Ana Sayfa > ÜLKÜCÜ HAREKET

50 Bin Ülkücü Ankara'da Türk Gençlik Kurultayında Buluştu
05 Mayıs 2014
Bu haber 2533 kez okundu
3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde Düzenlenen II.Türk Gençlik Kurultayı Görkemli Bir Şekilde Gerçekleştirildi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenen II. Türk Gençlik Kurultayı’nın ihtişamı yeri göğü titretti. Kurultayın 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde yapılması da bu günü daha da önemli kıldı.
 
Kurultay programı çerçevesinde ilk olarak Türk Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen yürüyüş Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in kabri başında edilen duaların ardından başladı. Başbuğumuzun Beştepe’deki kabri-şerifinden Anıtkabir’e hareket edildi. Yürüyüşteki mahşeri kalabalığın yanı sıra evlerinin ve işyerlerinin camlarından alkışlarla destek veren çok sayıda vatandaşımız olduğu görüldü.
 
Genel Başkan Olcay Kılavuz’un öncülüğünde Anıtkabir’e ulaşan Ülküdaşlarımız Aslanlı Yoldan geçtikten sonra Anıtkabir’in meydanında toplandı. Ülküdaşlarımız adeta meydana sığmazken Alsnalı Yolun sonuna doğru kalabalığın uzayıp gitti ği görüldü.
 
Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkan Ülküdaşlarımız saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı okudu. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına…
 
Ülkücü Türk Gençleri olarak; Alparslan’ın adanmışlığı, Fatih’in inanmışlığı ve Kuvay-ı Milliye iradesi ile 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde bir kez daha Atamızın manevi huzurunda bulunmaktayız.
 
Büyük Türk Milliyetçisi Yüce Atatürk gibi, biz Ülkücülerin de Türk birliğinin bir gün hakikat olacağına inancı tamdır.
 
Bu mukaddes ülküyü gerçekleştirene kadar azim ve kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğimize bir kez daha ant içeriz.
 
Türklük şuuruyla ve büyük bir gururla haykırıyoruz tüm dünyaya…
 
Ne mutlu Türk’üm diyene!
 
Daha sonra Genel Başkan Olcay Kılavuzun öncülüğünde devam eden yürüyüş çerçevesinde Anıtkabir’den Kurultay’ın gerçekleştirileceği Ankara Arena Spor Salonu’na doğru yüründü. Salona ulaşan Ülküdaşlarımız daha sonra organize bir şekilde yerleştirildikten sonra Kurultayımız başladı. Kurultay salonunda mahşeri bir kalabalık göze çarparken adeta adım atacak yer olmadığı gözlendi.
 
Kurulraya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay kılavuz, MHP Başkanlık Divanı üyeleri, Milletvekilleri, MYK Üyeleri, Türk dünyasından gelen konuklarımız, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı. Kurultay çerçevesinde ilk olarak Ali Kınık ve Kaya Kuzucu konser verdi.
 
Konserlerin verilmesinden sonra halk oyunları ekibi Türkiye’nin her yerinden yöresel oyunları sahneleyerek Ülkücülerin kardeşlik duygusunu ve vurgusunu sahneledi.
 
Daha sonra Genel Başkan Olcay Kılavuz II.Türk Gençlik Çalıştayı sebebiyle bir konuşma yaptı Kılavuz konuşmasında:
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Zapt edilemeyen,
Ele geçirilemeyen, İşgal edilemeyen, Yedi düvel ve yerli işbirlikçileri tarafından yenilgiye uğratılamamış, TÜRKÜN SON KALESİ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI,
TÜRK GENÇLİK KURULTAYININ FİKİR BABASI VE EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ,
DURUŞU İLE TÜRK MİLLETİNE VE ÖZELİNDE TÜRK GENÇLİĞİNE UFUK AÇAN, YÖN BELİRLEYEN,
2023 LİDER ÜLKE TÜRKİYE VİZYONUNUN MİMARI,
LİDERİMİZ SAYIN DEVLET BAHÇELİ BEY, 
HOŞ GELDİNİZ, 
VARLIĞINIZLA ŞEREF VERDİNİZ,
ONUR VERDİNİZ, 
HEYACANIMIZA HEYACAN KATTINIZ
GÜÇ VERDİNİZ EFENDİM…
 
Sayın Milliyetçi Hareket Partisi BAŞKANLIK DİVANI, MYK üyeleri, millet vekilleri,
Avrupa Türk Federasyonu genel sekreteri ve yöneticileri,
Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve yöneticileri,
Türk illerinin dört bir yanından, 
Doğu Türkistan’dan,  Kerkük’ten,  Kıbrıs’tan,  Kırım’dan,  Balkanlar’dan davetimize icabet ederek kurultayımıza şeref veren,  bütün sıfatlardan azade,  3 Mayıs’ın ruhunu, mücadelesi ile yeşerten,  ve bu kutsal ruhun ebediliğini buradaki teşrifleri ile ispatlayan, 
TÜRK MİLLİYETÇİLERİ,
BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN aziz evlatları,
Basınımızın değerli mensupları 
HOŞ GELDİNİZ ŞEREF VERDİNİZ.
 
Bir bakışı ile gönüller yapan, yürekler ısıtan yiğitler, Kasırgaları, fırtınaları kıskandıran yiğitler, Bir insan ömrünün  milletine hizmet için kısa olduğunun bilinci ile , ÖMRÜNÜ milletine ve vatanına adamış yiğitler,
Gök yeleli, Kürşat duruşlu, Bozkurt bakışlı ÜLKÜ OCAKLILAR,
BİZİM YİĞİTLER…
HOŞ GELDİNİZ ŞEREF VERDİNİZ….
 
Türkün iffet ve namus abidesi, İlk iman edenin, ilk şahadetin temsilcisi, Dedem Korkut’un dilinde, kahramanlığı ile Selcen,  İdil nehri kıyılarında, direnişin timsali Süyümbike, Geleceğin Hayme anası, Nene hatunu,  TÜRK milletinin aydınlık mazisinden, aydınlık atisine yol GÖSTEREN,
Elif duruşlu genç hanımefendiler, kıymetli Asenalarımız,
 HOŞ GELDİNİZ ŞEREF VERDİNİZ.
 
Bu salondan, En doğusunda Gök bayraktan,  en batısına Al bayrağa,
Türk’ün kendi gök kubbesinde, hilalinden yıldızına, Orhun’dan Kaşgar’a, Semerkant’tan Herat’a,  Kazan’dan Tebriz’e, Bahçesaray’dan Kafkaslar’a, Ses bayrağımız Türkçemize, Yesi’den, Konya’ya, Kahire’den Bosna’ya iman nakışlı seccademize,
Gümülcine’den, Kırcaali’ye,  Selanik’ten, Manastır’a, Üsküp’e, sıla hasretimize,
Astana’dan, Bişkek’e, Aşkabat’tan Taşkent’e, 
Bakü’den Lefkoşe’ye, bütün BAŞKALELERİMİZE,
Berlin’den Avrupa’nın dört bir bucağına,  acı GURBETİMİZE,
Kırım’dan Kerkük’e,  Halep’ten Urumçi’ye dağlanan yaramıza,
Kadim başkentimiz İstanbul’dan,  Ebedi başkentimiz Ankara’dan
Kutlu kurultayımızdan milliyetçi, ülkücü Türk gençliği olarak haykırıyoruz:
YALNIZ DEĞİLSİNİZ YALNIZ DEĞİLSİNİZ YALNIZ DEĞİLSİNİZ.
 
BİZİ BU MUHTEŞEM KURULTAYDA BULUŞTURAN KARDEŞÇE KUCAKLAŞIP YAŞAMAMIZI SAĞLAYAN YÜCE ALLAH’A SONSUZ HAMDÜ SENALAR OLSUN.
BUGÜN GÖVDEMİZİ KOYDUĞUMUZ, TEPEDEN TIRNAĞA TÜRKLÜĞÜMÜZLE,
ALLAH’A AÇTIĞIMIZ GÖNLÜMÜZDEKİ DUALARIN EN YÜCESİ İLE, 
TÜRK’ÜN ayak bastığı, Türkçenin konuşulduğu dünyanın dört bir bucağını, duaların en güzeliyle, muhabbetle 
SELAMLIYORUZ,
 
SELAMUNALEYKÜM… SELAMUNALEYKÜM… SELAMUNALEYKÜM
 
Bugün; “Türk duygusu her Türkçüye en tatlı kımızdır;/ Türk ülküsü candan da aziz bayrağımızdır” diyenlerin Türk MİLLİYETÇİLİĞİ bayrağını 20. Yüzyılın burçlarına asmalarının 70. Yılıdır. Kutlu olsun!
 
3 Mayıs gösterileri, Türk milliyetçilerinin cumhuriyet tarihimizde ilk defa ortaya koyduğu sistem karşıtı tavır ve tepkidir. 
 
3 Mayıs; Cumhuriyetin kurucu ideolojisi olan Türk milliyetçiliğini devlet hayatından kovmak isteyen tek parti iktidarına başkaldıran milliyetçi aydınların Türk gençliğinin yüreğine Türklük ateşini düşürdükleri gündür.  
 
3 Mayıs; siyasi iktidarı bir kez ele geçirmekle, milleti istedikleri yöne çekebileceklerini düşünen muktedirlere, bunun Türk milliyetçileri olduğu sürece mümkün olamayacağının haykırıldığı gündür.
 
3 Mayıs; “Aydın” olmak için yabancı ideolojilere karşı aşağılık kompleksi duymak gerekmediğini, Türklüğünden gurur duyan aydınların da var olduğunun gösterildiği gündür. 
 
Ve 3 Mayıs; aydınlarına sahip çıkmak uğruna, istikballerini feda etmekten çekinmeyen Türk gençliğinin, bu milletten hiçbir zaman ümidi kesmemek gerektiğini gösterdikleri gündür. 
 
3 Mayıs’ın başkahramanı Atsız’ın ifadesiyle, 3 Mayıs sadece bir “uyarma” değil, aynı zamanda bir “uyanma”dır da. Bu yüzden; onca acının yaşandığı tarih olmasına rağmen kutlanmaya değerdir.
 
3 Mayıs sırasında ve sonrasında yaşananları, bu zulmün sahipleri ve onların işbirlikçileri “Irkçılık-Turancılık Davası” olarak yaftalamak istemişlerdir. 
 
Türk Milliyetçilerine karşı bir suçlama olarak yöneltilen ırkçılığın, Turancılık ile anılmasındaki amaç; teorik ve vicdani olarak savunulamaz bir iddiayı boyunlarına bir yafta olarak asmaktan öte, Türkçülüğü de Faşizm ve Nazizm’in günahlarıyla anmak istemeleridir. 
 
Türk Milliyetçileri elbette “ırkçı” değillerdir. Yanlı ve ahmakça olmayan her değerlendirme kabul etmek zorundadır ki; milliyetçilik her şeyden önce ırkçılığa karşı bir seçenektir. 
 
Irkçılık, ‘dışta bırakarak’ kendini yaratırken; milliyetçilik, ‘içine alarak’ var olur. Bunun nedeni de; ‘ırk’ın doğuştan ve verili olmasına karşılık, ‘millet’in böyle olmamasıdır.
 
Turancılığa gelince; Her Türk Milliyetçisi bilir ve başkaları da bilmelidir ki; ‘Turan’ bizim ırkımızın değil, ülkümüzün yayıldığı topraklardır. Ve o topraklarda ülkümüzü paylaşan soydaşlarımız var oldukça bizler de Turancı olarak kalmaya ve böyle anılmaya devam edeceğiz. Türk milliyetçileri açısından bakıldığında, görülür ki; 3 Mayıs şartları yeniden oluşmuştur.
 
Dünün tek parti iktidarına benzer, tek adam otoriterizmine dayalı bir iktidar bugün de vardır. Dünün Sovyetler’e yaranmak için Türk milliyetçilerini kurban etmek isteyen İnönü’süne karşılık, bugün projelerinin eşbaşkanlığını yaptıklarına ve İmralıdaki çözüm ortağına yaranmak için Türk milliyetçilerini kurban etmek isteyen Tayyip Erdoğan vardır. Türklüğün istiklalinden ayrı bir istikbalinin olamayacağı bilinciyle,  her Türkün kulağına ve yüreğine ulaştırmamız gereken şu mesajı 3 Mayıslar bize taşımıştır: 
 
“O yalancı istikbale bir perde indir
Yüzde yüz Türk olduğun gün cihan senindir!”
 
Bu inanç ve duygular içerisinde –tekrar- 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor;  o ilk günün kahramanlarını şükranla anıyor ve başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, hayatlarını kaybedenlerle birlikte tüm dava şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. 
 
Sayın Genel Başkanım,Değerli Dava Arkadaşlarım,
 
Malumlarınız olduğu üzere Kurultay,  Türk Kültürünün içinde yer alan kadim bir gelenektir. 
 
Önemli devlet meselelerinin ele alındığı, kritik kararların verildiği bir meclis sıfatına haiz olan kurultaylar; demokrasi kültürünün ve istişare mekanizmasının da en eski örneklerindendir. 
 
Ayrıca Kurultay Türk’ün toyudur, şölenidir. Acımızı sevincimizi dertlerimizi fikirlerimizi paylaşmak için kurduğumuz BÜYÜK TÜRK OTAĞIDIR!
 
Kurultay, sahip olduğu bu stratejik öneminin yanı sıra; birlik, beraberlik ve dayanışma kültürünün de toplumsal zemine yansıması açısından ayrı bir yere sahiptir.
 
"Türkiye'de milliyetçilik fikrini ilk defa siyasi bir aksiyon haline getiren ve temsil ettiği siyasi felsefede bir milli ahlak ve ideal mihrakı geliştiren, rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, 12 Şubat 1976'da Ortadoğu gazetesindeki bir beyanatında: 
 
"...Türkiye'de milliyetçiler gerçek güçlerini ortaya koyabilmek için önce birbirlerini tanımalı, sonra da ana davalarda görüş birliğine varmalıdırlar. Kuruluşları,  cinsleri çok farklı olduğu için bunları tek bir çatı altında bir konfederasyon şeklinde toplamak imkansız görülebilir, fakat hemen her yıl toplanacak bir 'Milliyetçiler Kurultayı' bunların hepsini bir araya getirebilir.
 
Bizim gençlik kurultaylarımız bu işi belli bir ölçüde yapmaktadır.” diyerek kurultayların Milliyetçi-Ülkücü hareketteki yerini ve gençliğin üstlendiği rolün önemini açıkça ifade etmiştir. 
 
Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emaneti olan Ülkü Ocakları olarak, davasının mirasçısı olan bizler, bu beyanı da kutsal bir vasiyet kabul ediyor Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in emrinde burada bu kurultayı toplamış bulunuyoruz.
 
Kurultayımızın öncesinde Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bu zorlu günlerde, 
Türk gençliğinin umut ve heyecanını diri tutmak; gençliğin ve ülkemizin sorunlarıyla ilgili görüş ve düşüncelerimizi milletimizle paylaşmak amacıyla;
 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, 
 
2 Mayıs’ta 2. Türk Gençlik Çalıştayını da başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl 8-9 Şubat tarihinde Türk Gençlik Çalıştayı ve Türk Gençlik Kurultayının ilkini gerçekleştirmiştik.  Bu yıl ise söz konusu programların 2. sini tertip etmekteyiz.  Geçtiğimiz yıl Milliyetçi Hareket Partisinin kuruluşunun 44. yıl dönümünde düzenlediğimiz etkinliğimiz,  bu yıl da Türk Milliyetçileri için son derece önemli ve anlamlı bir tarihte hayat bulmuştur. 
 
3 Mayıs Milliyetçiler Gününde gerçekleşen kurultayımız,  3 Mayıs ruhunun ebed-müddet yaşatılacağının da bir ilanı olacaktır.
 
Saygıdeğer Genel Başkanımız Türk Dünyasının Bilge Lideri Devlet Bahçeli Bey’in yüksek müsaadeleriyle Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı artık geleneksel bir organizasyon haline gelmiştir. 
 
Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vasiyeti ve Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in vazifelendirmesiyle,  Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayını yaşatmak görevi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinin kurumsal kimliğinin önemli bir parçası olmuştur.
 
Çalıştayımıza, Ülkemizin her ilinden;  Avrupa’da yaşayan soydaşlarımız arasından seçilen ve Türk Dünyasının dört bir köşesinden gelen 200 ülküdaşımız delege olarak katılmıştır. 
 
Lisans, Yüksek- Lisans ve Doktora eğitimine devam eden 200 ülküdaşımız; 4 farklı oturumda, 4 farklı konu başlığıyla ilgili atölye çalışmalarını gerçekleştirmiş ve ulaşılan sonuçlar özel bir oturum ile delegasyona tebliğ edilmiştir.
 
 Burada ilgili konu başlıklarında öne çıkan sonuçları kamuoyuna ilan ediyoruz:
 
Sayın Genel Başkanım,
Değerli Dava Arkadaşlarım,
 
“Gençlik, Milli Kimlik ve Değerler” konu başlığı altındaki çalışmalarımız sonucunda,
Türk gençliğinin milli kimliğin oluşum ve gelişim evrelerine uygun ilerleyen bir milli eğitim sisteminden tam anlamıyla istifade edemediği, 
 
Milli kültüre olan ilgisi ve münasebetinin; küreselleşmenin yarattığı yoğun tahribat karşısında son derece yetersiz ve zayıf kaldığı, 
 
Manevi ihtiyaçlarına cevap verebilecek doğru ve güvenilir dini eğitim sunan kurumların mevcut olmamasının; gençlerimizi ticari yahut siyasi amaçları olan bazı gruplara sevk ettiği, 
 
Toplumun milli ve manevi değerlere olan ilgisinin gün geçtikçe “sembolik” ve “yüzeysel” bir anlam ifade etmesinden dolayı; milli kimliğin temel unsuru olan değerlerimize karşı ilgisiz kalındığı,
 
Postmodern izafiliğin ve sanal dünyanın yarattığı yoğun kirliliğin etkisinde kalınarak, Türkçenin doğru kullanımı noktasında hassasiyet gösterilmediği,  
 
Basın-yayın, televizyon, internet gibi organların oluşturduğu sanal algıların cazibesine kapılarak, gerçeklikten uzaklaşıp sentetik kimlikler edinme yoluna gidildiği, 
 
İç ve dış odaklar tarafından Türk milletine ve Türk milliyetçiliğine yönelik olarak sürdürülen sistemli saldırıların sonucunda bu kavramlara karşı önyargılı yaklaşıldığı tespit edilmiştir.
 
Bu çerçevede Ülkü Ocaklarının il ve ilçe temsilciliklerinde,  alanında uzman isimlerin katılımlarıyla Aile ve Gençlik Bilgilendirme heyetleri oluşturulacaktır.  Aile ve Gençlik heyeti, aileleri; gençlerin fiziksel, ruhsal, psikolojik gelişim süreçleri ile ilgili bilgilendirecek ve gençlerimizin milli kimlik sahibi bireyler olarak yetişmesi için yönlendireceklerdir. 
 
Türk kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için, Ülkü Ocakları bünyesinde “Türk Kültürünü Yaşatma” komisyonu kurulacaktır.  Bu komisyon, Türk kültür varlığının motiflerini kullanarak uygulamalı etkinlikler düzenleyecek, unutulmaya yüz tutan kültür değerlerimizin canlı kalmasını sağlayacaktır. 
 
Türk kültürünün kapsamına giren bütün motiflerimiz titizlikle toplanarak bir araya getirilmeli; milletimizin değerlerini daha yakından tanıması için “ Türk Kültürü” dersleri müfredata eklenmelidir. 
 
Milli kültür ürünlerimiz çizgi film, animasyon ve sinema yapımlarında daha cazip ve akılda kalıcı görsellerle aktarılmalıdır. 
 
Türk kültürünün önce Türkiye’de tüm yönleriyle tanınıp bilinmesi, 
 
daha sonra bölgeye ve dünyaya yayılması için milli bir kültür endüstrisi devreye sokulmalıdır.
 
Sayın Genel Başkanım,
 Değerli Misafirler,
 
“Gençlik, Bağımsızlık, Modernleşme ve Demokrasi” konu başlığı altındaki çalışmalarımız sonucunda;
 
Ülkemizdeki modernleşme algısının Batılılaşmadan muasır olunamayacağı gibi yanlış bir  temele  dayandığı, 
 
Modern devletlerin bireyi, bireye rağmen değiştirdiği, insanı maddi ve manevi cephesiyle dünyayı sürekli tüketen bir robota dönüştürdüğü, Türk dünyası içerisinde farklı modernleşme algılarının milli zemine dayanan toplumsal mutabakatı zayıflattığı 
 
ve Türk dünyası birliği içinde ortak bir modernite algısının oluşturulmasının gerekliliği tespit edilmiştir.
 
Bu kapsamda kendi medeniyetimizi inşa edebilmek muhakkak bilimsel ve teknik konularda hamleler üretmekle mümkün olabilecektir.
 
“Nasıl modernleşeceğiz?” diye düşünen değil,  “Neye ihtiyacımız var?” diye düşünen bir gençliğin yetiştirilmesi için gerekli bir sosyal altyapı sağlanmalıdır. 
 
Kadim devletler, toplumsal değerlere göre şekillenirken, modern dönemlerde ise bireyler devletlere uygun hâle getirilmeye çalışılmaktadır. 
 
Bu yanlış devlet algısından vazgeçilmelidir.  
 
Bireylerin demokrasinin sadece seçimlerden ibaret olmadığını özümseyerek, demokrasiyi insan hakları ve özgürlükler kapsamında değerlendirmesi gereklidir. 
 
Sayın Genel Başkanım,Muhterem katılımcılar,
“Türk Gençliğinin Sosyo - Ekonomik Meseleleri” konu başlığı altındaki çalışmalarımız sonucunda; İşgücü piyasasında iş bulamayan gençlerin, ya kayıtdışı istihdama yöneldiği, ya da eğitim süreçlerini uzatarak işsizliğin sosyo-psikolojik sorunlarını bertaraf etmeye çalıştığı,
 
Ancak buna karşılık hayatı/kendi ayakları üzerinde durmayı ertelemekte, ya da ne eğitimde, ne de işgücü piyasasında yer almayarak atalet içerisinde bulunduğu, 
 
Bu ataletin yarattığı sosyal ve psikolojik çözülmelerin; insan ahlakına ve onuruna sığmayan hastalıkları tetiklediği; geçtiğimiz günlerde, Kars’ta Mert’in, Adana’da Gizem’in vahşice katledildiği hadiseleri meydana getirdiği, 
 
Bu sosyo-ekonomik meselelerin oluşturduğu buhranlar, kırılmış toplumların kötü habercisidirler. Nitekim Berkin Elvan’ın ölümüyle yaşanan kırılmanın, bizleri haklı-haksız aramaksızın taraf olmaya mecbur bırakarak, fitili ateşlenmiş patlamaya hazır sosyal dinamitler haline dönüştürmek için planlandığı ortaya çıkmaktadır. 
 
Bu kapsamda bütün bu sorunların çözümü uzun vadeli plan, program ve politikaların sonucunda gerçekleştirilebilecektir. Bu plan ve politikaların çerçevesi ise; işgücünün eğitim düzeyi ve niteliğinin arttırılması, eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi ve uyumlu hale getirilmesi için eğitim sisteminin piyasanın ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmesi, 
 
Ara eleman ihtiyacını karşılayacak mesleki eğitimin kalitesinin yükseltilerek tercih edilebilirliğinin arttırılması, yeni iş alanlarının yaratılması için yatırımların çeşitli desteklerle teşvik edilmesi, gençlere yönelik uygulanan istihdam teşviklerinin süresinin ve kapsamının arttırılması, 
 
Aktif işgücü politikalarında gençlerin öncelikli hedef kitle arasında yer alması, hatta gençlerin istihdam edilmesi karşılığında çeşitli vergi ve prim avantajları sunulması ve kayıt dışı istihdamın engellenmesine yönelik tedbirler alınması şeklinde belirlenebilir.  
 
Sayın Genel Başkanım,
Kıymetli ülküdaşlar,
 
“Küreselleşme, Emperyalizm ve Milliyetçilik” konu başlığı altındaki çalışmalarımız sonucunda tespit edilen sorunlar ise şu şekildedir;
 
Gücünü milletten alamayan zümrelerin iktidar olabilmek için tek çare olarak, ilk adımlarını millet iradesine yöneltmek yerine Washinghton eksenli hareket etmeleri ve Emperyalist güçlerin iktidarlar üzerindeki egemenliğinin acı gerçekliği,
 
Küreselleşmenin ekonomik etkilerinden ziyade, toplumların kültürel ve ahlaki değerlerini yozlaştıran olumsuz sosyokültürel etkilerinin varlığı, Sermaye merkezli emperyalist güçlerin kültürel zenginlikten uzak,  bireyi tek tip olmaya yönelten politika ve yaklaşımları neticesinde özellikle eğitim ve teknoloji yoluyla bireylerde benzeşmeye sebep olması, Popüler kültür veya moda adındaki zehirli tuzağın gençlerimizi sinsice içine çekerek, kendi değerlerinden uzaklaştırdığı tespit edilmiştir.
 
 Bu kapsamda tespit edilen sorunlara yönelik çözüm önerileri ise Ahlaklı, erdemli nesillerin yetiştirilmesinin toplumun önceliği kabul edilerek, ülkenin kaderine yalnızca milli iradenin yön vereceği adımların atılması elzemdir. Küreselleşmenin eğitim ve teknoloji yoluyla sunduğu imkânlar milli şuur muhafaza edilerek kullanılmalı, teknolojik gereksinim ve ihtiyaçlarımız kültürümüze zarar vermeden giderilmelidir. 
 
Türk gençliği kültürünü koruma ve yaşatma konusunda azami gayret göstermeli, 
Anadolu'nun bir kültür ocağı ve medeniyet beşiği olduğu akıllardan çıkarılmamalı, 
milli kültürümüz küresel yozlaşma karşısında muhafaza edilmelidir; şeklinde belirlenmiştir.
 
Sayın Genel Başkanım,
Değerli dava arkadaşlarım,
Hanımefendiler, beyefendiler, 
Başbuğ Alpaslan TÜRKEŞTEN, 
Lider Devlet BAHÇELİYE;
 
Ülkücü gençler, çağın şartlarına göre kendini yetiştirip geliştirerek, Türkiye cumhuriyetinin gelecekteki sahipleri ve umudu olarak, bu gün bu salonda dünyanın en büyük gençlik teşkilatı kimliğiyle kendisini ifade etmektedir.
 
Başbuğumuzun emaneti Ülkü Ocaklarına gözü gibi bakan Liderimiz Devlet BAHÇELİ Bey ve siz dava büyüklerimiz emin olunuz ki, bizler bu bayrağı düşürmeyeceğiz ve asla lekeletmeyeceğiz. 
 
Sayın Genel Başkanım yüksek müsadeleriniz ile…
Sizin ve saygı değer misafirlerimizin huzurunda,
Ülkemiz ve milletimizin üzerine doğrultulmuş kem gözlerin içine bakarak seslenmek istiyorum.
 
Kem gözlerinizde bakışlarınız ne kadar korkutucu, Gücünüz ne kadar büyük olursa olsun, Bizim gözümüzde dünyevi, beşeri ve sıradandır,
Hiç kimse boş hayallere kapılmasın. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde karanlık hesaplar yapmasın, Bu hesaplara ortak olmasın.
Biz Türk milliyetçileri, ülkücü gençler olarak;
Türklüğün şanını yaşatıp, Gelecek nesillere aktarmak için taş üzerine işleyen, 
Millet olmanın sırrını asırlar öncesinden müjdeleyen, Bilge kağan olarak buradayız.
Anadolu’yu vatan yapan Çağrı Bey, Tuğrul Bey olarak buradayız
Söğüt’ten fışkıran çınar rüyasının, cihat ve gazayla beslenen, Türkün hükümranlığı olarak buradayız.
Haçlıların karşısında Sultan Kılıçarslan,  Niğbolu’da Yıldırım, Mohaç’ta, Kanuni Sultan Süleyman olarak buradayız.
 
Köhnemiş Bizansı, atının ayaklarının altına alan, Peygamber övgüsüne layık olmak için yaşayan, İstanbul’daki ilk namazını Ayasofya’da kılan, Sultan Fatih’in mirasçıları olarak, Yeniden ayasofyada namaz kılmak için  buradayız.
Geldikleri gibi giderler iradesi ile, 
19 Mayıs sabahı samsundaki ayak izinde yürüyen büyük Türk Gençliği,
23 Nisan’da bu milletin çocukları olmanın  neşesi , Ergenekon’dan beri dağları yırtıp aşan, Malazgirt’te enginlere sığmayıp taşan, Garbın afakını İstanbul surlarında kuşatan , Zafer zafer Kocatepe’ye tırmanan, bozkurt duruşlu Mustafa Kemaller olarak buradayız.
Öğrenci yurdunda kurşunlanan ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran,
Üniversite koridorlarında işkencelerle şehit edilen Dursun Önkuzu,
İdam sehpalarında Mustafa Pehlivanoğlu, 
Mütevazi yaşantısıyla hepimize örnek olan, 
Vazifesini ibadet şuuruyla ifa eden fedakarlık abidesi, en acı ölümlere bile tebessümle yürüyen son şehidimiz Cengiz Akyıldız olarak buradayız.
3 mayıs  tabutluklarından, Hindistan sürgününe, Evlatlarının tabutlarını omuzlarken,12 eylül zindanlarında zulum görürken, Herşeye rağmen Türk Milleti’ni,  bir günlük adalet 60 yıllık ibadetten faziletlidir şiarıyla, 
Hak yoluna, Hukuk yoluna,  Hakikat yoluna,  Allah yoluna çağıran 
Başbuğ Alpaslan Türkeş olarak buradayız.
 
Her türlü yalanın propaganda,  Her türlü talanın yönetim biçimi,  Her türlü yolsuzluğun, hırsızlığın, arsızlığın doğal bir hak olarak görüldüğü mevcut siyasi atmosferde, 
Bir bayrak gibi lekelenmeden, ülkücülüğümüzün burçlarında dalgalanan her sözü,  Yayında çektiği doğru ok gibi duruşumuza ölçü olan,  Sadakatimize şeref,  Ülkücülüğümüze anlam kazandıran lider devlet bahçelinin evlatları olarak buradayız ve haykırıyoruz.
 
Doğrularınızla ölçülenmiş, 
Yayınızda gerdiğiniz doğru ok gibi duruşumuzu bozmadan,  Sizin işaret edeceğiniz menzile ve göstereceğiniz hedefe,  Bir an olsun sapmadan,  dur durak bilmeden,  Atalete kapılmadan, Yılmadan, eğilmeden, kırılmadan saplanacağımıza söz veriyoruz.
 
Emir sizden, gayret bizden, takdir allahtandır sayın genel başkanım.
Milyonlarca evladınız adına sizlere arz ederim. 
Tanrı türk’ü korusun ve yüceltsin!.. “ dedi.
 
Genel Başkan Olcay Kılavuz’un konuşmasını tamamlamasının ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli de bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Konuşmaların tamamlanmasının ardından Kerküklü Dedeler Yadigârı ve Ahmet Şafak konser verdi.
 
Konserlerin tamamlanmasının ardından Liderimiz Devlet Bahçeli’ye plaket verildi. Ayrıca günün anlam ve önemine binaen Türkiye’nin tüm illerinden gelen toprakların toplandığı bir kese hediye edildi.
Düzenlenen bu program hediye takdiminin ardından sona erdi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ÜLKÜCÜ HAREKET Haberleri

Başlık Tarih
 
TÜRKAV Ülkücü Şehitleri Anma Programı düzenledi28 Mayıs 2020
Ülküdaşlık hukuku, tüm hukuki bağların üzerindedir17 Nisan 2020
Başkan Kayış'tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı10 Ocak 2020
Sinan Ateş: Bizim milliyetçiliğimiz ırkçılığı reddeder20 Aralık 2019
Mersin Ülkü Ocakları'ndan Gidenlerin Ardından Kompozisyon Yarışması 13 Aralık 2019
Ülkü-Tek Samsun Şube Başkanı Aydın`dan mühendisler günü mesajı...05 Aralık 2019
Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu'nun açılışı yapıldı30 Kasım 2019
Ülkücüler Bir Olursa Zalimler Dağılır30 Kasım 2019
MHP'lileri buluşturan düğün! Peri masalı gibi düğün! 30 Eylül 2019
“ÜLKÜ OCAKLARI KUŞATILMIŞLIĞA SETTİR”07 Ağustos 2019
Ülkü Ocakları'na düşman olan, Türk'e düşmandır 05 Ağustos 2019
Ülkü Ocaklarıyla gurur duyuyoruz!04 Ağustos 2019
MİKROSKOP İLE GENÇLİĞİ BİLİME DAVET17 Mart 2019
TAŞ MEDRESELİLER ÜLKÜCÜLERE ÇAĞRI YAPTI04 Mart 2019
Erzurum'da 'Ülkücü' Buluşma28 Şubat 2019
Deniz Depboylu Ülkü Ocakları'nda21 Şubat 2019
‘Ülkücüyüm’ diyen herkese kapımız açık12 Şubat 2019
HÜSEYİN KAYIŞ’IN 12 ŞUBAT KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI11 Şubat 2019
Pişman olana kapımız açık10 Şubat 2019
"Bir ülkünün peşinde 50 yıl"04 Şubat 2019
“BİZLER KARA EYLÜL’Ü HEP HAFIZAMIZDA DİRİ TUTTUK”01 Şubat 2019
TÜRKBEY13 Ocak 2019
Ülkücüler'den Sarıkamış İçin "YÜRÜDÜ"07 Ocak 2019
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK29 Aralık 2018
ÜLKÜCÜLER HİLAL KETE GECESİNDE BULUŞTU.23 Aralık 2018
Ülkücüler '' Ahde Vefa '' dedi22 Aralık 2018
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin ismi parkta yaşayacak15 Aralık 2018
Olcay Kılavuz: Liderimizin emrindeyiz13 Aralık 2018
TÜRK DÜNYASI BİR MİLLET, İKİ DEVLET GENÇLİK BULUŞMALARI AÇILIŞ KONUŞMASI20 Kasım 2018
"Maziden Atiye Bir Sevdadır Ülkücü Hareket" 24 Ekim 2018
ÜLKÜCÜ CAMİANIN ACI GÜNÜ TAYFUN KÜTÜK UÇMAĞA VARDI24 Temmuz 2018
Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanlığı görevine Sefer Tatlı atandı.24 Temmuz 2018
YENİ KIZILELEMA, GÜÇLÜ VE MÜREFFEH TÜRKİYE VE TÜRK BİRLİĞİ19 Mayıs 2018
BU SEVDA BİTMEZ...03 Mayıs 2018
Ceyhan'da Türkçülük Şöleni02 Mayıs 2018
“BİR YANDA SEVİNÇ BİR YANDA SİTEM VAR!”13 Nisan 2018
Ülkücü Şehit Fikri Arıkan'ı Rahmetle Anıyoruz...27 Mart 2018
Şehit Cengiz Akyıldız anıldı28 Ocak 2018
Ülkücü Gençlerden MHP'li Meclis Üyelerine Davet06 Ocak 2018
Ruhi Kılıçkıran Osmaniye'deki Kabri başında yad edildi05 Ocak 2018
Fatsa'da 'Alparslan Türkeş' Fotoğraf Sergisi31 Aralık 2017
Devlet Bahçeli'den BENGÜTÜRK TV'ye ziyaret30 Aralık 2017
AHLAT’TA “100.YILINDA BAŞBUĞU ANLAMAK” KONFERANSI25 Aralık 2017
Ülkücü İşçiler Organize Oldu25 Aralık 2017
ÜLKÜCÜLER KİLİS GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ..19 Aralık 2017
Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın İçin…18 Aralık 2017
PATRONLAR YASALARI HİÇE SAYIYOR!06 Aralık 2017
ÜLKÜCÜ BAYANLAR 5 ARALIK KADIN HAKLARI AÇIKLAMASI YAPTI.05 Aralık 2017
ÜLKÜ-TEK SAMSUN 5 ARALIK MÜHENDİSLER GÜNÜ MESAJI05 Aralık 2017
140 bin Ülkücü yeri göğü inletti29 Kasım 2017
ASRIN DESTANI BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ŞİİR YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ..27 Kasım 2017
Ülkücü Işçiler Şaha Kalktı26 Kasım 2017
24 Kasım Öğretmenler Günü...24 Kasım 2017
Ülkü Ocaklarından Ülkede Dirlik, Ülküde Birlik Gecesi 20 Kasım 2017
ŞEHİT ÜLKÜCÜ YAZAR İLHAN DARENDELİOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILDI.19 Kasım 2017
ÇANKIRI MHP’DEN ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERE AHDE VEFA14 Kasım 2017
Ülkücü İşçiler Derneği Marmara Bölge Genişletmiş İstişare Toplantısı Yapıldı.13 Kasım 2017
SERDEN GEÇTİ, DAVASINDAN VAZGEÇMEDİ: OSMAN YÜKSEL SERDENGEÇTİ10 Kasım 2017
DİK BAŞ, TOK KARIN, MUTLU YARIN” için yaşasın CUMHURİYET!28 Ekim 2017
ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZ SANATÇISI TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ17 Ekim 2017
ÇANKIRI MHP’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERE VEFA ÖRNEĞİ10 Ekim 2017
Ülkücü İşçiler Derneği istişare toplantısı 04 Ekim 2017
Okan Ertorun Kuzey Irak'taki Gayrı Meşru Referandum...01 Ekim 2017
Milaslı Ülkücüler Gençlik Kampında Buluştu27 Eylül 2017
Ülkücü işciler Ziyaret21 Eylül 2017
ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASINDA KARAR18 Temmuz 2017
Çakıroğlu davası yine ertelendi11 Temmuz 2017
KURŞUNLANAN ÜLKÜCÜ SANATÇIDAN BASIN AÇIKLAMASI05 Temmuz 2017
Ülkücü işçiler Derneğinden Sert Tepki29 Haziran 2017
LADİKLİ ÜLKÜCÜLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU LADİK ÜLKÜ OCAKLARI İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ16 Haziran 2017
Ülkü Ocakları'dan Ülkücü Düşmanı Konya Müftüsü'ne çok sert tepki14 Haziran 2017
Ülkü Ocakları Başkanı Olmak12 Haziran 2017
“Dünyada bir eksik cennette bir fazlayız!” 11 Haziran 2017
Türk Gençlik Şöleni23 Mayıs 2017
Ülkücü İşçiler, İstişare Toplantısında Buluştu.22 Mayıs 2017
Adıyaman Ülkücü İşçiler Derneği Açıldı13 Mayıs 2017
Sen babanın yaka çiçeğisin... 13 Mayıs 2017
Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı Projesi09 Mayıs 2017
Sivas'ta Türkçüler Günü Kutlandı03 Mayıs 2017
Aibü'de Türkçülük Günü Kutlandı03 Mayıs 2017
Manisa ÜİD İl Başkanı Öner’in 1 Mayıs Basın Açıklaması02 Mayıs 2017
ÜİD Turgutlu Şubesinden 1 Mayıs Basın Açıklaması01 Mayıs 2017
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER 1 MAYIS’I KUTLADI01 Mayıs 2017
SEHPADA MALATYALI BİR BOZKURT Cengiz BAKTEMUR01 Mayıs 2017
Derdimiz ve sevdamız vatandır.13 Nisan 2017
“Başbuğ” Türkeş İçin Mevlit 06 Nisan 2017
ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ FİKRİ ARIKAN27 Mart 2017
Ülkü Ocaklı olmaktan şeref ve onur duyarız24 Mart 2017
.ŞEHİT ÖZMEN..20 Mart 2017
Avrupa Ülkücüleri İstişare Heyeti'nden Hollanda'ya Kınama13 Mart 2017
KSÜ’i Öğrenci Konsey Seçiminde Ülkücülerin büyük zaferi25 Şubat 2017
Gaziantep Ülkücü İşçiler derneğinin Ankara ziyareti..21 Şubat 2017
FIRAT ÇAKIROĞLU MİLYONLARIN KALBİNDE BAYRAKLAŞMIŞTIR!19 Şubat 2017
TAŞ MEDRESELİLER GENEL MERKEZİ’den KAMUOYUNA ve ÜLKÜCÜ CAMİAYA..14 Şubat 2017
Susmayacak Hakk'ın Dili31 Ocak 2017
RUHİ KILIÇKIRAN'I RAHMETLE ANIYORUZ04 Ocak 2017
ÜLKÜCÜ CAMİA ZİYARETLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR25 Aralık 2016
Yastayız ama, dimdik ayaktayız.17 Aralık 2016
Ali Metin TOKDEMİR08 Aralık 2016
Ülkücü şehit Dursun Önkuzu'yu anıyoruz...23 Kasım 2016
Ülkücü Basın Şehidi Darendelioğlu'nu Anıyoruz19 Kasım 2016
Erdal Işık Bölge, Celal Şayan Ülkücü İşçilerin Yeni Başkanı oldu10 Kasım 2016
Türkiyem"İn Şairi Dilaver Cebeci Anıldı28 Ekim 2016
Ülkücü İşçiler Derneği Üye Ve Teşkilatlandırma Çalışmaları 25 Ekim 2016
Ülkücü Şehitler İçin Mevlit Okutuldu17 Ekim 2016
TÜRK İşcisini Bilinçlendirme Çalışmaları13 Ekim 2016
Taş Medreseli Ülkücüler Buluştu09 Ekim 2016
Mustafa Pehlivanoğlu dualarla anıldı09 Ekim 2016
Vatan İçin Çatışmaya Hazırız28 Eylül 2016
Ülkü Ocakları Eski Başkanından Lidere Ziyaret25 Eylül 2016
ÖZTÜRK ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİN EMANETLERİNİ ZİYARET ETTİ 15 Eylül 2016
MHP İl Başkanı Öztürk’ten Karanfilli Kurtuluş Mesajı.09 Eylül 2016
Ülkücülerin Adana’da buluştuğu sünnet düğünü.05 Eylül 2016
ÜİD Ege Bölge Toplantısında, Manisa’ya Plaket Ödülü.28 Ağustos 2016
"LİDERİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ"29 Temmuz 2016
Ülkü Ocakları´ndan Şehitler İçin Kuran Etkinliği22 Temmuz 2016
"ÜLKÜCÜ LİDER VE DAVASINDAN YANADIR"14 Temmuz 2016
Ülkücülerden Birlik Beraberlik Mesajları06 Temmuz 2016
Ülkücüler İlçe İlçe Gezerek Yardımları Dağıtıyor26 Haziran 2016
"SESSİZ KALANLARI BU MİLLET AFFETMEYECEK"16 Haziran 2016
İNEGÖL´LÜ ÜLKÜCÜ ASENALAR İFTARDA BULUŞTU10 Haziran 2016
Yusuf İmamoğlu'nu Anıyoruz08 Haziran 2016
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU İÇİN OYNADILAR.03 Mayıs 2016
TAŞ MEDRESELİ ÜLKÜCÜLERDEN MESAJ VAR27 Nisan 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT ALPER TUNGA UYTUN'U UNUTMAK TÜKENMEKTİR13 Nisan 2016
Gaziantep'te Alparslan Türkeş İçin Mevlüt Okutuldu05 Nisan 2016
İSTANBUL'DA BİR İLK... BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI AÇILDI03 Nisan 2016
“VEDA MEKTUBU” ÜLKÜCÜLERİNDİR!01 Nisan 2016
Ülkücü'yü yaşatalım ki Türk Milleti yaşasın!29 Mart 2016
Teröre Karşı Ülkücü Duruş Ortak Bildirisi23 Mart 2016
Osmaniye Ülkü Ocağı Çalışıyor. 14 Mart 2016
Türkmendağı'n da Ülkücü Şehit25 Şubat 2016
Bozüyük’te terör olayları protesto edildi.23 Şubat 2016
Kutlu Davada Ülkücü Şehitlerimiz ve Ülkücü İşçilerimiz23 Şubat 2016
Şehit Fırat Çakıroğlu için tüm yurtta anma programları 23 Şubat 2016
Fırat Çakıroğlu Afyon'da yad edildi21 Şubat 2016
"Bir Millet Uyanıyor"14 Şubat 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT NİHAT UYGUN'UN ŞEHADETİNİN 19.YILI03 Şubat 2016
Ülkücü İşçiler Derneği Bilecik İl Başkanlığında Devir Teslim Töreni01 Şubat 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT AHMET KERSE'NİN ŞEHADETİNİN 33.YILI31 Ocak 2016
Polatlı Ülkü Ocakları Şehidini Anıyor.28 Ocak 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MEHMET AZIN DUALARLA ANILDI18 Ocak 2016
ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERDEN 'BİLDİRİ' TEPKİSİ18 Ocak 2016
Yola Koyulurken Kervan Yolbaşçı Ruhi KILIÇKIRAN 04 Ocak 2016
GALATASARAY VE FENERBAHÇE'IN RAKİPLERİ BELLİ OLDU14 Aralık 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİT AİLELERİNDEN DEVLET BAHÇELİ'YE ZİYARET03 Aralık 2015
'ŞEHİDİMİZİN HESABINI ELBETTE SORACAĞIZ'26 Kasım 2015
ÜLKÜCÜLERDEN DEKLARASYON23 Kasım 2015
Ülkücü şehit Dursun Önkuzu'yu rahmetle anıyoruz 23 Kasım 2015
ŞEHİT CENGİZ AKYILDIZ DAVASI DEVAM EDİYOR!16 Kasım 2015
Çelikkollu: Biz Fikirde Hür, Emirde Robot Serdengeçti Ülkücüleriz08 Kasım 2015
Fikirlerini dünya döndükçe yaşatacağız04 Kasım 2015
TAŞ MEDRESELİLER'DEN UYARI !03 Kasım 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MUSTAFA PEHLİVANOĞLU ANILDI07 Ekim 2015
12 Eylül 1980 darbesinin 35. yıldönümü olması nedeniyle program düzenlendi.13 Eylül 2015
Seçim Hükümetine Bakan Vermeyiz! 13 Ağustos 2015
Ülkücü İşçiler Derneği Şehitlerimizi Dualarla Andı13 Ağustos 2015
Ali Bülent Orkan'ı Unutmadılar!...11 Ağustos 2015
MHP KONVOYUNDA KAZA !06 Temmuz 2015
GÖÇER YENİ OCAK BAŞKANIN ZİYARET ETTİ27 Haziran 2015
Şehit mezarlarını yenileme çalışmaları tamamlandı07 Haziran 2015
Şehitler için, Hayra davet29 Mayıs 2015
19 Mayıs'ta Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu İçin Yürüdüler20 Mayıs 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MARAŞLIOĞLU KABRİ BAŞINDA ANILDI30 Nisan 2015
Çarşamba'da Türkeş İçin Mevlit Okutuldu06 Nisan 2015
Ülkücüler Kan Bağışında Bulundu06 Nisan 2015
Alparslan Türkeş Ölümünün 18. Yılında Erzincan'da Yad Edildi04 Nisan 2015
Ülkücüler Başbuğ Türkeş’i andı04 Nisan 2015
Orhan; “Türkeş, gerçek bir dava adamıdır.”03 Nisan 2015
İstanbul Ülkü Ocakları Fırat Çakıroğlu için futbol turnuvası düzenledi16 Mart 2015
BODUR MEZARI BAŞINDA ANILDI13 Mart 2015
Öğrencilerden "Mektubum Fırat'a" kampanyası08 Mart 2015
MHP’li Orhan, ilk ziyaretini Saruhanlı teşkilata yaptı07 Mart 2015
Tüm Şehitler için dökülen lokma’da, eller semaya açıldı02 Mart 2015
MHP’li Başkan’a, Sürpriz Doğum günü pastası01 Mart 2015
Turgutlu MHP, Şehit Çakıroğlu için Lokma döktürdü28 Şubat 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ FIRAT ÇAKIROĞLU’NUN SON MEKTUBU ORTAYA ÇIKTI25 Şubat 2015
Yörük Derneği Kongresinde Orhan’a Büyük ilgi23 Şubat 2015
EGE'DE BİR YİĞİT, ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU21 Şubat 2015
Orhan, Milletvekili Aday adaylığını açıkladı.19 Şubat 2015
Manisa’ya hizmet etmeye geliyorum17 Şubat 2015
Ahmet Orhan’dan Başkan Ergün’e Ziyaret16 Şubat 2015
“Benim Oyum MHP’ye Kendi Afişini Tasarla” 11 Şubat 2015
Mersinliler Aşık Sefai ile Coştu07 Şubat 2015
Ülkücüler Şehidini Unutmadı26 Ocak 2015
Şehit Cengiz Akyıldız anılıyor25 Ocak 2015
HADDİNİ BİL ULAN SAPIK!24 Ocak 2015
ESENYURT ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİT CENGİZ AKYILDIZ'IN HAYATINI KONU ALAN TİYATRO DÜZENLİYOR21 Ocak 2015
İstanbul ve Ülkücü Gelenek13 Ocak 2015
Perşembe Günü Şehit Cengiz Akyıldız'ın Mahkemesi Var12 Ocak 2015
Taşcı’dan, Dönmez’e üstün hizmet plaketi10 Ocak 2015
Turgutlu Ülkücü İşçilerde Görev Değişimi09 Ocak 2015
İlk can, ilk kandın, toprağa düşen ilk fidandın... 04 Ocak 2015
Ülkücü İşçiler, büyüklerini unutmadı!..02 Ocak 2015
Osmancık'ta Ülkücü Şehit Mehmet Çıplak Anıldı14 Aralık 2014
Nihal Atsız mezarı başında anıldı11 Aralık 2014
Hüseyin Nihal Atsız'ı vefatının 39. yılında rahmetle anıyoruz...11 Aralık 2014
''Teşkilat,Fikir ve Lider'' 09 Aralık 2014
Ali Metin Tokdemir anıldı!08 Aralık 2014
Metin Tokdemir ‘i Anıyoruz08 Aralık 2014
Tuğrul Türkeş Zile’de Dursun Önkuzu Anma Törenine Katıldı23 Kasım 2014
HER TÜRLÜ MÜCADELEYE HAZIRIZ19 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERDEN TOKAT GİBİ CEVAP !16 Kasım 2014
Osman Yüksel Serdengeçtiyi rahmetle anıyoruz10 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİD ALPASLAN GÜMÜŞ'ÜN NİŞANLISINA YAZDIĞI ŞİİR...04 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİT ALPARSLAN GÜMÜŞ 03 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİT BEKİR ÇİFTER ANILDI20 Ekim 2014
Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz Nişanlandı15 Ekim 2014
''Ülkücü Hareket, kendi yazmadığı hiçbir senaryonun figüranı olmayacaktır''08 Ekim 2014
Ülküdaşımızın, mutluluğuna diyecek yoktu!..08 Ekim 2014
MUSTAFA PEHLİVANOĞLU'NUN 34. ŞEHADET SENESİ07 Ekim 2014
Şehit MHP İl Başkanı Recep Haşatlı kabri başında anıldı.03 Ekim 2014
ŞEHİT İL BAŞKANI RECEP HAŞATLI KABRİ BAŞINDA ANILACAK02 Ekim 2014
Mustafa Yıldızdoğan Alaçamlılar'a Unutulmaz Gece Yaşattı17 Ağustos 2014
İsmet Büyükataman: Hikmet Tekin adı Bingöl Üniversitesi'ne verilmelidir12 Ağustos 2014
Ülkücü İşçiler Derneği, İftar Verdi20 Temmuz 2014
Gedikli: "Ülkü Ocakları Kerkük Mitingleri Yapmalı"20 Temmuz 2014
Ülkücüler Dikili'de İftar Yemeğinde Buluştu17 Temmuz 2014
Şeker: Türkmeneli'ne Türk'ün Elini Uzat!03 Temmuz 2014
Ülkücü İşçiler 'Türkmeneli' İçin Meydanlarda!23 Haziran 2014
Türkmen-Sad ve Ülkücü İşçiler Ankara İl Elele18 Haziran 2014
Ülkücü İşçiler'den 'Türkmeneli' Açıklaması!17 Haziran 2014
Ülkücüler Bayrağımıza Sahip Çıktı10 Haziran 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİT YUSUF İMAMOĞLU08 Haziran 2014
Aliağa Belediye Başkanından Bayraklı Ülkü Ocaklarına Ziyaret07 Haziran 2014
Selçuk Duracık ve Halil Esendağ'ı rahmetle anıyoruz06 Haziran 2014
Ülkücü Şehitler Kızılcıhamam’da Anılıyor27 Mayıs 2014
Ülkücü İşçiler İşten Çıkarmaları Kınadı !18 Mayıs 2014
Olcay Kılavuz Anneler Gününde Ülkücü Şehit Aileleriyleydi13 Mayıs 2014
Akçaabat Ülkü Ocağı askerleri görkemli bir törenle uğurladı.09 Mayıs 2014
AVCILAR ÜLKÜ OCAKLARI 4.HAFTA SEMİNERİ 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK VE TURANCILIK DAVASI SEMİNERİ06 Mayıs 2014
Kırıkkale Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçülük Bayramını Celal Bayar Parkında Kutladı. 06 Mayıs 2014
Nazilli'de 'Türkçülük ve Ortadoğu'da Türkler' Konusu Konuşuldu05 Mayıs 2014
Ülkü Ocakları Türk Gençliği'ni Ankara'da Buluşturuyor01 Mayıs 2014
Ülkücü İşçilerden 1 Mayıs Mesajı30 Nisan 2014
ÜLKÜCÜ ŞAİR VE OZANLARIMIZIN ETKİNLİĞİDİR.26 Nisan 2014
Baygut : Özgüven Akp gömleğini çıkarmayı unutmuş25 Nisan 2014
Ülkücü İşçiler'den İstanbul Çıkarması22 Nisan 2014
Zühal Topcu Marmara Üniversitesinde Ülkücü Öğrencilerin Tutuklanması Sorununu Meclis Gündemine Taşıdı08 Nisan 2014
Söke'de Alparslan Türkeş anıldı04 Nisan 2014
Ülkücü İşçiler Derneği Ankara İl Başkanlığı Nevruz Şöleni24 Mart 2014
ÜMRANİYE İÇİNDE VURDULAR BİZİ19 Mart 2014
Sinan OĞAN’ın Iğdırlı Ülkücü Şehit Erol ÇİFÇİ’nin Hakka Yürüyüşünün 34. Yıldönümüne İlişkin Mesajı18 Mart 2014
Sinan Oğan: Ülkücü şehidimiz Erol Çiftçi’yi şehit edilişinin 18 Mart 2014
Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Gelişimi07 Mart 2014
Cengiz AKYILDIZ'ın Ailesine Ev Alındı06 Mart 2014
Bursalı Ülkücüler Ahmet Şafak ile Coştu03 Mart 2014
TURAN KAVRAMININ TARİHSEL GELİŞİMİNİ DR.EROL CİHANGİR VE AHMET ŞAFAK ANLATTI28 Şubat 2014
Eski Ülkü Ocakları Başkanı, Ülkücü İşçiler Bölge Başkanı Okan Ertorun Dünya Evine Girdi.27 Şubat 2014
Ülkücü gençler Hocalı katliamını kınadı27 Şubat 2014

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH