPG’lilere, PKK’lılara sandık nöbeti yazarlarsa ortaya çıkacak sonuçların ne olacağını malum traji komik şahıs tahmin etmiş midir?

Eğer ordu mordu kuruyorum diyerek ortalığı velveleye, fitne fesada vermeye kalkışırlarsa bunların alayının alnını karışlamak, karşılarına dikilmek bizim için farz olacaktır.

Akıllı olun, aklınızı başınıza alın, ateşle oynamayın.
Destursuz bağa girenin ne olacağını iyi hesap edin.

Sayın Kılıçdaroğlu sanal, yalan ve talan ittifak görüşmeleriyle ilgili mesaisini yoğunlaştırmışken, çevresindeki dümencileri, şeytana bile pabucu ters giydirmeye çalışan hamakat ehlini, tavsiyem gözden ve gözetimden kaçırmasın.

İşte bunların oyunlarını Cumhur İttifakı hepten bozacaktır.

Doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türk vatandaşları, kökeni, yöresi ve anasının dili ne olursa olsun cumhurun tüm aziz fertleri güç birliği, hedef birlikteliği yapacaklardır.

Zamanında yapılan, yapılması gereken seçimlerle Türkiye nefes alacak, önünü görecektir.

Cumhur İttifakı; Pensilvanya’da yazılıp, İmralı’da onaylanan hain senaryoyu CHP’nin de içinde bulunduğu kervanın başına külah diye geçirecek, kepazelikleriyle baş başa bırakacaktır.

Bir züğürt tesellisidir; zelzeleyi gören, yangına razı gelirmiş.

Biz ne zelzeleden, ne yangından, ne de fırtınadan korkmadık, korkmayacağız, Cumhuriyet’in irfanına, cumhurun iradesine can pahasına sahip çıktık, yine çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken muhterem milletvekillerimizi, değerli misafirlerimizi, aziz vatandaşlarımızı bir kez daha saygılarımla selamlıyorum.

Hepinize sağlık, sıhhat ve afiyet içinde başarılarla dolu bir hafta geçirmenizi diliyorum.

Sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun.


 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
"Cumhur İttifakı bunu başarmaya muktedirdir"24 Mayıs 2019
MHP SEÇMENLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK15 Mayıs 2019
Bahçeli'den milliyetçi medyaya iftar14 Mayıs 2019
Be hey alçaklar, ihanetin nesi güzeldir, 12 Mayıs 2019
HIRSIZIN ÜSTÜNÜ ÖRTMENİN MANASI YOK11 Mayıs 2019
MHP'den İstanbul seferberliği09 Mayıs 2019
Bahçeli'den dokunulmazlık çağrısı08 Mayıs 2019
YSK üyelerine çete demek sakat bir zihniyettir08 Mayıs 2019
Parti olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yanayız.05 Mayıs 2019
Bahçeli: Hıyanetin üstüne gidilmeli04 Mayıs 2019
MHP'li Yalçın'dan Cumhur İttifakı'ndan rahatsız olanlara cevap03 Mayıs 2019
'3 Mayıs Milliyetçiler Günü ve Cumhur İttifakı' 03 Mayıs 2019
Cumhur ittifakı Türk milletinin takdiri ve ufuk bayrağıdır. 01 Mayıs 2019
'Bu mübarek topraklarda zillet, kaybetmeye mahkûmdur'01 Mayıs 2019
'Zırvaları zaman israfıdır...'26 Nisan 2019
Yanlış hesap milletten döner24 Nisan 2019
CHP'yi siper olarak kullandılar21 Nisan 2019
KUTUPLAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ20 Nisan 2019
Devlet Bahçeli'den Berat Kandili mesajı 19 Nisan 2019
İşte MHP'nin Antalya Programı!19 Nisan 2019
MHP'den Hasan Tahsin Hamlesi19 Nisan 2019
Bu kuru gürültülere pabuç bırakmayız 18 Nisan 2019
Bundan belediye başkanı olmaz14 Nisan 2019
‘BU SOYSUZLAR TEK KELİMEYLE VATAN HAİNİDİR’13 Nisan 2019
MHP Lideri Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti13 Nisan 2019
MHP kampa giriyor13 Nisan 2019
"Yeni bir seçim de düşünülebilir"09 Nisan 2019
KÜTAHYA’YI ÜÇ HİLAL İLE TAÇLANDIRDILAR09 Nisan 2019
MHP'li başkan ! Sözünü tuttu08 Nisan 2019
ÇALIŞANLARI SAVUNUN HALKIN İÇİNDE OLUN!07 Nisan 2019
Türkiye bugünkü sancılı süreci atlatacaktır.05 Nisan 2019
Milliyetçi-Ülkücü Hareket dimdik ve inançla ayaktadır.05 Nisan 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Miraç Kandili mesajı02 Nisan 2019
Devlet Bahçeli'den yerel seçimlere yeni sistem önerisi!02 Nisan 2019
MHP'nin itiraz edeceği yerler01 Nisan 2019
Türkiye üzerinde karanlık hesapları olan mihraklar kaybetmiştir01 Nisan 2019
Cumhur İttifakı hedeflerine ulaşmıştır01 Nisan 2019
Devlet Bahçeli Ankara'da oyunu kullandı31 Mart 2019
'HDP ile yol alanların peşinden gitmeyin'31 Mart 2019
Devlet Bahçeli'den 'intikam' açıklamasına sert tepki30 Mart 2019
"BÜYÜK GAFLETE DÜSÜYORLAR"30 Mart 2019
Beka Bu Seçimin Kaderidir"30 Mart 2019
Cumhur İttifakı siyasi karar ortaklığıdır29 Mart 2019
Kılıçdaroğlu Milliyetçi Olursa Dünya Tersten Döner28 Mart 2019
PUSUDA BEKLİYORLAR28 Mart 2019
İzmir; ilk kurşun demektir.27 Mart 2019
'ABD ATEŞLE OYNUYOR'27 Mart 2019
MHP’Lİ BİRTÜRK’TEN ‘20’DE 20’27 Mart 2019
ÇETİNKAYA, “SAĞLIK ALANINDA DAHA ETKİN OLACAĞIZ”26 Mart 2019
Devlet Bahçeli'den teşkilatlara çağrı!25 Mart 2019
Vakit Birlik Olma Vakti"24 Mart 2019
"Ey katiller, gelin de görelim ..."24 Mart 2019
“1 NİSAN SABAHI AFYONKARAHİSAR EHLİNE EMANET OLACAK”24 Mart 2019
"Biz bu milletin ta kendisiyiz"23 Mart 2019
"Çocuklarımız, ülkemizin yakın geleceğidir"23 Mart 2019
Cumhur İttifakı'ndan Ankara'da tarihi miting23 Mart 2019
ZİLLET İTTİFAKI KUMPASTIR, KOMPLODUR, KARANLIKTIR23 Mart 2019
"CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ HEP ÜLKEDE KRİZ OLMUŞTUR"23 Mart 2019
BU MİLLET, HER TÜRLÜ ZİLLETİ YENECEK GÜÇTEDİR22 Mart 2019
“Ayrıştıran değil, birleştiren belediyecilik”21 Mart 2019
"MİLLİ BEKAYA İNANMAYANLARLA 31 MART'TA HESAPLAŞACAĞIZ"21 Mart 2019
Gelin Cumhur İttifakı'na katılın20 Mart 2019
NEVRUZ BAYRAMI MESAJI ..20 Mart 2019
"ZİLLETE YER YOKTUR"20 Mart 2019
İdamla ilgili adım atılırsa destek veririz20 Mart 2019
TAYTAK, “BÜYÜKKALECİK’TE YENİDEN 3 HİLALİ DALGALANDIRACAĞIZ”19 Mart 2019
MHP'den seçim genelgesi19 Mart 2019
“BAŞKAN ADAYIMIZIN PROJELERİNİN TAKİPÇİSİ BEN OLACAĞIM”18 Mart 2019
İLHAMIMIZ ÇANAKKALE’DİR!17 Mart 2019
Ey Haçlılar Biz Buradayız Gelin de Görelim17 Mart 2019
CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’NİN UFKUNDA YILDIZ GİBİ PARLAMAKTADIR17 Mart 2019
MHP Lideri Devlet: Hesapsız bir ittifak kurduk16 Mart 2019
Denizli’de Cumhur İttifakına büyük ilgi var16 Mart 2019
Yok öyle yağma . . . "Türk milletini asla yenemeyecekler"15 Mart 2019
ADANA’DA ÜLKÜCÜLER “ZAFER”E ODAKLANDI!15 Mart 2019
“ÇAMUR ATANLAR KAYBETMEYE BAŞLAMIŞTIR”15 Mart 2019
Devlet Bahçeli Manisa'daki yatırımların açılışını yapacak 14 Mart 2019
MHP'Lİ ÖZTÜRK'TEN SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİNE KADRO TEKLİFİ14 Mart 2019
SAHTE SENETÇİLERE ANKARA'YI BIRAKMAYACAĞIZ14 Mart 2019
"BEKA YOKSA VATAN YOKTUR"14 Mart 2019
Biz bu ülkede kardeşlik hukukunu bozdurmayacağız13 Mart 2019
Biz Ne Mutlu Türküm Diyenlerin son kalesiyiz13 Mart 2019
Hainler Kürdistan’da kazanacağız der, ne CHP ne de İP ses çıkarmaz13 Mart 2019
BEKA DİYORUZ AMA GERÇEK SORUN BELLİ OLDU: KEMAL, MERAL, TEMEL13 Mart 2019
Daha güzel yarınlar için beraber yürüyelim13 Mart 2019
MARŞIMIZ, MİLLİ MÜCADELE AZMİNİN KUTLU BİR ESERİDİR”12 Mart 2019
CHP zillettedir. Zillet İP’e dolanmıştır. 12 Mart 2019
YA BEKA DİYECEĞİZ YA DA BELAYA RAZI OLACAĞIZ12 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye anlamlı ziyaret12 Mart 2019
Taşdoğan'dan 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı...12 Mart 2019
İstiklal Marşı beka ve hürriyet mücadelemizin destanıdır 12 Mart 2019
Ezanı ıslıklamak millete ihanettir11 Mart 2019
Eskişehir küllerinden yeniden doğmalıdır11 Mart 2019
"Milletimiz, taviz vermeyecektir." 11 Mart 2019
MİLLİYETÇİ HAREKET’İ HEP BİRLİKTE ZİRVEYE ÇIKARACAĞIZ10 Mart 2019
"Cumhur İttifakı Türkiye’nin istikbalini inşa etmiş siyasi bir yapıdır"10 Mart 2019
'Beka sorunlarımız ağırlaşmıştır'10 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Söğüt'te Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret etti10 Mart 2019
“YERELDE İKTİDAR OLACAĞIZ”10 Mart 2019
Dolayısıyla bu seçimler beka seçimidir.10 Mart 2019
‘Türk Milleti yeni siyasi senaryolara mani olacak’08 Mart 2019
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ08 Mart 2019
Nasıl bir gaflet ve dalalet, ne büyük bir felaket07 Mart 2019
"EHLİNE EMANET"07 Mart 2019
MHP’den Uşak’ta gövde gösterisi06 Mart 2019
"Burası Kürdistan Değil"06 Mart 2019
Devlet Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler! Zihniyetini deşifre etti05 Mart 2019
“Afyon Belediye Başkanı Çetinkaya Olacak”05 Mart 2019
BİR DELİ TAŞ MI ATTI NE?03 Mart 2019
MHP İZMİR İL BAŞKANI ŞAHİN’DEN İYİ PARTİ’YE SERT ÇIKIŞ03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: ‘9 Mart’ı CHP artık özlemesin’03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: Ankara zillet akınını püskürtecektir03 Mart 2019
Hamdi Ayan "MHP'li Belediyelerde yaşam memnuniyeti görüyoruz"28 Şubat 2019
Tarih cahilleri bekayı bilmez28 Şubat 2019
HİZMET İÇİN SORUNLARI BİLMEK GEREKİYOR28 Şubat 2019
Birilerinin Başkanı Olmayacağız27 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli: Zilletin bir numaralı destekçisi PKK’dır 26 Şubat 2019
Diğer adaylar kitabımı okusun!25 Şubat 2019
Beka giderse dünyamız gider, hayatımız söner 23 Şubat 2019
"Gerçek Projelerle Seçimlere Gireceğiz"22 Şubat 2019
ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ADI BİR ÜNİVERSİTEYE VERİLDİ22 Şubat 2019
ÜNİVERSİTELERDE KAN DEĞİL, MÜREKKEP AKSIN!20 Şubat 2019
"HERKESTE BİR SOĞAN EDEBİYATI VAR”20 Şubat 2019
MHP 55 belediyenin tamamına talip!18 Şubat 2019
AFYON KÜÇÜLEN DEĞİL, BÜYÜYEN BİR ŞEHİR OLACAK17 Şubat 2019
İyi Parti’nin başkanları MHP saflarına katıldı!15 Şubat 2019
Cumhur ittifakı ruhundan asla ayrılmayacağız 15 Şubat 2019
"MHP sadece siyasi parti değildir" 14 Şubat 2019
Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yoktur!13 Şubat 2019
MHP’liler hiçbir yarıştan ve kavgadan kaçmaz12 Şubat 2019
“GÖNÜLLERE DOKUNMAK YETMEZ GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”12 Şubat 2019
TAŞDOĞAN VE ENGİNYURT’TAN GÜNEYDOĞU ÇIKARMASI11 Şubat 2019
MHP lideri Devlet Bahçeli’ye 121 yıllık hediye11 Şubat 2019
“BİR ÜLKÜNÜN PEŞİNDE” ŞAN VE ŞEREFLE DOLU KOSKOCA 50 YIL "09 Şubat 2019
Devlet Bahçeli: ‘O üniversitenin adı değişiyor’09 Şubat 2019
MHP siyasette yarım asrı devirdi08 Şubat 2019
Karapıçak’tan Manifesto Gibi Açıklama08 Şubat 2019
Kars'ta ihraç edilenler geri alındı07 Şubat 2019
Ey Başları Kumda Olan Gafiller07 Şubat 2019
Topyekün kalkınacağız, ilk işimiz Yerel Yönetimler Birliği olacak07 Şubat 2019
‘Bir ülkünün peşinde 50 yıl’06 Şubat 2019
GENEL BAŞKANIMIZIN EMİR VE TALİMATLARI BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR.05 Şubat 2019
Her şey tamam! Açılış için lider Devlet Bahçeli’yi bekliyor05 Şubat 2019
Çetinkaya’dan ‘Özel İnsanlar’a yönelik sosyal projeler05 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli'den 'İlber Ortaylı' açıklaması04 Şubat 2019
MHP İLÇE BAŞKANLARI İMAMOĞLU’NDA TOPLANDI03 Şubat 2019
Bak Sayın Kılıçdaroğlu…02 Şubat 2019
Semih Yalçın: ‘MHP’nin fikir noktası milli mücadeledir’02 Şubat 2019
“Projelerimiz taklit ediliyor”31 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ: İSTANBUL’DA BEKLEDİĞİMİZ ZAFERE ULAŞACAĞIZ31 Ocak 2019
Devlet Bahçeli: "31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır.25 Ocak 2019
Mustafa Yıldızdoğan’a Devlet Sanatçılığı Ünvanı Verilsin19 Ocak 2019
Çetinkaya’dan dedikodulara cevap; “söz konusu bile değil!”17 Ocak 2019
“YA BEKA YA BELA”17 Ocak 2019
VATANDAŞ TALEP EDECEK, BİZ YERİNE GETİRECEĞİZ16 Ocak 2019
“ABD BAŞKANI YİNE ŞAŞIRMIŞ”15 Ocak 2019
EMEKLİDE, ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANDA KONUT SAHİBİ OLACAK13 Ocak 2019
"Türk milletinin kaderi Milliyetçi Hareket ile özdeştir"12 Ocak 2019
Bahçeli’den MYK’de ‘milli beka’ vurgusu09 Ocak 2019
Kazanan Cumhur İttifakı olacak08 Ocak 2019
“HERKES AYAĞINI DENK ALSIN”08 Ocak 2019
Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz07 Ocak 2019
Başkan Avcı: Gurur verici esin kaynağı05 Ocak 2019
Bahçeli’den MHP teşkilatına seçim genelgesi04 Ocak 2019
FİTNE PEŞİNDE KOŞANLAR KARŞILARINDA BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BULUR !01 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ'DEN YENİ YIL MESAJI31 Aralık 2018
MHP 402 adayını açıkladı30 Aralık 2018
Mehmet Taytak 2018 yılını değerlendirdi28 Aralık 2018
Bahçeli, Mehmet Akif Ersoy'u Ölüm Yıldönümünde Andı27 Aralık 2018
BU OLAY İLK KEZ YAŞANIYOR27 Aralık 2018
Bahçeli, küresel bir zirve yapılmasını da önerdi. 26 Aralık 2018
‘YER GÖK TİTREMELİDİR’22 Aralık 2018
"Vazifeye Atılmanın Vaktidir"22 Aralık 2018
Özyavuz Şanlıurfa'nın Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi19 Aralık 2018
MHP Gaziantep il başkanlığı yönetimine 51 yeni isim atandı18 Aralık 2018
Çorum'da MHP'ye Teveccüh Arttı"18 Aralık 2018
MHP fedakârlıkların partisidir. 17 Aralık 2018
BİZİM KAVGAMIZ, MİLLETE HİZMET KAVGASIDIR!..16 Aralık 2018
Avcı : Dilimize, dinimize, emeğimize ürünümüze sahip çıkmalıyız!16 Aralık 2018
AVCI’DAN“TUTUM,YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI’NDA ÖNEMLİ MESAJLAR16 Aralık 2018
‘Türklüğün Omurgası Türkçedir’16 Aralık 2018
“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ VE HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”13 Aralık 2018
“MESELE MİLLET MESELESİ”12 Aralık 2018
YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR11 Aralık 2018
HİÇBİR MAKAM VE MEVKİ SADAKATİMİZİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR11 Aralık 2018
MHP’DE 152 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DAHA BELİRLENDİ09 Aralık 2018
MHP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR09 Aralık 2018
MHP’li vekilden iddialı çıkış!08 Aralık 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SELAHATİN DOĞAN’IN BASIN AÇIKLAMASI07 Aralık 2018
MHP’li Yalçın’dan ”Bir şarlatana cevap”07 Aralık 2018
İzmir'de MHP'li Kadınlardan Anlamlı Etkinlik06 Aralık 2018
“Cumhur İttifakı’na saygılıyız”05 Aralık 2018
Devlet Bahçeli: ‘Herkes Kaçacak Delik Arar’04 Aralık 2018
Kocamaz’a sert tepki!03 Aralık 2018
Algı Çalışmaları Bizi Etkilemez03 Aralık 2018
Aday çıkartmamak mantığa aykırı!02 Aralık 2018
Bahçeli: Görüşmeler olumlu, uzlaşılan alanlar var01 Aralık 2018
Taytak’tan partililere önemli uyarılar30 Kasım 2018
İzmir Türk Milletinin Anadolu’ya vurduğu mühür, 30 Kasım 2018
MHP’de engellilerle anlamlı buluşma29 Kasım 2018
LİDERİMİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ27 Kasım 2018
AVCI’DAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR, ERSOY’DAN “BİRLİK” MESAJI27 Kasım 2018
TEŞKİLATIMIZ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİNİ KAVRAMIŞTIR26 Kasım 2018
MHP’DEN YEREL SEÇİMDE SÜRPRİZ ADAYLAR25 Kasım 2018
MHP hükümet sistemini korumak için her türlü fedakarlığı yapar25 Kasım 2018
Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, 24 Kasım 2018
Bahçeli, Antalya'da Partisinin İl Binasını Açtı24 Kasım 2018
Devlet Bahçeli ‘Hiç kimse vazgeçilmez değildir’24 Kasım 2018
MHP ADANA’DA PAROLA: MUTLAK BAŞARI!22 Kasım 2018
MHP’nin Antalya kampı yarın başlıyor22 Kasım 2018
Devlet Bahçeli talimat verdi! Tüm illere gönderiliyor…22 Kasım 2018
Sadir Durmaz’dan Burhanettin Kocamaz açıklaması!20 Kasım 2018
‘Zillet ittifakının oyunlarına izin vermeyeceğiz’20 Kasım 2018
MHP’de 30 belediye başkan adayı belli oldu19 Kasım 2018
"İzmir'e Yakışan Bir Kentsel Dönüşüm "19 Kasım 2018
MHP aday adaylarından proje istiyor18 Kasım 2018
Belediyeler MHP’ye yakışır17 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli’den önemli açıklama17 Kasım 2018
MHP'de Yerel Seçim Hazırlıkları16 Kasım 2018
MHP’de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu15 Kasım 2018
“ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR”13 Kasım 2018
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den af açıklaması11 Kasım 2018
“HİÇ KİMSENİN ADAYLIĞI GARANTİ DEĞİLDİR”11 Kasım 2018
“Atatürk, Türk Milletinin Ortak Değeridir.”11 Kasım 2018
ABD: Akıllarınca YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlar.08 Kasım 2018
Devlet Bahçeli: ‘Asıl siz kimsiniz’06 Kasım 2018
"Borçsuz ve üreten bir belediye haline geldik"05 Kasım 2018
Semih Yalçın Oğuzeli'nde04 Kasım 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Kilis'te parti binasının açılışını yaptı04 Kasım 2018
Bahçeli noktayı koydu! ‘Tek başımıza katılacağız’01 Kasım 2018
MHP Adana İl yönetimi “Andımız” ile başladı!29 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den açıklama29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor28 Ekim 2018
Türkiye Cumhuriyeti birliğini sonuna kadar koruyacak28 Ekim 2018
"Kürdistan hayallerini başlarına yıktık"28 Ekim 2018
Bahçeli'den Vekillere Talimat28 Ekim 2018
MHP’den 4 kanun teklifi24 Ekim 2018
İttifak beklentimiz, ittifak arayışımız kalmadı23 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den ‘AF’ tepkisi22 Ekim 2018
"Adı ve andı olmayan bir millet olur mu?"21 Ekim 2018
Devlet Bahçeli il başkanlarıyla bir araya geldi20 Ekim 2018
"ANDIMIZIN OKUTULMASI MÜMKÜN HALE GELMİŞTİR"20 Ekim 2018
MHP’den teşkilatlara “provokasyon” uyarısı18 Ekim 2018
Türkiye, ABD’nin 51’inci Eyaleti Falan Değildir17 Ekim 2018
Avcı'dan, Bahçeli'ye yönelik saldırılara tepki...08 Ekim 2018
Recai Yıldırım dualarla anıldı08 Ekim 2018
MHP’nin Feke’de Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel08 Ekim 2018
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.08 Ekim 2018
‘İYİ PARTİ BUNUN ALTINDAN KALKAMAZ’30 Temmuz 2018
MHP LİDERİNDEN ABD’YE SERT TEPKİ28 Temmuz 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH