1944’ten Günümüze Şahlanış…

05 Mayıs 2017
669 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanlığınca düzenlenen Mustafa Yıldızdoğan konserinin fırtınası tüm il genelinde hissedildi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Melihşah Taşkın’ın konuşmaları dikkat çekti..

kocaeli-halk
1944’ten günümüze kadar süren Türk Milliyetçiliği günü Anıtpark Meydan’da düzenlenen Mustafa Yıldızdoğan konseri ile Kocaeli’nde kutlandı. Yüzlerce Kocaelilinin katıldığı konsere, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Başkanı Olcay Kılavuzun katılması damga vurdu. Çayıroca Ülkü ocaklarından gençler kurdukları tiyatro ekibi ile şiir okudular. Karamürsel Ülkü Ocakları ilçe başkanı Cihan Özer ise Ege Üniversitesin de şehit olan ülküdaşı Fırat Yılmaz Çakıroğlu için ‘Şehit Fırat Türküsünü’ okudu.

mustafa

ÇAKIR, KÖSE, ÇAVDAR
Programa Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Melikşah Taşkın ve ülkü ocakları ilçe başkanları ile MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim Çakır, İl Kadın Kolları Başkanı Özge Keçeci, eski Kocaeli Milletvekili Kemal Köse, eski il başkanlarından Ruhi Çavdar, eski milletvekili adaylarından Rıza Ağdağ, MHP ilçe başkanları ve partililer katıldı. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise Ankara’da Genel Merkezde ki il başkanları toplantısına gittiği için, 1944’ten Günümüze Şahlanış 3 Mayıs Türkçülük günü programında yer alamadı.

selam

TÜRKÜN AYAK BASTIĞI…
Konser öncesinde konuşan Ülkü Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Melikşah Taşkın, “Türkçe düşünenler Türkçe konuşanlar, sevdaları rüyaları duaları Türkçe olanlar selam sizlere, 3 Mayıs Türk milliyetçileri bayramı ile düzenlemiş olduğumuz böylesi anlamlı ve güzel bir günle sizlerle birlikte olmaktan onur ve mutluluk duymaktayız. Türkün ayak bastığı Türkçenin konuşulduğu, dünyanın dört bir bucağını selamların en güzeli ile selamlıyoruz” dedi.

baskan

RUS KOMÜNİZMİNİ…
1944 Dönemi ülke politikasını hatırlatan Taşkın “3 Mayıs Rus komünizmini devlet politikası haline getirmeye çalışanlara karşı milli bir direnişin adıdır. 3 Mayıs Türk milliyetçilerin yaşadığı her türlü olumsuzluk ve zorluk karşısında Türk Milletine en derin sevginin tüm dünyaya ilan edildiği gündür” ifadelerini kullandı.
3 Mayıs gününün Türk Milliyetçileri günü olduğunu belirterek “. Her dönemde milletimize yönelik alçakça operasyonlar kumpaslar düzenlenmek istenmiştir. Ama her zamanda bu operasyonlara başkaldıranlar olmuştur. Bu başkaldıranlar burayı dolduran Türk Milliyetçileridir. Türk Milliyetçilerinin anlayışı, milletine duyduğu tezahürüdür. Bizim milliyetçilik anlayışımız, milletimize en güzel şekilde hizmet etmektir’’ ifadelerini kullandı.

mehter

TENE, RENGE GÖRE AYRIŞTIRMA YOKTUR
Milliyetçilik anlayışlarının sevgi, saygı, kardeşlik, dürüstlük içinde yer aldığını belirten Kılavuz“Bölgeye göre, tene, renge göre ayrıştırma yoktur. Devletimiz içten içe ele geçirilmek istenmiştir. En yakın örneği 15 Temmuz’dur. Millet düşmanı olanlar ihanet etmişlerdir. Milli ve manevi değerlerle milletimizi maalesef oyuna getirdiler” cümlelerini kullandı.

bozkurtlar

FETÖ, PKK, YPG, PYD YOK EDİLECEK
15 Temmuz gününe atıf yaparak, Türk Milletine bomba yağdıran alçakları hatırlatan Olcay Kılavuz “Türk Milletinin basireti, cesareti bu alçaklara taviz vermedi.Millet Tankların önünde durdular taviz vermediler. Bizler devlet, millet, bayrağı adına yaşayan insanlarız. Terör örgütleri amaçlarına hedeflerine ulaşamayacaktır. Buradan sesleniyoruz, FETÖ, PKK, YPG, PYD, ne kadar terör örgütü varsa, bizim imanımız sizi yok etmeye yetecektir. Bu ülke kolay alınmadı” şeklide konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber