ACİL EYLEM PLANINA İHTİYAÇ VAR

29 Aralık 2016
741 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef, TÜİK verileri endeksli Ak Parti İktidarı’na eleştiriler yöneltti.

Yozgat’ın iller arası büyüyen ekonomiler arasında sekiz sıra birden gerileyerek yine “Türkiye Birincisi” olduğunu kaydeden Sedef, “bu geriye gidişi nüfus gerilemesini de birlikte düşündüğümüzde Yozgat’ın geleceği karanlık gözüküyor ne yazık ki. İktidar sahiplerine ‘Yozgat eriyor hep birlikte bir çare üretelim’ derken onlar büyüme gelişme mavraları atıyorlardı.

Ekonomisi büyük iller arasında 2004 yılında 42’nci sırada iken bu gün 8 sıra birden gerileyerek 50’nci sıradayız. Gerilemede ülke şampiyonuyuz. Osmaniye, Yalova, Van, Mardin,Aksaray,Kayseri almış başını giderken biz yerimizde saymayı bile başaramamışız” diye konuştu.

Yatırım konusunda beklentilere çözüm üretemeyen Ak Parti iktidarının “yol yaptık, hızlı tren yaptık, özel bir şirkete kendi sermayesi ile hasta garantili hastane yaptırıyoruz, hapishane yapıyoruz” gibi Yozgat ekonomisine fayda sağlayamayacak ve her ile yapıldığı için özellik arzetmeyen yatırımlarla övünerek gün geçirdiklerini  ileri süren Sedef, “15 yıllık AKP iktidarının tek başarısı Yozgat’ı hem nüfus hem de ekonomik olarak geriletmek oldu.

Büyük şehirler aslan paylarını bölüşürken bize kırıntıları bile çok gördüler. İstanbul’a köprü yapıldı biz alkışladık, tüp geçit yapıldı biz alkışladık, Eskişehir İstanbul Ankara’ya hızlı tiren yapıldı biz yine alkışladık. Hemşerilerimiz bir günde demedi ki bu şehre ne yaptınız? Ne yapacaksınız? Bu tepkisizliği iktidar da canına minnet bilerek tepkisiz kaldı. Sonuç olarak hep birlikte kaybettik. Yozgat kaybetti” diye konuştu.

 YOZGAT İKTİDARA NE İSTEDİYSE VERDİ

Yozgat halkının iktidara ne istediyse verdiğini, son seçimde 4 milletvekilinin 4’ünü de AKP’ye hediye ettiğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef şöyle devam etti: “ Köylere gidiyoruz; tarım hayvancılık şehri Yozgat’ta neredeyse tarım yapan insanımız kalmamış. Soruyoruz neden tarım yapmıyorsunuz? Toprağa harcadığımızı alamıyoruz, mahsul para etmiyor cevabını alıyoruz.

Köyde karnını doyuramayan genç nüfus önce şehre Yozgat gibi istihdam alanlarının kısıtlı olduğu illerden ise metropollere göç ediyor. Köyler boşalmış adeta hayalet köylere dönüşüvermiş.Yozgat halkına sesleniyorum lütfen verdiğiniz desteğin karşılığını da isteyin. Aksi takdirde bir 10 yıl sonrasında yaşayacak bir memleketimiz kalmayacak."

ACİL EYLEM PLANINA İHTİYAÇ VAR

"Yaşanan bu sıkıntılı günlerin aşılması için yapılacak her türlü girişimin arkasında ve destekçisi olacağımızı da buradan beyan etmek istiyorum. Biz Yozgat’ı seviyoruz ve bu şehrin her alanda gerilemesinden üzüntü duyuyoruz. Ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda acil eylem planlarına ihtiyacımız var. İktidar gücü kullanılarak yapılacaklar var.

Yerel yönetimlerinin gücü kullanılarak yapılacaklar var. Özel sektörün gücü ve dinamizmi kullanılarak yapılacaklar var. Akademisyenler ve eğitimcilerin yön vermesine ihtiyacımız var. Sivil toplum örgütlerinin öngörülerine ihtiyacımız var. Velhasıl 7’den 70’e güç birliğine ihtiyacımız var. Bu güçleri birleştirip katma değer üretecek siyasetçilere ihtiyacımız var. Halk desteğini vermiş beceremiyorsanız müsaade buyurun!”

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber