"Ülkeyi sürekli seçim tartışmalarının içinde tutmak akılcı değil"

20 Nisan 2018
181 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Akçay : AK Parti ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminin 24 Haziran 2018'de yapılmasına ilişkin ortak önergenin TBMM Anayasa Komisyonundaki görüşmelerinde söz aldı. . . MHP Grup Başkanvekili Akçay: "Erken seçim kararının Türkiye'ye yeni bir ses, yeni bir nefes getireceğini düşünüyoruz. Milli iradeye müracaat etmek her zaman ülkenin yararına olmuştur"

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da yaptığı konuşmaya seçimlerin öne alınmasına ilişkin teklifin millete ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunarak başladı. 

Akçay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi de sağlayacak seçimlerin öne alınmasına neden ihtiyaç olduğunu ayrıntılı şekilde açıkladığını ve bu konudaki önerisini ortaya koyduğunu aktardı. 

Akçay, "Hem Sayın Genel Başkanımızın hem Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı üzere 3 Kasım 2019 tarihine kadar geçecek 1,5 yıla yakın süre ülkeyi sürekli seçim tartışmaları içinde tutmanın hiçbir akıllı ve mantıklı yönü olamazdı. 

Ülkenin yararına da değildi. 

O bakımdan bu erken seçim kararının Türkiye'ye yeni bir ses, yeni bir nefes getireceğini düşünüyoruz. 

Milli iradeye müracaat etmek her zaman ülkenin yararına olmuştur." değerlendirmesinde bulundu. 

Türkiye'nin gündeminden seçim tartışmalarını çıkarmanın gerektiğini, ülke dışındaki gelişmelerin de yeni sisteme geçilmesini zorunlu kıldığını ifade eden Akçay, halkın beklentisinin de bu yönde olduğunu söyledi. 

Akçay, seçimlerin öne alınması halinde öngörülen tarihe kadar tüm partilerin gerekli çalışmaları yapabileceğine inandığını da belirtti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber