ADİL ALİYEV'DEN HAVUZCU SABAH'A TEPKİ

10 Şubat 2016
643 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Sabah Gazetesinin önceki gün yayınladığı haberde Ermenistan tarafından işgal edilen Karabağ'ı Azerbaycan toprağı gibi göstermemesine çok sert tepki geldi.

Sabah gazetesinin önceki gün İstanbul'da sona eren "Dünya Turizm Formu" çerçevesinde hazırladığı yazısında Azerbaycan toprak bütünlüğünü tahrip etmesine Azerbaycan Milletvekili ve Kickboks Federasyonu Genel Başkanı Adil Aliyev itirazda bulundu.
 
Milletvekili Adil Aliyev'in yaptığı açıklamasında "Sabah gazetesinin yaptığı direkt düşman değirmenine su dökmeye hesaplanmış bir yazıdır. Bu aynı zamanda iki kardeş ülke arasında nifak tohumları serpmektir" diyerek adeta ateş püskürdü.
 
İki ülke arasında ilişkilerin artan bir hızla geliştiği kaydeden Aliyev, "sürekli gelişmekte olan ilişkilerimizin zor bir dönemden geçen coğrafyamızda bu tahribatın işlenmesi kardeşlik ilişkilerimize zarar vermekte. Daha önce de "Sabah" gazetesi Azerbaycan'a karşı tahribat karakterli yayınlar yapmış ve sonradan özür dilemişlerdi", şeklinde konuştu.
 
Türk halkı bizimle ve Türk aydını buna itiraz etmesi gerektiğini kaydeden Milletvekili Adil Aliyev, "bugün dünya kamuoyu Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan'ın bir parçası olduğunu biliyor ve kabul ediyor. Nitekim gazetenin yine Dağlık Karabağ'ı Azerbaycan'dan ayrı göstermesi, Ermenistan'ın işgalcilik politikasını desteklemesi demektir" şeklinde konuşarak Sabah gazetesine itirazda bulundu.
 
Konuyla ilgili Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı fotoğrafın sonradan montaj yaptığını bildirmesinin ve Dışişleri Bakanlığının devreye girmesinin ardından Sabah Gazetesi hemen hatayı düzeltti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber