Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

3 SEÇİME DE HAZIRIZ
09 Nisan 2018
Bu haber 1150 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Cumhur İttifakı, ekonomik bekanın da güvencesi olacaktır. 2019'daki seçimler Türkiye'nin geleceğini belirleyecek" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, siyasi gelişmeler, MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı ve sonrasındaki hedefleri, 2019'daki yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Cumhur İttifakı, Suriye'deki gelişmeler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytin Dalı Harekatı ve ekonomik gelişmeler hakkında gazetemiz ORTADOĞU'ya önemli değerlendirmelerde bulundu.

Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu sordu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan cevaplandırdı. İşte sorular, işte cevaplar:

 

''DÜN EMRİNDEYDİK, BUGÜN DE YOLUNDAYIZ''

SORU: 4 Nisan ile ilgili duygularınız paylaşabilir misiniz?

CEVAP: Rahmetli Başbuğumuzu, ebediyete intikalinin 21. yıldönümünde yine dualarımızla, özlemlerimizle andık. 

Yaşadığı döneme damgasını vuran örnek bir devlet ve dava adamıydı. Ömrünü Türklüğe vakfetti. Türk milletine bağlı ve sadıktı. Milyonlarca genci Türk milleti için yetiştirdi. Dün emrindeydik, bugün de yolundayız.
 

Başbuğumuz, sabırlı ve sağduyulu bir düşünce adamıydı. Geleceği görürdü. Türk Milleti'ne hazırlanan tuzaklara karşı uyanıktı. Strateji ustasıydı, çözüm ehliydi. Türkiye'nin meselelerine getirdiği kalıcı ve isabetli çözümler bugün hâlâ geçerliliğini korumaktadır. Geçmişten geleceğe bir köprü kurmuş Türk Milleti'ne bir ülküye yönlendirmiştir.

 

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin ifadesiyle; "Türk siyasi hayatında, yarım asra yaklaşan bir süredir devletimizin ve milletimizin bekasına adanmış olan ve dimdik ayakta duran kutlu davamız, merhum Başbuğumuzun koyduğu "davamız, Türk milletinin büyük ve şanlı mazisine layık bir istikbal meydana getirmektir" hedefine sonsuza dek bağlı kalacaktır. 

Rahmetli Başbuğumuzun yaktığı Dokuz Işık;  bugün liderimiz Devlet Bahçeli'nin önderliğinde yükselmekte, Türkiye'yi dün olduğu gibi bugün de karanlıklardan aydınlığa taşımaktadır. Bu kararlı ve milli duruş, elbet ülkemizi lider ülke Türkiye misyonuna, güçlü ve bağımsız devlet,  milli bir ekonomik güç, mutlu ve müreffeh bir millet olma hedefine taşıyacaktır. 

 

''MYK'NIN YÜZDE 60'I YENİLENMİŞTİR''

SORU: MHP Kurultay sonuçlarını değerlendirir misiniz?

CEVAP: 18 Mart 2018 tarihinde "Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka" teması ile gerçekleştirdiğimiz 12. Olağan Büyük Kurultayımız ile Milliyetçi Hareket, bir kez daha şahlanmıştır.

12. Kurultay sürecinde partimiz üzerine oynanan oyunlar, entrikalar boşa çıkarılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin büyüklüğü, bölünmez bütünlüğü, birlik beraberliği tescil edilmiştir.

MHP, çok başarılı ve görkemli bir kurultayı geride bırakmıştır. MYK'nın yüzde 60'ı yenilenmiştir. Gençler ve kadınların görev aldığı dinamik bir kadro nöbeti devraldı. Kadrolarımız, vakit kaybetmeden, ülkemizi yeni bir boyuta taşıyacak 2019 seçim stratejisi üzerinde çalışmalarını tamamlamak üzere sürdürüyor. 

 

''CUMHUR İTTİFAKI, MİLLETİMİZDEN BÜYÜK TEVECCÜH BULMUŞTUR''

SORU: İç siyasetteki gelişmelere bakışınız nasıl?

CEVAP: 16 Nisan Anayasa değişikliği ile Cumhuriyet tarihimizde yeni bir faza geçildi. Cumhuriyetimizin kuruluşu, çok partili sisteme geçisin ardından, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi milletimizin oylarıyla benimsendi ve 2019 yılında yapılması gereken seçimlerle fiilen ve tamamen hayata geçirilmiş olacaktır. 

 

Dolayısıyla 2019 yılında önümüzde 3 seçim var.  Mart ayında yerel seçim, kasım ayında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri gerçekleşecek. Bu seçimler Türkiye için de çok önemli seçimlerdir.  Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm hazırlıklarımızı Büyük Kurultay'dan aldığımız güç ve dinamizm ile sürdürmekteyiz.

Ancak Cumhur İttifakı ile başa çıkamayacaklarını anlayanların, seçimler üzerinden Türkiye'ye oyun oynama gayreti içine girdikleri seziliyor.  Seçim güvenliği tartışması açarak hatta sözde ordu kurduklarını söyleyerek yeni hesapları devreye sokma çabası içinde olanlar var.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu tür hesaplar milletimiz tarafından bozguna uğratılacaktır. 

MHP olarak biz 3 seçime de hazırız. MHP teşkilatları, seçimler için büyük bir heyecan yaşamaktadır. 

Cumhur İttifakı milletimizden büyük teveccüh bulmuştur.

 

"16 NİSAN'IN KAYBEDENLER KULÜBÜ" İTTİFAKINI KURMAK İÇİN KOLLARI SIVAMIŞTIR

Genel Başkanımızın çok güzel bir ifadesi var. Siyaset insanlardan kopuk yapılamaz. Siyaset millete mesafeli durursa, siyasetin gündemi milletin gündeminden farklılaşırsa, hakikat ile hayal yer değiştirir. Toplumsal zemin  çatlar, yara alır.

 

Ana muhalefet partisinin hezeyanı bu yüzdendir. Cumhur ittifakına hakarete varan ithamlarla saldırmalarının altında yatan  bu yenilmişlik psikolojidir. Şimdi geç de olsa kapalı kapılar ardında uygunsuz ittifak pazarlıkları yapmaktadırlar. Geçmişte PKK'ya sırtını dayayanları Meclis'e taşıyan ittifakın mimarları,  şimdi de gayri milli güçleri etrafında birleştirme ve emperyalist emellerin ekmeğine yağ sürme peşindedir.

 

Haddini aşmayı siyasi üslup haline getiren, siyasi ahlaksızlık örneklerini vermekten çekinmeyen, tahrikten medet uman sağlıksız ve tehlikeli bir ruh hali siyasette kabul edilebilir bir ruh hali değildir. 

 

Bu sağlıksız ruh hali içinde Türkiye karşıtı güçlerin desteği ile bölücüler, küskünler ve umutsuzlardan oluşan, "16 Nisan'ın kaybedenler kulübü" ittifakını kurmak için kolları sıvamıştır. 

 

''ABD'NİN SURİYE'DEN ÇEKİLME MUAMMASI, YALNIZCA BİR OYALAMA TAKTİĞİDİR''

SORU: Suriye'deki gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

CEVAP: Zeytin Dalı  Harekatı  hem asker, hem insani açıdan örnek bir operasyon olmuştur.

 

Türkiye'nin başarısı bazı çevrelerin Suriye hesaplarını bozmuştur. 4 Nisan günü,  Türkiye-Rusya-İran arasında yapılan liderler zirvesi bundan sonraki adım ve hamleler açısından tarihi önemdedir.

 

Diğer taraftan, ABD, Suriye'den askerlerini çekeceği yolunda beyanlar bulunmaktadır.Geçmişte gördük ki bölgeden çekilen güçler, işgallerden daha beter, daha ağır neticelerin önün açmıştır.  

Nitekim, son beyanlarla özellikle 4 Nisan günü yapılan Türkiye-İran-Rusya  zirvesi sonrasında Trump yönetimden yerel güçlerin devreye sokulması gibi bir süreç tanımlanmakta ve bu süreçte askeri güce ihtiyaç duyulabileceği dile getirilmektedir. 

Dolayısıyla ABD'nin yakın vadede çıkma ihtimali pek mümkün görülmemektedir.

PYD/YPG'ye bu kadar prim veren, ittifak ilişkisi kuran, Fırat'ın doğusuyla ilgili emperyalist hesaplar yapan ABD'nin Suriye'den çekilme muamması, yalnızca bir oyalama taktiği olarak gözükmektedir. 

Ayrıca, Menbiç'e operasyon işaretleri arttıkça huzuru kaçan, terör yandaşlarıyla ilgili korkuya kapılan, bu nedenle birkaç gün önce bölgedeki üslerini zırhlı araç ve askeri birliklerle takviye eden yine ABD'dir.

Türkiye'nin Afrin temizliğinden hemen sonra harekata devam iradesi bazılarının keyif ve uykularını kaçırmıştır.

ABD Başkanı çekilmekten bahsederken, Fransa'ya nöbeti devretmeye hazırlanmaktadır.

Fransa yönetiminin terör örgütlerinin çöpçatanlığına soyunması; müttefikliğe sığmayan ve uluslararası ilişkilerde ahlaka mugayir bir yaklaşımdır.

 

''ÜLKENİN EKONOMİK BEKASINI HAFİFE ALMAK LÜKSÜMÜZ YOKTUR''

SORU: Ekonomideki gelişmeleri nasıl görüyorsunuz?

 

CEVAP: MHP olarak hep vurguluyoruz. Beka meselesi bizim en fazla önem verdiğimiz husustur. Ekonomik bağımsızlık ve ekonomik bekayı savunamayanlar, milli varlığa yönelik tehditleri de bertaraf edemezler. 

 

Milletimizin sosyal ve ekonomik taleplerini yok saymak, ülkenin ekonomik bekasını hafife almak lüksümüz yoktur.

 

"Cumhur İttifakı, ekonomik bekanın da güvencesi olacaktır."

 

Maalesef Türkiye'ye ayar vermek isteyen odaklar;  döviz ve faiz  üzerinden ekonomiye hasar vermek gayretlerinden vazgeçmemiştir. 

Bizler, Türkiye ekonomisinin makro ölçekte bazı sıkıntılarını görmezden gelmiyoruz. Bunları analiz edecek ve çözecek kapasiteye sahibiz.

Enflasyonda çift haneli seviyelere yükselerek burada kalıcı olma sinyallerini vermesi, cari açığın tekrar GSYH'nın yüzde 6'sı seviyelerine yaklaşmış olması, üretim ve ihracatta dış girdi bağımlılığının kırılamaması, dolayısıyla kur artarken İhracat artışı yanında yüksek bir ithalat artışı ve dış ticaret açığı ile karşı karşıya kalınması, özel sektörün döviz açığı ve dış borç yükü ekonomide kırılganlıkları arttıran gelişmelerdir.  

Diğer taraftan firmaların faaliyetlerinden 2006 yılında elde ettikleri kâr ile finansal borçlarını yaklaşık 2,5 yılda ödeyebilirken,  bu rakam 6 yıla çıktı. Bankacılık sektöründe krediler mevduatlardan hızlı artmakta, kredi mevduat oranı ve banların likidite dengesi bozulmaktadır. 2001 yılında bankaların aktiflerinin %70'i hazine bonosu, %30'u kredilerden oluşmaktaydı. Yani sistem likit idi. Ancak şimdi bu nispet tersine döndü; yüzde 30 likit varlıklar,  %70 krediler. Bu gelişmeleri yakından izliyoruz.  

Dış çevrelerde Türkiye ekonomisi konusunda maksatlı, olumsuz beklentilerin pompaladığı,  ülkemiz ekonomisinin potansiyelini gölgelemek, güçsüz göstererek sorunların derinleşmesinden medet ummak isteyen bir anlayış hâkimdir.

 

 Biz ise ekonomideki sorunları aşacak, çözümleyecek yaklaşımı ve güçlü yönetim ve iradenin ortaya koyulabilmesi için çaba sarfetmekteyiz. Hükümetin bu yöndeki uygulamalarına destek ve yönlendirmelerde bulunmaya çalışıyoruz. Bizim önceliğimiz ülkemizin ve ekonominin bekasıdır.

 

''UZLAŞMA İÇİNDE OLMAMIZ GEREKİYOR''

Gerek üretim, gerekse finansal yönden dışa bağımlılığı azalmış, üretim ve teknoloji yoğunluğu artmış, tüketen değil,  üreten, yatırım yapan ve ihraç eden bir ekonomi haline gelmemiz, bunun için de bir uzlaşma içinde olmamız gerekiyor.

 

Diğer taraftan, fiyat istikrarının sağlanması, iç ve dış açıkları gözeten ekonomi  politikası, sürdürülebilir bir büyüme performansının hayata geçirilmesine de katkı sağlayacaktır.

 

Türkiye ekonomisinin 2017 yılının tamamında yüzde 7,4'lük bir büyüme performansı yakalaması önemlidir.2017 yılında ekonomik büyümenin temposu tatmin edici olmakla birlikte, yüksek büyümenin sürdürülebilirliği, istihdama katkısı sağlamasıiçin büyümenin bileşenlerinde bir dönüşüm ihtiyacı bulunduğu gözden kaçmamalıdır. 2018 yılına ilişkin beklentiler %4,5-5 seviyesinde makul bir büyümenin yakalanacağı şeklinde şekillenmektedir.

 

''MİLLİ GELİR, 2017'DE 851 MİLYAR DOLARA GERİLEDİ''

Ancak  GSYH dolar bazında küçülmeye devam etmiştir. Kişi başına gelir 10.597 Dolar olarak gerçekleşmiştir. Dünya Bankası, yüksek gelir sınırına en fazla yaklaştığımız 2013 yılından bu yana  kişi başı GSYH düşmektedir. Diğer taraftan, Suriyeli göçmen nüfus eklendiğinde kişi başına GSYH 10.200 dolara gerilemektedir. 2016'da 863 milyar dolar olan milli gelir, 2017'de 851 milyar dolara gerilemiştir. 

Büyümenin bileşenlerine bakıldığında hane halkı harcamaları, yatırımlar, ihracat ve ithalat kalemlerinde artış dikkat çekmektedir. Devletin tüketimindeki artış 2016 yılında %9,5 dan, 2017 yılında %5'e gerilemiştir. 2017 yılında büyüme iç talep kaynaklı gerçekleşmiştir. Büyümede net ihracatın katkısı %0,1, yatırımın katkısı ise %2,2 olmuştur. Dördüncü çeyrekte ise net ihracatın katkısı -3,4 olarak gerçekleşmiştir. Bu alanlardaki gelişmelerin çok dikkatli takip edilmesi gerekmektedir. 

Nitekim, dördüncü çeyrekte net ihracatın katkısının negatife döndüğü, stok yatırımlarının katkısının ise önemli ölçüde arttığı dikkat çekmektedir. Yatırım artışı %7,3 iken, yatırımlar içinde %35,3 payı olan makine ve teçhizat yatırımlarının artışı %0,7 olmuştur.

 Yatırımlar içinde payı %57,7 olan inşaat yatırımlardaki artış ise %12 olmuştur. Makine ve teçhizat yatırımlarının üçüncü ve dördüncü çeyrekte büyümeye başladığı, inşaat büyümesinin ise dördüncü çeyrekte hız kestiği dikkat çekmektedir. 

İnşaat yatırımlarının ne kadarının kamu ne kadarının özel sektörden geldiğini bilinmemektedir. Ancak İnşaat yatırımlarının özellikle kamu altyapı yatırımlarından kaynaklı artmış olabileceği değerlendirilmektedir. 

Geçen yıl verilen kamu teşvikleri (istihdam seferberliği, asgari ücret desteği, mobilya ve beyaz eşyada KDV indirimleri vb), kredi garanti fonu ile kredilerde yaşanan hızlı artış büyümeyi yukarı çekmiştir. Üretim cephesinde turizm ve sanayi sektörlerindeki toparlanma dikkat çekerken, inşaat sektöründeki artış rakamları ağırlıklı etkinin bu cepheden geldiğini göstermektedir. 

15 Temmuz hain kalkışmasının ardından 2017 yılında hızlı toparlanmanın sağlanması için çeşitli enstrümanlar devreye sokulmuş ve ekonomi buna hızlı reaksiyon vermiştir.

Ancak hızlı büyüme doğal olarak beraberinde önemli makro dengesizlikler de yaratmıştır. Enflasyon geçen yıl sonunda %11,9'a. Cari açık 47 milyar dolara yani GSYH'nin  %5,5'ine ulaşmıştır. Bütçe açığı 30 milyar TL'den 47 milyar TL'ye yükselmiştir. 

İşsizlik oranında ise istihdam teşvikleri ve seferberliklerine rağmen oran olarakbir iyileşme kaydedilememiş, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2017 yılında bir önceki yıla göre 124 bin kişi artarak 3 milyon 454 bin kişi olmuştur. İşsizlik oranı ise değişim göstermeyerek %10,9 seviyesinde gerçekleşmiştir. 

 

''TÜRKİYE EKONOMİSİNİN ÖNÜNÜ AÇACAK REFORMLAR DESTEKLENMELİ''

FED'in faiz artışlarının yaşandığı ve küresel finansal koşulların ve likiditenin daralabileceği bir ortamda, kırılganlıkların önünde geçebilmek için ekonominin sürdürülebilir bir büyüme patikasına oturması  isabetli bir yaklaşım olacaktır. 

Önümüzdeki dönemde risk primini artıracak uygulamalardan kaçınmak, makroekonomik dengesizliklerimizi gidermeye odaklanmak, yapısal reformları hayata geçirmek, şoklara karşı tamponlarımızı artırmak, ekonomide istikrar ve güveni artıracak politikaları hızlıca devreye sokmak durumundayız.

  MHP olarak Türkiye ekonomisinin önünü açacak reformları destekleme gayreti içinde olduk. Bundan sonra da olacağız."Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH