Ana Sayfa > MHP HABER

"ŞEHİDE HACİZ MİLLETE İHANETTİR"
Flaş Haber
13 Şubat 2018
Bu haber 318 kez okundu
TÜRKİYE, VİETNAM'IN 5 KATINI YAPAR MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya dönüşünde ABD'ye Vietnam'ı hatırlattı, Türk tankının ABD silahıyla vurulmasının ispatlanması halinde olacakları da değerlendirdi: BAHÇELİ, Türkiye'nin Afrin'e girişine karşı çıkan ve YPG'ye destek veren ABD'ye Vietnam savaşını hatırlattı. Bahçeli, "Amerika, Vietnam'da yaşadıklarını unutmaz. Yıllarca etkileri sürdü. Semptomları hâlâ devam ediyor. Oradan Amerika'ya dönenlerin yaşadıkları... 20 milyonluk bir ülke, 200 milyonluk ülkeye kök söktürdü. Türkiye, onların 5 katını yapar" diye konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
AFRİN'e girilmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini hatırlatarak, "Afrin'e kadar kaç kilometre gitmiş askerlerimiz. Kapısına kadar gelmişler. Ne diyecekler, 'Pardon dönelim' mi diyecekler" açıklamasında bulundu. Bahçeli, Afrin operasyonunda saldırıya uğrayan tankın, ABD silahıyla vurulduğu iddialarıyla ilgili olarak da, "Öyle bir sonuç elde edildiği, delillendiği vakit ABD benim nezdimde 'sabıkalı devlet' olur. Bu yeni bir kavramdır. Terörist devlet var, ancak sabıkalısı yok" dedi.

BAHÇELİ, Türk Tabipler Birliği'nden 'Türk' ifadesinin çıkarılması tartışması konusunda da şöyle konuştu: "Bunlar sivil toplum kuruluşlarının, mesleki temelli herkesin mecburi üye olduğu kuruluşlardır. Yasal yönden bunun gözden geçirilmesinde yarar vardır. 'Türk' kavramına aşırı derecede hasım olan unsurlar kendi kuruluşundaki 'Türk' kavramının silinmesinde Türkiye yandaşı oldu. Bu çelişkidir. İyi niyetle değerlendirenler olduğu gibi bugün erişilmiş olan şuuru törpülemeye ve zedelemeye çalışanlar da var."

 MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli, Türkiye'nin Afrin'e girişine karşı çıkan ve YPG'ye destek veren ABD'ye Vietnam savaşını hatırlattı ve "Türkiye, ABD'ye  Vietnam'ın yaptığının 5 katını yapar" diye konuştu.

MHP Lideri, Antalya'daki MHP İl ve İlçe Başkanları Toplantısı'nda gazetecilerle de sohbet etti. Bahçeli, Zeytin Dalı Harekatı ve ABD'nin pozisyonu konusunda değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin Afrin'e girmesi gerektiğini anlatan Bahçeli, ABD'ye de Vietnam savaşını hatırlattı. 
TÜRKİYE, VİETNAM'IN 5 KATINI YAPAR
''TÜRKİYE ONLARIN 5 KATINI YAPAR"

MHP Lideri şunları söyledi:"Amerika, Vietnam'da yaşadıklarını unutmaz.  Yıllarca etkileri sürdü. Semptomları hâlâ devam ediyor. Oradan Amerika'ya dönenlerin yaşadıkları... 20 milyonluk bir ülke, 200 milyonluk ülkeye kök söktürdü. Türkiye onların 5 katını yapar."

AFRİN YÜZÜĞÜ

Afrin'e girilmesi gerektiğini vurgulayan  Bahçeli,  buna uygun bir yüzükle kampa geldiğini bildirdi. Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini de eleştiren Bahçeli şunları söyledi: "Afrin'e kadar kaç kilometre gitmiş askerlerimiz. Kapısına kadar gelmişler. Ne diyecekler, 'Pardon dönelim' mi diyecekler. Bu yüzüğü de özellikle taktım. Bu ne demektir? Üzerinde Türk bayrağı var, bir tarafında Selçuklu, bir tarafında yeniçeri var. Her zaman takılmaz. Sabah yüzüğü taktım. Bu yüzük Afrin'e gireceğimizin işaretidir."

''SABIKALI DEVLET''

Afrin operasyonunda saldırıya uğrayan tankın, ABD silahıyla vurulduğu iddialarıyla ilgili de konuşan Bahçeli, "Öyle bir sonuç elde edildiği an, delillendiği vakit ABD benim nezdimde "sabıkalı devlet" olur. Bu yeni bir kavramdır. Terörist devlet var, ancak sabıkalısı yok" dedi.

 ''BU ÇELİŞKİDİR''

Bahçeli, Türk Tabipler Birliği'nden 'Türk' ifadesinin çıkarılması tartışması konusunda da şöyle konuştu:

"Bunlar sivil toplum kuruluşlarının, mesleki temelli herkesin mecburi üye olduğu kuruluşlardır. Yasal yönden bunun gözden geçirilmesinde yarar vardır. Sayın Cumhurbaşkanı'nın, 'Türkiye' ve 'Türk' isimlerinin Bakanlar Kurulu tarafından verildiği için geri alınabileceğine dair bir söylemi oldu. Durumu biz yakından takip ediyoruz. 'Türk' kavramına aşırı derecede hasım olan unsurlar kendi kuruluşundaki 'Türk' kavramının silinmesinde Türkiye yandaşı oldu. Bu çelişkidir. Ortada daha yasa yok, bir şey yok ama Türkiye'de herkes 'Türk' ve 'Türkiye' kavramı üzerinden bir tartışma yapmaya çalışıyor. İyi niyetle değerlendirenler olduğu gibi bugün erişilmiş olan şuuru törpülemeye ve zedelemeye çalışanlar da var.''

''İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 'KULLANAMAZSINIZ' DEDİ, AYAĞI MI KALKTIK''

"Yasa gelir üzerinde tartışılır. Bazıları var ki gerçekten Türk ve Türkiye isimlerini çok eskiden almıştır. Fakat alakası olmayan bir yönetim ve uygulama var. Bunların gözden geçirilmesi lazım. Mesela sivil toplum kuruluşu olarak bir 'Kadın Hareketi Derneği' kurduk. Bu derneğin ilk tüzüğü hazırlandığında adı 'Türk Kadın Hareketleri Derneği' idi. Sonra, İçişleri Bakanlığı "Bu ismi kullanamazsınız" dedi. Bize verilmediği zaman biz ayağa mı kalktık? 'Türklük elden gidiyor' diye bas bas bağırdık mı? Şimdi size ne oluyor?

Türkiye'de etnik temelli bölünmeyi körükleyen çevreler, bunu kabullenemeyip 'İsim değişsin' dediler. Oralar bir zümrenin eline geçmişse, ister biz olalım, ister onlar olsun fark etmez. Bu defa derneği kimseye kaptırmamak için her yolu deniyor. Onun için alternatif olması lazım."
Bahçeli: Şehide haciz millete ihanettir

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli, şehit askerin maaşına haciz koyduran avukata sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Adaletin yüz karaları, hukukun utanç kaynakları olduğunu açık seçik ifade ediyorum. Şehide haciz millete ihanettir. Gereken yapılmalıdır"dedi.

'Zeytin Dalı harekatı siyasete alet edilmemelidir' diyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a da sert tepki gösteren Bahçeli,"Partimizin Afrin üzerinden siyasi plan içinde olduğunu iddia edenler, küstah ve karakter yoksunudur. Sayın İlker Başbuğ'a sormak lazımdır. Afrin'i siyasete malzeme edenler kimdir ya da kimlerdir? İşbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır? Siyaset beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır? Nesli tükenen balinaları mı anlatalım?" ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. "Afrin'de şu ana kadar 1439 terörist etkisiz hale getirilmiştir"diyen Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle: Terörle mücadele amansız sürmektedir. Dönüşü yoktur. Teröristler yok edilinceye kadar bu inanmışlık devam edecektir.

"ŞEHİDE HACİZ MİLLETE İHANETTİR"

Şehidimiz Musa Özalkan'a yönelik haciz girişiminde bulunulmasını derin bir üzüntü ile öğrendim. Adaletin yüz karaları, hukukun utanç kaynakları olduğunu açık seçik ifade ediyorum. Şehide haciz millete ihanettir. Şehit babalarının evlatlarının bayrağa sarılı naaşlarının hemen dibinde ağızlarından dökülen sözlere şahit oldukça duygulanıyorum. 

Gerekirse Afrin'e ben de giderim sözünü diline dolayanlar, alaya alanlar, bu muhteşem duruşa bir şey söyleyin de görelim. Siyasete tutulmuş kripto PYD'liler, yüreğiniz yetiyorsa şehitlerimize laf söyleyin de alnınızı karışlayalım, dünyayı size dar ve zindan edelim. Baktım ki sözde en hızlı demokrasi bezirganları PYD'ye zırh oldular. Küçük bir azınlık YPG'nin kuyruğuna takıldı. Çıkışımdan, terör bloğunun hazımsızlık yaşayacağını beklerken tepki CHP'den, İP'ten sıra sıra geldi. Herkes sevdiğine benzer, Afrin'e operasyona katılan tüm kahraman askerlerimiz benim öz be öz evladımdır. Evlatlarıma birlikte aynı cephede yer almayacağım da kiminle birlikte yer alacağım. Gerekirse onlarla omuz omuza vermekten en ufak bir tereddüt göstermeyeceğim. 

"YÜZ BİNLERCE BOZKURT AFRİN İÇİN HAZIRDIR"

Şu günkü kış şartlarında kahraman Mehmetlerimiz ısınsın diye omzunda odun taşıyor. Çeyiz hazırlığı yapan genç kızlarımız el işlemelerini üşümesinler diye Mehmetlere gönderip onların yanında duruyorlar. Türk milleti seferber oluyor, kahramanları destekliyor. Sözüm işbirlikçileredir. Bre gafiller, köyünden kentinden vatandaşımız gücü nispetinde askerlerimize destek olurken sizler bu mücadeleyi sulandırmaya, basitleştirmeye utanmıyor musunuz? Hiçbir şey yapamıyorsanız bari dilinizi tutun. Bir durun, bir yutkunun, bir susun da bari adam sansınlar. Kahraman askerlerimizin morallerini bozarak neyi amaçlıyorsunuz. Türk milleti yediden yetmişe o hendekleri kapatacak, ihanet çukurlarına hainleri gömecek kudrettedir. Ama, fakatlı cümlelerle devam edenler teröristlerin yanında duran ahmaklardır. Dün Kerkük için en az 5 bin bozkurt hazır dedim. Bugün de aynısını diyorum. Yüz binlerce bozkurt Afrin için hazırdır. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Afrin Harekatı'na ilişkin olarak, "Alttan alanın kanı kurusun. Herkes ayağını denk alsın, kimse Türk milletine Menbiç'ten parmak sallamaya kalkışmasın" dedi.

Partisinin Grup Toplantısı'nda konuşan MHP lideri Bahçeli  Bahçeli, "(Ya istiklal ya ölüm) diyerek dün nasıl esaret prangalarını paramparça ettiysek, bugün de aynısını yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Herkes ayağını denk alsın, kimse Türk milletine Menbiç'ten parmak sallamaya kalkışmasın. Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı olduğumuz unutulmasın." dedi.

Türkiye'nin Afrin'de yedi düvelle adı konuşmamış bir savaş halinde olduğunu ifade eden Bahçeli, "Fransa'nın samimiyeti yoktur, Almanya perişandır, ABD ise sözde ordu için çabalamaktadır" dedi.

Bahçeli özetle şunları söyledi:

"Önce ülkem ve milletin, sonra partim ve ben duruşumuzdan ayrılmayacağız. Davamız emin ellerde yükselişine devam edecektir. Partimizin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş Bey'e, aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Diyorum ki, milli duruş, şuhedaya vefa, milletve beka. 

Afrin topraklarındaki 50'ye yakın nokta teröristlerden temizlenmiş, şu ana kadar 1439 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Terörle mücadele amansız sürmektedir. Dönüşü yoktur. Teröristler yok edilinceye kadar bu inanmışlık devam edecektir.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin,TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 13 Şubat 2018

Muhterem Milletvekilleri,
Değerli Misafirler,
Sayın Basın Mensupları,

Bu haftaki Grup Toplantımızın başında sizleri ve ekranları başındaki aziz vatandaşlarımızı en iyi dileklerimle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Özellikle bilinmesini istiyorum ki;
Bugün, dünden daha kararlı, daha heyecan doluyuz.

Bugün, düne göre daha azimli, daha coşkuluyuz.

Her gün haklılığımız güçleniyor, her geçen gün haklı davamız destek ve teveccüh görüyor.

Sevdamız Türkiye’dir.
Sedamız Türk milletinin yükselişine çağrıdır.
Sevabımız ise yalnızca Allah’tandır.

Kavgamız milli bekamızın muhafazası, kavlimiz ve kaderimiz Türk vatanında hür ve müstakil yaşamaktır.

Sıradan olamayız, sırça köşklerin cazibesine kapılamayız.
Basit, bayağı ve bayatlamış heveslerin çekim alanına düşemeyiz.

Durgunluğu aşacak irade bizde, duraklamayı yenecek güç içimizde, önümüze duvar örenleri yıkacak kudret ruhumuzdadır.

Duruşumuz millidir, şühedaya vefa borcumuz vardır.
Duruşumuz dik ve cesurdur, milletimize beka sözümüz vardır.

Hamdolsun sahip olduğumuz milli ve milliyetçi duruş 49 yıldır hiç bozulmamış, bundan sonra da bozulmayacaktır.

9-10-11 Şubat 2018 tarih aralığında, partimizin İl ve İlçe başkanlarıyla Antalya Sueno Otel’de gerçekleştirdiğimiz “İstişare ve Çalışma Toplantımız” geniş katılımla gerçekleşmiştir.

Vatanımızın dört bir köşesinden gelen il ve ilçe başkanlarımız büyük bir özveri sergileyerek, ülkemizin kritik döneminde örnek ve öncü bir kenetlenme ve kucaklaşma iradesi göstermişlerdir.

49 yılın birikim ve tecrübelerini paylaşma fırsatını bulduğumuz toplantımız her açıdan anlamlı, değerli ve yararlı olmuştur.

İlkelerinden, ülkülerinden, ahlaki çizgilerinden, adamlıklarından taviz vermeyen tüm il ve ilçe başkanlarımızı huzurlarınızda yürekten kutluyor, hepsini Gazi Meclis’ten selamlıyorum.

Allah hepsinden razı olsun diyorum.
Çok şükür yüksek bir fikri kendimize rehber yaptık.

Karanlıktan medet ve menfaat umanlara en ağır darbeyi vurduk.

Ülkem dedik, ülküm dedik, ilkem dedik, Ülkücü yaşadık.
Biz Milliyetçi-Ülkücü Hareketiz.
Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.

Bozkurtça bakar, Bozkurtça yaşar, Hak vaki olduğunda da Bozkurtça ruhumuzu teslim ederiz.

Geride kalan 49 yıl bunun ispatı, idraki, ilanıdır.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben duruşumuzdan bir an olsun ayrılmayacağız.

Milliyetçi Hareket Partisi aynı ruhla 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak 12’nci Olağan Büyük Kurultayı’nı; “Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka” diyerek coşkuyla gerçekleştirecek, geleceğe emin adımlarla yürüyecektir.

Üç Hilal gönüllerden düşmeyecek, davamız emin ellerde yükselişine devam edecektir.

Hakkımız olanı alacağız, hak ettiğimiz siyasi mevki ve kutlu mertebelere ulaşmak maksadıyla çalışacağız, kazanacağız, başaracağız.

El birliğiyle, güç birliğiyle bekamıza gölge düşürmeyeceğiz.
Birlik ve dayanışma irademize zarar verdirmeyeceğiz.

Bu vesileyle partimizin kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, aziz şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş bütün dava arkadaşlarımıza bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Diyorum ki, “Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka.”

Değerli Milletvekilleri,

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin olağanüstü özveri ve gayretiyle icra edilen Zeytin Dalı Harekatı’nın 25’nci gününde, Afrin topraklarındaki 50’ye yakın nokta teröristlerden temizlenmiş, şu ana kadar 1369 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Savaş uçaklarımız 627 hedefi imha etmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin titizlikle yürüttüğü operasyonda 31 kahraman askerimiz şehit düşmüş, 143 kahramanımız da yaralanmıştır.

10 Şubat 2018 Cumartesi günü Afrin'de 1027 rakımlı tepeyi ellerinde tutan komandolarımız, aralarında çocukların da bulunduğu 70-80 kişilik grubu bölgeden uzaklaştırmak istemişlerdir.

Askerlerimize grubun içerisinden PKK/PYD’li teröristlerce el bombaları atılmış, bölgedeki bir köyden de roket fırlatılmıştır.

Bu hunhar saldırı sonucunda 9 kahramanımız şehit düşmüş, 11 kahramanımız da yaralanmıştır.

Mezkûr saldırıya müdahaleye giden ATAK tipi bir helikopterimiz ise kırıma uğrayarak düşmüş, helikopterde bulunan 2 kahraman pilotumuz şehit olmuştur.

Çıkan çatışmada 40 civarında PKK/PYD’li terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Operasyonlarda yaralanan bir Uzman Çavuşumuz da geçtiğimiz Pazar günü şehit düşmüş, bununla birlikte şehit sayımız iki gün içinde 12’ye çıkmıştır.

Teröristler çocukları, kadınları kalkan yapmışlardır.
PKK/PYD/YPG bıyığı terlememiş yavruların katilidir.
Bu caniler hamile kadınların hasmıdır.
Bu alçaklar masumların can düşmanıdır.

Bazı uluslararası kuruluşların bu çerçevede yayımlamış olduğu raporlar PKK/PYD’nin gerçek ve cani yüzünü tescil ve tarif etmiştir.

Kundaktaki bebeklerin dökülen kanları için vurmalıyız.

Toprağa düşen şehitlerin hatırı için, Türkiye ve Türk milletinin, aynı zamanda bölgesel huzur ve istikrarı temin amacıyla hainlerin tepesine ateş olup yağmalı, balyoz olup inmeliyiz.

Terörle mücadele amansız sürmektedir, dönüşü yoktur.
Teröristler yok edilesiye kadar bu inanmışlık devam etmelidir, inancım odur ki, devam edecektir.

Bu arada, vasiyetini yerine getirmek için Telafer’de manevi sorumluluk üstlendiğimiz şehidimiz Musa Özalkan’ın şehadete yürümesinden bir gün sonra emekli ikramiyesine ve otomobiline haciz koymak için girişimde bulunulmasını derin bir üzüntüyle öğrendim.

Bu ayıp ve çirkinliğe ortak olanları şiddetle lanetliyor, buna teşebbüs eden çürümüşlerin adaletin yüz karaları, hukukun utanç kaynakları olduğunu açık seçik ifade ediyorum.

Şehide haciz millete hıyanettir.
Bu hacir altındaki hayasızların mutlaka cezalandırılmaları da şühedaya vefanın gereğidir.

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına ve milletimize tekraren başsağlığı niyaz ediyorum.
Hepsinin acısını yüreğimde hissediyor, gönülden paylaşıyorum.

Şehit babalarının evlatlarının bayrağa sarılı naaşlarının hemen dibinde ağızlarından dökülen sözlere şahit oldukça duygulanıyor ve Türk milletinin bir mensubu olmaktan da iftihar ediyorum.

Bakınız bir şehidimizin babası, Şehit Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Doğan’ın babasını şu sözlerle teselli etmiştir:

“Allah ordumuza, devletimize güç versin. Allah kahraman ordumuzu karada, havada muzaffer etsin. Anasız olur, babasız olur, evlatsız da oluyormuş ama vatansız olunmaz.”

Şehit Yunus Emre Doğan’ın babası da evladının ardından; “Senin görevini ben tamamlayacağım. O dağlara ben gideceğim” diyerek zalime, haine, Türk düşmanlarına adeta meydan okumuştur.

Elleri öpülesi anaların, babaların bu sözlerini duyup da gururlanmamak, imrenmemek mümkün müdür?

Allah hepsinden razı olsun. Allah eksikliklerini göstermesin.

Geçen haftaki Grup Toplantımızda söylediğim, “gerekirse Afrin’e ben de giderim, taşıdığım canı seve seve veririm” sözünü diline dolayanlar, alaya alanlar, istismara kalkanlar, hadi bu muhteşem duruşa bir şey söyleyin de görelim.

Siyasete tutunmuş kripto PYD’liler, demokrat kisveli PKK muhipleri, fırsat kollayan gizli FETÖ hayranları, yüreğiniz yetiyorsa, aklınız kesiyorsa, şehitlerimize laf söyleyin de alnınızı karışlayalım, dünyayı size dar ve zindan edelim.

İhtiyaç hasıl olursa Afrin’e giderim dedim, baktım ki, sözde en hızlı demokrasi bezirganları PYD’ye zırh oldular.

İçimizden devşirilen küçük bir azınlık YPG’nin kuyruğuna takıldı.
Bu sözlerimden birileri fena halde rahatsız oldu, adeta kabus gördü.
Çıkışımdan, terör bloğunun hazımsızlık yaşayacağını beklerken, tepki CHP’den İP’ten ve yedeklerinden sıra sıra geldi.
Haine mesaj verdim, yankısı işbirlikçilerden duyuldu.
Herkes sevdiğine benzer, onunla anılırmış.

Afrin’e operasyona katılan, bu vatan için toprağa düşen tüm kahraman askerlerimiz benim öz be öz evladımdır.

Evlatlarımla birlikte aynı cephede yer almayacağım da kimlerle alacağım?
Herkes meşrep ve mizacına göre davranır.
Elbette kahraman askerimizin yanında olacağım.

Gerekirse onlarla omuz omuza vermekten, aynı sipere girmekten en ufak tereddüt göstermeyeceğim.

PKK/PYD’nin avukatlığını yapanlar, operasyondaki askerlerimizin moral ve motivasyonunu kırmak için ihanet yaygarası koparanlar direkt size söylüyorum:

Kahraman askerlerimize destek ve duadan vazgeçen namerttir.
Şu günkü kış şartlarında, kahraman Mehmetlerimiz ısınsın diyerek sırtında odun taşıyan kardeşlerimiz ordumuzun yanında yer alıyor.

Hürmetle andığımız Türk kadınları Nene Hatun ruhuyla evde yaptıkları sıcak yemeklerden bir tas da kahramanlara ikram ediyor, taraflarını gösteriyorlar.

Çeyiz hazırlığı yapan genç kızlarımız el emeği göz nuruyla ördükleri el işlemelerini üşümesinler diye Mehmetlere gönderip onların yanında duruyorlar.

Türk milleti Edirne’den Kars’a, İzmir’den Ardahan’a kadar seferber oluyor, el açıp dua ediyor, kahramanları destekliyor.

Sözüm işbirlikçilere, terör sevicilerine, terörist şakşakçılarınadır.

Bre Gafiller! Bre Densizler!

Köyünden kentinden her yaştan vatandaşımız gücü nispetinde askerlerimize destek olurken sizler bu mücadeleyi sulandırmaya, basitleştirmeye utanmıyor musunuz?

Hiç bir şey yapamıyorsanız bari dilinizi tutun.
Hele bir durun, hele bir yutkunun, hele bir susun, susun da bari adam sansınlar.

Kahraman askerlerimizin moralini bozmaya çalışarak neyi amaçlıyorsunuz? Neyi hedefliyorsunuz?

PKK/PYD/YPG’nin açtığı hendekler bertaraf edilirken, milletimizin birlik ve beraberliğinde hendek açma teşebbüsü boşuna ve beyhude bir gayrettir.

Türk milleti yediden yetmişe, Allah’a şükürler olsun ki o hendekleri kapatacak, ihanet çukurlarına hainleri gömecek kudrettedir.   

Operasyona destek veriyoruz diye lafa başlayıp, amalı fakatlı cümlelerle devam edenler teröristlerin yanında duran ahmak ve aymazlardır.

Diyorum ki; cephe gerisinde düşmana mevzi açmaya çalışanlara inat kahramanlarımızın yanındayız, onlarla biriz, sonuna kadar da beraberiz.

Dün Kerkük için en az 5 bin Bozkurt hazır dedim.
Bugün de aynısını tekrar ediyorum.
Yüzbinlerce Bozkurt Afrin için hazırdır!

Teröristlerin inlerini yerle bir etmek, dünyayı başlarına yıkmak ecdada borcumuz, millete yeminimizdir.

Bakınız merhum Ziya Gökalp nasıl seslenmişti:
Yolumuz gaza, sonu şehâdet,
Dinimiz ister sıdk ile hizmet,
Anamız vatan, babamız millet,
Vatanı ma'mur eyle Yârabbi!
Milleti mesrur eyle Yârabbi!

Bu duaya amin diyelim, aminlerimizle kahramanları kucaklayalım, en yakın zamanda da muzafferlerimizle kucaklaşalım.
HERKES AYAĞINI DENK ALSIN
Değerli Arkadaşlarım,

Zeytin Dalı Harekâtı sürerken, geçtiğimiz Pazar günü, Ankara’da PKK’nın ileri karakolu, siyaset şubesi HDP’nin 3’ncü Olağan Kongresi yapılmıştır.

Türkiye’nin beka mücadelesi verdiği esnada, Ankara’da teröre destek verilmiş, PKK/PYD ve bebek katili selamlanmıştır.

Bunun adı tam anlamıyla vatana ihanet, millete hakarettir.

Bölücü terörün siyasi taşeronu HDP’nin bir eşbaşkanı Afrin’deki hainleri kast ederek, “halk kendini savunuyor, kendini koruyor” diyecek kadar gözü ve vicdanı kararmıştır.

Suçlular övülmüş, suç alkışlanmıştır.
Cezaevinde çürürken mesaj gönderen eski eşbaşkan ise, HDP’nin, AKP-MHP’nin kurmak istediği faşist Türkiye’nin partisi olmadığını zırvalamıştır.

Bunların zaten parti olmadığını biliyorduk, ama şunu da çok iyi biliyoruz; asıl faşist, asil ırkçı belli ve meydandadır.

Bir yanda millet şehitlerine ağlarken, diğer yanda terör yandaşları, Ankara’nın göbeğinde, sanki kutlama yapar gibi, halaylar çekmiş, oyun havaları çalmışlardır.

Zeytin Dalı Harekâtı aleyhine açıklamalar yapılmıştır.
Üstelik bu harekâtta sivillerin katledildiği alçakça iddia edilmiştir.

Afrin’i ve Kandil’i Ankara’ya taşımaya kalkışanları hukuk devletinin ilke ve esaslarıyla tanıştırmak, işledikleri suçları burunlarından getirmek Türk milletine şeref ve namus borcudur.

Şehitler toprakta, kan tutkunları, kanlı saldırıların taraftarları ihanet nöbetindedir.
Bunlar yaptıklarının bedelini mutlaka ödemelidir.

Ankara’da sahnelenen melanet ve rezaletler terör figüranlarının yanına bırakılmamalıdır.

Ne ibretliktir ki, HDP kurultayında onca provokasyon, onca hıyanet vuku bulurken, katılımcı CHP’liler yerlerinden kımıldamamış, kepazeliklere tepki göstermemişlerdir.

CHP ile HDP alenen pişti olmuş, aynı kazanda kaynamışlardır.
Boşuna söylemiyorum; ha CHP, ha HDP; ha CHP, ha İP, FETÖ, PKK/PYD; bunlar arasında herhangi bir fark yoktur.

Dün bir gazetede mülakatı yayımlanan Sayın Kılıçdaroğlu HDP ile de beraber olacak mısınız sorusuna hayır dememiş; demokrasiyi, insan haklarını savunan herkesle beraberlik iradesini göstererek bir kez daha çuvallamıştır.

Nitekim malumunun ilanını ve kendisine yakışanı yapmıştır.

Afrin’e girilmesin diyen CHP Genel Başkanı, acaba PYD/YPG’li kan ve kader ortaklarıyla ne zaman buluşacaktır?

Teröristlere destek açıklaması yapan peşmergeyle nerede kavuşacaktır?

Baksanıza, Fırat’ın Doğusundaki bazı gruplar bile YPG’ye cinayet yardımı için seferber olmuşlardır.

ABD Savunma Bakanı’nın bazı grupların Afrin’deki operasyonlar sebebiyle dikkatlerinin dağıldığını söylemesi bir kaygının, bir korkunun, dahası bir işbirliğinin vesikasıdır.

Suriye Demokratik Güçleri isimli terör şemsiyesi içinde yer alan bir Hristiyan örgüt, Deyrizor’dan ayrılıp Afrin’e hareket etme kararı almıştır.

Elbette gelecekleri varsa görecekleri vardır; nitekim ya bir bombadır, ya da alınlarında şak patlayacak bir kurşundur.
Bahçeli: Şehide haciz millete ihanettir
Muhterem Arkadaşlarım,

Afrin’de muazzam bir beka mücadelesi verilirken, harekâtı sekteye uğratmak maksadıyla açık veya örtülü faaliyetlerde de bir artış gözlemlenmiştir.

Her gün gazete köşelerinde, televizyon ekranlarında Afrin konuşulmakta, sözüm ona birbirinden uzman kişiler Zeytin Dalı Harekâtını yorumlamaktadır.

Eline sazı alan operasyon uzmanı kesilmiş, ağzı olan değerlendirmeler yapmıştır.

Cevabı aranan şu soruya bakar mısınız; bu operasyon 3 Kasım 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’ni nasıl etkilermiş?

Hangi partilerin oyları artar, hangi partilerin oyları azalırmış?
Hangi liderler çıkışta, hangileri inişteymiş?

Böylesi arayış içinde olan, sorgulamalar yapan vicdansızlar;
Hiç mi utanmanız kalmadı?

Hiç mi edepten nasibinizi almadınız?
Milletimizin vicdanını sızlatmayı bırakın artık.

Size göre toprağa düşen şehitlerimiz kaç oy eder?
Size göre milletimizin yüreğine düşen ateşin ederi yüzde kaçtır?

Size göre Mehmetlerimiz bu operasyondan sonra seçim pusulasında kaçıncı sırada yer alır?
Zilletten vazgeçin, zehirli dilinizi kesin. 

Enerjinizi Zeytin Dalı Harekatı üzerinden yaptığınız sinsi sandık planlarıyla heba ve israf etmeyin.
Partimizin, Afrin üzerinden siyasi plan içinde olduğunu iddia edenler de en hafif tabirle küstah ve karakter yoksunudur.

Neymiş, Zeytin Dalı Harekatı siyasete alet edilmemeliymiş.
Asker operasyondayken siyaset doğru değilmiş.

Bunu söyleyen Genelkurmay eski Başkanı Sayın İlker Başbuğ’a sormak lazımdır, Afrin'i siyasete alet eden kim ya da kimlerdir?

Kimi kast ediyorsunuz?
PKK/PYD/YPG üzerinden siyaset yaptığını zanneden işbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır?

Askerimiz operasyondayken, PYD’ye selam gönderip cesaretlendirenlere tek söz etmeyenlerin maksadı nedir?
Siyaset, beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır?

Fok balıklarının nasıl yaşadığını mı, yoksa nesli tükenen balinaları mı anlatalım?
Neyi konuşalım?

Kuş ve böcek türlerinden mi bahsedelim?
Tanzaya’daki Serengeti Parkı’ndaki safarileri mi izleyelim?

Leylekler ne zaman gelir, kırlangıçların yuvaları nerededir; bunları mı mesele yapalım?
Var oluş-yok oluş mücadelesini siyaset dert etmeyecekse, söyleyiniz bana, neyi dert edecek, neyi dert etmesi beklenecektir?

Siyaset onunla ilgilenmesin bununla ilgilenmesin, şuna bakmasın, buna yorum yapmasın değerlendirmesi ucuz, savruk, sakat bir yaklaşımdır.

Ülkemizin bugün karşı karşıya kaldığı ağır meseleler sonucunda mum gibi erimiyorsa insan, yanıyorum dememelidir.

Yanmaktan korkuyorsa kişi, vatan ve millet aşkıyla kavrulmaya talip olmamalıdır.
Ya yürekli davranacağız, ya da kor barındıracak bir yüreğe sahip olacağız. Bizim anlayışımız böyledir.

Güvendiğiniz dağlara kar yağdığında en güzel çare, dağ ile karı başbaşa bırakmaktır.

Gün gelip karlar eridiğinde, dağ yolunu gözleyince, en güzel cevap başka dağdan olan biteni ibretle izlemektir.

Biz sabrediyoruz, samimiyetle gelişmeleri takip ediyoruz.

Nitekim sabretmek öylece durup beklemek değil, öngörü sahibi olmak demektir.

Dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü, kargaya bakıp bülbülü, ihanete bakıp sadakati tahayyül edebilmektir.

Yaptığımız ve yapacağımız budur.

Bize göre TSK’nın başında hali hazırda değerli bir komutan vardır ve fiilen de olsa ikincisine gerek yoktur.

Kaldı ki, ülkemizin bugünkü ateşle çevrili ortamında, Genelkurmay Başkanı’nı 221 sanığın yargılandığı Genelkurmay Çatı Davasının görüldüğü mahkemeye tanık olarak çağırmak düşüncesizce alınmış bir karardır.

TSK’nın beka mücadelesi sürecinde meşgul edilmesi, şu günkü ahval ve şerait içinde isabetli ve dengeli bir karar da olmayacaktır.
"ALTTAN ALANIN KANI KURUSUN"
Muhterem Milletvekilleri,

Türkiye, son yılların en meşru ve haklı bir operasyonunu gerçekleştirmektedir.
Afrin’de Türkiye’ye yönelen terör tehdidi yüksek güvenlik riskleri doğurmuştur.

Bu bölgeden topraklarımıza teröristler sızmakta, güvenlik güçlerimize, masum vatandaşlarımıza saldırmaktadır.

Dahası aynı bölgeden Kilis ve Hatay’a teröristlerin attığı roketlerle çok sayıda vatandaşımız yaralanmakta, hayatlarını kaybetmektedir.

Afrin bölücülüğün, Kürdistan’ın ve terör koridorunun inşa edilmek istendiği stratejik bir alan olarak karşımızdadır.
Terör örgütü PKK/PYD’nin bu bölgedeki varlığı Suriye’nin toprak bütünlüğü için büyük bir sorun haline gelmiştir.

Dolayısıyla Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi Türkiye’nin ve bölgenin istikrar ve güvenliği için tarihi zorunluluktur.

Ne var ki Suriye ile beraber bölgenin huzur iklimini bozmak isteyenler boş durmamış Afrin’in terör yuvası haline gelmesine göz yummuşlardır.

Dahası PKK/PYD terör örgütüne verilen silahlar sorunun vahametini artırmıştır.
Bölgede bulunan tanklarımıza yönelik düzenlenen füzeli saldırılar tehlikenin boyutunu ortaya koymuştur.

Zira bu füze sistemleri ancak gelişmiş orduların sahip olabileceği imkânlardandır.
Üstelik sadece var olması yetmez, bu ileri silah sistemlerinin nasıl kullanılacağını bilmek de gereklidir.

Bu kapsamda akıllara gelen ilk ülke doğal olarak ABD’dir.
Şimdiye kadar teröristlere sayısı beş bini aşan tırlarla silah yardımı ve sevkiyatı yapan ülke ABD olmuştur.

Bu silahların içeriğinin Türkiye’den saklanmış olması asıl niyetleri Afrin’de bir kez daha karşımıza çıkarmıştır.

Anlaşılmaktadır ki, IŞİD’le mücadele bahanesiyle PKK/PYD’ye verilen desteğin görünen ve gösterilenin yüzünün ötesinde bir amacı vardır.

Lafa gelince müttefik ve stratejik ortak olduğunu hatırlayanlar gerçekte ve ne yazık ki Türkiye’yi tehdit eden terör örgütleriyle bir ve aynı kareye girmişlerdir.

Şu hazin duruma bakınız ki, Almanya, ülkemize sattığı tankların Afrin’de kullanılmasından rahatsızdır.

Ancak aynı Almanya bu tanklara karşı teröristlerce kullanılan bazı füzeleri imal ederek sunan ülkenin kendisi olduğunu da saklamaya ihtiyaç duymamıştır.

Türkiye işte böylesine sözde dostlarının olduğu güç şartlarda mücadelesini sürdürmektedir.

Bu gelişmeler bir kez daha kimseye muhtaç olmadan kendi milli silah sistemlerimizi geliştirmenin önemine işaret etmektedir.

Ve elbette tüm kullanılan silahlar Türk aklının ürünü olmalı, düşman unsurların imkânlarından çok üstün seviyede bulunmalıdır.

Bu çerçevede sürdürülen çalışmaların tamamını desteklediğimizi yeri gelmişken ifade etmek isterim.

Devamının gelmesi, envanterde bulunan silahların yerlilik oranının mümkün olan en üst seviyeye çıkarılması talep ve beklentilerimiz arasındadır.

Elbette Afrin’de sorun ve açmazlar sadece silahlarla sınırlı değildir.

Teröristlerin saklandıkları sığınak veya barınakları özellikleri ülkemize kurulan kanlı tuzağın bir başka yönüdür.

Hainlerin korunaklı bunkerler, tüneller, beton koruganlar ve hendekler inşa etmeyi müteahhitlik bilgileriyle edinmedikleri aşikardır.

Meselenin bu boyutunda da PKK/PYD’li teröristlere bazı ülkelerin danışmanlık hizmeti verdiği ayan beyan ortaya çıkmaktadır.

Kalınlıkları 1 metreye varan beton mevzileri PKK/PYD’ye son beş yıl içinde yaptıran kokuşmuş zihniyetin temsilcilerini iyi tanımalıyız.

Böylesine güçlü savunma mevzileri oluşturabilmek için ihtiyaç duyulan malzeme ve işçiliğin Suriye’de faaliyet gösteren malum Avrupa ülkelerine ait şirketler tarafından sağlandığı ortadadır.

Şu işe bakınız ki Fransa, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin icra ettiği harekâttan duyduğu hazımsızlığı her fırsatta ortaya koymaktadır.

Bu ülke Dışişleri Bakanı’nın mesnetsiz iddialarına göre Türkiye’nin düzenlediği harekât uluslararası hukuka aykırıymış.

Bu yalana sarılan Fransa’nın samimiyeti yoktur.

Almanya perişandır.

ABD ise teröristlerle nöbet tutmakta, askeri kamplar açmakta, sözde ordu kurdurmak için çabalamakta, sürekli silah ve cephanelik tahkimatıyla uğraşmaktadır.

Çok açık bir şekilde ifade etmeliyim ki, Türkiye Afrin’de yedi düvelle adı konmamış bir savaş halindedir.

Karşımızda PKK/PYD/YPG’nin yanında ABD ve Avrupalı ortakları vardır.

Bu nedenle bazı Avrupa ülkeleri akıllarını başlarına almalıdır.

ABD ise girdiği karanlık ve kahredici ihanet ilişkilerini derhal sorgulamalı, süratle terörle arasına mesafe koymalıdır.

İlişkiler düzelip gerginlik azalmazsa, üstelik devamlı körüklenirse, sonuç feci gelişmelere neden olabilecektir.

Antalya’da sorduğum gibi; eğer, Türkiye ile ABD arasında görüş menzili sıfıra iner, diyalog kopar, temas kesilir, eller tetiğe gider, siyaset yerine silah konuşursa olacakları hesap eden var mıdır?

Beyaz Saray yönetimi açık açık söylesin:
Dost muyuz, düşman mı?
İttifak mı, ihtilaf mı?
Devam mı, tamam mı?
Devlet Bahçeli TBMM Gurup Toplantısında Konuştu (13. 02. 2018)
Türkiye’ye gelen ABD Ulusal Güvenlik Danışmanından sonra, önümüzdeki günlerde ülkemizi ziyaret edecek ABD Dışişleri Bakanı’nın bu sorulara nasıl cevap vereceği hakikaten de merak konusudur.

Bu aşamada, Ankara’da ABD Büyükelçiliği’nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi’nin adını “Zeytin Dalı” olarak değiştirme niyeti de isabetli bir karardır.

ABD, Afrin’deki varlığımızı, şu garabete bakınız ki hala anlayamamış.
Zeytin Dalı Harekatı’na neden başladığımızı henüz kavrayamamış.

Türkiye, Meksika veya Kanada’yla sınırdaş değildir.
Binlerce kilometre uzağa askeri harekat yapmış değildir.

Sınır güvenliğini, egemenlik haklarını meşru ve hukuki ölçülerde muhafaza ve müdafaa etmektedir.
Peki ABD’nin ne işi vardır Afrin’de?

Sınırımızın dibinde ne gezmektedir?
ABD kapımızın önüne gelecek, burnumuzun dibinde her türlü operasyonu yapacak, her türlü oyunu oynayacak, sonra da Türkiye müdahale ettiğinde tuhaf bulup anlayamadığını söyleyecek.

Bu kadar yüzsüzlüğün tanımı lügatimizde yoktur.
Bu denli seviyesizliğin tanım ve tarifi aransa bile bulunamayacaktır.

ABD Suriye’ye gelince iyi, biz bekamız için girince kötü olacaksa, varsın olsun, onların kötüsü bizim şanımızdır, şeref anıtımızdır.

Mehmetçik Afrin’e ülkemize yönelen terör tehdidini yok etmek, asli sahiplerine iade etmek için girmiştir.

Bizim sancağımızın dalgalandığı yerde emperyalizmin kirli hesabı değil, adalet ve huzurun hâkim olduğu onurlu ve aydınlık bir gelecek vardır.

İnanıyor ve iman ediyoruz ki şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir.

Menbiç’te görüntü verip medya aracılığıyla verdikleri mesajlarla Türkiye’yi tehdit ettiğini zanneden ABD’li generaller ve terörist hısımları belli ki bizi tanımamışlardır.

Ancak biz varlığımızı tanıtmayı kanımızla da olsa, canımızla da olsa biliriz.

ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı ile başlayıp Dışişleri Bakanı ile devam edecek temas trafiği önümüzdeki süreçte çok şeye gebedir.

İlaveten 14-15 Şubat 2018 tarihlerinde Brüksel’de yapılacak NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda da Türkiye-ABD Savunma Bakanlarının görüşeceği ifade edilmektedir.

Bizim beklentimiz nettir, Suriye’de verilen sözler eksiksiz tutulmalıdır.
PKK/PYD terör örgütüne verilen destek derhal kesilmelidir.

Teröristlerin elindeki kanlı silahlar bir an evvel toplanmalıdır.
Menbiç’ten teröristler çıkarılmalı, Menbiçliler kendi topraklarına yerleşmelidir.

Aksi halde Türkiye gereğini yapacak, bir şafak vakti terör yuvalarına yıldırım gibi saplanacaktır.
Hiçbir ülke bu coğrafyadaki varlığımızı hafife almasın.

Bin yıldır bu toprakları kanımızla sulamış bir milletiz. Biz Türk milletiyiz.

Bizden öncekiler medeniyetler müzesinde yerini almışken, biz hala buradayız, ebediyete kadar da burada olacağız, burada yaşayacağız.

Hiçbir çılgın varlığımıza zincir vuramayacak, önümüze geçemeyecektir.
Türkiye sivil kayıp hassasiyetini gözetmeseydi emin olun Zeytin Dalı Harekâtı şimdiye kadar çoktan tamamlanmıştı.

Afrin konusu bizim için istiklal meselesidir, bir adım geri duranın, geri adım atanın, alttan alanın, kaçmayı düşünenin, diyor ve haykırıyorum ki, kanı kurusun.

İstikametimiz açıktır, parolamız bellidir.

Ya İstiklal ya ölüm diyerek dün nasıl esaret prangalarını paramparça ettiysek, bugün de aynısını yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Herkes ayağını denk alsın, kimse Türk milletine Menbiç’ten parmak sallamaya kalkışmasın.

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı olduğumuz unutulmasın.

Bir tilki hükmü varsa bir de Bozkurt töresinin olduğunu yeri geldiğinde öğretmesini biliriz.

Biz ki ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz.

Kimse üç beş çapulcuyla, çağlar açıp çağlar kapatan bir milletin kahraman askerlerini bir tutmasın.

İşte bunun için Mehmetlerimizin dediği gibi cenk bizim için düğün günüdür.

Dilimizde Allah’ın ismi, yüreğimizde iman ve vatan sevgisi, ufkumuzda bağımsızlıktan başka bir hedefimiz yoktur.

Var olma irademiz kati ve kesindir.

Vatanımızı böldürmeyeceğimizi hala anlamamış olanlara verilecek dersler var ise bunu da heves ve heyecanla yapar, Allah’ın izniyle alayını şaşkına çeviririz.

Bu vesileyle sözlerime son verirken muhterem heyetinizi saygılarımla selamlıyorum.

Başarılı bir hafta geçirmenizi diliyor, her birinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.

Sağ olun, var olun diyorum.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP Ankara İl Başkanlığı Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı ve Üye Katılım Töreni 18 Şubat 2018
BALIKESİR MHP’YE 1100 YENİ ÜYE18 Şubat 2018
TAŞDOĞAN’DAN ÇOCUK İSTİSMARINA SERT TEPKİ18 Şubat 2018
"Liderin Örse Vurduğu Yere Balyoz Vuracağız"18 Şubat 2018
"Türk Kadını Devletinin Yanında" 17 Şubat 2018
Karaman'da MHP'liler Milli Birlik Gecesinde Buluştu17 Şubat 2018
Devlet Bahçeli, boks eldivenleri giydi17 Şubat 2018
"Genel başkanımız ittifak konusunda A ve B dedi, N demedi"16 Şubat 2018
Topçular: Yaşar Okuyan'ın akli dengesi bozulmuştur15 Şubat 2018
MHP Lideri Bahçeli, Başkan Günaydın'ı Kabul Etti14 Şubat 2018
DEVLET BAHÇELİ, TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK ŞANS14 Şubat 2018
ÇUKUROVA’MIZIN MEDARI İFTİHARI LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİDİR…12 Şubat 2018
Türk milleti var olduğu sürece MHP'de var olacak11 Şubat 2018
MHP'den Terörle Mücadele Değerlendirmesi11 Şubat 2018
PKK-PYD, küstahlığının ve şerefsizliğinin bedelini Hak Teâla şahit olsun ki, verecektir 11 Şubat 2018
Gelin ve Damat, Genel Başkan Bahçeli'nin Elini Öptü.11 Şubat 2018
Vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız? 10 Şubat 2018
Avşar'dan Kuruluş Yıldönümü Mesajı09 Şubat 2018
MHP'li Kadınlardan Afrin İçin Askerlik Dilekçesi07 Şubat 2018
MHP, Kuruluş Yıl Dönümü ve Antep'e Gazilik Unvanının Verilmesini Kutluyor07 Şubat 2018
MHP Genel Sekreteri Büyükataman'ın Kurultay Açıklaması!07 Şubat 2018
MHP'li Eski Başkan Ümit Güven'den İpsizlere Tokat Gibi Cevap!07 Şubat 2018
MHP’nin 18 Mart 2018’deki Büyük Kurultayı’nın adı belli oldu.01 Şubat 2018
MHP Lideri Bahçeli’den teşkilatlara 18 Mart 2018 Büyük Kurultay ve 2019 genelgesi!01 Şubat 2018
İSTANBUL MHP BAYRAMPAŞA İLÇESİNE 650 KADIN ÜYE YAPILARAK ROZETLERİ TAKILDI.31 Ocak 2018
MHP Giresun İl Teşkilatı'ndan Bahçeli'ye Ziyaret29 Ocak 2018
Tokat'ta Bin Kişiye MHP Rozeti Takıldı29 Ocak 2018
Sivaslılar Derneği'nden Malatya MHP'ye Ziyaret28 Ocak 2018
Avşar, "Liderimizin dediği gibi ülkücüler Afrin'e gitmeye hazırdır. 27 Ocak 2018
MHP'liler Gönüllü Askerlik İçin Başvurdu.25 Ocak 2018
Gaziantep MHP İl Başkanı Taşdoğan ;Kürt- Türk Kardeşliğini Kimse Bozamaz!25 Ocak 2018
Bahçeli: Ya Afrin yıkılsın, ya da teröristler yakılsın 21 Ocak 2018
MHP'nin Kızılcahamam Kampı Başladı21 Ocak 2018
Özel:LİDERİMİZE SÖZ VERDİK TUTACAĞIZ !..21 Ocak 2018
Başkan Avşar'dan Darende'ye Ziyaret...17 Ocak 2018
MHP Çubuk İlçe Teşkilatından Şehit Yakınlarına Ziyaret17 Ocak 2018
MHP Aybastı İlçe Başkanlığı Durmuyor.13 Ocak 2018
MHP MARDİN YEŞİLLİ İLÇE TEŞKİLATI AÇILDI13 Ocak 2018
MHP Kemer İlçe Teşkilatı Başkanı Kara Açıklaması11 Ocak 2018
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'dan Genel Başkan'a Destek...10 Ocak 2018
MHP Kocaeli 2019'a hazır!10 Ocak 2018
MHP İzmit’e Bin 500 Yeni Üye!10 Ocak 2018
MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.10 Ocak 2018
MHP İl Başkanı Çiçek: "Gazetecilerimiz Milletimizin Vicdanıdır"09 Ocak 2018
MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç: "Liderimizin Sonuna Kadar Yanında ve Emrindeyiz"09 Ocak 2018
MHP Manisa İl Başkanlığı Hayvan Bakım Merkezini İnceledi06 Ocak 2018
MHP Kumluca Kadın Kollarında Görev Değişikliği06 Ocak 2018
MHP Amasya Kadın Kolları Başkanlığına Çetin Atandı05 Ocak 2018
HAYALİ İSTİFA ŞOVUNA MHP AYBASTI’DAN TOKAT GİBİ CEVAP!03 Ocak 2018
Bahçeli 2018 Mesaisine Adana'dan Başlayacak...31 Aralık 2017
GENEL BAŞKAN'IMIZIN YENİ YIL MESAJI!30 Aralık 2017
MHP Beypazar'ında İlçeler İstişare Toplantısı Yapıldı.27 Aralık 2017
MHP Ankara İki İlçe Teşkilatı Ortak İstişare Toplantısı Düzenledi.27 Aralık 2017
'CHP yönetimi sırtını FETÖ'ye dayadı'26 Aralık 2017
MHP’DEN MÜSİAD’A ZİYARET26 Aralık 2017
Başkan Sözlü: Halep oradaysa arşın burada26 Aralık 2017
MHP ANKARA ESKİ İL BAŞKANI ÇETİNKAYA'YA ÖNEMLİ GÖREV!25 Aralık 2017
İzmir'de MHP'ye katılım25 Aralık 2017
'KRİZ SEVERLER HER FIRSATTAN İSTİFADENİN PEŞİNDELER'25 Aralık 2017
KARATAŞ, OLTU’DA İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ25 Aralık 2017
MUTLU KADINLAR HUZURLU TÜRKİYE İÇİN BULUŞTU25 Aralık 2017
"Kaybedecek Zamanımız Yok"25 Aralık 2017
MHP YALOVA İL BAŞKANI SAKARYA’DAYDI24 Aralık 2017
MHP'li Yurdakul'dan sağlık eleştirisi24 Aralık 2017
MHP İl başkanlarına 20. yıla özel hediye24 Aralık 2017
"Milliyetçi Hareket Sevdalıları Fatsa ile Buluşma" 24 Aralık 2017
MHP, VATANIN SİGORTASIDIR23 Aralık 2017
SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI23 Aralık 2017
MHP Gaziantep'den Kudüs Desteği.22 Aralık 2017
MHP İl Başkanı Avşar'dan Müsiad'a Ziyaret22 Aralık 2017
MHP BALIKESİR KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI’NA ATAMA YAPILDI22 Aralık 2017
Başkanlarımızın çalışmalarından gurur duyuyoruz22 Aralık 2017
Bahçeli'den Kudüs çıkışı: Ellerinde patladı21 Aralık 2017
BİZ GASTRONOMİ KENTİ SEÇİLDİK. ELİMİZİ CEBİMİZE ATACAK HALİMİZ KALMADI.21 Aralık 2017
Saffet Sancaklı: 4 büyükler küme düşebilir20 Aralık 2017
MHP Hiçbir Siyasi Partinin Yandaşı Değildir20 Aralık 2017
MHP LİDERİ AVCI’YA BAŞARILAR DİLEDİ20 Aralık 2017
'İSLAM’IN İZİ KUDÜS’TEN SİLİNEMEYECEKTİR'20 Aralık 2017
MHP İstanbul'da istişare toplantıları devam ediyor20 Aralık 2017
CHP teröriste değil devlete sahip çıksın19 Aralık 2017
MHP'ye Son Bir Ayda 250 Yeni Üye Katıldı19 Aralık 2017
MHP Seçim Komisyonu çalışmaya devam ediyor. 19 Aralık 2017
Yüreğiniz yetiyorsa, samimiyseniz 18 Aralık 2017
MHP İl ve İlçe kongrelerini tamamladı18 Aralık 2017
Yazıhan'da Stk'lardan MHP'ye Ziyaret17 Aralık 2017
Bazıları Cumhurun İttifakını Yanlış Anladı17 Aralık 2017
Hakan Pınar;“Damla damla değil dalga dalga geliyoruz” 17 Aralık 2017
BİZİ İHRAÇ EDECEKLER ALGISI YARATIYORLAR 17 Aralık 2017
MHP İL BAŞKANI BIYIK'LA DOBRA DOBRA 16 Aralık 2017
Milliyetçilik Türkiye’nin ruhudur16 Aralık 2017
MHP Adana"da Bayrak Değişimi;Duran Görevini Avcı'ya Bıraktı16 Aralık 2017
GAZİPAŞA’YA 3 HİLALİ DİKECEĞİZ16 Aralık 2017
“BEN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN TEMSİLCİSİYİM”15 Aralık 2017
YERLİ MALI KULLANIMI BİR ÜLKE MESELESİDİR.15 Aralık 2017
BAHÇELİ, 5 OCAK'TA HEMŞERİLERİYLE BULUŞACAK14 Aralık 2017
ZALİMLERE OKKALI ŞAMAR ATILDI14 Aralık 2017
MHP Van´dan Kayyumlara Teşekkür14 Aralık 2017
Muhtarlara Destek Sözü14 Aralık 2017
MHP Hakkari İl Başkanı Özbek Şemdinli'de13 Aralık 2017
MHP İl Başkanı Avşar'dan Başhekim Parlakpınar'a Ziyaret13 Aralık 2017
Abdullah Kendir MHP Aybastı İlçe Başkanlığına Atandı.13 Aralık 2017
"Şunu Herkes İyi Bilsin.."12 Aralık 2017
'CUMHUR İTTİFAKI; PARTİLER KADAR, HALKIN DA İTTİFAKINI SAĞLAYACAKTIR'12 Aralık 2017
Sarıçam'da 1300 kişi MHP'ye katıldı12 Aralık 2017
İş Adamı Görüntülü Bezirganları Uyarıyoruz12 Aralık 2017
PAZARLIK ÇÜRÜMÜŞLÜK GETİRİR12 Aralık 2017
'HİZMET İÇİN GECE-GÜNDÜZ AYAKTAYIZ'11 Aralık 2017
MHP'den Yalova'da gövde gösterisi..11 Aralık 2017
'İL BAŞKANININ YULARINI TUTAMAYAN CHP’Yİ ŞİDDETLE KINIYORUZ'11 Aralık 2017
MHP Sarıçam'da çalışmalarına hız verdi11 Aralık 2017
Kimse kimseden üstün değildir11 Aralık 2017
TOPLU İSTİFA HABERLERİ YAPARAK PRİM YAPMAYA ÇALIŞTILAR 10 Aralık 2017
ZAFER YAKINDIR.10 Aralık 2017
Hasan Topçular'dan Açıklama.10 Aralık 2017
MHP ÇUKUROVA İLÇE BAŞKANI RAMAZAN ÇELİK’TEN ZİYARET10 Aralık 2017
'Bizde hata olmaz'10 Aralık 2017
'Sevdamız Türkiye' 10 Aralık 2017
"Haçlılara Kudüs'ü dar eden irade hala yaşamaktadır"09 Aralık 2017
Onlara Tahammülümüz Olmadı Olmayacak09 Aralık 2017
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Antalya'da08 Aralık 2017
MERSİN’DE MHP’YE KATILIM08 Aralık 2017
MHP AFYONKARAHİSAR HAREKETİN MERKEZİNDE07 Aralık 2017
DÜNSÜZLER ÜNSÜZLER … 06 Aralık 2017
ABD KARARDAN DERHAL DÖNMELİ06 Aralık 2017
MHP ADANA ‘TEK SES TEK YÜREK’06 Aralık 2017
MHP'YE İKİ PARTİ'DEN KATILIM06 Aralık 2017
MHP'nin kadın vekillerinden Gaziantep çıkarması06 Aralık 2017
5 ARALIK KADIN HAKLARI AÇIKLAMASI05 Aralık 2017
'TÜRK KADINININ SİYASET YAPACAĞI TEK PARTİ MHP'DİR'05 Aralık 2017
KIBLESİ KANDİL OLANLARIN BU GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMALI05 Aralık 2017
‘HEPİNİZDE KRAL TELEFONLAR VAR’05 Aralık 2017
'Tarafımız sonsuza kadar Türkiye Cumhuriyeti'dir'05 Aralık 2017
Fatsa'da Murat Kaçak Resmen İlçe Başkanı...05 Aralık 2017
Bahçeli, Belediye Başkanlarını Antalya'da Topluyor04 Aralık 2017
'DEVLET BAHÇELİ KÖPRÜSÜ TÜRKİYE’NİN ESERİ OLACAK'04 Aralık 2017
'Biriz Beraberiz, Alevi Türkmen Kardeşlerimizin Yanındayız'04 Aralık 2017
"BİR SIRRI VAR, SABREDİN"04 Aralık 2017
MHP'ye Yeni Üyeler Katıldı03 Aralık 2017
MHP'YE BÜYÜK KATILIM03 Aralık 2017
MHP KOCAELİ ÇALIŞMALARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR..03 Aralık 2017
Bizde Proje Demek Halka Hizmet Demektir. 03 Aralık 2017
Lider Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu02 Aralık 2017
Güçlü Kadın Güçlü Türkiye 02 Aralık 2017
MHP'li Belediyeler Karne Alacak02 Aralık 2017
MHP´yi Terk Edenin Ülkücülük Kimliği Geçersizdir02 Aralık 2017
YENİ BİN YILDA YENİ SORUMLULUKLAR ADLI KONFERANS..02 Aralık 2017
ÜLKÜDE BİRLİK İSTİŞARE TOPLANTISI02 Aralık 2017
Devlet Bahçeli'den 'seçim ittifakı' formülü30 Kasım 2017
Gaziantep MHP'den Suriyeliler Çıkışı30 Kasım 2017
“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ ASLA KAYBETMEMELİYİZ”30 Kasım 2017
SAYIN KILIÇDAROĞLU ELİNDEKİ BELGELERİ DERHAL YARGIYA İNTİKAL ETTİRMESİ EN MEŞRU YOLDUR30 Kasım 2017
Depremzedeler için istihdam çağrısı30 Kasım 2017
MHP'den Türk Kamu-Sen'e İadei Ziyaret29 Kasım 2017
Yapılan hizmetleri MHP olarak yakinen takip etmekteyiz. 29 Kasım 2017
Manisa Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı29 Kasım 2017
MHP’Lİ ÇALIŞKAN’DAN ‘KARA CUMA’ TEPKİSİ29 Kasım 2017
MHP'nin duruşu, Gazi Meclis'in duruşudur29 Kasım 2017
BAHÇELİ'DEN ABD VE CHP'YE SERT MESAJ SİYASET MERTÇE YAPILIR28 Kasım 2017
"MHP BİTTİ" DİYENLERİN BİTTİĞİ GÜN27 Kasım 2017
Biz nerede sınıfta kalıyoruz?27 Kasım 2017
Artık bu gecenin, bu zulmetin sonu gelmeli. Artık şafak Türk-İslam alemi için sökmeli. 26 Kasım 2017
'ÜLKÜCÜ'NÜN YERİ MHP'DİR'26 Kasım 2017
Bülent Arınç’ın sabıkalarını yazsak ciltlerce ansiklopedi olur24 Kasım 2017
MAĞDUR KADROLARA HAKLARI İADE EDİLMELİ23 Kasım 2017
Türkiye, NATO’cu kafaların, FETÖ’cü Alçakların, Bölücü Hesapların Kurbanı da Olmayacaktır 23 Kasım 2017
AFRİN TERÖRİSTLERE MEZAR OLMALI23 Kasım 2017
'TÜRKİYE PAYİDAR KALACAK'23 Kasım 2017
OYUNLARI ODAĞINDA BOZACAĞIZ23 Kasım 2017
TEKİN; SALIPAZARI İLÇE TEŞKİLATI YÖNETİM TOPLANTISINA KATILDI.22 Kasım 2017
MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Fetö Davalarını Değerlendirdi22 Kasım 2017
'Devlet Bahçeli Köprüsü Adana'nın yüz akı'22 Kasım 2017
MHP'Lİ Akçay doğumunun 100. yılında Alparslan Türkeş'i mecliste andı22 Kasım 2017
BU ZİHNİYETİN TERÖRİSTLERDEN FARKI NEDİR?21 Kasım 2017
Liderimizin Teşrifleriyle Geçmiş Dönem Ü.Ocakları İl Bşk. Toplantısı 21 Kasım 2017
MHP'li Tarkan Akıllı'dan Muhtarlara Ziyaret20 Kasım 2017
MHP'den Yeşil Kuşak ve Mahallelik Projesi'ne Destek Sözü20 Kasım 2017
RİZE´DE MHP ‘YE YOĞUN İLGİ…19 Kasım 2017
Kayseri MHP : Üye Olan 626 Kişinin Parti Rozetleri Törenle Takıldı19 Kasım 2017
'TÜRKİYENİN DİK DURUŞUNDAN KÜRESEL GÜÇLER, FENA RAHATSIZ'19 Kasım 2017
Samsun MHP'den Anlamlı Organizasyon19 Kasım 2017
MHP Bursa Teşkilatları İznik'te Kampa Girdi18 Kasım 2017
NATO tatbikatındaki skandala sert tepki18 Kasım 2017
İdlib'ten sonra Afrin'e de operasyon yapılmalıdır17 Kasım 2017
‘PARTİMİN VE YENİPAZAR’IN HİZMETİNDEYİM’17 Kasım 2017
MHP’Lİ BAŞKAN OĞUZELİ HALKIYLA BÜTÜNLEŞMEYE DEVAM EDİYOR..17 Kasım 2017
Devlet Bahçeli: 2019'da kilit partiyiz!17 Kasım 2017
İPİN UCU KİMİN ELİNDE?17 Kasım 2017
ANKET FİLMLERİ BİZ DE REYTİNG YAPMAZ17 Kasım 2017
TEŞKİLATLARIMIZI DİRİ TUTUYORUZ17 Kasım 2017
MHP Uyuşturucuya Savaş Açtı16 Kasım 2017
MHP'li Öztürk'ten Maski Açıklaması15 Kasım 2017
ÜMRANİYE MHP’DEN ANKARA ÇIKARMASI..15 Kasım 2017
"Benim için bir şeref nişanesidir"15 Kasım 2017
“BAHÇELİ ZİKZAK ÇİZMEDEN HEP PARTİSİNİN BAŞINDAYDI”14 Kasım 2017
PENDİK MHP’NİN ACI GÜNÜ14 Kasım 2017
MHP Kadın Kolları Samsun'da Atakta... 14 Kasım 2017
BOZKURDUN BEĞENMEDİĞİNİ ÇAKALLAR KAPIŞIRMIŞ14 Kasım 2017
MHP'li Karakaya'dan 'Seçim Barajı' Değerlendirmesi13 Kasım 2017
GAZİANTEP MHP’YE BÜYÜK KATILIM12 Kasım 2017
Çekmeköy'de MHP'ye 430 yeni üye12 Kasım 2017
MHP İl Başkanı Bülent Avşar Açıklaması12 Kasım 2017
Biz büyük bir milletiz, adımız Türk milletidir. 12 Kasım 2017
MHP'ye büyük katılım12 Kasım 2017
Taburcuyuz. Taburumuza dönüyoruz çok şükür.12 Kasım 2017
FATİH SULTAN MEHMET HAN’DA BİZİMDİR ATATÜRK’TE12 Kasım 2017
KİN VE NEFRET İTTİFAKINI BOZACAĞIZ11 Kasım 2017
Sorgun'da MHP'ye 300 Kişi Üye Oldu10 Kasım 2017
MHP İL YÖNETİMİNDEN BÜYÜK KÖY’E ÇIKARMA10 Kasım 2017
'ATATÜRK, TÜRK MİLLETİNİN KALBİNDE TAHT KURMUŞTUR'10 Kasım 2017
''ATATÜRK, CUMHURİYETTİR, CUMHURUN TA KENDİSİDİR''09 Kasım 2017
Sizi çok iyi tanıyoruz..09 Kasım 2017
BARAJ ENDİŞEMİZ YOK09 Kasım 2017
Vatan savunmasının sözleşmesi olmaz08 Kasım 2017
"Staj ve çıraklık Sürelerinin Emeklilik Hizmetine Sayılması" 08 Kasım 2017
MHP ERKEN SEÇİMDEN YANA DEĞİL08 Kasım 2017
GAZİLERE SALDIRANLARA SERT TEPKİ…07 Kasım 2017
BAHÇELİ: İĞRENÇ MAHLUKLAR DOĞDUKLARINA PİŞMAN EDİLMELİ07 Kasım 2017
MHP Maltepe İlçe Başkanlığı yeni hizmet binası açıldı06 Kasım 2017
MHP’DEN YÜKSEK KATILIMLI İSTİŞARE TOPLANTISI05 Kasım 2017
MHP Adana'dan Bahçeli'yi duygulandıran ziyaret03 Kasım 2017
Doğumunun 100. yılında Başbuğ Türkeş etkinlikleri03 Kasım 2017
TÜRKEŞ,TÜRK DÜNYASI'NIN BİLGESİ, ÇAĞDAŞ DEDE KORKUT'UDUR03 Kasım 2017
HIYANETE GÖZ AÇTIRILMAYACAKTIR02 Kasım 2017
Burhaniye MHP İlçe Teşkilatı Türkeş'in Mezarını Ziyaret Etti02 Kasım 2017
Baştuğ: Bu riyakar zihniyete Ahlatlı geçit vermez02 Kasım 2017
MHP'Lİ TOR'DAN SÜTÇÜ İMAM MESAJI02 Kasım 2017
MHP ŞEHİTKAMİL’DEN GENEL MERKEZE ZİYARET31 Ekim 2017
Bahçeli, sınıfta "bozkurt" işareti yapan öğretmeni kabul etti31 Ekim 2017
ÇIRA GİBİ YANACAKLARI ZAMAN GELECEKTİR31 Ekim 2017
MHP VARSA MİLLETİMİZE TASA YOKTUR30 Ekim 2017
MHP seçimden kaçmaz29 Ekim 2017
Hani sizin MHP diye bir sevdanız vardı29 Ekim 2017
MHP BOLU İL BAŞKANI ADEM EVCİL’İN BAYRAM MESAJİ29 Ekim 2017
Emperyal Güçlere Karşı Verilen Milli bir Mücadeledir28 Ekim 2017
MHP İNEGÖLDEN ANKARA ÇIKARMASI28 Ekim 2017
MHP RİZE’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI28 Ekim 2017
TAŞDOĞAN’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI28 Ekim 2017
MHP'li MUSTAFA AKSOY’DAN ALANYA ÇIKARMASI28 Ekim 2017
"MHP'nin duruşu, Mehmetçik'in süngüsü kadar keskin olacak"28 Ekim 2017
'Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır'28 Ekim 2017
"Türkiye Cumhuriyeti Milli Bir Duruşun Görkemli Bir Eseridir"28 Ekim 2017
Cumhuriyet Baki Kalacak, Bekası Korunacaktır28 Ekim 2017
ASRIN DESTANI BAŞBUĞ28 Ekim 2017
MHP Çeşme'den 29 ekim mesajı28 Ekim 2017
BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİK MESAJI27 Ekim 2017
MHP Melikgazi teşkilatında üye kaydına yoğun ilgi27 Ekim 2017
"Türk Ordusu gözbebeğimizdir"27 Ekim 2017
MHP İl Başkanı Mısırlıgil Teşekkür Etti26 Ekim 2017
MHP Battalgazi İlçe Başkanı Samanlı'dan 29 Ekim Mesajı26 Ekim 2017
Adana'da MHP'ye büyük katılım26 Ekim 2017

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH