AFRİN TEMİZLENECEK

24 Şubat 2018
299 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP’li Usta’dan Esad’a anlamlı soru! YPG topraklarını işgal ederken aklın neredeydi?

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Suriye Lideri Beşar Esad’a bağlı güçlerin PKK/YPG’li teröristlerle anlaşarak Afrin’e girmek istediği yolundaki iddialara sert tepki gösterdi.

Suriye rejiminin YPG’li teröristlerin Afrin’in işgaline göz yumduğunu vurgulayan Usta, “YPG topraklarının neredeyse üçte 1'ini ele geçirirken, özellikle bizim sınırlarımızdaki toprakları ele geçirirken akılları neredeydi?” dedi.

AFRİN TEMİZLENECEK

TBMM’de konuşan Erhan Usta, Suriye rejiminin Afrin’e girmesine ilişkin gelişmeleri kaygı ile izlediklerini söyledi. Suriye rejiminin Afrin’e ilgisini anlamlandıramadığını ifade eden Usta şunları söyledi:

“ Suriye rejim güçlerinin amacı topraklarını korumaksa şu soruyu sormak lazım: YPG topraklarının neredeyse üçte 1'ini ele geçirirken, özellikle bizim sınırlarımızdaki toprakları ele geçirirken akılları neredeydi?

Yani o gün hiç tepki göstermeyen rejim güçlerinin bugün Türkiye'nin Afrin'deki terör unsurlarını temizlemeye yönelik harekâtını bahane ederek o tarafa girmesi çok mantıklı gözükmüyor. Eğer bu Türkiye'ye karşı bir husumetse bunun bilinmesi lazım. Bunun artık geri dönüşü yoktur, Afrin terör unsurlarından temizlenecektir. Hatta orada PKK, YPG kıyafeti giyen her kim olursa olsun Türkiye'nin hedefi olacaktır.”

İŞGALCİ DEĞİLİZ

Öte yandan Usta, TSK’nın düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nın işgal değil teröristleri bu bölgeden temizlemek için yapıldığının altını çizdi. Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin topraklarına geri döndürülmesi için bölgeden teröristlerin temizlenmesi gerektiğini anlatan Usta, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye, kendi ulusal güvenliği için, sınırlarının güvenliği için, o bölgeden Türkiye'ye gelen misafirlerin topraklarına, vatanlarına kavuşması için bölgededir. Dolayısıyla biz işgalci konumunda değiliz. Sivillere karşı da bu operasyon esnasında son derece hassas davranmaktadır.

Suriye'nin toprak bütünlüğü her zaman hassas olduğumuz önemli bir konudur. Orada Türk askerine karşı Afrinlilerin yaptığı sevgi gösterileri de Türkiye'nin, Türk askerinin orada bulunmasından dolayı memnuniyeti ifade etmektedir. Dolayısıyla milletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri kararlıdır.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber