Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

100 Yıllık Rövanş
19 Şubat 2016
Bu haber 1216 kez okundu
“Sıradan terör hadisesi olarak görmeyiniz. Emperyalist ülkelerin hepsi bölgede. Suriye’yi bölüşmeye hazırlanıyorlar. ‘Bu bölüşme esnasında Türkiye’den ne koparabiliriz, 100 yıl öncesinin rövanşını alabilir miyiz?’
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Ankara’daki terör saldırısını Vahdet’e değerlendirdi. Saldırının misillemeden öte olduğunu söyleyen Yalçın, “Bir taraftan bölgende savaşa çekiliyorsun diğer taraftan arka planda iç savaşa çekiliyorsun. Çift kıskaç içindesiniz. İç savaşın eşiğindeyiz” dedi. Yalçın ülkenin terör belasından kurtulması için, “Devlet ve millet menfaati noktasında MHP her türlü desteğe hazırdır” ifadelerini kullandı. Yalçın şu değerlendirmelerde bulundu: 

‘CEHENNEM KUYUSU’

“Bu bombalı terör saldırısı misillemedir, fakat bu tabir basit kalır. Söz konusu saldırı; Kandil’e yapılan operasyon, Haftanin’e dün yapılan operasyon, YPG mevzilerinin vurulması, Sur, Silopi, Cizre gibi ilçelerde yapılan terör operasyonlarının bir karşılığıdır. Bunlarla alakalı yapılan bir terör saldırısıdır.   

Bunları topyekün düşünmek lazım. Çünkü terör girdabının tam ortasındayız. Bir cehennem kuyusundayız.” 

‘BASİRETSİZLİK’

“İktidar bizi maalesef buraya getirdi. Bu dış politikadaki basiretsizlikten de kaynaklı, iç siyasette teröristlerle pazarlık yapıp Oslo’daki teröristi, Brüksel’dekini, Kandil’dekini veya İmralı’dakini muhatap aldığınızda çıkacak sonuç budur. Bu istemediğimiz noktaya gelinmesinin MHP olarak, ortaya koyduğumuz yegane sebebi ise maalesef çözüm süreci denen projenin yürümemesi, iflas etmiş olmasıdır. Bunu sadece sıradan bir misilleme ile izah edemem. Topyekün mevcut siyasi iktidar politikalarının iflasıdır bu netice olarak.”

‘İKTİDARI İKAZ ETTİK’

“Ülkenin bu noktaya geleceğini en erken fark eden MHP’dir. Biz iktidarı ikaz ettik ama bizi dinlemediler. Keşke haklı çıkmasa idik. Ülkenin geldiği nokta hakikaten uçurum kenarı. Yani bundan sonrası bizim ağzımız dilimiz söylemeye varmıyor, istemiyoruz, arzu etmiyoruz ama felaket. Bir taraftan sen bölgende savaşa çekiliyorsun diğer taraftan arka planda iç savaşa çekiliyorsun. Çift kıskaç içindesiniz. Böyle bir duruma gelmiş olmak yeterince tehlikeli değil mi artık gözlerini açmaları gerekmiyor mu bu insanların? Yurt dışında sağa sola gezecekleri yerde oturup ne yapılması gerektiğini düşünmeleri ve kararlı olmaları gerekmiyor mu?” 

‘BEDEL ÖDÜYORLAR’

“Devlet ve devletin altındaki bütün müesseseleri, bu beladan kurtulma noktasında yeterlidir, muktedirdir. Burada sıkıntı o siyasi kararsızlıktır, beceriksizliktir. Ben oraya vurgu yapıyorum. Yoksa TSK ve Emniyet Teşkilatı, elinden geleni yapıyor. Hep birlikte görüyoruz. Haklarını yemeyelim. Bedel ödüyorlar, şehit veriyorlar. Onlara hiçbir lafım yok. Ama bu teşkilatları yönlendiren siyasi iktidarın kararlı olması gerekirdi. Basiretsiz davranmaması gerekirdi. Terörist ile pazarlığa oturmaması gerekirdi.”  

‘UÇURUMUN KENARI’ 

“Çözüm süreci diyerek nemalandılar, ‘biz bu işi çözüyoruz’ diyerek her referandum ve seçimde nemalandılar. Ancak 7 Haziran’dan sonra olaylar büyüyünce bu sefer, ‘bunu biz hallediyoruz, üstüne gidiyoruz’ diyerek nemalanmayı devam ettirdiler. Bu nasıl bir siyasi ahlaktır? Ülkeyi uçurumun kenarına getirdiler. Hangi iktidarın böyle bir hakkı var? Böyle bir hakkı yok.”

‘HESABI SORULUR’ 

“Kanunlar çıkararak kendilerini koruma altına aldılar ama 12 Eylül’ün generalleri ve mütegallibeleri 32 sene sonra yargılandığına göre o kanunlar bunları korumayacak. Bunun hesabı elbet bir gün gelip sorulacak. Onu söyleyeyim ben size. Bizim seçim beyannamemizde var. 7 Haziran öncesinde bu vaad. Dolayısıyla onun arkasına sığınmasınlar. Milletin geleceği ile oynayamazsınız. Böyle bir hakkınız yok.” 

‘MESELELERİ HALLET’

“Geçenlerde Sayın Başbakan, ‘biz yüzde 49,5 aldık’ diyor. Dolayısıyla, ‘siz seçimlerde başarılı olamadınız biz başarılı olduk, istediğimizi yaparız, istediğimiz yere girip çıkarız’ anlamında konuşuyoruz. Yapamazsınız. O mantıkla hareket edersen Adolf Hitler de 1933’te iktidar çoğunluğu ile geldi iktidarı aldı. Ondan sonra ne yaptı? Her tarafa savaş açmak suretiyle Almanya’yı bitirdi. Bunun sonu da böyle olur. Böyle bir benzetmemden kimse alınmasın ama yüzde 49,5’i sana bu millet bu ülkeyi uçurumun kenarına getir diye vermedi. Tam tersine meseleleri hallet diye verdi. İkide bir onu hatırlatmak suretiyle milleti susturmaya Sayın Davutoğlu hiç kalkmasın.” 

1oo-yillik-rovans_1.jpg


‘İÇ SAVAŞA ÇEKİLİYORUZ’

“Tabloya dikkat edin; Ankara’nın mekan olarak Başkent’in beynine kadar giriyor, patlayıcılarını araçlarla getirebiliyorlar ve netice olarak da Meclis’in, Genelkurmay’ın, Hava Kuvvetlerinin, İçişleri Bakanlığının olduğu bir kalpgah denilen bir mekanda patlatabiliyorlar. Bunu sadece güvenlik zafiyeti olarak izah edemezsiniz artık. Yani oraları geçtik. Zafiyet var zaten. Bir istihbarat sıkıntısı bu ülkede var zaten. Hükümet artık bunu kabul etsin. Ancak öyle bir noktaya getiriliyoruz ki, bir taraftan Suriye’deki iç savaşın içine çekilmeye çalışılıyoruz, diğer taraftan arka taraftan da tıpkı milli mücadelede olduğu gibi terör örgütü ile bir iç çatışma bir mukatele veya bir iç savaş ortamına sürükleniyoruz. Ve biz bunun eşiğindeyiz şu anda.Tamamıyla içine düştük demek istemiyorum, dilim de varmıyor bunu söylemeye ama mevcut iktidar ve hükümet bunun tedbirini alamadığı takdirde gidişat budur. Bu ülkenin düşeceği durum da budur.”

‘MÜCADELEYİ DESTEKLERİZ’

“Tedbir alınması noktasında MHP, geri durmaz. Biz açıklamalarımızı da yaptık. Yani dışarıdaki hadiselere ilişkin tezkerelere dahi destek verdik ki TSK’nın eli rahat olsun. Memleketin menfaatine olan noktalarda müdahale etme imkanı olsun. Böyle bir ortamda hadiseyi millet meseleleri olarak görmeleri lazım. Siyasi bir mesele olarak değil.”

‘TEDBİR ALMAZSAN PARÇA PARÇA EDERLER’

“Terör belasından kurtulmak için, iktidar çözüm sürecinden vazgeçecek. Terörü bitirme noktasında iç siyasette birlikteliği yakalayacak. Bunu yaptığı sürece devlet ve millet menfaati noktasında MHP her türlü desteğe hazırdır. Dış politikadaki ilişkileri düzeltecek. Muhalefetin söylediklerine önem verecek. Bu bambaşka bir çalışma olmalıdır. Benim kısaca söylediğim kadarıyla basit değil. Bunları yaptığı takdirde önümüzü görebildiğimiz takdirde Türkiye Cumhuriyetine bir şey olmaz. Rahat olun. Sıkıntı had safhada, tedbir almazsan bataklığın içine doğru gidiyoruz ama tedbirini alırsan kendini yenileme imkanına sahipsin. Bölgede böyle bir dinamik ve dominant yapımız var. İyi kullandığınız takdirde bölgenin büyük devletisin ama kötü kullanırsan seni parça parça ederler.”

‘TÜRKİYE’DEN NE KOPARABİLİRİZ? DERDİNDELER’

“PKK veya PYD, hangisi olursa olsun bunları besleyen bir ülke ABD diğer ülke Rusya. Rusya, dikkat ederseniz sıcak denizlere inemedi ama sıcak topraklara indi Amerika’nın ve Türkiye’nin sayesinde. Şu anda sıcak topraklarda emperyalist ülkelerle birlikte Suriye’yi bölüşmeye hazırlanıyorlar. Ha, ‘bu bölüşme esnasında Türkiye’den ne koparabiliriz, 100 yıl öncesinin rövanşını alabilir miyiz?’ diye Türkiye’yi istikrarsızlığa sevk ediyorlar. Olay bu. Yani olayı sıradan terör hadisesi olarak görmeyiniz. Emperyalist ülkelere dikkat edin hepsi bölgede, kendisine terör örgütü taşeron olarak tutmuş. Kendileri gelip savaşmıyor. Vekalet savaşları yapıyorlar. Onlara yaptırıyorlar. Peki böyle bir tabloda Türkiye nerede? Türkiye yalnızlaşmış vaziyette. Türkiye, Kuzey Irak’a nasıl burnunu sokamadıysa şimdi Suriye’ye burnu sokturulmuyor. Şimdi bu çıkmazda Türkiye ne yapabilir? Bu noktayı getiren siyasi iktidar bu noktadan sonra ne yapabilir? Onu da oturup düşünmek lazım. Ama tablo bu.” 

‘BU TABLO BOP’

“Bu tablonun adı Büyük Ortadoğu Projesidir. Sayın Davutoğlu, ‘Şark Meselesi bitmiştir’ diyor. Hayır bitmedi. Şark meselesi isim değiştirdi Büyük Ortadoğu Projesi oldu. Merkezinde de Türkiye var. İşte bu tehlikeli sıkıntılı gidişat onun ispatıdır. Artık bunu görmesi lazım.” 
 

19-vahdet-07.jpgMuhammet Erdoğan \ Vahdet


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
Çiftçiye destek şart10 Mayıs 2020
Tunç Soyer, tam bir hayal kırıklığı09 Mart 2020
Türkiye, cüretkâr düşmanın elini kolunu kırmalı02 Mart 2020
Türk’e Kefen Biçilmez!01 Mart 2020
Kayseri için çalışıyoruz24 Şubat 2020
Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız15 Şubat 2020
İnsanlık huzura muhtaç27 Ocak 2020
Atilla Yılmaz: Nerede kaldı o eski sanatçılar15 Aralık 2019
Yeşil sahalardan Meclis sıralarına: Saffet Sancaklı12 Aralık 2019
YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ VE FETÖ İLE MÜCADELE29 Kasım 2019
DÜNYA NEREYE GİDİYOR, ESAD’LA GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?28 Kasım 2019
BU PROJENİN HAZIRLAYICISI KİMLER? OYUN BÜYÜK27 Kasım 2019
CHP'ye Atatürk'ün ahı tuttu26 Kasım 2019
İlk dört maddeyi koruyan kudretli başkanlık07 Kasım 2019
'Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne ilk adım06 Kasım 2019
ESAD İLE GÖRÜŞÜLSÜN MÜ? (SURİYE DOSYASI)25 Ekim 2019
TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEĞİZ16 Ekim 2019
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH