"Türkiye Cumhuriyeti Milli Bir Duruşun Görkemli Bir Eseridir"

28 Ekim 2017
276 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Murat Çiçek, şehit kanlarıyla ve savaş meydanlarındaki destansı kahramanlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin milli bir duruşun görkemli bir eseridir olduğunu söyledi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan MHP İl Başkanı Murat Çiçek, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94'üncü yıldönümünün, milletçe büyük bir coşku ve heyecanla idrak edildiğini dile getirdi.

Tarih boyunca, devlet olmanın büyüklüğü ve onuruna, millet olmanın da haysiyetine sahip olmuş Türk milletinin, birlik ve beraberliğin önüne geçmeye, geleceğini ve geçmişini karartmaya teşebbüs eden tüm planları, tüm projeleri hezimete uğrattığını hatırlatan 
Murat Çiçek açıklamasına şöyle devam etti;

"Büyük Türk Milleti; cepheden cepheye koşarak, dişinden tırnağından arttırdığı ne varsa vatanın selameti için feda ederek Cumhuriyet'in birleştirici şemsiyesinin altında toplanmıştır.
Mazlum milletlere örnek olmuş ve şanlı tarihimizin en insani ve en ahlaklı kurtuluş mücadelesini vermiştir.
Kaynaşarak, tarih ve kültür havzasında yoğrulmuş, anıda ve acıda bir olup ecdatla kucaklaşarak kimliğini bulmuş, şahsiyet ve varlığını temellendirmiştir.

 
Türkiye Cumhuriyeti; şehit kanlarıyla, savaş meydanlarındaki destansı kahramanlıklarla ve hakkını ödeyemeyeceğimiz fedakarlıklarla vücut bulmuş ve ebediyete kadar yaşamayı da ziyadesiyle hak etmiştir.

İstiklal ve millet olma ruhunun muhteşem bir mükafatı, milli bir duruşun görkemli bir eseridir. 15 Temmuz hain darbe girişimine kalkışan soysuzlara karşı, Büyük Türk Milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu şanlı topraklarda Cumhuriyetimizin Kuruluş dönemindeki o destansı ruhun, halen ne kadar diri olduğunun göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Milletimin her ferdinin 
Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyor ; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kurucu kahramanları ve şehitlerimizi hayranlıkla ve minnetle anıyor, hepsine Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber