Ana Sayfa > MHP HABER

"ŞEHİDE HACİZ MİLLETE İHANETTİR"
Flaş Haber
13 Şubat 2018
Bu haber 687 kez okundu
TÜRKİYE, VİETNAM'IN 5 KATINI YAPAR MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya dönüşünde ABD'ye Vietnam'ı hatırlattı, Türk tankının ABD silahıyla vurulmasının ispatlanması halinde olacakları da değerlendirdi: BAHÇELİ, Türkiye'nin Afrin'e girişine karşı çıkan ve YPG'ye destek veren ABD'ye Vietnam savaşını hatırlattı. Bahçeli, "Amerika, Vietnam'da yaşadıklarını unutmaz. Yıllarca etkileri sürdü. Semptomları hâlâ devam ediyor. Oradan Amerika'ya dönenlerin yaşadıkları... 20 milyonluk bir ülke, 200 milyonluk ülkeye kök söktürdü. Türkiye, onların 5 katını yapar" diye konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
AFRİN'e girilmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini hatırlatarak, "Afrin'e kadar kaç kilometre gitmiş askerlerimiz. Kapısına kadar gelmişler. Ne diyecekler, 'Pardon dönelim' mi diyecekler" açıklamasında bulundu. Bahçeli, Afrin operasyonunda saldırıya uğrayan tankın, ABD silahıyla vurulduğu iddialarıyla ilgili olarak da, "Öyle bir sonuç elde edildiği, delillendiği vakit ABD benim nezdimde 'sabıkalı devlet' olur. Bu yeni bir kavramdır. Terörist devlet var, ancak sabıkalısı yok" dedi.

BAHÇELİ, Türk Tabipler Birliği'nden 'Türk' ifadesinin çıkarılması tartışması konusunda da şöyle konuştu: "Bunlar sivil toplum kuruluşlarının, mesleki temelli herkesin mecburi üye olduğu kuruluşlardır. Yasal yönden bunun gözden geçirilmesinde yarar vardır. 'Türk' kavramına aşırı derecede hasım olan unsurlar kendi kuruluşundaki 'Türk' kavramının silinmesinde Türkiye yandaşı oldu. Bu çelişkidir. İyi niyetle değerlendirenler olduğu gibi bugün erişilmiş olan şuuru törpülemeye ve zedelemeye çalışanlar da var."

 MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli, Türkiye'nin Afrin'e girişine karşı çıkan ve YPG'ye destek veren ABD'ye Vietnam savaşını hatırlattı ve "Türkiye, ABD'ye  Vietnam'ın yaptığının 5 katını yapar" diye konuştu.

MHP Lideri, Antalya'daki MHP İl ve İlçe Başkanları Toplantısı'nda gazetecilerle de sohbet etti. Bahçeli, Zeytin Dalı Harekatı ve ABD'nin pozisyonu konusunda değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin Afrin'e girmesi gerektiğini anlatan Bahçeli, ABD'ye de Vietnam savaşını hatırlattı. 
TÜRKİYE, VİETNAM'IN 5 KATINI YAPAR
''TÜRKİYE ONLARIN 5 KATINI YAPAR"

MHP Lideri şunları söyledi:"Amerika, Vietnam'da yaşadıklarını unutmaz.  Yıllarca etkileri sürdü. Semptomları hâlâ devam ediyor. Oradan Amerika'ya dönenlerin yaşadıkları... 20 milyonluk bir ülke, 200 milyonluk ülkeye kök söktürdü. Türkiye onların 5 katını yapar."

AFRİN YÜZÜĞÜ

Afrin'e girilmesi gerektiğini vurgulayan  Bahçeli,  buna uygun bir yüzükle kampa geldiğini bildirdi. Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini de eleştiren Bahçeli şunları söyledi: "Afrin'e kadar kaç kilometre gitmiş askerlerimiz. Kapısına kadar gelmişler. Ne diyecekler, 'Pardon dönelim' mi diyecekler. Bu yüzüğü de özellikle taktım. Bu ne demektir? Üzerinde Türk bayrağı var, bir tarafında Selçuklu, bir tarafında yeniçeri var. Her zaman takılmaz. Sabah yüzüğü taktım. Bu yüzük Afrin'e gireceğimizin işaretidir."

''SABIKALI DEVLET''

Afrin operasyonunda saldırıya uğrayan tankın, ABD silahıyla vurulduğu iddialarıyla ilgili de konuşan Bahçeli, "Öyle bir sonuç elde edildiği an, delillendiği vakit ABD benim nezdimde "sabıkalı devlet" olur. Bu yeni bir kavramdır. Terörist devlet var, ancak sabıkalısı yok" dedi.

 ''BU ÇELİŞKİDİR''

Bahçeli, Türk Tabipler Birliği'nden 'Türk' ifadesinin çıkarılması tartışması konusunda da şöyle konuştu:

"Bunlar sivil toplum kuruluşlarının, mesleki temelli herkesin mecburi üye olduğu kuruluşlardır. Yasal yönden bunun gözden geçirilmesinde yarar vardır. Sayın Cumhurbaşkanı'nın, 'Türkiye' ve 'Türk' isimlerinin Bakanlar Kurulu tarafından verildiği için geri alınabileceğine dair bir söylemi oldu. Durumu biz yakından takip ediyoruz. 'Türk' kavramına aşırı derecede hasım olan unsurlar kendi kuruluşundaki 'Türk' kavramının silinmesinde Türkiye yandaşı oldu. Bu çelişkidir. Ortada daha yasa yok, bir şey yok ama Türkiye'de herkes 'Türk' ve 'Türkiye' kavramı üzerinden bir tartışma yapmaya çalışıyor. İyi niyetle değerlendirenler olduğu gibi bugün erişilmiş olan şuuru törpülemeye ve zedelemeye çalışanlar da var.''

''İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 'KULLANAMAZSINIZ' DEDİ, AYAĞI MI KALKTIK''

"Yasa gelir üzerinde tartışılır. Bazıları var ki gerçekten Türk ve Türkiye isimlerini çok eskiden almıştır. Fakat alakası olmayan bir yönetim ve uygulama var. Bunların gözden geçirilmesi lazım. Mesela sivil toplum kuruluşu olarak bir 'Kadın Hareketi Derneği' kurduk. Bu derneğin ilk tüzüğü hazırlandığında adı 'Türk Kadın Hareketleri Derneği' idi. Sonra, İçişleri Bakanlığı "Bu ismi kullanamazsınız" dedi. Bize verilmediği zaman biz ayağa mı kalktık? 'Türklük elden gidiyor' diye bas bas bağırdık mı? Şimdi size ne oluyor?

Türkiye'de etnik temelli bölünmeyi körükleyen çevreler, bunu kabullenemeyip 'İsim değişsin' dediler. Oralar bir zümrenin eline geçmişse, ister biz olalım, ister onlar olsun fark etmez. Bu defa derneği kimseye kaptırmamak için her yolu deniyor. Onun için alternatif olması lazım."
Bahçeli: Şehide haciz millete ihanettir

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli, şehit askerin maaşına haciz koyduran avukata sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Adaletin yüz karaları, hukukun utanç kaynakları olduğunu açık seçik ifade ediyorum. Şehide haciz millete ihanettir. Gereken yapılmalıdır"dedi.

'Zeytin Dalı harekatı siyasete alet edilmemelidir' diyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a da sert tepki gösteren Bahçeli,"Partimizin Afrin üzerinden siyasi plan içinde olduğunu iddia edenler, küstah ve karakter yoksunudur. Sayın İlker Başbuğ'a sormak lazımdır. Afrin'i siyasete malzeme edenler kimdir ya da kimlerdir? İşbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır? Siyaset beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır? Nesli tükenen balinaları mı anlatalım?" ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. "Afrin'de şu ana kadar 1439 terörist etkisiz hale getirilmiştir"diyen Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle: Terörle mücadele amansız sürmektedir. Dönüşü yoktur. Teröristler yok edilinceye kadar bu inanmışlık devam edecektir.

"ŞEHİDE HACİZ MİLLETE İHANETTİR"

Şehidimiz Musa Özalkan'a yönelik haciz girişiminde bulunulmasını derin bir üzüntü ile öğrendim. Adaletin yüz karaları, hukukun utanç kaynakları olduğunu açık seçik ifade ediyorum. Şehide haciz millete ihanettir. Şehit babalarının evlatlarının bayrağa sarılı naaşlarının hemen dibinde ağızlarından dökülen sözlere şahit oldukça duygulanıyorum. 

Gerekirse Afrin'e ben de giderim sözünü diline dolayanlar, alaya alanlar, bu muhteşem duruşa bir şey söyleyin de görelim. Siyasete tutulmuş kripto PYD'liler, yüreğiniz yetiyorsa şehitlerimize laf söyleyin de alnınızı karışlayalım, dünyayı size dar ve zindan edelim. Baktım ki sözde en hızlı demokrasi bezirganları PYD'ye zırh oldular. Küçük bir azınlık YPG'nin kuyruğuna takıldı. Çıkışımdan, terör bloğunun hazımsızlık yaşayacağını beklerken tepki CHP'den, İP'ten sıra sıra geldi. Herkes sevdiğine benzer, Afrin'e operasyona katılan tüm kahraman askerlerimiz benim öz be öz evladımdır. Evlatlarıma birlikte aynı cephede yer almayacağım da kiminle birlikte yer alacağım. Gerekirse onlarla omuz omuza vermekten en ufak bir tereddüt göstermeyeceğim. 

"YÜZ BİNLERCE BOZKURT AFRİN İÇİN HAZIRDIR"

Şu günkü kış şartlarında kahraman Mehmetlerimiz ısınsın diye omzunda odun taşıyor. Çeyiz hazırlığı yapan genç kızlarımız el işlemelerini üşümesinler diye Mehmetlere gönderip onların yanında duruyorlar. Türk milleti seferber oluyor, kahramanları destekliyor. Sözüm işbirlikçileredir. Bre gafiller, köyünden kentinden vatandaşımız gücü nispetinde askerlerimize destek olurken sizler bu mücadeleyi sulandırmaya, basitleştirmeye utanmıyor musunuz? Hiçbir şey yapamıyorsanız bari dilinizi tutun. Bir durun, bir yutkunun, bir susun da bari adam sansınlar. Kahraman askerlerimizin morallerini bozarak neyi amaçlıyorsunuz. Türk milleti yediden yetmişe o hendekleri kapatacak, ihanet çukurlarına hainleri gömecek kudrettedir. Ama, fakatlı cümlelerle devam edenler teröristlerin yanında duran ahmaklardır. Dün Kerkük için en az 5 bin bozkurt hazır dedim. Bugün de aynısını diyorum. Yüz binlerce bozkurt Afrin için hazırdır. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Afrin Harekatı'na ilişkin olarak, "Alttan alanın kanı kurusun. Herkes ayağını denk alsın, kimse Türk milletine Menbiç'ten parmak sallamaya kalkışmasın" dedi.

Partisinin Grup Toplantısı'nda konuşan MHP lideri Bahçeli  Bahçeli, "(Ya istiklal ya ölüm) diyerek dün nasıl esaret prangalarını paramparça ettiysek, bugün de aynısını yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Herkes ayağını denk alsın, kimse Türk milletine Menbiç'ten parmak sallamaya kalkışmasın. Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı olduğumuz unutulmasın." dedi.

Türkiye'nin Afrin'de yedi düvelle adı konuşmamış bir savaş halinde olduğunu ifade eden Bahçeli, "Fransa'nın samimiyeti yoktur, Almanya perişandır, ABD ise sözde ordu için çabalamaktadır" dedi.

Bahçeli özetle şunları söyledi:

"Önce ülkem ve milletin, sonra partim ve ben duruşumuzdan ayrılmayacağız. Davamız emin ellerde yükselişine devam edecektir. Partimizin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş Bey'e, aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Diyorum ki, milli duruş, şuhedaya vefa, milletve beka. 

Afrin topraklarındaki 50'ye yakın nokta teröristlerden temizlenmiş, şu ana kadar 1439 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Terörle mücadele amansız sürmektedir. Dönüşü yoktur. Teröristler yok edilinceye kadar bu inanmışlık devam edecektir.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin,TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 13 Şubat 2018

Muhterem Milletvekilleri,
Değerli Misafirler,
Sayın Basın Mensupları,

Bu haftaki Grup Toplantımızın başında sizleri ve ekranları başındaki aziz vatandaşlarımızı en iyi dileklerimle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Özellikle bilinmesini istiyorum ki;
Bugün, dünden daha kararlı, daha heyecan doluyuz.

Bugün, düne göre daha azimli, daha coşkuluyuz.

Her gün haklılığımız güçleniyor, her geçen gün haklı davamız destek ve teveccüh görüyor.

Sevdamız Türkiye’dir.
Sedamız Türk milletinin yükselişine çağrıdır.
Sevabımız ise yalnızca Allah’tandır.

Kavgamız milli bekamızın muhafazası, kavlimiz ve kaderimiz Türk vatanında hür ve müstakil yaşamaktır.

Sıradan olamayız, sırça köşklerin cazibesine kapılamayız.
Basit, bayağı ve bayatlamış heveslerin çekim alanına düşemeyiz.

Durgunluğu aşacak irade bizde, duraklamayı yenecek güç içimizde, önümüze duvar örenleri yıkacak kudret ruhumuzdadır.

Duruşumuz millidir, şühedaya vefa borcumuz vardır.
Duruşumuz dik ve cesurdur, milletimize beka sözümüz vardır.

Hamdolsun sahip olduğumuz milli ve milliyetçi duruş 49 yıldır hiç bozulmamış, bundan sonra da bozulmayacaktır.

9-10-11 Şubat 2018 tarih aralığında, partimizin İl ve İlçe başkanlarıyla Antalya Sueno Otel’de gerçekleştirdiğimiz “İstişare ve Çalışma Toplantımız” geniş katılımla gerçekleşmiştir.

Vatanımızın dört bir köşesinden gelen il ve ilçe başkanlarımız büyük bir özveri sergileyerek, ülkemizin kritik döneminde örnek ve öncü bir kenetlenme ve kucaklaşma iradesi göstermişlerdir.

49 yılın birikim ve tecrübelerini paylaşma fırsatını bulduğumuz toplantımız her açıdan anlamlı, değerli ve yararlı olmuştur.

İlkelerinden, ülkülerinden, ahlaki çizgilerinden, adamlıklarından taviz vermeyen tüm il ve ilçe başkanlarımızı huzurlarınızda yürekten kutluyor, hepsini Gazi Meclis’ten selamlıyorum.

Allah hepsinden razı olsun diyorum.
Çok şükür yüksek bir fikri kendimize rehber yaptık.

Karanlıktan medet ve menfaat umanlara en ağır darbeyi vurduk.

Ülkem dedik, ülküm dedik, ilkem dedik, Ülkücü yaşadık.
Biz Milliyetçi-Ülkücü Hareketiz.
Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.

Bozkurtça bakar, Bozkurtça yaşar, Hak vaki olduğunda da Bozkurtça ruhumuzu teslim ederiz.

Geride kalan 49 yıl bunun ispatı, idraki, ilanıdır.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben duruşumuzdan bir an olsun ayrılmayacağız.

Milliyetçi Hareket Partisi aynı ruhla 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak 12’nci Olağan Büyük Kurultayı’nı; “Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka” diyerek coşkuyla gerçekleştirecek, geleceğe emin adımlarla yürüyecektir.

Üç Hilal gönüllerden düşmeyecek, davamız emin ellerde yükselişine devam edecektir.

Hakkımız olanı alacağız, hak ettiğimiz siyasi mevki ve kutlu mertebelere ulaşmak maksadıyla çalışacağız, kazanacağız, başaracağız.

El birliğiyle, güç birliğiyle bekamıza gölge düşürmeyeceğiz.
Birlik ve dayanışma irademize zarar verdirmeyeceğiz.

Bu vesileyle partimizin kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, aziz şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş bütün dava arkadaşlarımıza bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Diyorum ki, “Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka.”

Değerli Milletvekilleri,

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin olağanüstü özveri ve gayretiyle icra edilen Zeytin Dalı Harekatı’nın 25’nci gününde, Afrin topraklarındaki 50’ye yakın nokta teröristlerden temizlenmiş, şu ana kadar 1369 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Savaş uçaklarımız 627 hedefi imha etmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin titizlikle yürüttüğü operasyonda 31 kahraman askerimiz şehit düşmüş, 143 kahramanımız da yaralanmıştır.

10 Şubat 2018 Cumartesi günü Afrin'de 1027 rakımlı tepeyi ellerinde tutan komandolarımız, aralarında çocukların da bulunduğu 70-80 kişilik grubu bölgeden uzaklaştırmak istemişlerdir.

Askerlerimize grubun içerisinden PKK/PYD’li teröristlerce el bombaları atılmış, bölgedeki bir köyden de roket fırlatılmıştır.

Bu hunhar saldırı sonucunda 9 kahramanımız şehit düşmüş, 11 kahramanımız da yaralanmıştır.

Mezkûr saldırıya müdahaleye giden ATAK tipi bir helikopterimiz ise kırıma uğrayarak düşmüş, helikopterde bulunan 2 kahraman pilotumuz şehit olmuştur.

Çıkan çatışmada 40 civarında PKK/PYD’li terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Operasyonlarda yaralanan bir Uzman Çavuşumuz da geçtiğimiz Pazar günü şehit düşmüş, bununla birlikte şehit sayımız iki gün içinde 12’ye çıkmıştır.

Teröristler çocukları, kadınları kalkan yapmışlardır.
PKK/PYD/YPG bıyığı terlememiş yavruların katilidir.
Bu caniler hamile kadınların hasmıdır.
Bu alçaklar masumların can düşmanıdır.

Bazı uluslararası kuruluşların bu çerçevede yayımlamış olduğu raporlar PKK/PYD’nin gerçek ve cani yüzünü tescil ve tarif etmiştir.

Kundaktaki bebeklerin dökülen kanları için vurmalıyız.

Toprağa düşen şehitlerin hatırı için, Türkiye ve Türk milletinin, aynı zamanda bölgesel huzur ve istikrarı temin amacıyla hainlerin tepesine ateş olup yağmalı, balyoz olup inmeliyiz.

Terörle mücadele amansız sürmektedir, dönüşü yoktur.
Teröristler yok edilesiye kadar bu inanmışlık devam etmelidir, inancım odur ki, devam edecektir.

Bu arada, vasiyetini yerine getirmek için Telafer’de manevi sorumluluk üstlendiğimiz şehidimiz Musa Özalkan’ın şehadete yürümesinden bir gün sonra emekli ikramiyesine ve otomobiline haciz koymak için girişimde bulunulmasını derin bir üzüntüyle öğrendim.

Bu ayıp ve çirkinliğe ortak olanları şiddetle lanetliyor, buna teşebbüs eden çürümüşlerin adaletin yüz karaları, hukukun utanç kaynakları olduğunu açık seçik ifade ediyorum.

Şehide haciz millete hıyanettir.
Bu hacir altındaki hayasızların mutlaka cezalandırılmaları da şühedaya vefanın gereğidir.

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına ve milletimize tekraren başsağlığı niyaz ediyorum.
Hepsinin acısını yüreğimde hissediyor, gönülden paylaşıyorum.

Şehit babalarının evlatlarının bayrağa sarılı naaşlarının hemen dibinde ağızlarından dökülen sözlere şahit oldukça duygulanıyor ve Türk milletinin bir mensubu olmaktan da iftihar ediyorum.

Bakınız bir şehidimizin babası, Şehit Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Doğan’ın babasını şu sözlerle teselli etmiştir:

“Allah ordumuza, devletimize güç versin. Allah kahraman ordumuzu karada, havada muzaffer etsin. Anasız olur, babasız olur, evlatsız da oluyormuş ama vatansız olunmaz.”

Şehit Yunus Emre Doğan’ın babası da evladının ardından; “Senin görevini ben tamamlayacağım. O dağlara ben gideceğim” diyerek zalime, haine, Türk düşmanlarına adeta meydan okumuştur.

Elleri öpülesi anaların, babaların bu sözlerini duyup da gururlanmamak, imrenmemek mümkün müdür?

Allah hepsinden razı olsun. Allah eksikliklerini göstermesin.

Geçen haftaki Grup Toplantımızda söylediğim, “gerekirse Afrin’e ben de giderim, taşıdığım canı seve seve veririm” sözünü diline dolayanlar, alaya alanlar, istismara kalkanlar, hadi bu muhteşem duruşa bir şey söyleyin de görelim.

Siyasete tutunmuş kripto PYD’liler, demokrat kisveli PKK muhipleri, fırsat kollayan gizli FETÖ hayranları, yüreğiniz yetiyorsa, aklınız kesiyorsa, şehitlerimize laf söyleyin de alnınızı karışlayalım, dünyayı size dar ve zindan edelim.

İhtiyaç hasıl olursa Afrin’e giderim dedim, baktım ki, sözde en hızlı demokrasi bezirganları PYD’ye zırh oldular.

İçimizden devşirilen küçük bir azınlık YPG’nin kuyruğuna takıldı.
Bu sözlerimden birileri fena halde rahatsız oldu, adeta kabus gördü.
Çıkışımdan, terör bloğunun hazımsızlık yaşayacağını beklerken, tepki CHP’den İP’ten ve yedeklerinden sıra sıra geldi.
Haine mesaj verdim, yankısı işbirlikçilerden duyuldu.
Herkes sevdiğine benzer, onunla anılırmış.

Afrin’e operasyona katılan, bu vatan için toprağa düşen tüm kahraman askerlerimiz benim öz be öz evladımdır.

Evlatlarımla birlikte aynı cephede yer almayacağım da kimlerle alacağım?
Herkes meşrep ve mizacına göre davranır.
Elbette kahraman askerimizin yanında olacağım.

Gerekirse onlarla omuz omuza vermekten, aynı sipere girmekten en ufak tereddüt göstermeyeceğim.

PKK/PYD’nin avukatlığını yapanlar, operasyondaki askerlerimizin moral ve motivasyonunu kırmak için ihanet yaygarası koparanlar direkt size söylüyorum:

Kahraman askerlerimize destek ve duadan vazgeçen namerttir.
Şu günkü kış şartlarında, kahraman Mehmetlerimiz ısınsın diyerek sırtında odun taşıyan kardeşlerimiz ordumuzun yanında yer alıyor.

Hürmetle andığımız Türk kadınları Nene Hatun ruhuyla evde yaptıkları sıcak yemeklerden bir tas da kahramanlara ikram ediyor, taraflarını gösteriyorlar.

Çeyiz hazırlığı yapan genç kızlarımız el emeği göz nuruyla ördükleri el işlemelerini üşümesinler diye Mehmetlere gönderip onların yanında duruyorlar.

Türk milleti Edirne’den Kars’a, İzmir’den Ardahan’a kadar seferber oluyor, el açıp dua ediyor, kahramanları destekliyor.

Sözüm işbirlikçilere, terör sevicilerine, terörist şakşakçılarınadır.

Bre Gafiller! Bre Densizler!

Köyünden kentinden her yaştan vatandaşımız gücü nispetinde askerlerimize destek olurken sizler bu mücadeleyi sulandırmaya, basitleştirmeye utanmıyor musunuz?

Hiç bir şey yapamıyorsanız bari dilinizi tutun.
Hele bir durun, hele bir yutkunun, hele bir susun, susun da bari adam sansınlar.

Kahraman askerlerimizin moralini bozmaya çalışarak neyi amaçlıyorsunuz? Neyi hedefliyorsunuz?

PKK/PYD/YPG’nin açtığı hendekler bertaraf edilirken, milletimizin birlik ve beraberliğinde hendek açma teşebbüsü boşuna ve beyhude bir gayrettir.

Türk milleti yediden yetmişe, Allah’a şükürler olsun ki o hendekleri kapatacak, ihanet çukurlarına hainleri gömecek kudrettedir.   

Operasyona destek veriyoruz diye lafa başlayıp, amalı fakatlı cümlelerle devam edenler teröristlerin yanında duran ahmak ve aymazlardır.

Diyorum ki; cephe gerisinde düşmana mevzi açmaya çalışanlara inat kahramanlarımızın yanındayız, onlarla biriz, sonuna kadar da beraberiz.

Dün Kerkük için en az 5 bin Bozkurt hazır dedim.
Bugün de aynısını tekrar ediyorum.
Yüzbinlerce Bozkurt Afrin için hazırdır!

Teröristlerin inlerini yerle bir etmek, dünyayı başlarına yıkmak ecdada borcumuz, millete yeminimizdir.

Bakınız merhum Ziya Gökalp nasıl seslenmişti:
Yolumuz gaza, sonu şehâdet,
Dinimiz ister sıdk ile hizmet,
Anamız vatan, babamız millet,
Vatanı ma'mur eyle Yârabbi!
Milleti mesrur eyle Yârabbi!

Bu duaya amin diyelim, aminlerimizle kahramanları kucaklayalım, en yakın zamanda da muzafferlerimizle kucaklaşalım.
HERKES AYAĞINI DENK ALSIN
Değerli Arkadaşlarım,

Zeytin Dalı Harekâtı sürerken, geçtiğimiz Pazar günü, Ankara’da PKK’nın ileri karakolu, siyaset şubesi HDP’nin 3’ncü Olağan Kongresi yapılmıştır.

Türkiye’nin beka mücadelesi verdiği esnada, Ankara’da teröre destek verilmiş, PKK/PYD ve bebek katili selamlanmıştır.

Bunun adı tam anlamıyla vatana ihanet, millete hakarettir.

Bölücü terörün siyasi taşeronu HDP’nin bir eşbaşkanı Afrin’deki hainleri kast ederek, “halk kendini savunuyor, kendini koruyor” diyecek kadar gözü ve vicdanı kararmıştır.

Suçlular övülmüş, suç alkışlanmıştır.
Cezaevinde çürürken mesaj gönderen eski eşbaşkan ise, HDP’nin, AKP-MHP’nin kurmak istediği faşist Türkiye’nin partisi olmadığını zırvalamıştır.

Bunların zaten parti olmadığını biliyorduk, ama şunu da çok iyi biliyoruz; asıl faşist, asil ırkçı belli ve meydandadır.

Bir yanda millet şehitlerine ağlarken, diğer yanda terör yandaşları, Ankara’nın göbeğinde, sanki kutlama yapar gibi, halaylar çekmiş, oyun havaları çalmışlardır.

Zeytin Dalı Harekâtı aleyhine açıklamalar yapılmıştır.
Üstelik bu harekâtta sivillerin katledildiği alçakça iddia edilmiştir.

Afrin’i ve Kandil’i Ankara’ya taşımaya kalkışanları hukuk devletinin ilke ve esaslarıyla tanıştırmak, işledikleri suçları burunlarından getirmek Türk milletine şeref ve namus borcudur.

Şehitler toprakta, kan tutkunları, kanlı saldırıların taraftarları ihanet nöbetindedir.
Bunlar yaptıklarının bedelini mutlaka ödemelidir.

Ankara’da sahnelenen melanet ve rezaletler terör figüranlarının yanına bırakılmamalıdır.

Ne ibretliktir ki, HDP kurultayında onca provokasyon, onca hıyanet vuku bulurken, katılımcı CHP’liler yerlerinden kımıldamamış, kepazeliklere tepki göstermemişlerdir.

CHP ile HDP alenen pişti olmuş, aynı kazanda kaynamışlardır.
Boşuna söylemiyorum; ha CHP, ha HDP; ha CHP, ha İP, FETÖ, PKK/PYD; bunlar arasında herhangi bir fark yoktur.

Dün bir gazetede mülakatı yayımlanan Sayın Kılıçdaroğlu HDP ile de beraber olacak mısınız sorusuna hayır dememiş; demokrasiyi, insan haklarını savunan herkesle beraberlik iradesini göstererek bir kez daha çuvallamıştır.

Nitekim malumunun ilanını ve kendisine yakışanı yapmıştır.

Afrin’e girilmesin diyen CHP Genel Başkanı, acaba PYD/YPG’li kan ve kader ortaklarıyla ne zaman buluşacaktır?

Teröristlere destek açıklaması yapan peşmergeyle nerede kavuşacaktır?

Baksanıza, Fırat’ın Doğusundaki bazı gruplar bile YPG’ye cinayet yardımı için seferber olmuşlardır.

ABD Savunma Bakanı’nın bazı grupların Afrin’deki operasyonlar sebebiyle dikkatlerinin dağıldığını söylemesi bir kaygının, bir korkunun, dahası bir işbirliğinin vesikasıdır.

Suriye Demokratik Güçleri isimli terör şemsiyesi içinde yer alan bir Hristiyan örgüt, Deyrizor’dan ayrılıp Afrin’e hareket etme kararı almıştır.

Elbette gelecekleri varsa görecekleri vardır; nitekim ya bir bombadır, ya da alınlarında şak patlayacak bir kurşundur.
Bahçeli: Şehide haciz millete ihanettir
Muhterem Arkadaşlarım,

Afrin’de muazzam bir beka mücadelesi verilirken, harekâtı sekteye uğratmak maksadıyla açık veya örtülü faaliyetlerde de bir artış gözlemlenmiştir.

Her gün gazete köşelerinde, televizyon ekranlarında Afrin konuşulmakta, sözüm ona birbirinden uzman kişiler Zeytin Dalı Harekâtını yorumlamaktadır.

Eline sazı alan operasyon uzmanı kesilmiş, ağzı olan değerlendirmeler yapmıştır.

Cevabı aranan şu soruya bakar mısınız; bu operasyon 3 Kasım 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’ni nasıl etkilermiş?

Hangi partilerin oyları artar, hangi partilerin oyları azalırmış?
Hangi liderler çıkışta, hangileri inişteymiş?

Böylesi arayış içinde olan, sorgulamalar yapan vicdansızlar;
Hiç mi utanmanız kalmadı?

Hiç mi edepten nasibinizi almadınız?
Milletimizin vicdanını sızlatmayı bırakın artık.

Size göre toprağa düşen şehitlerimiz kaç oy eder?
Size göre milletimizin yüreğine düşen ateşin ederi yüzde kaçtır?

Size göre Mehmetlerimiz bu operasyondan sonra seçim pusulasında kaçıncı sırada yer alır?
Zilletten vazgeçin, zehirli dilinizi kesin. 

Enerjinizi Zeytin Dalı Harekatı üzerinden yaptığınız sinsi sandık planlarıyla heba ve israf etmeyin.
Partimizin, Afrin üzerinden siyasi plan içinde olduğunu iddia edenler de en hafif tabirle küstah ve karakter yoksunudur.

Neymiş, Zeytin Dalı Harekatı siyasete alet edilmemeliymiş.
Asker operasyondayken siyaset doğru değilmiş.

Bunu söyleyen Genelkurmay eski Başkanı Sayın İlker Başbuğ’a sormak lazımdır, Afrin'i siyasete alet eden kim ya da kimlerdir?

Kimi kast ediyorsunuz?
PKK/PYD/YPG üzerinden siyaset yaptığını zanneden işbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır?

Askerimiz operasyondayken, PYD’ye selam gönderip cesaretlendirenlere tek söz etmeyenlerin maksadı nedir?
Siyaset, beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır?

Fok balıklarının nasıl yaşadığını mı, yoksa nesli tükenen balinaları mı anlatalım?
Neyi konuşalım?

Kuş ve böcek türlerinden mi bahsedelim?
Tanzaya’daki Serengeti Parkı’ndaki safarileri mi izleyelim?

Leylekler ne zaman gelir, kırlangıçların yuvaları nerededir; bunları mı mesele yapalım?
Var oluş-yok oluş mücadelesini siyaset dert etmeyecekse, söyleyiniz bana, neyi dert edecek, neyi dert etmesi beklenecektir?

Siyaset onunla ilgilenmesin bununla ilgilenmesin, şuna bakmasın, buna yorum yapmasın değerlendirmesi ucuz, savruk, sakat bir yaklaşımdır.

Ülkemizin bugün karşı karşıya kaldığı ağır meseleler sonucunda mum gibi erimiyorsa insan, yanıyorum dememelidir.

Yanmaktan korkuyorsa kişi, vatan ve millet aşkıyla kavrulmaya talip olmamalıdır.
Ya yürekli davranacağız, ya da kor barındıracak bir yüreğe sahip olacağız. Bizim anlayışımız böyledir.

Güvendiğiniz dağlara kar yağdığında en güzel çare, dağ ile karı başbaşa bırakmaktır.

Gün gelip karlar eridiğinde, dağ yolunu gözleyince, en güzel cevap başka dağdan olan biteni ibretle izlemektir.

Biz sabrediyoruz, samimiyetle gelişmeleri takip ediyoruz.

Nitekim sabretmek öylece durup beklemek değil, öngörü sahibi olmak demektir.

Dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü, kargaya bakıp bülbülü, ihanete bakıp sadakati tahayyül edebilmektir.

Yaptığımız ve yapacağımız budur.

Bize göre TSK’nın başında hali hazırda değerli bir komutan vardır ve fiilen de olsa ikincisine gerek yoktur.

Kaldı ki, ülkemizin bugünkü ateşle çevrili ortamında, Genelkurmay Başkanı’nı 221 sanığın yargılandığı Genelkurmay Çatı Davasının görüldüğü mahkemeye tanık olarak çağırmak düşüncesizce alınmış bir karardır.

TSK’nın beka mücadelesi sürecinde meşgul edilmesi, şu günkü ahval ve şerait içinde isabetli ve dengeli bir karar da olmayacaktır.
"ALTTAN ALANIN KANI KURUSUN"
Muhterem Milletvekilleri,

Türkiye, son yılların en meşru ve haklı bir operasyonunu gerçekleştirmektedir.
Afrin’de Türkiye’ye yönelen terör tehdidi yüksek güvenlik riskleri doğurmuştur.

Bu bölgeden topraklarımıza teröristler sızmakta, güvenlik güçlerimize, masum vatandaşlarımıza saldırmaktadır.

Dahası aynı bölgeden Kilis ve Hatay’a teröristlerin attığı roketlerle çok sayıda vatandaşımız yaralanmakta, hayatlarını kaybetmektedir.

Afrin bölücülüğün, Kürdistan’ın ve terör koridorunun inşa edilmek istendiği stratejik bir alan olarak karşımızdadır.
Terör örgütü PKK/PYD’nin bu bölgedeki varlığı Suriye’nin toprak bütünlüğü için büyük bir sorun haline gelmiştir.

Dolayısıyla Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi Türkiye’nin ve bölgenin istikrar ve güvenliği için tarihi zorunluluktur.

Ne var ki Suriye ile beraber bölgenin huzur iklimini bozmak isteyenler boş durmamış Afrin’in terör yuvası haline gelmesine göz yummuşlardır.

Dahası PKK/PYD terör örgütüne verilen silahlar sorunun vahametini artırmıştır.
Bölgede bulunan tanklarımıza yönelik düzenlenen füzeli saldırılar tehlikenin boyutunu ortaya koymuştur.

Zira bu füze sistemleri ancak gelişmiş orduların sahip olabileceği imkânlardandır.
Üstelik sadece var olması yetmez, bu ileri silah sistemlerinin nasıl kullanılacağını bilmek de gereklidir.

Bu kapsamda akıllara gelen ilk ülke doğal olarak ABD’dir.
Şimdiye kadar teröristlere sayısı beş bini aşan tırlarla silah yardımı ve sevkiyatı yapan ülke ABD olmuştur.

Bu silahların içeriğinin Türkiye’den saklanmış olması asıl niyetleri Afrin’de bir kez daha karşımıza çıkarmıştır.

Anlaşılmaktadır ki, IŞİD’le mücadele bahanesiyle PKK/PYD’ye verilen desteğin görünen ve gösterilenin yüzünün ötesinde bir amacı vardır.

Lafa gelince müttefik ve stratejik ortak olduğunu hatırlayanlar gerçekte ve ne yazık ki Türkiye’yi tehdit eden terör örgütleriyle bir ve aynı kareye girmişlerdir.

Şu hazin duruma bakınız ki, Almanya, ülkemize sattığı tankların Afrin’de kullanılmasından rahatsızdır.

Ancak aynı Almanya bu tanklara karşı teröristlerce kullanılan bazı füzeleri imal ederek sunan ülkenin kendisi olduğunu da saklamaya ihtiyaç duymamıştır.

Türkiye işte böylesine sözde dostlarının olduğu güç şartlarda mücadelesini sürdürmektedir.

Bu gelişmeler bir kez daha kimseye muhtaç olmadan kendi milli silah sistemlerimizi geliştirmenin önemine işaret etmektedir.

Ve elbette tüm kullanılan silahlar Türk aklının ürünü olmalı, düşman unsurların imkânlarından çok üstün seviyede bulunmalıdır.

Bu çerçevede sürdürülen çalışmaların tamamını desteklediğimizi yeri gelmişken ifade etmek isterim.

Devamının gelmesi, envanterde bulunan silahların yerlilik oranının mümkün olan en üst seviyeye çıkarılması talep ve beklentilerimiz arasındadır.

Elbette Afrin’de sorun ve açmazlar sadece silahlarla sınırlı değildir.

Teröristlerin saklandıkları sığınak veya barınakları özellikleri ülkemize kurulan kanlı tuzağın bir başka yönüdür.

Hainlerin korunaklı bunkerler, tüneller, beton koruganlar ve hendekler inşa etmeyi müteahhitlik bilgileriyle edinmedikleri aşikardır.

Meselenin bu boyutunda da PKK/PYD’li teröristlere bazı ülkelerin danışmanlık hizmeti verdiği ayan beyan ortaya çıkmaktadır.

Kalınlıkları 1 metreye varan beton mevzileri PKK/PYD’ye son beş yıl içinde yaptıran kokuşmuş zihniyetin temsilcilerini iyi tanımalıyız.

Böylesine güçlü savunma mevzileri oluşturabilmek için ihtiyaç duyulan malzeme ve işçiliğin Suriye’de faaliyet gösteren malum Avrupa ülkelerine ait şirketler tarafından sağlandığı ortadadır.

Şu işe bakınız ki Fransa, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin icra ettiği harekâttan duyduğu hazımsızlığı her fırsatta ortaya koymaktadır.

Bu ülke Dışişleri Bakanı’nın mesnetsiz iddialarına göre Türkiye’nin düzenlediği harekât uluslararası hukuka aykırıymış.

Bu yalana sarılan Fransa’nın samimiyeti yoktur.

Almanya perişandır.

ABD ise teröristlerle nöbet tutmakta, askeri kamplar açmakta, sözde ordu kurdurmak için çabalamakta, sürekli silah ve cephanelik tahkimatıyla uğraşmaktadır.

Çok açık bir şekilde ifade etmeliyim ki, Türkiye Afrin’de yedi düvelle adı konmamış bir savaş halindedir.

Karşımızda PKK/PYD/YPG’nin yanında ABD ve Avrupalı ortakları vardır.

Bu nedenle bazı Avrupa ülkeleri akıllarını başlarına almalıdır.

ABD ise girdiği karanlık ve kahredici ihanet ilişkilerini derhal sorgulamalı, süratle terörle arasına mesafe koymalıdır.

İlişkiler düzelip gerginlik azalmazsa, üstelik devamlı körüklenirse, sonuç feci gelişmelere neden olabilecektir.

Antalya’da sorduğum gibi; eğer, Türkiye ile ABD arasında görüş menzili sıfıra iner, diyalog kopar, temas kesilir, eller tetiğe gider, siyaset yerine silah konuşursa olacakları hesap eden var mıdır?

Beyaz Saray yönetimi açık açık söylesin:
Dost muyuz, düşman mı?
İttifak mı, ihtilaf mı?
Devam mı, tamam mı?
Devlet Bahçeli TBMM Gurup Toplantısında Konuştu (13. 02. 2018)
Türkiye’ye gelen ABD Ulusal Güvenlik Danışmanından sonra, önümüzdeki günlerde ülkemizi ziyaret edecek ABD Dışişleri Bakanı’nın bu sorulara nasıl cevap vereceği hakikaten de merak konusudur.

Bu aşamada, Ankara’da ABD Büyükelçiliği’nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi’nin adını “Zeytin Dalı” olarak değiştirme niyeti de isabetli bir karardır.

ABD, Afrin’deki varlığımızı, şu garabete bakınız ki hala anlayamamış.
Zeytin Dalı Harekatı’na neden başladığımızı henüz kavrayamamış.

Türkiye, Meksika veya Kanada’yla sınırdaş değildir.
Binlerce kilometre uzağa askeri harekat yapmış değildir.

Sınır güvenliğini, egemenlik haklarını meşru ve hukuki ölçülerde muhafaza ve müdafaa etmektedir.
Peki ABD’nin ne işi vardır Afrin’de?

Sınırımızın dibinde ne gezmektedir?
ABD kapımızın önüne gelecek, burnumuzun dibinde her türlü operasyonu yapacak, her türlü oyunu oynayacak, sonra da Türkiye müdahale ettiğinde tuhaf bulup anlayamadığını söyleyecek.

Bu kadar yüzsüzlüğün tanımı lügatimizde yoktur.
Bu denli seviyesizliğin tanım ve tarifi aransa bile bulunamayacaktır.

ABD Suriye’ye gelince iyi, biz bekamız için girince kötü olacaksa, varsın olsun, onların kötüsü bizim şanımızdır, şeref anıtımızdır.

Mehmetçik Afrin’e ülkemize yönelen terör tehdidini yok etmek, asli sahiplerine iade etmek için girmiştir.

Bizim sancağımızın dalgalandığı yerde emperyalizmin kirli hesabı değil, adalet ve huzurun hâkim olduğu onurlu ve aydınlık bir gelecek vardır.

İnanıyor ve iman ediyoruz ki şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir.

Menbiç’te görüntü verip medya aracılığıyla verdikleri mesajlarla Türkiye’yi tehdit ettiğini zanneden ABD’li generaller ve terörist hısımları belli ki bizi tanımamışlardır.

Ancak biz varlığımızı tanıtmayı kanımızla da olsa, canımızla da olsa biliriz.

ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı ile başlayıp Dışişleri Bakanı ile devam edecek temas trafiği önümüzdeki süreçte çok şeye gebedir.

İlaveten 14-15 Şubat 2018 tarihlerinde Brüksel’de yapılacak NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda da Türkiye-ABD Savunma Bakanlarının görüşeceği ifade edilmektedir.

Bizim beklentimiz nettir, Suriye’de verilen sözler eksiksiz tutulmalıdır.
PKK/PYD terör örgütüne verilen destek derhal kesilmelidir.

Teröristlerin elindeki kanlı silahlar bir an evvel toplanmalıdır.
Menbiç’ten teröristler çıkarılmalı, Menbiçliler kendi topraklarına yerleşmelidir.

Aksi halde Türkiye gereğini yapacak, bir şafak vakti terör yuvalarına yıldırım gibi saplanacaktır.
Hiçbir ülke bu coğrafyadaki varlığımızı hafife almasın.

Bin yıldır bu toprakları kanımızla sulamış bir milletiz. Biz Türk milletiyiz.

Bizden öncekiler medeniyetler müzesinde yerini almışken, biz hala buradayız, ebediyete kadar da burada olacağız, burada yaşayacağız.

Hiçbir çılgın varlığımıza zincir vuramayacak, önümüze geçemeyecektir.
Türkiye sivil kayıp hassasiyetini gözetmeseydi emin olun Zeytin Dalı Harekâtı şimdiye kadar çoktan tamamlanmıştı.

Afrin konusu bizim için istiklal meselesidir, bir adım geri duranın, geri adım atanın, alttan alanın, kaçmayı düşünenin, diyor ve haykırıyorum ki, kanı kurusun.

İstikametimiz açıktır, parolamız bellidir.

Ya İstiklal ya ölüm diyerek dün nasıl esaret prangalarını paramparça ettiysek, bugün de aynısını yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Herkes ayağını denk alsın, kimse Türk milletine Menbiç’ten parmak sallamaya kalkışmasın.

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı olduğumuz unutulmasın.

Bir tilki hükmü varsa bir de Bozkurt töresinin olduğunu yeri geldiğinde öğretmesini biliriz.

Biz ki ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz.

Kimse üç beş çapulcuyla, çağlar açıp çağlar kapatan bir milletin kahraman askerlerini bir tutmasın.

İşte bunun için Mehmetlerimizin dediği gibi cenk bizim için düğün günüdür.

Dilimizde Allah’ın ismi, yüreğimizde iman ve vatan sevgisi, ufkumuzda bağımsızlıktan başka bir hedefimiz yoktur.

Var olma irademiz kati ve kesindir.

Vatanımızı böldürmeyeceğimizi hala anlamamış olanlara verilecek dersler var ise bunu da heves ve heyecanla yapar, Allah’ın izniyle alayını şaşkına çeviririz.

Bu vesileyle sözlerime son verirken muhterem heyetinizi saygılarımla selamlıyorum.

Başarılı bir hafta geçirmenizi diliyor, her birinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.

Sağ olun, var olun diyorum.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
BU MİLLET, HER TÜRLÜ ZİLLETİ YENECEK GÜÇTEDİR22 Mart 2019
“Ayrıştıran değil, birleştiren belediyecilik”21 Mart 2019
"MİLLİ BEKAYA İNANMAYANLARLA 31 MART'TA HESAPLAŞACAĞIZ"21 Mart 2019
Gelin Cumhur İttifakı'na katılın20 Mart 2019
NEVRUZ BAYRAMI MESAJI ..20 Mart 2019
"ZİLLETE YER YOKTUR"20 Mart 2019
İdamla ilgili adım atılırsa destek veririz20 Mart 2019
TAYTAK, “BÜYÜKKALECİK’TE YENİDEN 3 HİLALİ DALGALANDIRACAĞIZ”19 Mart 2019
MHP'den seçim genelgesi19 Mart 2019
“BAŞKAN ADAYIMIZIN PROJELERİNİN TAKİPÇİSİ BEN OLACAĞIM”18 Mart 2019
İLHAMIMIZ ÇANAKKALE’DİR!17 Mart 2019
Ey Haçlılar Biz Buradayız Gelin de Görelim17 Mart 2019
CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’NİN UFKUNDA YILDIZ GİBİ PARLAMAKTADIR17 Mart 2019
MHP Lideri Devlet: Hesapsız bir ittifak kurduk16 Mart 2019
Denizli’de Cumhur İttifakına büyük ilgi var16 Mart 2019
Yok öyle yağma . . . "Türk milletini asla yenemeyecekler"15 Mart 2019
ADANA’DA ÜLKÜCÜLER “ZAFER”E ODAKLANDI!15 Mart 2019
“ÇAMUR ATANLAR KAYBETMEYE BAŞLAMIŞTIR”15 Mart 2019
Devlet Bahçeli Manisa'daki yatırımların açılışını yapacak 14 Mart 2019
MHP'Lİ ÖZTÜRK'TEN SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİNE KADRO TEKLİFİ14 Mart 2019
SAHTE SENETÇİLERE ANKARA'YI BIRAKMAYACAĞIZ14 Mart 2019
"BEKA YOKSA VATAN YOKTUR"14 Mart 2019
Biz bu ülkede kardeşlik hukukunu bozdurmayacağız13 Mart 2019
Biz Ne Mutlu Türküm Diyenlerin son kalesiyiz13 Mart 2019
Hainler Kürdistan’da kazanacağız der, ne CHP ne de İP ses çıkarmaz13 Mart 2019
BEKA DİYORUZ AMA GERÇEK SORUN BELLİ OLDU: KEMAL, MERAL, TEMEL13 Mart 2019
Daha güzel yarınlar için beraber yürüyelim13 Mart 2019
MARŞIMIZ, MİLLİ MÜCADELE AZMİNİN KUTLU BİR ESERİDİR”12 Mart 2019
CHP zillettedir. Zillet İP’e dolanmıştır. 12 Mart 2019
YA BEKA DİYECEĞİZ YA DA BELAYA RAZI OLACAĞIZ12 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye anlamlı ziyaret12 Mart 2019
Taşdoğan'dan 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı...12 Mart 2019
İstiklal Marşı beka ve hürriyet mücadelemizin destanıdır 12 Mart 2019
Ezanı ıslıklamak millete ihanettir11 Mart 2019
Eskişehir küllerinden yeniden doğmalıdır11 Mart 2019
"Milletimiz, taviz vermeyecektir." 11 Mart 2019
MİLLİYETÇİ HAREKET’İ HEP BİRLİKTE ZİRVEYE ÇIKARACAĞIZ10 Mart 2019
"Cumhur İttifakı Türkiye’nin istikbalini inşa etmiş siyasi bir yapıdır"10 Mart 2019
'Beka sorunlarımız ağırlaşmıştır'10 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Söğüt'te Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret etti10 Mart 2019
“YERELDE İKTİDAR OLACAĞIZ”10 Mart 2019
Dolayısıyla bu seçimler beka seçimidir.10 Mart 2019
‘Türk Milleti yeni siyasi senaryolara mani olacak’08 Mart 2019
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ08 Mart 2019
Nasıl bir gaflet ve dalalet, ne büyük bir felaket07 Mart 2019
"EHLİNE EMANET"07 Mart 2019
MHP’den Uşak’ta gövde gösterisi06 Mart 2019
"Burası Kürdistan Değil"06 Mart 2019
Devlet Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler! Zihniyetini deşifre etti05 Mart 2019
“Afyon Belediye Başkanı Çetinkaya Olacak”05 Mart 2019
BİR DELİ TAŞ MI ATTI NE?03 Mart 2019
MHP İZMİR İL BAŞKANI ŞAHİN’DEN İYİ PARTİ’YE SERT ÇIKIŞ03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: ‘9 Mart’ı CHP artık özlemesin’03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: Ankara zillet akınını püskürtecektir03 Mart 2019
Hamdi Ayan "MHP'li Belediyelerde yaşam memnuniyeti görüyoruz"28 Şubat 2019
Tarih cahilleri bekayı bilmez28 Şubat 2019
HİZMET İÇİN SORUNLARI BİLMEK GEREKİYOR28 Şubat 2019
Birilerinin Başkanı Olmayacağız27 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli: Zilletin bir numaralı destekçisi PKK’dır 26 Şubat 2019
Diğer adaylar kitabımı okusun!25 Şubat 2019
Beka giderse dünyamız gider, hayatımız söner 23 Şubat 2019
"Gerçek Projelerle Seçimlere Gireceğiz"22 Şubat 2019
ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ADI BİR ÜNİVERSİTEYE VERİLDİ22 Şubat 2019
ÜNİVERSİTELERDE KAN DEĞİL, MÜREKKEP AKSIN!20 Şubat 2019
"HERKESTE BİR SOĞAN EDEBİYATI VAR”20 Şubat 2019
MHP 55 belediyenin tamamına talip!18 Şubat 2019
AFYON KÜÇÜLEN DEĞİL, BÜYÜYEN BİR ŞEHİR OLACAK17 Şubat 2019
İyi Parti’nin başkanları MHP saflarına katıldı!15 Şubat 2019
Cumhur ittifakı ruhundan asla ayrılmayacağız 15 Şubat 2019
"MHP sadece siyasi parti değildir" 14 Şubat 2019
Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yoktur!13 Şubat 2019
MHP’liler hiçbir yarıştan ve kavgadan kaçmaz12 Şubat 2019
“GÖNÜLLERE DOKUNMAK YETMEZ GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”12 Şubat 2019
TAŞDOĞAN VE ENGİNYURT’TAN GÜNEYDOĞU ÇIKARMASI11 Şubat 2019
MHP lideri Devlet Bahçeli’ye 121 yıllık hediye11 Şubat 2019
“BİR ÜLKÜNÜN PEŞİNDE” ŞAN VE ŞEREFLE DOLU KOSKOCA 50 YIL "09 Şubat 2019
Devlet Bahçeli: ‘O üniversitenin adı değişiyor’09 Şubat 2019
MHP siyasette yarım asrı devirdi08 Şubat 2019
Karapıçak’tan Manifesto Gibi Açıklama08 Şubat 2019
Kars'ta ihraç edilenler geri alındı07 Şubat 2019
Ey Başları Kumda Olan Gafiller07 Şubat 2019
Topyekün kalkınacağız, ilk işimiz Yerel Yönetimler Birliği olacak07 Şubat 2019
‘Bir ülkünün peşinde 50 yıl’06 Şubat 2019
GENEL BAŞKANIMIZIN EMİR VE TALİMATLARI BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR.05 Şubat 2019
Her şey tamam! Açılış için lider Devlet Bahçeli’yi bekliyor05 Şubat 2019
Çetinkaya’dan ‘Özel İnsanlar’a yönelik sosyal projeler05 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli'den 'İlber Ortaylı' açıklaması04 Şubat 2019
MHP İLÇE BAŞKANLARI İMAMOĞLU’NDA TOPLANDI03 Şubat 2019
Bak Sayın Kılıçdaroğlu…02 Şubat 2019
Semih Yalçın: ‘MHP’nin fikir noktası milli mücadeledir’02 Şubat 2019
“Projelerimiz taklit ediliyor”31 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ: İSTANBUL’DA BEKLEDİĞİMİZ ZAFERE ULAŞACAĞIZ31 Ocak 2019
Devlet Bahçeli: "31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır.25 Ocak 2019
Mustafa Yıldızdoğan’a Devlet Sanatçılığı Ünvanı Verilsin19 Ocak 2019
Çetinkaya’dan dedikodulara cevap; “söz konusu bile değil!”17 Ocak 2019
“YA BEKA YA BELA”17 Ocak 2019
VATANDAŞ TALEP EDECEK, BİZ YERİNE GETİRECEĞİZ16 Ocak 2019
“ABD BAŞKANI YİNE ŞAŞIRMIŞ”15 Ocak 2019
EMEKLİDE, ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANDA KONUT SAHİBİ OLACAK13 Ocak 2019
"Türk milletinin kaderi Milliyetçi Hareket ile özdeştir"12 Ocak 2019
Bahçeli’den MYK’de ‘milli beka’ vurgusu09 Ocak 2019
Kazanan Cumhur İttifakı olacak08 Ocak 2019
“HERKES AYAĞINI DENK ALSIN”08 Ocak 2019
Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz07 Ocak 2019
Başkan Avcı: Gurur verici esin kaynağı05 Ocak 2019
Bahçeli’den MHP teşkilatına seçim genelgesi04 Ocak 2019
FİTNE PEŞİNDE KOŞANLAR KARŞILARINDA BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BULUR !01 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ'DEN YENİ YIL MESAJI31 Aralık 2018
MHP 402 adayını açıkladı30 Aralık 2018
Mehmet Taytak 2018 yılını değerlendirdi28 Aralık 2018
Bahçeli, Mehmet Akif Ersoy'u Ölüm Yıldönümünde Andı27 Aralık 2018
BU OLAY İLK KEZ YAŞANIYOR27 Aralık 2018
Bahçeli, küresel bir zirve yapılmasını da önerdi. 26 Aralık 2018
‘YER GÖK TİTREMELİDİR’22 Aralık 2018
"Vazifeye Atılmanın Vaktidir"22 Aralık 2018
Özyavuz Şanlıurfa'nın Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi19 Aralık 2018
MHP Gaziantep il başkanlığı yönetimine 51 yeni isim atandı18 Aralık 2018
Çorum'da MHP'ye Teveccüh Arttı"18 Aralık 2018
MHP fedakârlıkların partisidir. 17 Aralık 2018
BİZİM KAVGAMIZ, MİLLETE HİZMET KAVGASIDIR!..16 Aralık 2018
Avcı : Dilimize, dinimize, emeğimize ürünümüze sahip çıkmalıyız!16 Aralık 2018
AVCI’DAN“TUTUM,YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI’NDA ÖNEMLİ MESAJLAR16 Aralık 2018
‘Türklüğün Omurgası Türkçedir’16 Aralık 2018
“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ VE HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”13 Aralık 2018
“MESELE MİLLET MESELESİ”12 Aralık 2018
YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR11 Aralık 2018
HİÇBİR MAKAM VE MEVKİ SADAKATİMİZİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR11 Aralık 2018
MHP’DE 152 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DAHA BELİRLENDİ09 Aralık 2018
MHP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR09 Aralık 2018
MHP’li vekilden iddialı çıkış!08 Aralık 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SELAHATİN DOĞAN’IN BASIN AÇIKLAMASI07 Aralık 2018
MHP’li Yalçın’dan ”Bir şarlatana cevap”07 Aralık 2018
İzmir'de MHP'li Kadınlardan Anlamlı Etkinlik06 Aralık 2018
“Cumhur İttifakı’na saygılıyız”05 Aralık 2018
Devlet Bahçeli: ‘Herkes Kaçacak Delik Arar’04 Aralık 2018
Kocamaz’a sert tepki!03 Aralık 2018
Algı Çalışmaları Bizi Etkilemez03 Aralık 2018
Aday çıkartmamak mantığa aykırı!02 Aralık 2018
Bahçeli: Görüşmeler olumlu, uzlaşılan alanlar var01 Aralık 2018
Taytak’tan partililere önemli uyarılar30 Kasım 2018
İzmir Türk Milletinin Anadolu’ya vurduğu mühür, 30 Kasım 2018
MHP’de engellilerle anlamlı buluşma29 Kasım 2018
LİDERİMİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ27 Kasım 2018
AVCI’DAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR, ERSOY’DAN “BİRLİK” MESAJI27 Kasım 2018
TEŞKİLATIMIZ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİNİ KAVRAMIŞTIR26 Kasım 2018
MHP’DEN YEREL SEÇİMDE SÜRPRİZ ADAYLAR25 Kasım 2018
MHP hükümet sistemini korumak için her türlü fedakarlığı yapar25 Kasım 2018
Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, 24 Kasım 2018
Bahçeli, Antalya'da Partisinin İl Binasını Açtı24 Kasım 2018
Devlet Bahçeli ‘Hiç kimse vazgeçilmez değildir’24 Kasım 2018
MHP ADANA’DA PAROLA: MUTLAK BAŞARI!22 Kasım 2018
MHP’nin Antalya kampı yarın başlıyor22 Kasım 2018
Devlet Bahçeli talimat verdi! Tüm illere gönderiliyor…22 Kasım 2018
Sadir Durmaz’dan Burhanettin Kocamaz açıklaması!20 Kasım 2018
‘Zillet ittifakının oyunlarına izin vermeyeceğiz’20 Kasım 2018
MHP’de 30 belediye başkan adayı belli oldu19 Kasım 2018
"İzmir'e Yakışan Bir Kentsel Dönüşüm "19 Kasım 2018
MHP aday adaylarından proje istiyor18 Kasım 2018
Belediyeler MHP’ye yakışır17 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli’den önemli açıklama17 Kasım 2018
MHP'de Yerel Seçim Hazırlıkları16 Kasım 2018
MHP’de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu15 Kasım 2018
“ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR”13 Kasım 2018
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den af açıklaması11 Kasım 2018
“HİÇ KİMSENİN ADAYLIĞI GARANTİ DEĞİLDİR”11 Kasım 2018
“Atatürk, Türk Milletinin Ortak Değeridir.”11 Kasım 2018
ABD: Akıllarınca YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlar.08 Kasım 2018
Devlet Bahçeli: ‘Asıl siz kimsiniz’06 Kasım 2018
"Borçsuz ve üreten bir belediye haline geldik"05 Kasım 2018
Semih Yalçın Oğuzeli'nde04 Kasım 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Kilis'te parti binasının açılışını yaptı04 Kasım 2018
Bahçeli noktayı koydu! ‘Tek başımıza katılacağız’01 Kasım 2018
MHP Adana İl yönetimi “Andımız” ile başladı!29 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den açıklama29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor28 Ekim 2018
Türkiye Cumhuriyeti birliğini sonuna kadar koruyacak28 Ekim 2018
"Kürdistan hayallerini başlarına yıktık"28 Ekim 2018
Bahçeli'den Vekillere Talimat28 Ekim 2018
MHP’den 4 kanun teklifi24 Ekim 2018
İttifak beklentimiz, ittifak arayışımız kalmadı23 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den ‘AF’ tepkisi22 Ekim 2018
"Adı ve andı olmayan bir millet olur mu?"21 Ekim 2018
Devlet Bahçeli il başkanlarıyla bir araya geldi20 Ekim 2018
"ANDIMIZIN OKUTULMASI MÜMKÜN HALE GELMİŞTİR"20 Ekim 2018
MHP’den teşkilatlara “provokasyon” uyarısı18 Ekim 2018
Türkiye, ABD’nin 51’inci Eyaleti Falan Değildir17 Ekim 2018
Avcı'dan, Bahçeli'ye yönelik saldırılara tepki...08 Ekim 2018
Recai Yıldırım dualarla anıldı08 Ekim 2018
MHP’nin Feke’de Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel08 Ekim 2018
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.08 Ekim 2018
‘İYİ PARTİ BUNUN ALTINDAN KALKAMAZ’30 Temmuz 2018
MHP LİDERİNDEN ABD’YE SERT TEPKİ28 Temmuz 2018
Askıda ekmek”te ilk adım Adana’dan!27 Temmuz 2018
"İlçeleri Kaderine Terk Etmeyeceğiz"26 Temmuz 2018
Aydın MHP Gazetecileri Unutmadı24 Temmuz 2018
Devlet Bahçeli'den Bedelli Açıklaması21 Temmuz 2018
Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu16 Temmuz 2018
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü15 Temmuz 2018
Avcı: Mücadeleden asla taviz verilmemeli15 Temmuz 2018
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DEN AF AÇIKLAMASI!14 Temmuz 2018
"15 Temmuz Tarihi Bir Hesaplaşma, Tarifsiz Bir Hıyanettir"14 Temmuz 2018
MHP'Lİ AKÇAY'DAN 15 TEMMUZ MESAJI13 Temmuz 2018
15 Temmuz Mesajı13 Temmuz 2018
DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASI 13 Temmuz 2018
"Verdiğimiz Sözleri Yerine Getireceğiz"12 Temmuz 2018
'Başbuğ'un izinde, Lider Bahçeli'in emrindeyiz'10 Temmuz 2018
'BİR ÇOCUK GÜLERSE, DÜNYA GÜLER!'08 Temmuz 2018
Davamız, Liderimiz vazgeçilmezimizdir07 Temmuz 2018
Karakaya: Adana’nın Gönüllü Milletvekiliyim...07 Temmuz 2018
MHP Adana milletvekilleri mazbatalarını aldılar.07 Temmuz 2018
Yuvaları MHP'ye Geleceklerdir, Döneceklerdir03 Temmuz 2018
O SAVCI GÖREVİNİ EKSİKSİZ YAPMIŞTIR!02 Temmuz 2018
"CUMHUR İTTİFAKI RUHU DEVAM EDECEKTİR" 28 Haziran 2018
'MHP seçimlerden başarıyla çıkmıştır'26 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli'den Kılavuz’a tebrik26 Haziran 2018
"KRİZ BEKLEYENLER ŞAŞKINA DÖNMÜŞLERDİR"25 Haziran 2018
"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI"24 Haziran 2018
Dünyaya Türkçe Bakıyoruz. Çağı Türkçe Okuyoruz.23 Haziran 2018
TBMM içerisinde güçlü bir MHP olmasını istiyoruz. 23 Haziran 2018
"Cumhur İttifakı Sandıktan Çok Güçlü Çıkacaktır"22 Haziran 2018
CHP, HDP’yi kanatları altına almış, PKK’yla verkaça girmiştir. 21 Haziran 2018
"TÜRKİYE'Yİ CUMHUR İTTİFAKI YÖNETECEK"21 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı bu milletin milli aklıdır'21 Haziran 2018
Bu FETÖ Hareketinin Kökü Kazınmalıdır.21 Haziran 2018
‘HDP’NİN ETRAFINDA BİRLEŞİYORLAR’20 Haziran 2018
SORUNLARI BİLİYORUZ, ÇÖZÜMÜNÜ DE BİLİYORUZ..20 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli Adana’da20 Haziran 2018
MHP , Türkiye'de Demokrasi Tarifini Değiştirmiştir"20 Haziran 2018
MHP Güçlü Olursa Türkiye Kazanır20 Haziran 2018
ZİLLET İTTİFAKINDAN CUMHURBAŞKANI ÇIKMAZ19 Haziran 2018
“Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın İçin MHP” 19 Haziran 2018
ALAATTİN ÇAKICI VE KÜRŞAT YILMAZ, BENİM ÜLKÜDAŞLARIMDIR!19 Haziran 2018
ÜLKÜCÜNÜN YERİ VE PARTİSİ MHP’DİR..18 Haziran 2018
"24 Haziran'da Tekrar Bayram Yaşayacağız"18 Haziran 2018
MHP Camiasını Üzen Haber!12 Haziran 2018
Bahçeli: Varlığımıza Göz Koyanların Gözünü Oyarız 10 Haziran 2018
"MHP, siyasetin parlayan yıldızı"10 Haziran 2018
MHP Ülkemizin sigortasıdır10 Haziran 2018
Gizliden İttifakın İçerisinde Olan Hdp ile mi Birlik Olacaktık10 Haziran 2018
MHP’li SAVAŞ Avşar’da “SEMİZ” Ailesine Konuk Oldu.09 Haziran 2018
SAVAŞ, Turgutlu’da Esnaf Odaları Başkanlarıyla Buluştu. 09 Haziran 2018
BAHÇELİ'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMALAR : AKADEMİK TERÖRİSTLER...09 Haziran 2018
'İTTİFAKIN BOZULMASI İÇİN UĞRAŞIYORLAR'09 Haziran 2018
"Bu Seçimler Cumhuriyet Tarihinin En Önemli Seçimleri Olacak"09 Haziran 2018
MHP'yi dışlamak söz konusu olamaz09 Haziran 2018
Milliyetçi Hareket Varsa, Gelecek Aydınlık, Türkiye Teminat Altındadır 08 Haziran 2018
Cumhur ittifakı iş dünyamızın teminatıdır08 Haziran 2018
"MHP , Ülkenin Menfaatini Düşünen Bir Siyasi Partidir"08 Haziran 2018
Bu Seçim Türkiye İçin Bir Kader Seçimi Olacaktır"08 Haziran 2018
AKÇAY, Turgutlu’da Oda ve Dernek Başkanları İle Buluştu.07 Haziran 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH