Ana Sayfa > TÜRK FEDERASYONLAR

2016’dan 2017’ye Türkiye: Fetret'ten Çıkış İçin
04 Ocak 2017
Bu haber 866 kez okundu
Bütün mesele şurada: Küresel güçlerin, bölge güçlerinin, diğer devletlerin ve terör örgütlerinin faal olduğu bir sahada, gelecek stratejisini iyi belirlemeden sonuç almak imkânsızdır.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Türkiye’nin tarihinin en kritik dönemeçlerinden birine girdiği, 2012 yılında, MİT Müsteşarı’na karşı girişilen tutuklama teşebbüsünde belirmeye başlamıştı. Esasen, o zamanlar “Hizmet” veya “Cemaat” olarak anılan yapının bazı sivri kalemşorları, daha 2011 seçimlerinin hemen akabinde Türkiye’yi zorlu günlerin beklediğinin işaretlerini veriyordu. Çoğu kimse farkında değildi tabii, ne de olsa “ustalık” dönemine girmiştik.

 

Bu özgüvenin verdiği cesaretle, daha önce başlatılan açılım politikalarında yeni bir aşamaya girilmesine karar verildi. Coğrafyamız kaynamaya başlamıştı. Daha önce Irak’ta başlayan gelişmeler yeni bir evreye giriyordu. Büyük Ortadoğu Projesi, bu defa “Arap Baharı”na tebeddül ediyordu. O zamana kadar komşularla sıfır sorun politikası güden Türkiye, bunun da etkisiyle Orta Doğu coğrafyasında yönlendirici, ön alıcı politikalar izleyebileceğini hesaplıyordu.

 

Mısır’da Mursi’nin iktidara gelişinin akabinde âdeta bir birliktelik tesis edilmişti. Ne var ki Sisi darbesi, bu rüyanın kısa sürmesine sebep oldu. Orta Doğu’da bizden habersiz yaprak kımıldayamayacağını sananlar, Mısır’daki darbeci yönetime karşı sert çıkışlarda bulundu ama bu, ne bize ne de orada desteklediğimiz Mursi taraftarlarına yarar getirdi. İsrail’le yaşanan Mavi Marmara krizi, bir başka fiyaskomuz olarak tarihe geçti. Onca hırgür ve dalaştan sonra 2016 yılı içinde ilişkiler normalleşti. Yakında Sisi ile de barışmamız muhtemeldir.

 

Suriye krizinin başında, bizim Esed’i ikna etmemizle sanki Suriye’ye demokrasi gelebilirmiş gibi bir havaya girdik. Hâlbuki bu coğrafya, bizden daha güçlü küresel devletlerin gözlerinin üzerinde olduğu bir yerdi ve zaman bize Suriye’deki ön alıcı(!) siyasetin tam bir fiyasko olduğunu öğretti. Dış politikanın boş iddialarla değil gerçekçi yaklaşımlarla yürüyeceğini bir kere daha gördük.

 

Bütün mesele şurada: Küresel güçlerin, bölge güçlerinin, diğer devletlerin ve terör örgütlerinin faal olduğu bir sahada, gelecek stratejisini iyi belirlemeden sonuç almak imkânsızdır. Mesela Türkiye’de, bizim daha “demokratik açılım” denilen sürecin başladığı 2009 yılından itibaren ısrarla vurguladığımız bir husus var: Bu coğrafyada PKK denilen terör şebekesini salt kendi başına hareket edebilen bir yapı gibi görmek veya öyle görmesek bile belirli tavizleri verirsek öyle hareket edebileceğini sanmak tam bir hamakatti. Bu örgütün bağlantılarını en iyi, o süreçleri 2000’lerin başlarından itibaren planlayan devlet kurumları bilir. Bu böyle olduğuna göre, söz konusu süreçlerde, terör örgütünün silahlı unsurlarını tamamen tasfiye etmeden herhangi bir açılım-saçılım, çözüm-mözüm olmayacağını da bilmek gerekmez miydi? Netice, hepimizin gözlerinin önünde cereyan ettiği gibi, hendek savaşlarında tahrip olan şehirler, mahalleler, yerinden yurdundan olan insanlar ve kaybettiğimiz yüzlerce şehit…

 

Suriye savaşının çıktığı ve Suriye’nin kuzeyinde PKK’nın Suriye sürümünün özerk bölgeler (kantonlar) oluşturma işine giriştiği bir dönemde, içeride PKK’nın silah bırakacağını varsayarak Türk milleti üzerinde sözde akil adamlar eliyle yürütülen psikolojik harekâta rağmen bugün millî hassasiyetler ayakta ise bunu derin tarihimize ve milletimizin ferasetine borçluyuz. “Çözüm/çözülme” süreci, hafif bir deyişle, büyük bir aldanış idi. Bugün Türk devleti Suriye’nin kuzeyindeki “ihanet koridoru”nun önünü kesmek için, ordumuzun ağır bir darbe yediği 15 Temmuz’dan sonra Fırat Kalkanı Harekâtı’nı yürütüyor. Sözde müttefik ise PYD/YPG’ye destek veriyor, bize karşı onları himaye ediyor. Gerçi son günlerde NATO mahfillerinden PYD’nin PKK ile aynı olduğu yönünde Türk tezine destek sinyalleri gelmiyor değil… Bu, muhtemelen Rusya ile yakınlaşmamız karşısında bir manevranın başlangıç işareti olabilir.

 

21. Yüzyılda Türk Tarihinin Dönüm Noktası: 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sonrası

 

2016 yılı, Türkiye’nin Batılı müttefikleri ve bilhassa ABD tarafından âdeta teste tabi tutulduğu, sıkıştırıldığı ve nihayet taşeron terör örgütlerinin saldırılarına maruz kaldığı bir yıl olarak tarihe geçti. 15 Temmuz başarısız darbe girişimi, esasen bu yılın tarihimizdeki yerinin anlamını açıkça ortaya koydu. 15 Temmuz’da, devlet kurumlarının on yıllarca yardım ve desteğiyle büyüyen ve adına “hizmet hareketi” denilen yapının, FETÖ’nün, devlete ve millete karşı silahlı bir kalkışmasına, Meclis’i ve vatandaşları bombalamasına, kurşunlamasına tanık olduk. Bu girişim ve akabinde yaşananlar, devlet ve toplum yapımızda ağır bir tahribata yol açtı ama aynı zamanda milletin kendi iradesine sahip çıkışını da bütün dünyaya göstermesine vesile oldu. Kısacası bu musibetten bir hayır da çıktı. Darbe girişimi sırasında ve sonrasında Batılı müttefik(!)lerden gelen tepkiler ise ibretlikti. Sözde demokrasi havarileri aslında çok üzülmüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tavrından duydukları rahatsızlık belliydi ama yine de demokrasiye saygılı olmak gerekmez miydi?

 

Ergenekon ve Balyoz sürçlerinden sonra darbe girişiminde maruz kaldığı ağır tahribata rağmen Fırat Kalkanı Harekâtı’na girişen ve IŞİD’e karşı mücadele yürüten Silahlı kuvvetlerimize, nedense bu müttefiklerden pek destek gelmiyor. IŞİD, başından beri ifade ettiğimiz gibi, onların planlarına paravan ettikleri bir alettir. PYD ile de Türkiye’yi çevreleme siyasetlerini tahakkuka çalışırlarken pişmiş aşa su katmış olduk.

 

Şurasını vurgulayalım ki biz, Suriye politikasında başından itibaren hatalara işaret ettik. Esad’ın birden Esed olması yanlıştı, ABD müdahale edecek diye bizim acelecilik etmemiz de yanlıştı. Sığınmacı akınının, belirli bir sayıyı aşmayacağı hüsnükuruntusuyla âdeta teşvik edilmesi de hataydı. Kobani’ye selam da yanlıştı, Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırarak zafer ilan etmek de… Rus uçağı ile ilgili süreci hiç anmamak daha iyi… Ama diğer yandan, o süreçte MİT tırları operasyonu ve bununla ilgili sözde habercilik ise ihanetti. Bunu da tekrar vurgulayalım.

 

Bugün yapılanlar, geç kalınmış olsa da, doğrudur. Türkiye artık ne IŞİD’in ne PKK’nın ne de İran destekli unsurların kendi sınırlarının güneyinde hâkimiyet tesis etmelerine izin vermemeye kararlıdır. Bizim Suriye’de ne işimiz var, gibi saçmalıklarla siyaset olmaz. Burasıyla sınırı olmayan pek çok devletin müdahil olduğu bir olaya, yüz yıl öncesine kadar yönettiğimiz, bugün de tarihdaş, dindaş ve soydaşlarımızın yaşadığı bu topraklara bigâne kalamazdık.

 

2017’de Ne Yapmalı?

 

Şimdi acilen başka doğruları yapmamız lazım. Milletçe beka mücadelesi veriyoruz. 2016 yılı millîlik, bayrak, Türk milleti kavramlarının öneminin idrak edilmesine vesile olduysa da bu vatana kayıtsız şartsız bağlı Türk milliyetçilerinin sadece siyasi projelerde destekleri alınacak bir unsur olarak görülmesi hatalı bir yaklaşımdır. 15 Temmuz’un verdiği en açık ders, devlette istihdamda ehliyet ve liyakatin ölçü olması ve işlerin gerçek anlamda istişare ile yürütülmesinin zaruri olduğuydu. Birlik için bunlar şarttır ama bakıyoruz ki hâlâ istişareden anlaşılan, tebliğ edilenin ehemmiyetsiz rötuşlarla kabulü… Liyakat yerine yandaşlık ve körü körüne sadakat yeğleniyor.

 

Tartışılan sistem değişikliği konusunda da işin özü maalesef kaçırılıyor. Devletin bekası meselesi, birlik ve bütünlük konusunda azami hassasiyet göstermemizi zorunlu kılmaktadır. Bu bakımdan anayasa konusunda getirilmek istenen değişikliklerin avantajları kadar yol açabileceği sakıncalar da iyi hesaplanmalıdır. Denge-denetim mekanizmalarının iyi kurulması da aynı bakımdan hayati ehemmiyet taşımaktadır. Hele, Türkiye’de üniter yapıya halel getirmesi muhtemel düzenlemelere kapı aralayacak değişiklikler (teklifin 15. maddesi) konusunda kesinlikle dikkatli olunmalıdır. Yürütmenin tek başlı ve güçlü olması başka; yasama, yürütme ve yargının tek bir otorite altında toplanması bambaşkadır. Bu hususların millî iradenin tecelligâhı olan Meclis’te layıkıyla ele alınacağını ümit ediyoruz. Türkiye’nin ihtiyacı güçlü bir yürütme, bağımsız ve tarafsız yargı ve millî iradeyi layıkıyla temsil eden bir meclisten oluşan dengeli bir yapıdır.

 

***

 

2017’nin de Türk milleti, İslam âlemi ve esasen bütün dünya için zorlu geçeceği anlaşılıyor. Bu badireleri fazla hasar almadan atlatmamız için öncelikle devlet yapımızı, ordumuzu ve eğitim sistemimizi güçlendirmemiz, sosyal barışı yeniden tesis etmemiz elzemdir. Bunlar kısa sürede gerçekleşmez ama doğru bir strateji, nitelikli istişari mekanizmalar ile adalet ve liyakat ilkelerine dayalı bir yönetim anlayışı, bizi doğru istikamete sokar. Etrafımızdaki savaşta çokça telaffuz edilen mezhep çatışmaları veya etnik ihtilafların, birtakım kışkırtıcı eylemlerle Türkiye’nin sosyolojisine sirayet etmesi ihtimaline karşı, etnikçi ve mezhepçi söylemlere prim vermeyen bir yaklaşım ve birlikteliği öne çıkarmalıyız.  Bölgedeki bazı devletlerin siyasi çıkarları açısından mezhebî motifleri kullanması çok tehlikelidir; bize düşen, her türlü aşırılığa karşı itidali, kardeşliği ve barışı savunmaktır.

 

Her gecenin bir sabahı vardır ve inananlar asla yeis ve ümitsizliğe düşmez. Her şeye rağmen içinden geçtiğimiz sancılı yılların yeni bir kutlu doğumun müjdecisi olduğuna inanıyoruz. Güçlü Türkiye ve güçlü Türk milleti, hem Türk dünyası hem İslam âlemi hem de bütün dünya için daha huzurlu ve barış içinde bir gelecek demektir. 

 
Mehmet ÖZ

genelbaskan@turkocagi.org.tr

 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer TÜRK FEDERASYONLAR Haberleri

Başlık Tarih
 
Hollanda Türk Federasyon’dan ‘Doğu Türkistan’ için çağrı 26 Mayıs 2019
Başbuğ Alparslan Türkeş Enschede’de anıldı29 Nisan 2019
'Liderinin etrafında kenetlenmiş ülkücüler oyunları bozuyor'28 Nisan 2019
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Avrupa Türklüğüne seslendi16 Nisan 2019
Harderwijk’te Ali Kınık rüzgarı04 Nisan 2019
Hollanda Türk Federasyon’dan Eğitim Semineri26 Mart 2019
Rotterdam Versaar tapusuna kavuştu19 Mart 2019
Almanya Türk Federasyon GİK toplantısını gerçekleştirdi17 Mart 2019
Amsterdam Mescid-i Aksa Teşkilatında bayrak değişimi16 Mart 2019
Nogay Türklerinden teşekkür ziyareti14 Mart 2019
Karlsruhe Türk Kültür Merkezinin Muhteşem Şöleni10 Mart 2019
19 Mayıs 1919’un 100.yılı anısına düzenlenen bilgi yarışması Finalleri10 Mart 2019
Deventer Gök Sancak Kültür ve Eğitim Merkezi 2. Olağan Kongresi yapıldı.25 Şubat 2019
Şehit Ülkücü Kadınlar Anma Programı Tilburg’ta yapıldı03 Şubat 2019
ATF Düren derneği 4. olağan kongresini gerçekleştirdi.27 Ocak 2019
Wangen Türk Kültür ve Spor derneğimizin 34. Olağan Kongresi Yapıldı.27 Ocak 2019
“DOĞU TÜRKİSTAN’DA İNSAN HAKLARI İHLÂLLERİNE SON VERİLSİN”17 Ocak 2019
Din Alanında Hür Tefekküre Yönelik Tehditler Hakkında Basın Açıklaması14 Ocak 2019
ATF Münih Teşkilatları Kültür Ve Ülkü Şöleni Düzenledi.31 Aralık 2018
Innbruck Ülkü Ocağında Ozanların Dilinden Gönül Sohbeti Ozan Nihat ile Gerçekleşti.27 Aralık 2018
Hollanda Türk Federasyon Ede teşkilatı da binasına kavuştu27 Aralık 2018
Tilburg Türk Gençler Derneği’nde bayrak değişimi27 Aralık 2018
Maassluis Türk Kültür Derneği yeni yerine taşındı27 Aralık 2018
Arnhem’de siyasilere bilgilendirme27 Aralık 2018
Tilburg Türk Gençler Derneği yeni binasına kavuştu27 Aralık 2018
Soest Belediyesine ziyaret...27 Aralık 2018
Hollanda'daŞiirlerle Sohbet Akşamları22 Kasım 2018
HTF Belediye başkanları ziyaretleri devam ediyor08 Ekim 2018
ATF İSTİŞARE TOPLANTISI FRİEDBURG ÜLKÜ OCAĞINDA YAPILDI.27 Mayıs 2018
AVRUPA TÜRKLÜĞÜ BAŞBUĞ TÜRKEŞ'İ ANIYOR05 Nisan 2018
HTF Soest Türk Kültür Merkezi kongresi gerçekleşti.30 Mart 2018
Hollanda Türk Federasyon’dan teşekkür plaketi30 Mart 2018
HTF Harderwijk Al Sancak Türk Kültür Ocağı’nda bayrak değişimi...26 Mart 2018
Avrupa Türklüğüne yönelik saldırılara tepki13 Mart 2018
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAZ05 Mart 2018
HTF Amsterdam’da kongre heyecanı!28 Şubat 2018
HTF Genel Başkan'ından Deventer Belediye Başkanı ziyaret!25 Şubat 2018
Almanya Türk Federasyon Genişletilmiş Genel İstişare Toplantısı Yapıldı.23 Şubat 2018
Ömer Zararsız : “Her Ocağımız Ülkücülerindir”23 Şubat 2018
ATF 2018 YILI 1.GİK TOPLANTISI YAPILDI.19 Şubat 2018
ATF Fridburg Ülkü Ocağı 2.Olağan Kongresini Yaptı.11 Şubat 2018
HTF'den Dordrecht Belediyesine ziyaret...11 Şubat 2018
Avrasya Linz Ülkü Ocağından Vefa Örneği!04 Şubat 2018
ATK Genel Başkanı Cemal Çetin Taziye Ziyaretlerini Kabul Etmeye Devam Ediyor.05 Şubat 2018
ATK Genel Başkanı Çetin Teşkilat Ziyaretlerine Devam ediyor.04 Şubat 2018
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI DURMAK BİLMİYOR!28 Ocak 2018
Hollanda Türk Federasyon Dordrecht’te kitap fuarı...18 Ocak 2018
ATK Genel Başkan Cemal Çetin, Taziyeleri Kabul Etti15 Ocak 2018
Almanya'da Ülkücüler 2017 Yılına ‘Ülkü Şölenleriyle Veda Etti.04 Ocak 2018
Kufstein Ülkü Ocağı Anma Proğramları Düzenledi.01 Ocak 2018
Mit, "Bu coğrafyada yaşayabilmenin iki yolu var; 31 Aralık 2017
Hollanda Türk Federasyon’dan oku mesajı...30 Aralık 2017
Wuppertal Ülkü Ocağı Yönetimi Türk Federasyon Genel Merkezini Ziyaret Etti.30 Aralık 2017
ATF Kültür ve Ülkü Şölenleri Dortmund’da Devam etti.27 Aralık 2017
ATF Offenbach Ülkü Ocağı Kültür ve Eğlence Şöleni Düzenledi.26 Aralık 2017
AVRASYA LİNZ ÜLKÜ OCAĞI 26.YILINDA KÜLTÜR ŞÖLENİ DÜZENLEDİ.24 Aralık 2017
“Milliyetçi Nesiller ve Beklentiler”19 Aralık 2017
ÜLKÜCÜLERİN ADRESİ: ÜLKÜ OCAKLARIDIR17 Aralık 2017
ALMANYA TÜRK FEDERASYON NAGOLD ÜLKÜ OCAĞI 30.YIL ŞÖLENİ DÜZENLEDİ.17 Aralık 2017
FRANSA TÜRK FEDERASYON GENEL İDARE KURULU TOPLANTISI10 Aralık 2017
HollandaTürk Federasyon ziyaretleri devam ediyor10 Aralık 2017
TASAV “Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu” Konulu Panel Düzenledi 04 Aralık 2017
Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin'den Kritik Uyarı!30 Ekim 2017
TÜRKÇÜLÜK BÖLÜCÜ DEĞİL BİRLEŞTİRİCİDİR!19 Ekim 2017
Dordrecht’te bayrak değişimi14 Ekim 2017
Tek Devlet: Türk Devleti05 Ağustos 2017
İSLAM İLE TERÖR BAĞDAŞTIRILAMAZ20 Haziran 2017
Avusturya Türk Federasyon Teşkilat Ziyaretlerine Devam Ediyor.18 Haziran 2017
FRANSA TÜRK FEDERASYON’DAN USTA’YA ZİYARET25 Nisan 2017
Başbuğumuzun Emanetlerini Korumaya Yeminimiz Var05 Nisan 2017
FTF Genel Başkanı Orhan İlhan Başbuğ Anma Mesajı Yayımladı.04 Nisan 2017
Cemal Çetin: Bizler, merhum Başbuğumuzun emanetlerini yaşatacağız.04 Nisan 2017
Duisburg’dan Kayıtsız şartsız, amasız fakatsız, tereddütsüz EVET26 Mart 2017
Sevdamız Millet, Liderimiz Devlet Kararımız; Evet22 Mart 2017
Lahey Türk İslam Kültür Vakfı,Çanakkale Şehitlerini Unumadı.22 Mart 2017
Cemal Çetin;Daima Devlet, Sonuna Kadar Millet Kararımız EVET!19 Mart 2017
Fransa Evet için Çalışıyor.19 Mart 2017
Göppingen Çanakkale Şehitleri Anma programı19 Mart 2017
Wetzlar Evet Dedi19 Mart 2017
MÜNİH TÜRK EĞİTİM OCAĞI 18.DÖNEM ENGİN UYGUNTÜRK İLE DEVAM KARARI ALDI.15 Mart 2017
TÜRK OCAKLARI GALİP ERDEM'İ UNUTMADI14 Mart 2017
Belçika'dan MHP toplantısına yasak!14 Mart 2017
HTF Havaalanı'nda Oturma Eylemi Başlattı.11 Mart 2017
HTF Genel Başkanı Murat Gedikten “15 Mart Seçim Çağrısı”09 Mart 2017
Belçika Türk Federasyon’u (BTF) Gent Şehrinde Neden “Evet” Dediklerini Anlattı08 Mart 2017
ATF Genel Başkanı Ali Can: “Biz Avusturya’nın asli unsuruyuz!” [Video] (Arşiv Haber)08 Mart 2017
Avrupa Konfederasyon,Anayasa Değişikliğiyle İlgili Basın Açıklaması05 Mart 2017
ATF GİK VE BÖLGE TOPLANTISI KUFSTEİN’DA YAPILDI.05 Mart 2017
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI RESMİ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.05 Mart 2017
Heilbronn 38. Dönem için Gökhan Varol İle Devam Dedi04 Mart 2017
Demokrasi Dışı ve Nezaketsizlik04 Mart 2017
Avrupa Türk Konfederasyondan 'Evet' kampanyası26 Şubat 2017
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI ANKARA’DAN SES VERDİ.20 Şubat 2017
Avusturya Türk Federasyon Ankara’da Buluştu.20 Şubat 2017
Avrupalı Ülkücülerin Ankara Çıkartması17 Şubat 2017
TÜRK KONFEDERASYONU VE ÜLKÜ OCAKLARI EL ELE TÜRKMENLERLE…19 Ocak 2017
Münchengladbach Ülkü Ocağı 19.Olağan Kongresini Yaptı.08 Ocak 2017
Türkiye ve Türklük Düşmanlarına: Diz Çökmeyeceğiz, Başaracağız!06 Ocak 2017
MHP Kavak İlçe Başkanı Kamber'den "Sağduyu" Çağrısı02 Ocak 2017
Mustafa Yıldızdoğan Vorarlberg'lileri Coşturdu.28 Aralık 2016
Belçika Türk Federasyonu Binası Önüne Bombalı Paket Bırakılması24 Aralık 2016
Bizler hep var olacağız.21 Aralık 2016
Ankara Türk Ocakları Atsız’ı andı15 Aralık 2016
Durum Değerlendirmesi ve Geleceğe Bakış 20 Kasım 2016
“Misak-ı Milli, Lozan ve Musul Meselesi” 07 Kasım 2016
Hüseyin Çıbıkçı Kufstein Ülkü Ocağında Hayır Daveti Verdi.30 Ekim 2016
Türk Ocakları Genel Merkez ve Şubelerinden Kritik Uyarılar16 Ekim 2016
Cemal Çetin'den Fransa Teşkilatlarına Ziyaret16 Ekim 2016
Darbecilere Darbe Vuran Lider Devlet Bahçeli09 Ekim 2016
Türk Ocaklarından Türk Yurtlarına Kurban Bağışı 21 Eylül 2016
CEMAL ÇETİN: “ÜLKÜCÜLER KURBAN BAĞIŞINDA YARIŞTI”16 Eylül 2016
“KURBAN BAĞIŞLARIMIZLA DÜNYA TÜRKLÜĞÜNÜN YANINDA OLALIM”09 Eylül 2016
"Devlet İhaneti Affetmez; Adaletten de Ayrılmaz"06 Eylül 2016
Millî Beka Mücadelemizin Başarısı İçin Öneri Ve Uyarılar05 Ağustos 2016
Belçika Türk Federasyon Basın Bildirisi...01 Ağustos 2016
Türk Ocakları Ramazan Bayramı Mesajı04 Temmuz 2016
Avusturya Türk Federasyon'da Ramazan Bereketi...02 Temmuz 2016
HTF'den Gençlere Tartışma Proğramları29 Haziran 2016
Al Sancak Harderwijk’te dalgalanmaya başladı 29 Haziran 2016
AVUSTURYA TÜRK FEDERASYON'DA BİRLİK İFTARI!26 Haziran 2016
Almanya Türk Federasyonu İftar Programı26 Haziran 2016
HTF Dordrecht Ayasofya Camii'ne Saldırı ile İlgili Basın Açıklaması..25 Haziran 2016
MHP AVRUPA'DAN MUHALİFLERE SERT TEPKİ!20 Haziran 2016
Bu Ramazan'da Türk Yurtlarına Sen de El Uzat!17 Haziran 2016
Türk Milleti Şerefli Bir Tarihe Sahiptir….05 Haziran 2016
Almanya'nın Kararını Şiddetle Kınıyoruz03 Haziran 2016
Türk Ocakları'ndan Gagauzya'da Sempozyum02 Haziran 2016
SÖZDE ERMENİ SOYKIRIM YALANINA ALMANYA ORTAK OLMAMALIDIR30 Mayıs 2016
Türk Kültür Derneğine anlamlı ziyaret24 Mayıs 2016
HTF Tiel Türk Kültür Derneği Kongresi yapıldı09 Mayıs 2016
Türk Ocakları 44. Olağan Büyük Kurultayı Yapıldı01 Mayıs 2016
İsviçre Türk Federasyon Wil Ülkü Ocağı'nda İsmail Bostancı Güven Tazeledi.01 Mayıs 2016
TÜRK OCAKLARI’NDA 44. BÜYÜK KURULTAY HEYCANI29 Nisan 2016
Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ilk ve tek ülke Türkiye’dir.23 Nisan 2016
BORDEAUX ÜLKÜ OCAĞINDA KONGRE HEYECANI23 Nisan 2016
HTF'de 23 Nisan coşkusu23 Nisan 2016
Ülkücüler Marifet ve Fazilet Ehlidir19 Nisan 2016
Annecy Ülkü Ocağı 2016 Bahar Kermesi Düzenledi.17 Nisan 2016
Maassluis ve Den Haag’ta kongre heyecanı13 Nisan 2016
Hollanda Türk Federasyonundan Kamuoyuna Duyuru10 Nisan 2016
HTF Nijmegen’de hem Nevruz hem 20. Yıl kutlandı05 Nisan 2016
CEMAL ÇETİN'DEN BAŞBUĞ TÜRKEŞ MESAJI03 Nisan 2016
Avustralya Türk Federasyonundan Başbuğ Türkeş Mesajı02 Nisan 2016
ASLA SOKAKLARDA OLMAYACAĞIZ02 Nisan 2016
Avusturya Türk Federasyon Salzburg Ülkü Ocağı Ülküde Birlik Şöleni Düzenledi.29 Mart 2016
INNSBRUCK TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ.29 Mart 2016
HTF’den Ahmed Aboutaleb’e ziyaret29 Mart 2016
Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünde Atatürk, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal marşı anlatıldı.29 Mart 2016
Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünde ...27 Mart 2016
Türk Ocakları Armağanları Sahiplerini Buldu27 Mart 2016
Köln 31. Kongresi Gerçekleştirildi22 Mart 2016
“Türk” kavramı kapsayıcı ve içerici bir muhtevaya sahiptir21 Mart 2016
HTF Versam Tekrar Şenyürek Dedi.19 Mart 2016
Lüdenscheid Türk Ocağı dualar ile açıldı17 Mart 2016
Rahden Türk Kültür Derneği Resmi Açılışını Şölenle Kutladı14 Mart 2016
ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN ANKARA SALDIRISI AÇIKLAMASI14 Mart 2016
Hollanda Türk Federasyon Kadın Kolları Yatılı Eğitim Semineri14 Mart 2016
ALMANYA RAHDEN'DA MUHTEŞEM ÜLKÜ OCAKLARI AÇILIŞI06 Mart 2016
Uluslararası İpek Yolu'nun Yükselişi ve Türk Dünyası Bilgi Şöleni'ne Davet04 Mart 2016
HTF Ultrecht Yeni Hizmet binasına Kavuştu ve Mutlu Son...29 Şubat 2016
Utrecht’te Fırat Yılmaz Çakıroğlu anıldı29 Şubat 2016
FIRAT ÇAKIROĞLU HOLLANDA'DA ANILDI27 Şubat 2016
ATF Bavyara 2.Bölge Gençlik Kolları Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Andı.21 Şubat 2016
Avrupalı Ülkücülerden Bahçeli'ye geçmiş Olsun Ziyareti21 Şubat 2016
BTF Genel Başkan'ı Zararsız"Terörü Kınayan Açıklama Yaptı".18 Şubat 2016
HTF Kadın Kollarından genel istişare16 Şubat 2016
Ülkü Buluşmaları (3) Den Haag’da düzenlendi14 Şubat 2016
Türk Ocakları ve Türkiye Kamu-Sen'den Tarih, Dizi ve Film: Kurgu ve Gerçek Paneli07 Şubat 2016
Panele Davet: Film, Dizi ve Tarih: Kurgu ve Gerçek05 Şubat 2016
AVRUPA TÜRK KONFEDERASYON'DAN TÜRKMENLERE YARDIM02 Şubat 2016
Avrupa Türklüğü Türkmen Kardeşlerini Unutmadı.31 Ocak 2016
İsviçre Türk Federasyon Basel’de Buluştu30 Ocak 2016
Münih alperen ocaklari gorev degisimi29 Ocak 2016
AVUSTRALYA ÜLKÜCÜ TURK FEDERASYONUNDAN AÇIKLAMA27 Ocak 2016
Türk Federasyon’dan Zaandam’da Kültür Şöleni26 Ocak 2016
HTF Dortrecht'te Vedat Özdal güven tazeledi.25 Ocak 2016
Avusturya Türk Federasyon 2016 Yılında Güneş gibi Parlayacak!!!25 Ocak 2016
ATF 2016 YILI BİRİNCİ GİK TOPLANTISI YENİ GENEL MERKEZ BİNASINDA YAPILDI.25 Ocak 2016
HTF Zaandam Kentinde Teşkilatlandı.19 Ocak 2016
Murat Gedik’ten “Farklı Ülkücülere” Ağır Gönderme18 Ocak 2016
Türk Dayanışma Konseyi’nden Türk Ve Dünya Kamuoyuna Çağrı18 Ocak 2016
BW1. Bölge Büyük Ülkü Şöleni muhteşemdi18 Ocak 2016
Düsseldorf Ülkü Ocağı Kültür ve Ülkü Şöleni18 Ocak 2016
“Yılmayacağız, yıkılmayacağız”14 Ocak 2016
Vatansever Türk Aydınları Bildirisine Destek Çağrısı14 Ocak 2016
Türk Adını Anayasa'dan Çıkartmak Cinayettir12 Ocak 2016
Türk Ocakları: PKK’nın İpiyle Kuyuya İnilmez30 Aralık 2015
ALMANYA TÜRK FEDERASYON'DAN KÜLTÜR ŞÖLENİ30 Aralık 2015
Başkent Berlin’de ATF Kültür Şöleni26 Aralık 2015
HTF RABİA KADİR’İ AĞIRLADI16 Aralık 2015
Türk’ün Türk’ten Başka Dostu Yoktur! 14 Aralık 2015
Türk Ocakları Ankara Şubesi Atsız Ata'yı andı14 Aralık 2015
HTF Süriye Türkmenleri Hakkında Basın Bildirisi Yayımladı.08 Aralık 2015
MÜNiH ALPEREN OCAKLARI BASIN ACIKLAMASI05 Aralık 2015
Suriyeli Türklerin Varlık Mücadelesine Sessiz Kalmayın05 Aralık 2015
HTF Arnhem’de 20.yıl coşkusu02 Aralık 2015
Avrupa Türk konfederasyon Toplantısı29 Kasım 2015
HTF Dortrecht Teşkilatı Dursun Önkuzu için anma programı Tertipledi.29 Kasım 2015
Türk Ocaklarından Terör Sarmalında Türkiye ve Dünya Paneli26 Kasım 2015
ATF Bölge Yöneticileri Toplantısı23 Kasım 2015
ATK Genel Başkanı;Avrupa Türklüğünden Türkmen soydaşlarımıza yardım Kampanyası22 Kasım 2015
Hollanda Türk Federasyon Türkmendağı Kampanyası başlattı.21 Kasım 2015
ATF Din Görevlileri ve Bölge temsilcileri Toplantısı21 Kasım 2015
TÜRK OCAKLARI VAKFI YİRMİ BEŞİNCİ YILINI KUTLADI19 Kasım 2015
Hollanda Türk Federasyon iletişim ağları14 Kasım 2015
Türk Ocakları Hiçbir "MHP Muhalifi" Hareketin İçerisinde Değildir05 Kasım 2015
Türk Ocakları: Ülkeyi Ciddî Sıkıntılar Bekliyor02 Kasım 2015
Cemal Çetin:Deniz Feneri yolsuzluğunun üzerini kapattılar.13 Ekim 2015
MHP'li Öztürk Avusturya'da Gelecegine Oy ver Avrupa Dedi.12 Ekim 2015
ATK Genel Başkanı Cemal Çetin,"13 Yıldır Avrupa Türk'ünün Ne Derdine Çare Oldular.12 Ekim 2015
İktidar Ayıplı Halini Saklamaya Çalışan Bir Vaziyet İçerisinde12 Ekim 2015
Koray Aydın Paris’te Hükümete Yüklendi.12 Ekim 2015
Ciddi istihbarat ve güvenlik zafiyeti var 12 Ekim 2015
MHPLİLER AKIN AKIN SANDIĞA GİDİYORLAR.11 Ekim 2015
MHP'li Oktay Vural: Terör Bizi Teslim Alamayacak11 Ekim 2015
Koray Aydın "Türkiye Demokratik Bir Ülke Olmaktan Çıkmıştır"11 Ekim 2015
YURDAKUL: MUTLAKA SANDIĞA GİDİN06 Ekim 2015
MHP’li Yılmaz, Almanya’daki gurbetçilerden destek istedi05 Ekim 2015
MHP’DEN AVRUPA ÇIKARMASI05 Ekim 2015
MHP Aksaray Milletvekili Turan Yaldır Salzburg Ülkü Ocağı'nda Ülkücülerle Buluştu.04 Ekim 2015
Parsak, gurbetçilerle kucaklaştı04 Ekim 2015
MHP Aksaray Milletvekili Turan Yaldır Avusturya Tirol'de Avrupa Türk'lüğü ile Buluştu.04 Ekim 2015
MHP Aksaray Milletvekili ve Adayı Turan Yaldır Viyana'da Vatandaşlarla Buluştu.01 Ekim 2015
Avusturya Türk Federasyon Viyana'da seçim çalışmasına hızlı başladı.01 Ekim 2015
Hollanda Türk Federasyon Kadın Kolları istişare toplantısı yapıldı.01 Ekim 2015
2015 Kurban Vekaletleri Yerlerine Ulaştırıldı30 Eylül 2015
Kurbanlar Türkiye ve Türk dünyasında Kesildi30 Eylül 2015
Fırat Çakıroğlu adına Den Haag'ta gençlik lokali açıldı27 Eylül 2015
Cemal Çetin, Avrupa Türklüğü Ülkenin Geleceğine Oy Verecek20 Eylül 2015
Türk Federasyon’dan Ahde Vefa programı16 Eylül 2015
Cemal Çetin: Alçakça Saldırılar Bizi Yıldıramaz13 Eylül 2015
TÜRK OCAKLARI ÇANKAYA ŞUBESİ KONGRESİNİ YAPARAK FAALİYETLERİNE BAŞLADI27 Ağustos 2015
Türk Ocakları'ndan "Terörle Mücadele Edin" Çağrısı 24 Temmuz 2015
Cemal Çetin'den Ramazan Bayramı mesajı 17 Temmuz 2015
Avrupa Türk Konfederasyon’dan Kadir Gecesi mesajı!13 Temmuz 2015
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI HAFTA SONU İFTARLARI DEVAM EDİYOR!!!12 Temmuz 2015
Tirol'de Ülkücüler Doğu Türkistan için Meydana İndi.12 Temmuz 2015
Türk Ocakları'ndan Türkmenlere Yardım11 Temmuz 2015
ATF Kufstein Ülkü Ocağı'ndan Örnek Davranış!04 Temmuz 2015
HTF Basın Açıklamasi04 Temmuz 2015
ATF Genel Başkan'ı Ali Can Tirol Bölgesinde Ziyaretlerde Bulundu.28 Haziran 2015
ATF GENEL BAŞKANI ALİ CAN TEŞKİLATLARI ZİYARET ETTİ.27 Haziran 2015
HTF’den Kur´an-ı Kerim, Ezanı Güzel Okuma ve Bilgi Yarışması27 Haziran 2015
TÜRK OCAKLARI’NDAN FETİH KONSERİ VE KADIN PANELİ 03 Haziran 2015
AVRUPA TÜRKLÜĞÜ SANDIKLARA SAHİP ÇIKTI03 Haziran 2015
HTF Yaşadığımız Ülkeyi Tanıyalım Gezisi...31 Mayıs 2015
Hollanda Türk Federasyon Aylık Bülteni Yayınlandı31 Mayıs 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ’NDEN İKİ BÜYÜK FAALİYET28 Mayıs 2015
Hollanda Türk Federasyon Hilalce Sohbetler düzenledi26 Mayıs 2015
Avrupa´da Oylar MHP'ye24 Mayıs 2015

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH