11.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

09 Ocak 2016
913 Haber Okunma   0 Haber Yorum

TÜRK OCAKLARI DERNEĞİ DİNAR ŞUBESİ 11.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Asırlık bir fikir ve kültür ocağı olan Türk ocakları; Dinar Şubesi 11.Olağan Genel Kurulunu, 3 Ocak 2016 Pazar Günü Saat 10’da Adliye Mahallesi, Şair Nedret Gürcan Caddesi Numara 11 de bulunan hizmet binasında yaptı.

67 Dernek Üyesinden 46’sının katılımı ve Dinar Yazarlar-Şairler Kültür Derneği üyeleri ile misafirlerin hazır bulunduğu Genel Kurul Toplantısına, Dinar Belediye Başkanı Saffet ACAR’DA katıldı.

Genel kurula, Şube Başkanı Raif Öztürk’ün açış konuşmasıyla başlanıldı. Yönetim Kurulu Adına konuşan Şube Başkanı¸“Değerli Türk Ocaklılar, şubemizin 67 aktif üyemizden 46’sı şu anda buradadır. Dolayısı ile çoğunluk sağlanmıştır. Divan kurulunu oluşturarak, genel kurulumuzu yapabiliriz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum,”dedi.

Divanın oluşturulmasından sonra, Divan Başkanı Saffet ACAR” misafirleri ve üyeleri “Değerli Türk Ocaklılar, sizleri Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı duruşuna, saygı duruşu bitiminde de İstiklal Marşımızı okumaya davet ediyorum,” dedi.

İstiklal Marşının okunmasından sonra Genel Kurul Gündem Maddelerini tek tek okuyan Divan Başkanı, “gündeme ilave edilmesini istediğiniz konu var mı?” diye sordu. Daha sonra Türk Ocakları Yönetim ve Denetleme Kurulu Raporları okundu, müzakere edildi. Ayrı ayrı ibrası istenen raporlar oy birliği ile ibra edildi. 2016-2017 yılı aidatın görüşülmesinden ve karara bağlanmasından sonra yeni Yönetim ve Denetleme Kurulları seçimi yapıldı.. Tek Liste halinde gerçekleşen seçimde;

YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİNE:

Raif ÖZTÜRK; Mustafa ÖZKAN, Ömer ÖVER, Alptekin KALKAN, Mustafa ŞANAl, Kadir ÇALIŞKAN, Ögün SEZEN, Fahrettin USLU, Nurettin KAYALAR, Ali ALPAN, İbrahim ÖZKAN, Vedat YILMAZ, Nuri KINIK, Nihat DEMİR;

DENETLEME KURU ÜYELİKLERİNE:

Mustafa KARAHAN, Tuncay YILDIZ, Sami SOYTÜRK, Muhammet KESKİN,  Cengiz TEKEKAYA, Sefer KARAASLAN;

Hars Heyeti Başkanlığına Yaşar SAĞLAM, Gençlik Kolu Başkanlığına Nihat KARAAĞAÇ, Genel Merkez Delegeliklerine de, Raif ÖZTÜR, Alptekin Kalkan,  Sezai AKALAN getirildi.

Genel kurul dilek ve temennilerle olgun bir havada son buldu.
tocgenelkrul (2)

tocgenelkrul (3)
 

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ

OCAK AYI PERŞEMBE SOHBETİNDE

ŞAİR VE YAZAR RIFAT YİĞİT, “TÜRKLÜK DUYGUSUNU” ANLATTI
tocaklaripersembe20160108

Türk Ocakları Dinar Şubesi’nin her ayın ilk Perşembe günü yaptığı PERŞEMBE SOHBETLERİ devam ediyor.

Ocak ayı Perşembe Sohbeti 7 Ocak 2016 Perşembe günü saat 19’da dernek binasında yapıldı. Konuşmacı şair ve yazar Rıfat Yiğit, tarihi romanları “Afrasyab” ve “Ağıl”ın kahramanlarından hareketle  “Türk tarihindeki en meşhur Türk Kahramanları” nı  ve hizmetlerini anlatan ve ilgi ile izlenen bir sunum yaptı.

Hava şartlarının elverişsiz olmasına rağmen konuşmacı Rıfat Yiğit’i yalnız bırakmayan Dinar Türk Ocakları üyeleri, zaman zaman konuya katkıda bulundular. Olgun bir sohbet ortamında geçen toplantıda ayrıca Bayrak Şairi Arif Nihat Asya ile İstiklâl Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’da ölüm yıldönümleri sebebiyle yâd edildi.

Şube başkanı Raif Öztürk; Türk Ocakları Genel Merkezi’nin, Türk Dünyası’nın kültür birliği ve Türk Milleti’nin bekası adına yaptığı çok önemli etkinliklerden bahsettikten sonra;  konuşmacı Rıfat Yiğit’e başarılı sunumu, üyelere de katılımlarından dolayı teşekkür etti.

tocaklaripersembe201601081tocaklaripersembe201601082

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber