"O şiir ders kitaplarına tekrar konulsun"

13 Ocak 2016
666 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un başlattığı “Bayrak Şiiri ders kitaplarına tekrar konulsun” çağrısına destek verdi.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Yağcı, “Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, katıldığı televizyon programlarında ve sosyal medya hesaplarında bu çağrıyı yineliyor: Bayrak Şiiri ders kitaplarına tekrar konulsun. Bu şiir bütün nesillere öğretilsin! Şeklindeki çıkışı son derece önemli ve yerinde bir çıkıştır.
Hepimizin malumu ders kitaplarındaki 70 yıllık şiire AKP sansürü uygulanmış ve Milli Eğitim Bakanlığı, ünlü şair Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” şiirinin bazı bölümlerini ‘iyiye, güzele, doğruya yöneltmediği’ gerekçesiyle çıkarmıştı” dedi.

DEĞERLERİMİZİ YOK ETME ÇABASINA GİREN AKP
Yağcı açıklamasına şöyle devam etti; “İşin enteresan kısmı da Cumhurbaşkanımız 2014 yılındaki mitinginde bu güzel şiiri okumuş ve ne kadar sevdiğini kalabalık kitleye söylemişti. Baktığımız da görüyoruz ki ne tesadüftür Cumhurbaşkanı bu şiiri okuyor ama kitaplardan kaldırılmasına da dönemin Başbakan’ı olarak izin verdi.

Çözüm süreci bahanesiyle çoğu milli değerlerimizi yok etme çabasına giren AKP hükümeti Milli bayramların büyük çoşkuyla kutlanmasını engellemek için stadyum da kutlamaları iptal etmiş, hergün okula giden çocuklarımıza okutulan andımızı kaldırmış ve yeni yetişen nesilin milli dinamiklerini adeta yok etmeye çalışmıştır.

Her gün çok sayıda vatan evladını şehit vermeye başladığımız bugünlerde Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un bu anlamlı çıkışını destekliyorum ve bir partiye malolmasını istemediğim ve tüm vatandaşlarımızın sahip çıkmasını gönülden arzu ettiğim için herkesi okula giden çocuğunun kitaplarının İstiklal marşından sonraki sayfasına kitap boyutunda “Bayrak” şiirini eklemelerine davet ediyorum.” 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber