3 Mayıs Milliyetçiler Günü Kutlu Olsun

03 Mayıs 2017
494 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Bu dava sadece 23 şuurlu milliyetçinin yargılandığı bir dava olmaktan öte her anlamıyla Türklüğün ve Türk milliyetçiliğinin yargılandığı bir dava haline dönüştürülmüştür.

Türk milliyetçiliğinin asırları aşan serüveninde mihenk taşı olmaya muktedir bir gün olan 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü büyük bir kıvanç ve iftiharla anıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olmasında temel yapı taşı görevini ifa eden, milli mücadelenin programı ve reçetesi hüviyetinde bulunan, Türk’ün varlığının günümüze kadar ulaşması ve Türklüğün ebed müddet var olması için elzem olan milliyetçiliğin bu muhtevası ve mahiyeti 3 Mayıs 1944’te görmezden gelinmiştir. Cumhuriyetimizin felsefi ve kültürel, milletimizin zihin dünyasının temelini oluşturan Türk milliyetçiliği bu günde yok sayılmak ve mahkum edilmek istenmiştir.

Devrin iktidarı her türlü zorbalık ve güç ile bir avuç vatansever ve milliyetperveri susturmak, Türklüğün kaderine şerh düşmek, ne kadar kökü dışarıda fikir varsa Türk’ün düşünce dünyasını istila ettirmek gayreti ve amacı içerisine girişmiştir.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

Bu dava sadece 23 şuurlu milliyetçinin yargılandığı bir dava olmaktan öte her anlamıyla Türklüğün ve Türk milliyetçiliğinin yargılandığı bir dava haline dönüştürülmüştür.
Asırlarca yoğrularak gelen, aziz milletimizin genlerine işleyen Türk milliyetçiliği birkaç şuursuz tarafından zihinlerden ve yüreklerden silinmeye çalışılmıştır.
Devrin iktidarının devletin bütün imkanlarıyla susturmaya, sindirmeye ve korkutmaya çalıştığı Türklük, birbirinden habersiz kitleleri harekete geçirmiş ve binler hatta onbinler Ankara sokaklarını doldurmuştur. Bu kitlesel tepkiler inanmış bir avuç milliyetçinin çelik iradesi ile birleşince Türklük adeta şahlanmış, Türk milliyetçiliği necip milletimizin yüreğine nakış nakış işlenmiştir.

Türk milliyetçiliğinin bu gür sadası karşısında adeta titreyen Türk ve Türklük düşmanları; Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Nihal Atsız Bey başta olmak üzere birçok çelik iradeli, inanmış dava adamı Türk milliyetçisini yarım metrekarelik tabutluklara hapsettirmiş, vatanperverleri işkencelerden geçirtmiştir.
Mahkum edilen sadece bedenler olmuş, işkenceler Türk milliyetçiliğinin bayraklaşmasına engel olamamış, Türk milliyetçiliği fikri önü alınamaz bir şekilde Türk milletinin bedeninden ve ruhundan ayrılmaz bir parça haline dönüşmüştür.

Tam 73 yıl önce tüm zorluklara karşı adanmışlığın, inanmışlığın ve kararlılığın sembolü haline gelen dava adamları 3 Mayıs’ın anlam ve önemini zihinlere kazınamaz bir şekilde yerleştirmiştir.
Bu büyük dava adamlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, yaşamını yitirmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum.

Onların bize emanet bıraktığı 3 Mayıs ruhunu ebediyete kadar yaşatacağımıza söz veriyor, Türk milliyetçilerinin 3 Mayıs Milliyetçiler gününü tekrardan kutluyorum.

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı

3 Mayıs 2017

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber