Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

"Türk milleti tehlikeyi gördü"
27 Nisan 2019
Bu haber 709 kez okundu
MHP MYK Üyesi Dr. Volkan Uygunuçarlar, "Türk milleti beka tehlikesini görüp, Cumhur İttifakı'na sahip çıkmıştır" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Gazetemiz TÜRKGÜN'e açıklamalar yapan Dr. Volkan Uygunuçarlar, muhabirimiz Bahadır Çoban'ın sorularını cevaplandırdı:

Türkiye’nin, Körfez ülkeleri ve Orta Doğu ile olan ilişkileri beklenen seviyede mi?

Türkiye’nin, Orta Doğu ülkelerinde ticari faaliyetleri genellikle müteahhit firmalar üzerinden ilerlemektedir. Bunlara ek olarak da altyapı malzemeleri, gıda ürünleri, turizm ticareti, emlak alanında da ticari faaliyetler sürmektedir. Ama bu ticaret hacimleri maalesef devamlılık, daimilik arz eden bir alan değildir. Ağır sanayi, savunma sanayii gibi teknik desteğinin, güncellenmesinin, geliştirilmesinin, yeni ürünlerin eklenmesinin zaruri olduğu sektörler daimilik arz etmektedir. Şahsi kanaatim ise, özellikle savunma sanayimizdeki yerli üretim, finansal olarak da desteklenirse Türkiye de hem stratejik hem de yüksek değere sahip bir ticaret ağına kavuşabilir. Bunun haricinde hizmet sektöründe de aslında devamlılık arz etmektedir. Ve bizim de içinde bulunduğumuz bu sektör, uzun vadede ülkemize hem prestij hem de ciddi bir katma değer sağlayacaktır.

Madalyonun bir yüzünde gelişmiş ülkelerin baskısı ve stratejik hamleleri varken, madalyonun diğer yüzünde ise ticaretin kalitesi önem arz etmektedir. Bölgede güçlü hakimiyeti olan ülkelerden Amerika, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkeler, özellikle kendi ağır sanayilerinin ürünleri ve savunma sanayii alanında pazarlarını genişletme gayretindeler. Zaten bu iki gruptaki ticaret hacimleri milyar dolarlar ile anılmaktadır. Endüstriyel makineler, motorlu taşıtlar ve parçaları, petrol ve mineral yakıtları gibi ürünler ciddi bir hacim sağlamaktadır. Suudi Arabistan’ın Amerika ile başta savunma sanayisi olmak üzere toplam 400 milyar dolarlık anlaşmalar imzalaması da özellikle analiz edilmesi gereken bir durumdur. (Bu silahlanma ne amaçlı kullanılacak, gerçekten bu silahlar Suudi Arabistan’a mı teslim edilecek yoksa başka örgütlere Orta Doğu’nun yeniden şekillenmesi için mi verilecek, bunların hepsi önemli sorulardır.)

 MHP MYK Üyesi olarak özellikle Orta Doğu ve Körfez ülkelerine çok sık ziyaretleriniz ve iş adamı kimliğinizle yaptığınız faaliyetler var. Bölge halkı Türkiye’yi nasıl görüyor ve hangi ölçüde değerlendiriyor?

Orta Doğu ve Körfez ülkeleri, Türkiye ile tarihsel bağlantı ve ortak değerlere sahip olup Osmanlı İmparatorluğu ile yaklaşık 300 yıl beraber yaşamış olması hasebiyle ortak dinin yanında ortak kültürel değerlere de sahip olduğumuz bir coğrafya. Özellikle son 5 yıldır benim de yoğun ziyaretlerde bulunduğum ve Türk Hastanesi olarak hizmet verdiğimiz Katar başta olmak üzere Kuveyt ve Umman’da Türkiye’ye ve Türklere karşı yoğun ilgi çok net görülmektedir. Bu ülkeler gerek ticari gerekse kültüler bağlarını Türkiye ile çok daha sıkı bir şekilde ilerletme arzusu içerisinde.

Bu ülkeler arasında Katar ayrı bir önem arz ediyor mu Türkiye için?

Evet, zira son yıllarda Türkiye’nin özellikle Katar ile oluşturduğu çok ciddi dostluk ilişkileri, Türkiye’nin bölgede ticari ve siyasi anlamda söz sahibi olması yolunu açtı. Lakin özellikle Birleşik Arap Emirliği ve Suudi Arabistan yönetimindeki etkin veliaht prensler, perde arkası anlaşmalar ile Türkiye’nin bölgede söz sahibi olmasından rahatsızlık duymaktadırlar. Bu ayrışma Haziran 2017’de Katar’ın ablukaya alınma girişimi ile çok daha net görüldü. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirliği, Mısır’ın başını çektiği bu abluka girişimi bölgede çok etkin olmayan Bahreyn gibi ülkelerce desteklenirken, Kuveyt ve Umman ise bu sorunun bir an önce çözülmesini talep ettiler.

Bilindiği gibi Katar’da Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri üssü bulunmaktadır ve her geçen gün de giderek genişlemektedir. Bu durum da, Katar’ı ablukaya almak isteyen ülkeler tarafından yapılmasını istedikleri 13 maddelik yaptırımlar arasında yer aldı. Katar bu yaptırımlarının hiçbir maddesini kabul etmedi ve Türk askeri üssü halen görevine devam etmektedir. 15 Temmuz gecesi uğradığımız hain darbe girişimine karşı bizleri ilk günden destekleyen Katar’a karşı bizler de Türk Devleti'nin dostluğunu abluka kararının ilk gününden itibaren açık bir şekilde gösterdik ve halen de göstermeye devam etmekteyiz. Bu abluka girişimi Körfez ülkelerinde yeni bir ticaret ağı da oluşturmaya başladı. Özellikle Katar’da Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden yapılan ticaretler farklı yönlere kaymaya başladı. Bizlerin uğraşı da, Türkiye’nin özellikle bu bölgede ticaret hacmini daha fazla geliştirmek ve ana bağlantı haline getirebilmektir. Katar Devleti ise ticaret ağının ana oyuncusu olarak Türkiye’nin olmasını istediğini her fırsatta dile getirmektedir.

 Sakarya’nın Arifiye ilçesindeki askeri tank palet fabrikasının işletme hakkının Katar’ın ortağı olduğu bir firmaya devri konusunda bazı gelişmeler yaşandı. Türkiye’de muhalefet bu konuyu adeta seçim malzemesine dönüştürdü. Nasıl bakıyorsunuz bu tartışmalara?

 Daha önce de belirttiğim gibi Türkiye özellikle savunma sanayii alanında, yerli üretimde finansal olarak da desteklenirse kendisine çok daha büyük aynı zamanda stratejik bir alan yaratabilir. Bu tabi ki de şirketlerin satılması manasına gelmez. Çünkü zaten biz işin teknik bilgisine sahip olup, üretimi yapan konumundayız. Yani bilgiyi sunan biziz. Doğal olarak da diğer ortak finansal destek sağlayan taraf olacaktır. Bu sistem, dünyadaki tüm gelişmiş ülkelerin bilgiye sahip olmalarından dolayı uyguladığı bir sistemdir. Yoksa hem teknik bilgiyi ben sağlayacağım hem de finansmanı karşılayacaksam ne için ortaklık yapayım ki. Ama asıl amaç, yabancı yatırımcıyı kendi milli üretimine çekip uluslararası pazara güçlü girmektir.

Tank Palet Fabrikasındaki durum, fabrikanın belirli şartlar, belirli kısıtlamalar ve belirli süre için BMC firmasına verilmesidir. BMC’deki ortaklık yapısında da bilgi ve teknoloji Türk tarafına ait olup, finansal yatırım ise Katar tarafından yapılmıştır. Dünyada hiçbir ülke yoktur ki bu ortaklık yapısına karşı çıksın. Önemli olan bu tarz ortaklıklarda ciddi bir katma değer yaratabilmektir. Bizim açımızdan yerli üretim ile hem dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak hem de yurt dışına ihracat sağlamak önemli iken yatırımcı ortak açısından da yatırımının karşılığı olan maddi değere ulaşmak önem arz ediyor.

 Bu ortaklık ne gibi kazanımlar sağlayabilir?

Başarılı olur ise, yatırımların miktarının ve sayısının da hızla artmasına olanak sağlar. Katar Devleti'nin bu tarz stratejik yatırımları Türkiye ile yapması bence çok önemli ve geliştirilmesi gereken özellikli bir stratejik ortaklıktır. Özellikle ülkemizde o kadar başarılı genç mühendisler ve yerli üretim için uğraş veren firmalar varken bu ortaklık yapılarını sabote etmek, millileşmeye set olmak anlamına gelir. Bence bu iş birlikleri çok daha ilerletilmelidir. Sonuç olarak Sayın Kılıçdaroğlu hangi bilgi ve hangi bakış açısı ile yatırım ve geliştirmeye dayalı bir projeyi seçim malzemesine dönüştürebiliyor anlamak mümkün değil. Gerçi son dönemlerde birçok konuda özellikle Kılıçdaroğlu’nu ve grup başkanvekillerini gerçekten anlamaya çalışmak gereksiz bir zahmet haline geldi.

 Ülkemiz, beka sorununu içeren bir seçim süreci atlattı, seçimleri ve sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bizler Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı olarak beka problemini her fırsatta her platformda anlattık. Tabi ki bu, birilerinin işine gelmedi ve böyle bir problem olmadığını dillendirdiler. Eğer Türkiye’nin toz pembe bir coğrafyada yaşadığına dair halüsinasyon görüyorlar ise diyecek bir sözümüz yok.  31 Mart seçimleri ülkemiz açısından sadece yerel bölgelerdeki yöneticilerin seçileceği basit bir süreç değildi. Bundan daha fazla olarak Türkiye’nin teröre karşı yürüttüğü kararlı mücadele anlayışını sekteye uğratmak için ittifak kuran belirli bir zümrenin yoğun faaliyetlerine şahit olduk. Devlet ve millet olarak teröre karşı beka mücadelesi verirken “Biz vatanseveriz” diyen hiçbir partinin terör örgütünün temsilcileriyle Türkiye’yi bölge bölge paylaşmaya kalkmasının izahı olmaz. 

Çok şükür ki milletimiz Cumhur İttifakı'na verdiği destekle beka mücadelesindeki kararlılığın sürdürülmesi gerektiğini ifade etmiş oldu. Birkaç belediyenin el değiştirmesini başarısızlık olarak görmekten ziyade genelde alınan oy oranlarına baktığımızda beka sorununun milletimiz tarafından kabul edildiğini görüyoruz. Diğer yandan hâlâ İstanbul’da Yüksek Seçim Kurulu tarafından karara bağlanmamış bir süreç var ve hukuken de geçerliliğini koruyor. Sükûnet içerisinde ve hukukun üstünlüğüne inanarak sonuçları bekleyip görmek gerekiyor.

Kimi çevreler de birkaç belediyenin el değiştirmesini, Cumhur İttifakı'nın başarısızlığı olarak yorumluyor. Buna ne diyorsunuz?

Cumhur İttifakı'nın birlikteliğinden rahatsızlık duyanların ileri sürdüğü provokatif düşünceler bunlar. Beyhude bir şekilde süreci manipüle ederek cumhurun bileşenleri arasında tefrika yaratabileceklerini zannediyorlar. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi Cumhur İttifakı pazara kadar değil, mezara kadar olan bir birliktelik. Sayın Genel Başkanımız da “Milletimizin ruh kökünden doğan Cumhur İttifakı mutlaka yaşayacak, yeni hükümet sistemine sonuna kadar sahip çıkacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Dolayısıyla böyle sağlam bir birlikteliği bozacaklarını vehmedenler boşuna kürek çekmesinler ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tartışmaya açmaya uğraşarak kendilerini yormasınlar. Hâlihazırda Türk milleti Cumhur İttifakı'na gösterdiği teveccüh ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tartışmaya yer vermeyecek şekilde tescillemiştir. Kaoslardan beslenip, krizlerle büyüyen şer odaklarına karşı çelik gibi bir irade ile Cumhur İttifakı, "2023 Lider Ülke Türkiye" pusulasında ilerleyecektir. Bu durum karşısında sahte gülümseme ve mutlulukların altında öfke nöbetleri geçirenler şunu çok iyi biliyorlar ki, son terörist yok edilene kadar, tüm kripto FETÖ'cüler ayıklanana kadar ülkemizin bekası için dimdik durarak, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz."Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEĞİZ16 Ekim 2019
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH