Ana Sayfa > GÜNCEL

ADANALILAR KARAİSALI KUVAYI MİLLİYE ŞENLİKLERİ'NE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
14 Nisan 2015
Bu haber 1324 kez okundu
Adana Büyükşehir Belediyesi ile Karaisalı Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Kuvayı Milliye Şenlikleri sona erdi. Şenliklere Adanalılar yoğun ilgi gösterdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Karaisalı İlçe Stadı'nda yakalaşık 20 bin kişinin katıldığı şenlik, saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başladı.
 
Ayfun Kaplan'nın sunuculuğunu yaptığı şenlikte, Türkiye Kuvayı Milliye Mücahitler Derneği Genel Başkanı İrfan Söker açış konuşmasında,  derneklerinin kuruluşunu ve Kuvayı Milliye mücadelesini anlattıktan sonra, Mustafa Kemal Paşanın  milli çağrısına kulak vererek, vatansız ve bayraksız yaşamanın ölümden bir farkı olmadığını kabul edenlerin bu vatanı en büyük miras olarak bıraktıklarını söyledi. 
 
Söker, "Bugün bizlere düşen görev de bu mirasa sahip çıkmak, birlik ve beraberliğimiz, ay yıldızlı bayrak altında sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini ilelebet yaşatmak için var gücümüzle çalışmaktır. Şehit ve gazilerimizi hatırlamak, onların aziz hatıralarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmaktır" dedi. 
 
Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan da, Karaisalı ve Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenledikleri geleneksel Kuvayı Milliye şenliğine katılanlara teşekkür ederek, Peygamberin doğum ayında Kutlu Doğum Haftasının ve Kuvayı Milliye Şenliklerinin hayırlara vesile olmasını diledi.
 
Karaisalı Kaymakamı Mehmet Tunç da konuşmasında, "Nisan ayı içerisinde geleneksel anlamda kutlanmaya çalışılan Kuvayı Milliye  Şenlikleri tarih itibariye milli direnişin, milli uyanışın  göstergelerinin en güzel şekilde yaşanmasına vesile kılınması için her yıl halkın katılımlarıyla coşku içerisinde kutlanıyor. Bu yıl da Kuvayı Milliyecileri, Kuvayı Milliye şehitlerini en güzel şekilde anmak istiyoruz" dedi.
 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 1. Dünya savaşı sonunda memleketin düşman çizmesi altında inim inim inlediğini belirterek şunları söyledi:
 
"Vatan toprağı, milletin namusu bizim şeref ve haysiyetimiz, hepsi tehlike altındaydı. İşte  Karaisalı'nın yiğit Yörük Türkmenleri bu büyük mücadelenin destekçisi olmak ve Adana'da, Torosların zirvesinde, oralara lojistik destek göndermek üzere  büyük bir görevi üstlenmiştir.
 
Bu görev 19 Mayıs 1919'da büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yakmış olduğu bağımsızlık mücadelesi meş'alesinin yakılmasına ve nihayetinde bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına vesile olmuştur. Buradan çıkacak sonuç, Türkiye Cumhuriyeti kurulurken buranın insanları büyük görev ifa etmişler. Büyük destek vermişler, kahramanlık tahtının en yükseklerinde olmayı hak etmişlerdir"
 
"ÇOK KÖTÜ GÜNLER YAŞIYORUZ"
Adana ve Karaisalı'nın Atatürk'e ilk destek ve ilk ses veren yer olduğunu kaydeden Sözlü, "Sık sık duyarız devletin üniter yapısı diye. Oysa çok kötü günler yaşıyoruz. Adanalılar bilirler, Osmaniye'den öteye Gavurdağları derler. Bugün üzülerek ifade ediyoruz ki, Gavurdağları'ndan sonra devletin varlığı zayıflamıştır. Urfa'dan sonra da devlet tatil edilmiştir. 
 
Devletin egemenliği, ne demek istediklerin anlayamadığımız, idrak edemediğimiz çözüm  süreci vesilesi ile devlet tatil edilmiş, devletin jandarması, askeri, karakollarda ve kışlalarda hapsedilmiş ve Anadolu tabiri ile köpekler serbest bırakılmıştır. Biz de Kuvayı Milliyenin zafer gününü yeniden kutluyorsak, ecdadımızı vermiş olduğu şanlı mücadeleden dolayı rahmet ve minnetle anıyorsak, o  mücadelenin üzerimizde emaneti olan şerefimiz, namusumuz, haysiyetimiz olan vatan toprağının bütünlüğünü bozanları seyirci kalıp seyredecek miyiz? 
 
Bazen konuştuğumuz zaman diyorlar ki, başkan herşeye siyaset sokuyor. Bu siyaset değil, bu namus, şeref meselesidir. Namus ve şeref meselesinin olduğu yerde  susmayız, kimse bizi susturamaz." dedi.
 
Sözlü, şöyle devam etti:
 
"Onun için devletin bütün kamu imkanlarını kullanarak, açılış törenlerinde, burda, şurda, PKK'lılara iltifat edip,çözüm sürecini baltayanlardan bahsedip, onların ihanet içerisinde olduğunu söyleyip, Diyarbakır'a gidip Barzaniyle, Şivanperver ile kucaklaşıp Kürt sorunu var deyip, ondan sonra da Balıkesir'in Yörüklerini görünce ne Kürt sorunu kardeşim diyenler, Denizli'nin Yörüklerini görünce Kürt sorunu yoktur diyenler, Karaisalı'ya gelse vallahi ben böyle bir şey söylemedim diyecek olanların yalanlarına, palavralarına son verme zamanı gelmedi mi? 
 
Kuvayı Milliye'den neyi anlıyoruz biz? Kuvayı Milliye güçlerine şükran borcumuz, minnet borcumuz varsa, onları ve  onların büyük önderi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle, şükranla yad edip anıyorsak,onların bize bıraktığı emaneti şeref ve haysiyet mertebesinde  görmeyip koruyamıyorsak yazıklar olsun bize."
 
"Karaisalı'nın yiğit evlatları, yiğit Türkmen beyleri, hanımefendileri, beyleri. Bu şeref size yeter" diyen Sözlü, konuşmasının sonunda, "Buraya düşman çizmesini uğratmayan bir neslin torunlarısınız. İnşallah bu mirasa yeniden sahip çıkmak, Karaisalı'nın, Adana'nın, Çukurova'nın, Torosların yiğit Türkmenlerine nasip olacak bir Cumhuriyeti kurarken büyük varlık gösteren Adana'nın yiğit evlatları, bugün de Cumhuriyeti yeniden kurtarmak noktasında büyük bir  görevi üstlenecektir, Allah'ın izniyle" ifadelerine yer verdi.
 
MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ise, Kuvayı Milliye Şenliklerini düzenlemelerinden dolayı Karaisalı ve Büyükşehir Belediye Başkanlarına teşekkür ederek, "Bunu bir şenlik olarak algılamamak lazımdır. Bu topraklarda Kuvayı Milliye ateşini yakan, vatan için, bayrak için canlarını ortaya koyanları, geçmişi unutmama günü olarak algılamak lazımdır. Çünkü, unutmak tükenmektir, yok olmaktır" dedi.
 
Karaisalı'nın Türk tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Düşman işgal güçleri Türkiye'mizi, Anadolu coğrafyasını işgal  ettiğinde, Çukurovayı da Fransızlar ve Ermeniler bu bölgeyi işgal ettiğinde Atatürk, Karaisalı merkezinde direniş  güçlerinin oluşturulması, Kuvayı Milliye hareketinin başlaması talimatını verilmiştir" dedi.
 
Karaisalılar'ın ne kadar övünse az olduğunu kaydeden Yılmaz şunları söyledi:
 
"Bugün Karaisalı Meydanından haykırıyorum, dün dedelerimizin yaptığı mücadeleyi bugün de torunlarının yapacağını tüm Türkiye'nin, tüm Dünyanın bilmesi gerekir. Çünkü onlar, kahraman dedelerinin torunları bayraktan, ezandan, devletten yana taraf olmaya vardır ve olmaya da devam edecektir."
 
MHP MYK üyesi ve Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, Büyükşehir ve Karaisalı Belediye Başkanlarına teşekkür ederek, "Allah onlardan razı olsun. Bizim geçmişimizi unutmamamız lazımdır. Geçmişini bilmeyenler, geleceklerine yön veremezler. Dün yedi düvel Türklere kefen biçmeye çalıştı. Anadolu'yu kendi toprakları yapmak istediler. Ama birileri çıktı dedi ki, "Siz kim olursanız olun, hangi güce sahip olursanız olun, asla Türk'e kefen biçemezsiniz" dediler,  baş kaldırdılar, kazmayla,kürekle, olanlarla savaştılar ve zaferle çıktılar Allah'ın izniyle. 
 
Bugün yine Türk'e kefen biçmek isteyenler var, yine Türk'ü Anadolu'dan sürmek isteyenler var. Ve onlara burada uşaklık etmek isteyenler var. Ben buradan sesleniyorum,  diyorum ki aklınızı başınıza alın, aklınızı devşirin.Biz bu bayrağa, bu devletin kanunlarına saygılı olan herkesi başımızın tacı yaptık. Ama bu millete başkaldıran, bu milleti çökertmeye çalışan herkesi toprağa gömdük. 
 
Türkiye'nin Güneydoğusu ne yazık ki PKK terör örgütüne teslim edildi. Her gün devlete başkaldırıyorlar. Şehir merkezinde kanallar açıyorlar, ellerinde kalaşnikoflu tüfeklerle dolaşıyorlar, askerler kışlalarına, polisler karakollarına çekildi. PKK terör örgütü vergi topluyor, vali, kaymakam tayin ediyor, mahkeme kuruyor. Buna müsaade edecek miyiz? Buna müsaade etmememiz lazım. İşte 7 Haziran seçimi bunun  hesabını sorma günüdür. Allah'ın izniyle bunun hesabını hep birlikte soracak mıyız? Onun için 7 Haziran seçiminde bunlarla hesaplaşacağız" diye konuştu.
 
Varlı, "Onlara sesleniyorum, siz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşısınız, herşeyi hak ettiniz, size kimsenin şurdan kalk, şuraya otur dediği yok, ama siz bu millete, bu devlete baş kaldırırsanız, vallahi de billahi de buradaki bacılarımıza yetmezsiniz. Onun için herkes aklını başına alsın. Bu cennet kadar  ülkede hepimize yetecek kadar güzellikler var" şeklinde konuştu.
 
Yapılan protokol konuşmalarından sonra Sözlü ve diğer siyasiler, ilçe stadı içinde kurulan Yörük çadırlarını ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet ettiler. Çadırlarda kendilerine ikram edilen yayık ayranı içerek sıkma yediler.
 
40 yıllık fotoğraflardan oluşan ve büyük ilgi gören Mesut Eray'ın "Karaisalı Fotoğrafları Sergisi" de şenlikte yer aldı.
 
Belediye bandosu konserinden sonra Adana Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Oyunları ekibi bir gösteri sundu. Akdeniz Mehteran Takımı gösterisiniN ardından Adana'nın Kurtuluş belgeseli filmi izletildi. Eko Sanat Grubunun "Diriliş" adlı tiyatro oyunundan bir bölüm vatandaşlara izletildi. 
 
Kayseri'den gelen şair Fazıl Ahmet Bahadır'ın şiir dinletisinden sonra sırasıyla Aşık Sefai ve Türk Halk Müziği'nin ünlü sanatçısı Sevcan Orhan bir konser verdi.
 
Adana Büyükşehir Belediyesi ile Karaialı Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Kuvayı Milliye Şenlikleri sona erdi. Karaisalı İlçe Stadı'nda düzenlenen  ve iki gün süren şenliğe yakalaşık 20 bin kişi katıldı.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
"Servetiniz anne baba duası olsun" 12 Mayıs 2019
Ne mutlu Türk'üm diyene! 3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutlu olsun03 Mayıs 2019
Avcı: Emek ve alın teri kutsaldır!01 Mayıs 2019
23 NİSAN MESAJLARI!22 Nisan 2019
“POLİS, MİLLETİMİZİN GÜVENCİDİR!”09 Nisan 2019
MHP Lideri Bahçeli'den Kerkük şehitleri için ...28 Mart 2019
NEVRUZ BAYRAMI MESAJI21 Mart 2019
İstiklal Marşı 98 yaşında11 Mart 2019
Kadına şiddet en önemli sorunumuzdur08 Mart 2019
YENİ YIL MESAJLARI31 Aralık 2018
Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi: Mehmet Akif Ersoy26 Aralık 2018
CANLARINDAN VAZGEÇEREK KURTULUŞ MEŞALESİNİ YAKMIŞLARDIR24 Aralık 2018
Sarıkamış Şehitlerimiz23 Aralık 2018
Engelliler Günü Mesajı02 Aralık 2018
Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2018
Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2018
Taşlıçay'dan 'Çocuk İstismarı' Açıklaması20 Kasım 2018
MHP İl Başkanı Karataş'tan 10 Kasım Mesajı10 Kasım 2018
"Atatürk İstiklal ve İstikbal Demektir"09 Kasım 2018
Avrupa'da yaşayan Türk Milliyetçileri 24 Haziran'da verecekleri oyu açıkladı14 Haziran 2018
İstanbul'un Fethi'nin 565. Yılını Kutluyoruz25 Mayıs 2018
NEVİN TAŞLIÇAY’IN “ANNELER GÜNÜ” MESAJI13 Mayıs 2018
MHP'li Usta: Annelerimiz geleceğin hazırlayıcısıdır 12 Mayıs 2018
Türkiye Kamu-Sen'den Anıtkabir ziyareti01 Mayıs 2018
Türkiye Kamu-Sen'in yeni Genel Başkanı Önder Kahveci23 Nisan 2018
14 MART TIP BAYRAMI MESAJI13 Mart 2018
'TÜRK HEKİMLERİNİN BAYRAMINI KUTLUYORUM'13 Mart 2018
Mehmet Akif Ersoy kabri başında anıldı12 Mart 2018
'KİM Kİ, KADINA BİR FİSKE VURDUYSA BUNA PİŞMAN EDİLMELİDİR'07 Mart 2018
"Çocuk gelinlere" dikkati çekmek için 8 Mart'a özel klip07 Mart 2018
“Hollanda Caddesi’nin İsmi Hocalı Caddesi Olsun!”28 Şubat 2018
MHP Şarkışla'dan Kömürlüğü Yanan Vatandaşa Yardım!25 Şubat 2018
Mersin'e Deniz Otobüsü ve Uçağı ile Helikopter Geliyor25 Şubat 2018
MHP’li Yalçın: 'Alayına lanet olsun'04 Şubat 2018
Öztürk: "Zeytin Dalı Bölgedeki Mazlumlara Uzatılmıştır"04 Şubat 2018
Çorumlular, Zeytin Dalı Harekatı'na Destek İçin Yürüdü01 Şubat 2018
MHP'den Tip-1 Diyabetliler İçin Öneri21 Ocak 2018
OHAL Komisyonu'na başvurular 12 Mart'ta sona erecek13 Ocak 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan;MİLLİ BİR MUTABAKAT OLACAK!11 Ocak 2018
ADANA'DA ÇİFTE BAYRAM06 Ocak 2018
Başkan Sözlü: "Adana'nın En Özel Kurtuluş Bayramı Olacak"05 Ocak 2018
Kars'ta Başkandan Çeyrek Altın, Müdürden Tatlı01 Ocak 2018
25 ARALIK ONURLU BİR MİLLETİN ZAFERİDİR24 Aralık 2017
ALİ METİN TOKDEMİR'İN 22. VEFAT YILI08 Aralık 2017
YERALTININ SESSİZ ÇALIŞANLARI04 Aralık 2017
'BİRÇOK ALANDA TÜRK KADINLARI BAŞARI İLE ADLARINDAN SÖZ ETTİRMİŞTİR'04 Aralık 2017
MHP'li Akçay'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı03 Aralık 2017
GELECEĞİMİZİN SONSUZ MİMARLARI ÖĞRETMENLERİMİZ23 Kasım 2017
‘’Cumhuriyet neslinin yegane yetiştirici öğretmenlerdir’’23 Kasım 2017
Başkan Yusuf Ziya Günaydın'dan Öğretmenler Günü mesajı23 Kasım 2017
MHP'li Sancaklı, Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunacak21 Kasım 2017
BÜYÜK TÜRK MİLLİYETÇİSİ “MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”10 Kasım 2017
Atatürk Türk Milletinin Ortak Değeridir09 Kasım 2017
'TÜRK MİLLETİNİN UFKUNDAN ATATÜRK’Ü SİLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR'09 Kasım 2017
Yine Bir On Kasım09 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmet ve Minnetle Anıyoruz 09 Kasım 2017
MHP'li Sertan Duran’dan 10 kasım mesajı! “Aynı inançla izindeyiz”09 Kasım 2017
Başkan Yusuf Ziya Günaydın'dan 10 kasım mesajı09 Kasım 2017
'CUMHURİYET, TÜRK MİLLETİNİN HÜRRİYET DAVASIDIR'27 Ekim 2017
Türk tarihini değiştirecek arkeolojik kazı26 Ekim 2017
Manisa'da Siyaset Üstü Etkinlik22 Ekim 2017
Başkan Ergün, Koordinatörlerle Buluştu27 Eylül 2017
Rtük, Ikby'ye Yakın 3 Televizyon Kanalının Türksat'tan Çıkarılmasına Karar Verdi26 Eylül 2017
Irak ve Suriye tezkeresi TBMM'de kabul edildi!24 Eylül 2017
Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç, Sadullah Ergin için suç duyurusu09 Ağustos 2017
Davaya Adanan Bir Ömür; Başbuğ’un İzinde, Türk Milleti’nin Hizmetinde07 Temmuz 2017
TÜRK DÜĞÜMÜ VE OSMANLI KALYONLARI SERGİSİ AÇILDI05 Temmuz 2017
Mahkeme MHP'deki korsan kurultayı yok saydı20 Haziran 2017
PARSAK: BABALAR EVİN DİREĞİDİR18 Haziran 2017
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün 19 Mayıs Kutlama Mesajı24 Mayıs 2017
Şehidin oğluna herkesi ağlatan düğün14 Mayıs 2017
CENNET KOKULU ANNELERİMİZ14 Mayıs 2017
Sarıgöl Şehitlerini Ölümsüzleştirdi13 Mayıs 2017
MHP İl Başkanı Baki Ersoy'dan Anneler Günü Mesajı12 Mayıs 2017
3 Mayıs 1944 Olayının Yıldönümü Hakkında Basın Açıklaması12 Mayıs 2017
MHP'li Ruhsar Demirel'den Engelliler Haftası10 Mayıs 2017
'TÜRK MİLLİYETÇİLERİ MİLLİ BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜN TEMİNATIDIR'02 Mayıs 2017
57. ALAY'IN İZİNDE YÜRÜDÜLER25 Nisan 2017
KARAGÖZ: 23 NİSAN HEPİMİZİN BAYRAMI21 Nisan 2017
Polise karşı tutumuyla CHP, HDP’yi kopyalıyor08 Nisan 2017
Şehit Mustafa İlter'in İsmi Turgutlu'da Yaşatılacak05 Nisan 2017
Erkan Akçay Alparslan Türkeş’in Hayrına Katıldı05 Nisan 2017
Taşmedreseliler Gurubu;Evet Diyoruz.02 Nisan 2017
Tefennide "ÇANAKKALE ZAFERİNDEN 15 TEMMUZ'A ASIMIN NESLİ" İsimli Tiyatro ve Oratoryo Gösterisi Yapıldı23 Mart 2017
Nevruz Türklüğün yüksek bir şuurla hissedildiği bayramdır20 Mart 2017
İsa Günyeli'den 102.Yılında Çanakkale Mesajı18 Mart 2017
KAHRAMAN ECDADIMIZLA GURUR DUYUYORUZ17 Mart 2017
ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTAMAYIZ17 Mart 2017
Aydın Eski Ülkü Ocakları Başkanı Demirbilek'ten 'Evet' Açıklaması15 Mart 2017
“İstiklal Marşı, Türk’ün inanç ve yiğitliğinin özeti”12 Mart 2017
TÜRK KADINI DİYOR Kİ!08 Mart 2017
“Sevginin, zarafetin mümtaz temsilcileri”07 Mart 2017
MHP'li Oktay Öztürk'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı07 Mart 2017
“Türk kadını her alanda var olmalı”07 Mart 2017
MHP'li Başkan Cengiz Ergün, Kadınları unutmadı07 Mart 2017
MHP Adana'dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı07 Mart 2017
KADIN NEZAKETİN SİMGESİDİR07 Mart 2017
EMD İzmir Şubesi görev dağılımını tamamladı22 Şubat 2017
İstanbul'da elektrik kesintisi30 Ocak 2017
Dedeman Erbil’in yeni yatırımcısı: Mihtap Group Company25 Ocak 2017
Türkiye şehitlerine yürüdü08 Ocak 2017
Bahçeli'ye 105 Yıllık Köstekli Saat Hediye Etti07 Ocak 2017
Ne kadar FETÖ’cü Varsa Elini Kolunu Sallaya Sallaya Geziyor!04 Ocak 2017
Polis Özel Harekat Parkur Süresinin Arttırılmasını Arz Ediyoruz.03 Ocak 2017
MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısı hakkında yapmış olduğu basın açıklama.02 Ocak 2017
Reina saldırısı CIA’nin Erdoğan’a yanıtı niteliğinde02 Ocak 2017
Tarihe kara bir yıl olarak geçen 2016 yılını uğurladık.01 Ocak 2017
Kaynak: İsmail Koncuk: Umarız Olumsuzluklar 2016'da Kalır 31 Aralık 2016
DEMİREL: MİLLİ ŞAİRİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ27 Aralık 2016
MHP'li Vekil Burdur'da Kaza Yaptı23 Aralık 2016
RUSYA ANKARA BÜYÜKELÇİSİNE SİLAHLI SALDIRI.19 Aralık 2016
Başkan Alıcık'tan Polise Moral Ziyareti16 Aralık 2016
Kaynak: İsmail Koncuk: Terörle Müzakere Değil, Mücadele Edilir 14 Aralık 2016
Adana'da Kız Öğrenci Yurdunda Yangın29 Kasım 2016
24 Kasım Öğretmenler günü mesajı. 23 Kasım 2016
Devlet erkanı Ata'nın huzurunda10 Kasım 2016
“Operasyon Devletten, Helvası Milletten”09 Kasım 2016
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kürtler için özerklik istedi!24 Ekim 2016
5.500 Defter ile Eğitime Destek Verdiler19 Ekim 2016
HATİCE TEYZEYE UZANAN YARDIM ELİ17 Ekim 2016
Atamaların Yapılacağı Bu gün Kara Bir Gündür.11 Ekim 2016
Ülkücü Sanatçıdan Askere Destek Klibi!06 Ekim 2016
HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİ AİLELERİ ADALET NÖBETİNDE25 Eylül 2016
Türk Ocakları Genel Başkanı Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı.11 Eylül 2016
Kamudan İhraçlar Hakkında Basın Açıklaması;10 Eylül 2016
Darbeden Sonra: Muhasebe ve Tedbir21 Temmuz 2016
Salzburg Ülkü Ocağı Başkanı Ahmet Yurttaş;Filmin Sonu!...16 Temmuz 2016
Prof.Arslan: Soykırım Tasarısı Dostlarımızın Gerçek Yüzünü Gösterdi.03 Haziran 2016
MAFYA ÇETELERİ DE TELEFONA TAŞINDI!02 Haziran 2016
Adana Büyükşehir Belediyesi F-4 Phantom Savaş Uçağı Satın Aldı01 Haziran 2016
MHP Başkan adayı Şehit Cenazesini Görmezden Geldi.01 Haziran 2016
MHP Genel Başkan Adaylarından Kongre Açıklaması!15 Mayıs 2016
Yargıtay'dan MHP Kurultayı Açıklaması11 Mayıs 2016
Miraç Kandili ve Türkçülük gününde, eller semaya açıldı.03 Mayıs 2016
SÖZLEŞMELİ ASKERİ PERSONEL AİLELERİ VE EMEKLİLERİ DERNEĞİ KURULDU!27 Nisan 2016
“23 Nisan Hürriyete Aşkın Tarihi”22 Nisan 2016
MHP’li Erdoğan'dan şok iddia13 Nisan 2016
ORASI ARTIK ‘’KAYSERİ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÜNİVERSİTESİ’’ OLACAK04 Nisan 2016
İhtiras ve Cehalet El Ele Verince02 Nisan 2016
Diş Hekimleri Kuruluşlar Ligi’nde Yenilgisiz Şampiyon26 Mart 2016
BU TOPRAKLAR ŞEHADETLE VATANLAŞTI,ŞEHADETLE KORUNUYOR!15 Mart 2016
Uluslararası İpek Yolu'nun Yükselişi ve Türk Dünyası Bilgi Şöleni Gerçekleştirildi09 Mart 2016
Hamal, bulduğu 28 bin lirayı sahibine teslim etti26 Şubat 2016
Artvin Halkı öfkeli: Geldikleri gibi gidecekler 21 Şubat 2016
Artvin'de ışıklı protesto19 Şubat 2016
Ankara'daki Hain Saldırı Hakkında Açıklama18 Şubat 2016
Artvin Halkı'na MHP'den Destek17 Şubat 2016
Türkiye’nin ‘Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ (MIT) yıkıldı yerine rezidanslar yapılıyor15 Şubat 2016
"BİLİM ADAMIYSANIZ OBJEKTİF OLACAKSINIZ"12 Şubat 2016
ESM. SİVİL TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ 27 MARTTA BAKIRKÖYDE SAHADA OLACAK:08 Şubat 2016
DİNARLI ÂŞIK ALİ TAŞ’I ANIYORUZ02 Şubat 2016
MHP POLİS VE ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGELERİNİN 3600’E YÜKSELTİLMESİNİ TEKLİF ETTİ, AKP REDDETTİ31 Ocak 2016
Alman Konsolos Vetter'den Ömürboyu Tatil Teşekkürü31 Ocak 2016
MÜBADELEDE YAŞAMINI YİTİRENLER ANILACAK30 Ocak 2016
KARA KALPAKLILAR BURSA İL TEŞKİLATİ TÜRK MİLLETİ'NE HİZMET'E AÇILMIŞTIR20 Ocak 2016
Manisa’da, Şehit Yakını ve Gazilere Ücretsiz Traş Hizmeti16 Ocak 2016
TÜRK HUKUK ENSTİTÜSÜ'NDEN 1128AKADEMİSYENE TEPKİ16 Ocak 2016
Ev alacaklara dikkat!13 Ocak 2016
AB Bakanı Volkan Bozkır: 'HDP silah bıraktırsın, süreç yeniden başlar'24 Aralık 2015
AYASOFYA CAMİİ İBADETE AÇILSIN TEKLİFİ16 Aralık 2015
Fındık fiyatı yeniden yükselişte15 Aralık 2015
NOBEL MADALYASI ONLARA EMANET 15 Aralık 2015
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, dünya evine girdi 14 Aralık 2015
Taydaş’tan, Alaşehir Belediye Başkanı Karaçoban’a Teşekkür Belgesi13 Aralık 2015
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ05 Aralık 2015
TÜRKMEN MARŞI-DİRENİŞ(Atilla Yılmaz)02 Aralık 2015
Prof. Dr. Turan Yazgan Vefatının 3. Yılında Anıldı29 Kasım 2015
Türkiye Barolar Birliği HSYK'ya başvurdu27 Kasım 2015
İstanbulluya trafik çilesi27 Kasım 2015
Uşak'ta hafif ticari araç, kavşakta TIR’a çarptı: 3 ölü, 3 yaralı27 Kasım 2015
Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasına hükümetten ilk yorum27 Kasım 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya'dan Atatürk'ü Anma Mesajı10 Kasım 2015
Bahçeli 10 Kasım Mesajı Yayımladı.10 Kasım 2015
Engin Alan: Ben Olduğum Yerdeyim10 Kasım 2015
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Çok Anlamlı 10 Kasım Mesajı!10 Kasım 2015
Asılsız Haberler Hakkında Basın Açıklaması09 Kasım 2015
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN 29 Ekim 2015
92. YILINDA CUMHURİYET KONSERİ VE ÖZEL GÖSTERİSİ15 Ekim 2015
Senem Kılıç:"HİÇBİRİMİZİN CAN GÜVENLİĞİ YOK"11 Ekim 2015
MHP LİDERİ BAHÇELİ, ORGENERAL AKAR'I ZİYARET ETTİ02 Ekim 2015
Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk: 'Siyasi Hesaplarla Bir Milletin Geleceğini Tehlikeye Atan Alçaktır27 Eylül 2015
AKP: “BİNLERCE İNSAN ÇOK AFFEDERSİNİZ HAYVAN ŞEYİ GİBİ ORADA ÖLÜP GİDİYOR”27 Eylül 2015
Hac'da facia: En az 753 kişi öldü25 Eylül 2015
Bayram'da Şehit Evine Sevinç Değil Acı düştü!25 Eylül 2015
MİLLİYETÇİ AVUKAT'LARIN TERÖR TEPKİSİ.23 Eylül 2015
"Terörü bitirmek için 400 vekil değil, 400 gün yeter"17 Eylül 2015
MHP'li Türkkan: Boydaklar'a Zulmedilmesine Sessiz Kalamam16 Eylül 2015
Biz Varsak Listede BEŞİR Yok Kırıkkale'de14 Eylül 2011
Türkav Ankara Şubesi Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Programı Düzenledi13 Eylül 2015
İLBER ORTAYLI'DAN DEVLET BAHÇELİ HAKKINDA ÖVGÜ DOLU SÖZLER05 Ağustos 2015
“SUÇIKAN ŞİİR GÜNLERİ”28 Temmuz 2015
PARSAK GÖREVİNİ ÖZERKAN’A DEVRETTİ29 Haziran 2015
Bahattin Şeker, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.31 Mayıs 2015
DİNAR AVDAN ŞENLİKLERİ COŞKUYLA KUTLANDI25 Mayıs 2015
MHP Ankara, anneleri coşturdu11 Mayıs 2015
Hayaldi Gerçek Oldu" Türküsü09 Mayıs 2015
MHP’den Ankara’da Anneler Günü şöleni08 Mayıs 2015
DİNAR’DA HIDIRELLEZ ÇOK YOĞUN KALABALIKLA KUTLANDI07 Mayıs 2015
Sulakyur tta 57. Alay için yürüyüş düzenlendi26 Nisan 2015
GELENEKSEL OKÇULUK SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ 3 OLAĞAN GENEL KURULTAYINI YAPTI...24 Nisan 2015
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun23 Nisan 2015
KERMESİ KAPATAN KAYMAKAM: ATIN ÇÖPE İNEKLER YESİN!..15 Nisan 2015
MHP'DEN AKP'Lİ ADAY ADAYI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU09 Nisan 2015
BAHÇELİ'DEN 'KAYAHAN' MESAJI: ODALARDA IŞIKSIZ KALMIŞTIR03 Nisan 2015
MHP'li Aday adayı Orhan’a, Akhisar’da büyük ilgi25 Mart 2015
Orhan;“Çanakkale, Tarihi Şan ve Şerefle Dolu”17 Mart 2015
MHP’li Orhan, Ahmetli İlçe Teşkilatını ziyaret etti.12 Mart 2015
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü12 Mart 2015
İstiklâl Marşımız’da derin mısraların anlamı daha da önem kazanmıştır.12 Mart 2015
Ülkücü İşçiler, Pamukkale’de moral depoladı.09 Mart 2015
Başkan Kaleli’den yazılı açıklama08 Mart 2015
Orhan, Türk kadını hak ettiği mertebeye ulaşacaktır!..08 Mart 2015
KADIN HAKLARI İNSAN HAKLARINDAN AYRI TUTULAMAZ06 Mart 2015
O setleri başlarına yıkarız04 Mart 2015
Turgutlu’da Kamu-Sen Bütün Şehitler için lokma döktü.28 Şubat 2015
“Azerbaycan’ın kederi kederimizdir”27 Şubat 2015
STK'lardan MHP ve Ülkü Ocağına Taziye Ziyareti25 Şubat 2015
SULAKYURTBELEDİYE BAŞKANI İSMAİL BİLDİK ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ.24 Şubat 2015
Gördes MHP’de, ŞEHİDİMİZE Yasin-i Şerif Okundu23 Şubat 2015
Manisa’da ŞEHİDİMİZE Gıyabi Cenaze Namazı22 Şubat 2015
Tokat'ta Fırat Çakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı22 Şubat 2015
Kırıkkale'de Kadınlardan "Özgecan" Eylemi yaptılar21 Şubat 2015
KÜRŞAT ÇAVUŞOĞLU: O BİR DÜNYA ŞAMPİYONU !02 Şubat 2015
BEKİR BOZDAĞ, YARGITAY’IN SKANDAL BİLİRKİŞİ RAPORUNU ONAMASINA EL KOYMALI24 Ocak 2015
BU KADAR EZA CEFAYI AFYONLULAR HAK ETMİYOR20 Ocak 2015
Zühal Topcu,Cumhuriyet bitti diyen Babuşçu'ya cahilsin dedi16 Ocak 2015
Emniyet müdürü Onar Kırıkkale de çalışan gazetecilerle Bir Araya Geldi11 Ocak 2015
Kutsal bir meslek10 Ocak 2015
KIRKLARELİ MÜFTÜ YARDIMCISI'NDAN METİNER'E SERT TEPKİ07 Ocak 2015
AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT 04 Ocak 2015
Turgutlu Ülkücü İşçiler Derneğinden, Asgari Ücrete Protesto!..03 Ocak 2015
Prof. Kara: Ak Parti ve Cemaat, hepimizi aşağıya çekiyor02 Ocak 2015
Dolmabahçe Sarayı'nda bomba alarmı01 Ocak 2015
Bozdemir, 2015’e hasta ziyaretinde girdi!..31 Aralık 2014
ZEKERİYA ÖZ'DEN HSYK KARARINA OKKALI CEVAP30 Aralık 2014
"2015 YATIRIM YILI OLACAK"30 Aralık 2014
BÖYLE BİR SİYASETİ İNSAN FITRATI KALDIRMAZ25 Aralık 2014
Sarıkamış şehitleri anıldı24 Aralık 2014
"DİZİDEN ÖRGÜT ÇIKARMAK TÜRKİYE'YE ÖZGÜ BİR DURUM"21 Aralık 2014
Tarihi Halime Hatun Camii'ni Büyükşehir Işıklandıracak20 Aralık 2014
Vali Kolat Sulakyurt İlçesinde incelemelerde bulundu20 Aralık 2014
O tabela yeniden asıldı... Ama!..13 Aralık 2014
Vural: Sanatçı Saray'la değil, sanatla ilgilensin05 Aralık 2014
Kaçak saray mahkemelik05 Aralık 2014
5 ARALIK TÜRKİYE’DE KADINA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ TANINMASI04 Aralık 2014
Ruhsar Demirel: Çocuk; bugününü sana nasıl yaşatalım ki sen yarın olasın19 Kasım 2014
"HELAL OLSUN" DEDİRTEN BAĞIŞ18 Kasım 2014
DEVLETİN ZİRVESİ ANITKABİR'DE10 Kasım 2014
Türk Milleti seni unutmaz10 Kasım 2014

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH