Ana Sayfa > MHP HABER

"HADIMSA HADIM, İDAMSA İDAM"
Flaş Haber
06 Mart 2018
Bu haber 372 kez okundu
Devlet Bahçeli: Hapisse hapis hadımsa hadım idamsa idam . . . MHP lideri Devlet Bahçeli, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedneiyle kadına şiddete değindiği konuşmasında, "Hadımsa hadım, idamsa idam" ifadesini kullandı. Bahçeli, isim vermeden ilahiyatçı Nurettin Yıldız'ın "asansörde halvet" sözlerine tepki gösterdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
"İçinde bulunduğumuz çağın en büyük açmazları, aç gözlülüğün ihtiyaç maskesiyle kapatılması ile hoşgörü, merhamet ve adalet duygularındaki çartırdamalardır." diyen Bshçeli, "Teknolojik ilerlemeler aynı oranda sosyal gelişmelere yansımadığ için ahlaki zayıflıklar insanlığı esir almaktadır." dedi.

8 Mart Günü geldiğinde tüm dünyada kadınların konuşulduğunu söyleyen ve  Türkiye'de de bunun yaşandığını belirterek "Biz kadın dendiğinde neyi anlamalıyız, neyi görmeliyiz" diye soran Bahçeli şunları söyledi:

"En temel ayıp, kadının bir insan olduğun gerçeğinin unutuluyor olmasıdır... Ancak kadınların gönülleri yıkılmaktadır. Şiddete ve tacize mahsur kalmaktadır ve bu tablo vicdan sahibi herkes için utançtır. Peki yıkımı nasıl engelleyeceğiz. Sokkata, adliyede,  evde, işyerlerinde hunharca öldürülen kadınlar sadece Türkiye'nin değil tüm insanlığın kanayan yarasıdır. Bu çığlık masumdur ve bu çığlığın gözü yaşlıdır."

"ASANSÖRDE HALVET" TEPKİSİ

Kadına şiddetle ilgili rakamlar veren Bahçeli, "Şiddet karşısındaki cezalar ister kimyasal ister ebedi mahkumiyet olsun, sonuna kadar uygulanmalıdır... Aydınız, moderniz, çağdaşız, cumhuriyetin bekçisiyiz diye afra satanlar, kadınları sadece çıklarları için gündeme getiriyor. 

(İlahiyatçı Nurettin Yıldız'ın yabancı bir erkekle kadının asansörde yalnız kalması neticesinde İslam'a göre 'halvet' şartlarının oluşacağı yönünde sözleri üzerine) Yabancı erkek ile kadının asansöre binmesinin sakıncalarından utanmadan bahseden, bunu da din kisvesi altında yapanlar ortaya çıkıyor. Ne ara bu kadar sapık türedi. Hangi ara kadına ve çocuklara göz koyan ahlaksızların sesi çıkmaya başladı. Bu bir ihanettir ve hiçbir ihanet cezasız bırakılmamalıdır. Her kadın cinayeti istikbalimize indirilmiş bir hançerdir ve biz bu hançeri kırmalıyız...

"HADIMSA HADIM, İDAMSA İDAM"
Ana gibi yar vatan diyar olmaz diyen aziz milletimiz kadına uzanmış her kirli ele hak ettiği cezayı vermeye kararlıdır. Var olacaksak, geleceği şuurla kavrayacaksak kadına yönelik şiddeti durdurmalıyız. Hapisse hapis, hadımsa hadım, idamsa idam. Gereği neyse yapılmalıdır ki kadına bir fiske vuran, küfür ve hakarete yeltenenler buna pişman edilmelidir."

ZEYTİN DALI HAREKATI
Konuşmasına Zeytin Dalı Harekatı'yla devam eden ve "Güney sınırlarımız boyunca sahne alan komploların dozajında herhangi bir azalma yoktur" diyen Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

"Tam aksine tehlikelerin cüreti giderek büyümektedir. İman ve vatan sevgisi milli iradeyi güçlü tutmaktatır. Bu itibarla, kahramanca duruş göstermekten başka seçeneğinmiz yoktur. 45 günü geride bırakan Zeytin Dalı Harekatı başarıyla icra edilmektedir. 

Bu harekatta 4 stratejik safha vardır. Birincisi PKK-PYD-YPG ile sınır bağlantı hatlarının bütünüyle kesilmesidir ve bunda başarıya ulaşılmıştır İkincisi Afrin'in kuşatmaya alınıp çevresinin terörden ayıklanmasıdır, bu da gerçekleşmiştir. Üçüncü safha Afrin' e çıkan tüm yol, kavşak ve yerleşim yerlerinde kontrolün sağlanmasıdır ve burada önemli kazanımlar elde edilmiştir. Son safhada ise, Afrin'e girilmesi ve kentin baştan aşağı terörden arındırılaması amaçlanmalıdır... 

Siviller olmasaydı, teröristler onların ardına saklanmasaydı Türk ordusunun önünde kim durabilirdi. Türkiye Afrin'deki masumların can güvenliği için de mücadele etmektedir... Besmeleyle sıkılan her kurşun, Allah Allah nidalarıyla atılan her bomba teröristelerin leşini yere serecektir...

Afrin temzilenir temizlenmez harekatın merkezine Menbiç alınmalı, terörisler kaçtıkları yere kadar kovalanmalıdır. Af yoktur, gecikme yoktur, ağırdan alma asla olmamalıdır. Son hain yok edilinceye kadar durmak, beklemek, geri adım atmak seçenek ve tercih dışıdır. 

ABD'YE: "DÜŞMANSANIZ ADAM GİBİ DÜŞMAN OLUN"
ABD'ye sesleniyorum! Dolambaçlı yollara girmeden, insanlık haysiyetiyle oynamadan PKK-PYD-YPG'ye vurmayın demeden... Düşmansanız adam gidi düşman olun, müttefikseniz adam gibi müttefik olun. Kıvırmayın, kaçmayın, ipe un sermeyin; ayak oyunları yapmayın. Ateşkes nedir, kimler arasında yapılır önce bunlara cevap verin... Türkiye haklı, hukuki, meşru bir duruşla bekasını savunmaktadır. Ayrıca operasyonlar, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde yürütülmektedir."

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 6 Mart 2018

Muhterem Arkadaşlarım,
Değerli Misafirler,
Basımızın Kıymetli Temsilcileri,

Her zaman olduğu gibi yüksek heyetinizi saygılarımla selamlıyorum.

Bizleri televizyonlarından, sosyal medya hesaplarından, radyo kanallarından dinleyip takip eden aziz vatandaşlarımıza hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.

İçinde bulunduğumuz çağın en büyük açmazı, açgözlülüğün ihtiyaç maskesiyle kapatılmasıdır.

Bir başka açmaz ise hoşgörü, merhamet ve adalet duygularındaki çatırdama, hatta tamiri imkânsız çatlaklardır.

Teknolojik ilerlemeler aynı oranda sosyal gelişmelere yansımadığı için ahlaki zaaf ve zayıflıklar insanlığı esir ve tesir altına almaktadır.
Herkes her şeyin içinde, her konudan az ya da çok malumat sahibidir.

Mesela, Şili’de baş gösteren aile içi bir dram, İzlanda’da yaşanan bir skandal, İspanya’da vasat bulan bir kavga, Mozambik’te görülen bir çatışma, Singapur’da sahnelenen bir kapışma, Makedonya’da yeşeren bir kamplaşma anında insanlığın gündemine yerleşmektedir.

Gelişmelerle ilgili malumat sahibi olmak elbette anlamlıdır, ama asıl anlamlı olanı ise bu gelişmelere yön vermek, istikamet çizmektir.

Her yıl 8 Mart günü geldiğinde, hem ülkemizde hem de dünya üzerinde kadınlar konuşuluyor, kadınlarla ilgili değerlendirmeler herkesin malumat müktesebatı çerçevesinde yapılıyor.

Bu konuda vicdani farkındalık düzeyinin küresel ölçekte yükselişi şüphe yok ki memnuniyet vericidir.

Mazisi 161 yılı bulan demokratik nitelikli bir mücadelenin yıldönümünde kadın haklarıyla ilgili herkes, yerkürenin her zemininde kanaat ve yorumlarını paylaşıyor.

Aynısı ülkemizde de gerçekleşiyor, ülkemizde de gündeme geliyor.

8 Mart 2018’de Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle çok sayıda toplantı, panel, konferans, münazara, hatta münakaşa yapılacağı bellidir.

Biz kadın deyince ne anlamalıyız?
Beşik sallayan anne, çocuğunu doyurup, giydirip büyüten ebeveyn mi?

Biz kadın denildiğinde neyi görmeliyiz?
Evini çekip çeviren, eşine destek veren, aşını işini dert eden bir fedakârlık anıtı mı?

Biz kadını nasıl tarif etmeliyiz?
Şeref ve namus timsali, ar ve iffet simgesi mi?

Kadına baktığımızda neyin mahcubiyetini yaşamalıyız?
Dinmeyen şiddetin mi? Verilmeyen değerin mi? Eksilmeyen istismar ve cinayetlerin mi?

Kadına baktığımızda bu söylediklerimin hepsi fazlasıyla vardır ve karşımızdadır.
En temel sorun, en bariz ayıp kadının bir insan olduğu gerçeğinin unutuluyor, umursanmıyor oluşudur.

Kadın her şeyden önce bir insan, her şeyden önce eşref-i mahlûkattır.

Bozkırın tezenesi merhum Neşet Ertaş kadınları tarif ederken; “Kadınlar insandır, biz ise insanoğlu” sözüyle muazzam bir teşhis hüneri göstermiş, mutlak bir doğruya temas etmiştir.

Ancak kadınların gönülleri yıkılmaktadır.

Kadınlar şiddete, istismara, tacize maruz kalmaktadır ki, bu dehşet tablosu insanım diyen, vicdan sahibi her kişi için utançtır.

Hz. Mevlana diyor ki: “Gönül yıkmak, Kâbe yıkmaktan daha büyük bir günahtır.”

Peki, yıkılanı nasıl onaracağız?
Yıkımı nasıl engelleyeceğiz?

Düşeni nasıl ayağa kaldıracağız?
Fiziksel, duygusal, psikolojik şiddete uğrayan kadınlarımıza ne diyeceğiz, onlarla nasıl helalleşeceğiz?

Sürekli kadına şiddetten yakınma vardır, konu herkesin dilindedir.

Sokak ortasında, adliye önünde, ev veya meskenlerin içinde, işyerlerinde hunharca öldürülen kadınlar sadece Türkiye’nin değil, sadece bölge ülkelerinin değil, tüm insanlığın kanayan yarası, kanatlanmış çığlığıdır.

Bu çığlık masumdur, bu çığlığın gözü yaşlıdır.
Ülkemizde 2017 yılı içinde 408 kadın katledilmiştir.

Bunların çoğunluğu ise ya devlet koruması altındayken ya da boşanma davası sürerken hedef olmuşlardır.
Bu yılın Ocak ayında 28, Şubat ayında ise 47 kadın cinayeti işlenmiştir.

Yine 2017 yılında, 101 tecavüz, 247 taciz vakası yaşanmıştır.
376 kız çocuğu cinsel istismar felaketinin kurbanı haline gelmiştir.

İstismar suçuna getirilecek cezalar ister kimyasal isterse de ebedi mahkûmiyet olsun, sonuna kadar uygulanmalı, sonuna kadar istismarcıların hesabı görülerek iyi hal falan da dikkate alınmamalıdır.

Amacım kadına, çocuğa yönelen anormal vandallıkları, aşağılık saldırıları bir nebze de olsa deşifre etmek, herkese göstermektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ya; “Şuna inanmak gerekir ki; dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”

Böyle bir eser sahibi insan varlığına kıyılması karşısında ne zaman ayağa kalkacağız?

Her şeyden malumat sahibi olurken, duyduğumuz, haberini aldığımız veya okuduğumuz şiddet sahnelerine daha ne kadar tepkisiz kalacağız?

Aydınız, moderniz, çağdaşız, Cumhuriyet’in bekçisiyiz diye afra tavra satanlar kadınları sadece çıkarları doğrultusunda akıllarına getiriyorlar.

Diğer taraftan meczubun birisi çıkıyor, kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmelerini tavsiye edebiliyor.

Meselenin tuhaf yanı ise, bunu da din ve diyanet adına yapabiliyor.

Asansöre yabancı bir erkek ile kadının birlikte binmesinin sakıncalarından utanmadan, sıkılmadan, yüzü kızarmadan bahsedebiliyor.

Ne ara bu kadar sapık türedi?

Hangi ara kadınlarımıza, çocuklarımıza göz koyan ahlaksızların, onları töhmet altında bırakan alçakların sesi çıkmaya başladı?

Her kadın ve çocuk istismarı insanlığa ihanettir.
Ve hiçbir ihanet cezasız bırakılmamalıdır.

Her kadın cinayeti istikbalimizin kalbine indirilmiş hançer, Türk-İslam medeniyetinin ufkuna gerilmiş kanlı gömlektir.

Biz bu hançeri kırmalıyız, bu gömleği ise kararlılıkla yırtmalıyız.

Hala istismarları ve işlenmiş cinayetleri konuşuyor olmaktan, bu zulmü önleme adına bir arpa boyu mesafe alamamaktan ızdırap duyulması lazımdır.

Yaşanan felaketler kadar, bir de hiç gündeme yansımayan, yansıtılmayan pek çok mağduriyetler olduğu kuşku götürmez bir gerçektir.

Korkudan, tehditten, baskıdan dolayı konuşmaktan çekinen kadın veya çocuklarımızın elinden tutmak, onların derdine derman olmak aynı zamanda insani, aynı zamanda vatandaşlık görevidir.

Az evvel söylemiştim, kadın demek insan demektir.
İnsanın mutsuz olduğu yerde devlet istikrarlı olamaz.

İnsanın korku içinde olduğu yerde asayiş ve huzurdan iz bulunamaz.

Kadın ailedir, kadın annedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir, kadın gelecek nesillerin teminatıdır.

İl Bilge Hatun’a bakınız bunu görürsünüz.
Hayme Ana’ya bakınız aynısını görürsünüz.
Kahraman Türk kadınına bakınız buna şahitlik edersiniz.

“Ana gibi yar, vatan gibi diyar olmaz” diyen aziz milletimiz, kadına uzanmış her kirli el sahibine hak ettiği cezayı vermeye, her bedeli ödetmeye hamd olsun kararlıdır, buna da gücü yetecektir.

Eğer var olacaksak, eğer geleceği şuurla kavrayıp, irademizle kaleme alacaksak kadına yönelik şiddeti durdurmalı, katilleri ve şiddet faillerini toplumdan tecrit etmeliyiz.

Hapisse hapis, hadımsa hadım, idamsa idam, neyse gereği yapılmalıdır.

Kim ki, kadına bir fiske vurduysa, kim ki, kadına küfür ve hakarete yeltenmişse buna pişman edilmelidir.

Bunları yapmazsak gelecek elimizden kayıp gidecektir.

Hukuki, siyasi, tıbbi, vicdani, ahlaki tedbir ve tecrübelerle şiddeti kaynak yerinde kurutmalıyız.

Şiddetin anatomisi, şiddetin psikolojisi ve sosyolojisi üzerine konunun uzmanları, bilim insanları muhakkak suretle çalışmalıdır.

Söz konusu çalışma tüm vatan sathında yapılmalıdır.

Bu da bir beka meselesidir, ertelenmesi, geciktirilmesi çok ciddi mahsurlara yol açacaktır.

Kadın hak ettiği toplumsal mevkii almalı, siyasetten ticarete, ekonomiden sanata, eğitimden spora layık olduğu mertebelere ulaşmalı, yalnızca şiddet konuşulurken hatırlanmamalı, yalnızca 8 Mart’a sıkıştırılmamalıdır.

Bu sorumluluk hepimizin omuzlarındadır. Unutmayınız ki, kadınlar kadar güçlüyüz, kadınlar kadar insanınız, kadınlar kadar medeniyiz.

Bugün grup toplantımıza teşrif eden hanımefendiler başta olmak üzere, tüm kadınlarımızın, aziz şehitlerimizin tüm muhterem annelerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.
*
Değerli Milletvekilleri,

Merhum Ahmet Hamdi Tanpınar’ın, Milli Mücadele yıllarının anlatıldığı “Sahnenin Dışındakiler” isimli eserinin bir yerinde, roman kahramanlarından birisi aynen şöyle konuşur:

“Orada, yani Anadolu’da, mücadele var, muharebe var. Mukadderatımız orada halledilecek. Asıl sahne orası. Biz burada maalesef seyirciyiz, sahnenin dışındayız.”

Her dönemde mukadderatımızın müdafaasıyla, mukaddesatımızın muhafazasıyla ilgili bir mücadele basiretle, feragatle sahnelenmiştir.

Ve bu sahneye devrin kahramanları çıkarak damga vurmuşlardır.
Mukavemetimiz çözülürse mukadderatımız çökecektir.

Mücadelemiz gevşerse mütecaviz emeller genişleyecek, gemi azıya alacaklardır.
Şu anda mukadderatımızla ilgili kurulan sahne Afrin’de, sınırlarımızın diğer alan ve bölgelerindedir.

Ama bu sahnede Türk milleti duasıyla, desteğiyle vardır, yeri gelirse canımızla, kanımızla, malımızla hepimizin olması da kaçınılmazdır.

Türkiye esneme göstermeden, alttan almadan, tehditlere boyun eğmeden, dik ve cesur duruşunu sergilemektedir.

Başka alternatif de yoktur.

Çünkü beka savunmasının ikamesi, ileri bir tarihe ertelenmesi düşünülemeyecektir.

Bir vatana sahip olmak kolay değildir, sonuçları vardır.

Bir devlete sahip olmak basit bir hadise değildir, görev ve sorumlulukları tarihidir.

Bir istiklal onuruna, bir irade gücüne sahip olmak sıradan bir şey değildir, ihtiyaç olursa yüksek bir bedel ödemeye hazır olmayı gerektirir.

Sykes-Picot ruhu sanki arkamızda dolaşıyor.
Sevr hayaleti adeta peşimizden geliyor.

Mondros’u takip eden rezaletler başını kaldırıyor, İskenderun civarından bir kez daha vatana nüfuz etmeyi planlıyor.

Müstevliler Çanakkale’de olduğu gibi yine mevzileniyor, yine silaha, şiddete, fitneye sarılıyor.

Bugünün ciddiyetini, vahametini kavramalıyız.

Anılarımızla geçmişi, umutlarımızla geleceği kucaklamalıyız.

İstikbali kurtarmak maksadıyla geçmişin azim ve kararlılıklarından dersler çıkarmalıyız.

Uyarıyorum ki, ihmal işgale kapı açar; gevşeklik ihaneti davet eder.

Artık bıçak kemiktedir, mızrak çuvaldan çıkmıştır.

Geldiğimiz bugünkü zaman diliminde, güney sınırlarımız boyunca sahne alan komplo ve kumpasların dozajında herhangi bir azalma, herhangi bir yavaşlama yoktur, görülmemiştir.

Tam tersine, tehditlerin cesameti, tehlikelerin cüreti gittikçe büyüyen dalga boyuna dönüşmüştür.

İnanmışlık çok şükür bu dalgayı kırmaktadır.

İman ve vatan sevgisi milli iradeyi canlı tutmakta, istiklalimizi korumaktadır.

Bu itibarla, kahramanca duruş göstermekten, mihnet ve çilelere meydan okumaktan başka seçeneğimiz elbette kalmamıştır.

45 günü geride bırakan Zeytin Dalı Harekatı imrenilecek bir şuur, takdir edilecek bir planlama, tebrik edilecek bir başarıyla icra edilmektedir.

Harekatın 43’üncü gününde Afrin kent merkezine giden yol üzerinde bulunan kritik Raco Beldesi’nde kontrol sağlanmış, ay yıldızlı al bayrak Raco’ya dikilmiştir.

Burada tuzaklanmış bomba ve el yapımı patlayıcılar sabırla, dikkatle temizlenmektedir.

4 Mart Pazar günü, Zeytin Dalı Harekatı için önem taşıyan Şeyh Hadid beldesi başta olmak üzere, yedi yerleşim yerinde denetim sağlanmıştır.

Raco ve Cinderes’ten Afrin’e ulaşan karayolları da kontrol altına alınmıştır.

Anlaşılan odur ki, Zeytin Dalı Harekâtı’nda 4 stratejik safha vardır:

Birinci olarak, terör örgütü PKK/PYD/YPG ile sınır bağlantı hatlarının bütünüyle kesilmesidir. Bunda başarıya ulaşılmış, derinlemesine güvenli bir alan oluşturulmuştur.

İkinci stratejik safhada, Afrin’in kuşatmaya alınması, çevresinin hem terörden hem de silah ve bombalardan ayıklanmasıdır. Bu da gerçekleşmiştir.

Şimdiye kadar çok sayıda terör barınağı, sığınağı, mevzii, silah, araç ve gereci imha edilmiş; açılan tüneller, kazılan hendekler teröristlerle beraber yok edilmiştir.

Etkisiz hale getirilen hain sayısı 2 bin 800’ü bulmuştur.

Üçüncü stratejik safhada, Afrin’e çıkan tüm yol, kavşak ve yerleşim yerlerinde kontrolün sağlanmasıdır ki, bu konuda da önemli kazanımlar elde edilmiştir.

Dördündü ve son stratejik safhada ise, Afrin’e girilmesi, sivillerin tahliyeleriyle birlikte bu kentin baştan aşağı terörden arındırılması ve tehdit olmaktan çıkarılması amaçlanmaktadır.

Afrin, 2014 yılından itibaren PKK/PYD’nin istilasına uğramıştır. Pek tabii olarak Afrin Suriye’nindir.

Ancak Suriye yönetimi terörizmle işbirliği yaparsa, tarih yeniden canlanacak, hatıralar bir kez daha ayaklanacak, tam yüz yıl önce bıraktığımız toprakların en azından istikrara, huzura, barışa kavuşuncaya kadar emanetimizde tutulmasının hakkı doğacak, önü açılacaktır.

Kaldı ki arzumuz budur, olması gereken budur.

Diyor ya şair:

Ellerin yurdunda çiçek açarken,
Bizim İl’e kar geliyor gardaşım.
Bu hududu kimler çizmiş gönlüme?
Dar geliyor, dar geliyor gardaşım.

Zalim Esad’ın Afrin’e giden sözde halk güçlerinin kendilerine bağlı olduğunu birkaç gün evvel itiraf etmesi, Şam yönetimiyle PKK/PYD arasındaki teması alenen ifşa etmiştir.

Suç ortakları belirginleşmiştir.

Masumların kanını dökenler, insanlık vicdanını yok sayan barbarlar, mevzu Türkiye olunca yan yana gelmekte, omuz omuza vermektedir.

Bu gelişmeler karşısında, Mustafa Kemal’in 30 Ekim 1918’de güneyden Raco’ya taşıdığı karargâhı bir kez daha tecelli edecek, ama bu defa kolay kolay ricat gerçekleşmeyecektir. 

Türkiye’ye iftira atan iç ve dış odaklar, harekatı sınırlandırarak uzamasına yol açan asıl etkenin sivillere zarar vermeme hassasiyetinin olduğunu ne zaman idrak edeceklerdir?

Siviller olmasaydı, teröristler kadınların, yaşlıların, çocukların ardına saklanmasaydı, Türk ordusunun önünde kim durabilir, kimler kahramanlarımızla baş edebilirdi?

Türkiye aynı şekilde Afrin’deki masumların can güvenliği için mücadele halindedir.

Canilerin korkakça saklanması, tünellere kaçışıp köstebek gibi oraya buraya gizlenmeleri nafiledir.

İnanıyorum ki, besmeleyle sıkılan her kurşun, Allah Allah nidalarıyla atılan her bomba teröristlerin leşini yere serecek, bekamızın dirilişini müjdeleyecektir.
*

'Türk milletini mübarek bir beraberliğe çağırıyorum'
Değerli Arkadaşlarım,

Sivilleri kalkan yapan hainler, yaklaşık 4 yıldır yöre halkına zulmetmektedir.

Halk güçlerinden bahseden Esad’ın bundan haberi var mıdır?

Topraklarını kana ve işgale terk eden, mazlumları bombalayan Esad hangi yüzle konuşmaktadır?

2016 yılında Halep’te ne yaşanmışsa, bugün Doğu Guta’da aynısı, adeta kopyası yaşanmaktadır.

Yaklaşık 400 bin kişi yıllardır Doğu Guta’da açık cezaevindedir.

Esad bebeklere bomba atmaktadır.
Çocuklara kast etmektedir.
İnsanlığın gözü önünde katliam yapmaktadır.

BM Güvenlik Konseyi, 24 Şubat’ta Doğu Guta başta olmak üzere, Suriye’de kötüleşen durum karşısında, acil insani yardım erişimine ve tıbbi amaçlı tahliyelere imkân sağlanması için 26 Şubat’tan geçerli olmak üzere en az 30 gün süreyle ateşkes ilan etmişti.

2401 sayılı anılan ateşkes kararının hedefi, Esad rejiminin bir hafta içinde yüzlerce sivilin katledilmesine, hastane, okul gibi sivil tesislerin tahribine yol açan saldırılarının durdurulmasıdır.

Durdu mu, kesinlikle hayır.
Duracak gibi mi, o da hayır.

Ateşkesin yürürlüğe girmesinden sonraki altı gün içinde 87 kez varil bombalı saldırı düzenlenmiştir.

Bu olacak şey değildir.

Bu hiçbir şekilde izah edilemeyecek bir canavarlıktır.

Doğu Guta’da ateşkes ilan ediliyor, ama Esad aralarında çok sayıda çocuğun da bulunduğu 700’e yakın sivili gözünü kırpmadan öldürüyor, binlercesini ölüme terk ediyor.

Hem de bunu insanlığın gözü önünde yapıyor.

Okuduğunu anlama, duyduğunu anlamlandırma özürlüsü ABD’li sözcüler, BM Güvenlik Konseyi’nin 2401 Sayılı Kararı’nın Afrin’i de kapsadığını iddia ettiler.

Halep oradaysa arşın Ankara’dadır.

Üstelik küstahça; “Türkiye söz konusu kararı iyice ve yeniden okusun” dediler.

Okumasına okuduk, okuyoruz, okumayı da sürdürüyoruz.

Çünkü ilk emir okudur, bunun gereğini yerine getiriyoruz.
Çok şükür yazmasını da biliyoruz.

Ya ABD’li sözcülere ne demeli? Bunların zilletini nasıl izah ve ifade etmeli?

Diyor ya Fuzuli; “diploma insanın cehlini alsa da; hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.”

Yani bu kadar cehalet ancak tahsille anılır.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kararı’nda Afrin’e en küçük atıf yoktur.

Durum buysa ABD niye rahatsız, niye tedirgindir?

Kaldı ki atıf olsa bile ne çıkacak, ne yazacaktır?

Türkiye Afrin’de bir savaşın tarafı değildir.

Nitekim BM Şartı’nın 51’inci Maddesinin tanıdığı meşru müdafaa hakkının sınırları dahilinde, milli güvenliğimizi ve toprak bütünlüğümüzü tehdit eden terörizmle mücadele ediyoruz.

ABD’nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Kararı’nı çarpıtması maksatlıdır, hezeyandır, temelsizdir.

Bu ülkenin Menbiç’le ilgili Türkiye’ye yaptığı çirkin önerisi bellidir.

Terör örgütü PYD/YPG’yi Menbiç’ten çıkarıp, buranın denetimini yarı yarıya Türkiye’yle üstlenme teklifi getiren ABD yanlıştadır, dilinin altındaki baklayı çıkarmıştır.

Madem teröristleri Menbiç’ten çıkaracak kadar yaptırım gücü bulunan, sözü geçen ABD, aynı şeyi Afrin’de yapmaktan niye imtina etmektedir?

Terör örgütü PKK/PYD/YPG’yi Fırat’ın doğusuna konuşlandırmakla her sorunun biteceği, bölgenin huzura ereceği mi sanılmaktadır?

Asıl olanın Fırat’ın doğusuna tutunmuş, Sevr’de tarif edilen Kürdistan olduğu neden gizlenmektedir?

Fırat’ın batısında terörist olan, doğusuna geçince sütten çıkmış ak kaşık mı olacaktır?

Bu nasıl bir rezalettir?

Hain her yerde hain, terörist her zeminde terörist ve katildir.

Bu işin doğusu batısı yoktur, amaç Türkiye’yi askeri, diplomatik ve siyasi meşguliyetle yormak, pazarlık iklimini yeşertmek, Suriye’nin kuzeyiyle Irak’ın kuzeyini birbirine eklemleyip terör devletini kurmaktır.

Afrin temizlenir temizlenmez, harekâtın kapsamına Menbiç alınmalı, teröristler kaçtıkları yere kadar kovalanmalıdır.

Fırat’ın doğusuna geçelim diyorlarsa, ya Fırat’ın derinliklerine ya da Fırat’ın kıyılarına alayı gömülmelidir.

Af yoktur, gecikme yoktur, ağırdan alma asla olmamalıdır.

Hıyanete merhamet zaaf ve maraz doğuracaktır.

Karşımızdaki yüksek tehdit bariz bir şekilde malumdur, meydandadır.

Silah sevkiyatları sürerken ABD’li komutanlar YPG’lilere ulu orta bomba eğitim vermekte, sonra da sosyal medya hesaplarından hayasızca paylaşım yapmaktadırlar.

Kurulması öngörülen mekanizmalar peşinen küflenmiştir.

Kamışlı’da sözde askeri eğitimi tamamlayan caniler için ABD nezareti ve müşahitliği altında mezuniyet törenleri düzenlenmektedir.

Geçmişte tıpkı peşmerge unsurlarına da uygulandığı gibi,  Pasifik’teki Guam Adası’nda ABD tarafından askeri ve siyasi eğitime alınan teröristler bölgeye tetikçi olarak getirilmektedir.

Emperyalizm bütün imkan ve nifak vasıtalarıyla komşu coğrafyalarda şer bir dizayn ve tasarım içindedir.

Çevremiz ajandan, casustan, melanet hesap ve senaryodan geçilmemektedir.

Onlarca ülkeden kopup gelen teröristler ya istihbarat göreviyle ya da kanlı macera arayışıyla YPG’ye katılmışlardır.

Ve bunlar Türkiye’nin milli güvenliğini çok yoğun olarak tehdit etmektedir.

Afrin, Menbiç ve diğer mücavir alanlarda son hain yok edilesiye kadar durmak, beklemek, geri adım atmak seçenek ve tercih dışıdır.

Emperyalizmin oyunlarını yarım ağızla tezekkür ederken, Allah muhafaza vatan topraklarının kaybıyla ilgili somut tefekküre kayarsak yarın mahşerde ecdadın yüzüne nasıl bakarız?

Şühedaya ne söyleriz?
Mahkeme-i Kübra’da neden bahsederiz?

ABD’ye sesleniyorum:

Dolambaçlı yollara girmeden, vicdan uçurumuna düşmeden, insanlık haysiyetiyle oynamadan PKK/PYD/YPG’ye aman vurmayın, aman yapmayın desenize!

Her taşın altına fitne döşedik itirafını yapsanıza.
Düşmansanız, adam gibi düşman olun.

Müttefikseniz mertçe, samimiyetle, safiyetle müttefik olun.
Ya olduğunuz gibi görünün, ya da göründüğünüz gibi olun.

Kıvırmayın, kaçmayın, ipe un sermeyin.
Böyle ayak oyunlarına hiç tevessül etmeyin.

Ateşkes nedir?

Kimler arasında yapılır, önce bu soruların cevabı verilsin.

Mazlumlara varil bombaları atan Esad niye vazgeçmiyor?

Niye önüne geçilemiyor?

Türk milletinin aklıyla, ahlakıyla, egemenlik haklarıyla oynayan, buna kalkışan emin olunuz yanlış hesap yapar.

Ve bu hesap dün olduğu gibi bugün de muhatapları için pahalıya patlar.

Bölgedeki sivil ve masum insanlar devletimizin güvencesi altındadır.

Afrin’in gerçek sahip ve sakinlerine de hayatı zehir eden teröristlerin hakkından gelmek, döktükleri kanda nefeslerini kesmek milli namus konusudur.

Azdan az, çoktan da çok gidecektir.

Terörle mücadeleyi bırakın, müzakereye dönün çağrıları marazidir, melanet emellere hizmettir.

Türkiye haklı, hukuki, meşru bir duruşla bekasını savunmaktadır.

Üstelik operasyonlar Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı ve riayetle yürütülmektedir.

Rahatsız olanlar PKK/PYD/YPG ile aynı çizgide olanlar, aynı hizada duranlardır.

Tüm muhasım odaklar Irak ve Suriye’ye konuşlanmışlardır.

Afrin’de mücadele etmezsek, Menbiç’e girip Fırat’ın doğusuna hilali taşımazsak, Ankara’da teslim olur, Anadolu’da boğuluruz.

Kaldı ki hedef budur; 1,5 asırlık hesap böyledir.
Çevremizde kim kiminle dost belli değildir.

Kim kime hasım birbirine karışmıştır. 
Şartlar, taraflar, emeller, ilişkiler bırakınız saat başını, dakikada değişmektedir.

Biz sağlam duralım, bir olalım, milli bakalım.

Mukavemetimiz ve mücadelemiz diri olsun, inanının bana alayına yetecek, alayını alt edecek, alayını silindir gibi ezecektir.

Bunun yanı sıra, Rusya Devlet Başkanı Putin’in, dünyanın her yanını vurabilecek büyük bir nükleer füze hazırladıklarını duyurması, geleceğin vahim bir karanlığa gebe olduğuna işarettir.

Ezcümle etrafımız çevrelenmiş, efradımız ise çemberi yarmak için muhteşem bir iradeyle ileri atılmıştır.

Hilal kuşatmasını tamamlamış, hile ve hıyanet telin ve tasfiye aşamasına girmiştir.

İnanıyorum ki, yakında girilecek Afrin sokak sokak, ev ev temizlenecek, hak batıla, helal harama bir kez daha galip gelecek, kanlı teröristlerin beli zorlaya zorlaya kırılacaktır.
*
Değerli Arkadaşlarım,

26 Şubat 2018’de, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye ile ABD arasında Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yapıldığını iddia etmişti.

Türkiye ise bu iddiayı tekzip ederek reddetti.
Yalan doğruya, batıl hakka üstün gelmez, gelemezdi.

ABD lafa gelince müttefiktir, ama mütemadi nitelikli mütecaviz niyetlerinden de vazgeçmemektedir.

Vaat ediyor, tutmuyor; söz diyor, yapmıyor.
NATO ise uyuyor, adeta ölü balık taklidi yapıyor.

İsrail Suriye’de operasyon için elini tetiğe götürmüş, gözlerini ABD’ye çevirerek stratejik bir bekleme dönemine geçmiştir.

İran bölgede üsler kurmakta, milisleriyle ateşi körüklemektedir.

Rusya ise akşam başka sabah başkadır.

Zaman zaman olumlu gelişmeler yaşansa da, Astana, Soçi, Cenevre süreçleri devamlı kundaklanmaktadır.

Özellikle Cenevre’de kurulan masaya Esad ve muhaliflerin yanında, ABD’nin müdahalesiyle PYD/YPG de oturtulmak istenmektedir.

PKK/PYD’liler Avrupa’nın her yerinde ellerini kollarını sallayarak gezebilmektedir.

PYD’nin eski eşbaşkanı olan terörist Çekya’da tutuklanıp, bir gün sonra çıkarıldığı düzmece mahkemede serbest bırakılmıştır.

Çekya, PKK/PYD’ye kıyağını çekmiştir.
Çekya, terörizme destek vermiştir.

Bu PYD’li cani, Çekya’dan sonra Almanya’ya geçmiştir.

Türkiye de teröristin iadesini Almanya’dan resmen talep etmiştir.

İşte Almanya’nın tarihi ve altın değerinde bir fırsat önündedir.

Ya terörist Salih Müslim’i adalet önünde hesap vermek üzere Türkiye’ye teslim edecek ya da bir kez daha dostluk ve müttefiklik ilişkilerine darbe indirecektir.

Almanya, Türkiye’yle ilişkilerinde yeni bir sayfa açıp, terörizmle arasına kalın bir mesafe koymayı gözetiyorsa, çare bellidir, çözüm yolu Çekya’dan yakayı kurtaran hainin ülkemize verilmesinden geçmektedir.

Terör bir insanlık suçudur.

İnsani değerleri özümsemiş, insan haklarını savunduğunu iddia eden hiçbir ülke terör örgütlerine destek veremez, yanında duramaz.

Aksi halde ne demokrasinin, ne özgürlüğün, ne de insan haklarının hiçbir inandırıcılığı olmaz, olamaz.

Terörizmin Ortadoğu’yu ne hale getirdiği aşikardır.

Irak fiilen bölünmüş, toparlanma şansı kalmamıştır.

Suriye de bölünme kulvarına çoktan girmiş, adeta kevgire dönmüştür.

Bu iki ülkenin geleceği, Türkiye’nin geleceğine zımnen bağlanmıştır.

Emperyalizmin karanlık senaryosu ya bölgeyi tümden yutacak, sonuçta Rusya ve İran’a karşı planlanmış tampon ve terör devleti olan Kürdistan doğacaktır; ya da haçlı operasyonları yeniden püskürtülecek, zalimler bir kez daha yenilgiye uğratılacaklardır.

Bu büyük, şiddetli, süreklilik arz eden iman ve istiklal mücadeledir.

Kaybın ve kazancın ortası ise yoktur.

Türkiye bu şart ve gelişmeler karşısında kendi söküğünü bizzat kendi dikmek, kendi gemisini kendi rüzgârıyla yüzdürmek durumundadır.

Uluslararası zeminde ebedi dostluk, ebedi düşmanlık duyulan ve görülen bir şey değildir.

Bizim jeopolitik dinamiğimiz bin yıldır Anadolu tabanlıdır.

Bizim geleceğimiz aynen geçmişimiz de olduğu gibi Türk’tür, Türk milletinin kucaklayıcı ve kuşatıcı vasfıyla korunarak kurulacaktır.

Kaynağımızdan kopmazsak, bin yıllık kardeşliğimizi bozmazsak, milli duruşumuzdan ayrılmazsak yedi düvel tekrar gelse akıbeti yine mazideki gibi olacaktır.

FETÖ-PKK-PYD-YPG-DHKP-C ve IŞİD’i kurup üzerimize salanlar başaramayacaklar, Türk milletini son yurdunda işgal ve esaret altına alamayacaklardır.
*
Muhterem Milletvekilleri,

ABD Büyükelçiliği’ne eylem hazırlığı içinde olan hainlerle ilgili gelişmeler dün medyaya yansımıştır.

Şayet ortada alavere dalavere yoksa, silah ters tepmiş, sahibini kaygı ve korkuya sevk etmiştir.

ABD Büyükelçiliği’nin güvenlik tehdidi gerekçesiyle bir gün süreyle çalışmalarına ara vermesi, kendi vatandaşlarını ikaz ederek kalabalık yerlerden uzak durmalarını tavsiye etmesi akıllara pek çok soru işaretini de getirmiştir.

Bizi kısmen rahatlatan husus elde edilmiş istihbarat bilgilerinin Türkiye’yle paylaşılmasıdır.

Ülkemiz sınır ötesinde muazzam bir mücadele verirken, ateşi Anadolu’nun bağrına taşıma emel ve hedeflerine karşı devlet tüm kurum ve kuruluşlarıyla tetikte ve teyakkuzda olmalıdır.

Herkes bilmelidir ki;
Duruşumuz millidir.
Vefamız şühedaya yöneliktir.

Millete beka ise vazgeçemeyeceğimiz bir sorumluluktur.

Milliyetçi Hareket Partisi bu şuurla 12’inci Olağan Büyük Kurultayı’nı 18 Mart 2018 tarihinde başkent Ankara’da gerçekleştirecektir.

Kurultayımızın teması, Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka’dır.

12’inci Olağan Büyük Kurultayımız Türk milletinin şöleni, demokrasinin ve milliyetçi iradenin yükselişi olacak, böylece Türkiye’ye, Türk-İslam coğrafyasına umut, heyecan ve coşku aşılayacaktır.

Cumhur İttifakı dedik, 2019’un belirsizliklerinin, bekamız üzerindeki sis perdesinin birlik ve dayanışma iradesiyle kaldırılmasına destek verdik, ortak olduk.

Milli duruş dedik, milletimizi durdurmayı aklından geçirenleri, buna teşne olanları hayal kırıklığına uğrattık. 

Şühedaya vefa dedik, kefensiz yatanların gök kubbemizde ebedi muhafızlarımız olduğunu sadakat ve sabırla haykırdık.

Millete beka dedik, Türkiye’nin var olacağının, Türklüğün ebediyete kadar yaşayacağının irade beyanını gerekirse kanımızın son damlasına kadar sağlayacağımızı seslendirdik.

Ya Milli Duruş ya da Milli Devriliş, yoktur ortası.
Ya Şühedaya Vefa ya da Şühedaya Eza, yoktur aması, ancağı.

Ya Millete Beka ya da Millete Cefa, kalmamıştır başka çıkış ve kurtuluş noktası.
İlkesizler ittifak arıyormuş, durmasınlar toplaşsınlar, nefeslerine güvendikleri kadar koşuşturup dursunlar.

Sıkıyı gördüler ya, ait oldukları ihtilaf ve ihanet hukukunda yakında buluşup söz keserler.

Şahit olarak da Türkiye ve Türk düşmanlarını tercih ederler.

Biz, Cumhur İttifakı diyoruz, Türk milletine düzenlenen küresel suikastın karşısında tarafımızı gösteriyoruz.

Cumhur İttifakı diyoruz, FETÖ’ye, PKK’ya, PYD’ye, YPG’ye ve arkalarındaki destekçilere karşı Türk milletinin tarihi gücüyle aşılmaz sur çekiyoruz.

12’inci Olağan Büyük Kurultayımız, Türk milletinin geleceği Türkçe okuma, geleceği Türkçe yorumlama, ülkü ve ilkeleriyle yoğrulma Kurultayı olacaktır.

Bu Kurultay, zalimleri korkutacak, mazlumlara ümit verecektir.

Önümüzdeki hafta Çanakkale ruhuyla yapılacak Kurultayımıza herkesi, milletimin her güzel evladını davet ediyorum.

Çünkü 12’inci Büyük Kurultayımız Türk milletinin kutlu dirilişi, Türkiye’nin muhteşem duruşu olarak tarihe geçecek ve o gün geldiğinde tarih boyunca vatan ve bayrak için şehit düşmüş kahramanların aziz ruhları inanıyorum ki aramızda olacaktır.

Afrin’de şehit düşen kahramanlar başta olmak üzere, bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla, minnetle, Fatihalarla yad ediyor, Allah hepsinden razı olsun diyorum.

Allah kerim ve şahittir ki; şehitler ölmez, ezan susmaz, Türk vatanı asla bölünmez, bölünemez, bölünemeyecektir.

Bu düşüncelerle 12’inci Olağan Büyük Kurultayı’mızın öncesindeki son grup toplantımızda sözlerime son verirken siz değerli milletvekili arkadaşlarımı ve muhterem misafirleri saygılarımla selamlıyorum.

“Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” diyor, Türk milletini çelik gibi sağlam, kırılmaz, bükülmez, eğilmez mübarek bir beraberliğe çağırıyorum.

Sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP VEKİL ADAYLARI PARTİLİLERLE İFTARDA BULUŞTU25 Mayıs 2018
“Ben Artık MHP’nin Bir Neferiyim” 25 Mayıs 2018
"Ederi 1 Dolarlık Şerefsizlerin Operasyonlarına Maruz Kalıyoruz"25 Mayıs 2018
MHP'YE KÜRTLERDEN TAM DESTEK25 Mayıs 2018
MHP'li Büyükataman'dan Bursa'lı Muhtarlara Mektup 25 Mayıs 2018
MHP RİZE TEŞKİLATI SEÇİM ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR.24 Mayıs 2018
SENARYO AYNI HEDEFLER FARKLI24 Mayıs 2018
USTA: 24 HAZİRAN TÜM HALKIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN24 Mayıs 2018
MHP Adana'da İlk meşale Atatürk anıtında yakıldı!24 Mayıs 2018
MHP Kütahya Adaylarından Vali ve Belediye Başkanı'na Ziyaret24 Mayıs 2018
MHP, Antalya Milletvekili Adaylarını Tanıttı24 Mayıs 2018
Erhan Usta'dan “af” ve “Çakıcı” Değerlendirmesi 24 Mayıs 2018
24 HAZİRAN TÜM HALKIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN23 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı, ülkemizin geleceğini aydınlatan meşaledir23 Mayıs 2018
Amacımız Türk Milletinin Geleceğidir22 Mayıs 2018
MHP'li Yalçın'dan Yaşar Okuyan'a cevap22 Mayıs 2018
Davamızın her zaman peşindeyiz22 Mayıs 2018
CUMHUR İTTİFAKINA SABOTAJ HIZ KAZANDI21 Mayıs 2018
''TÜRKİYE 24 HAZİRAN 'DA İRADESİNİ ORTAYA KOYACAKTIR''21 Mayıs 2018
MHP ADANA İL BAŞKANI AVCI;“19 Mayıs iradesi 49 yıldır ayakta!”21 Mayıs 2018
ÖNEMLİ OLAN TEK HUSUS VATAN VE MİLLETTİR…..21 Mayıs 2018
Avcı;“Hepimiz aynı gemideyiz Kıblemiz, rotamız aynı!”20 Mayıs 2018
VAR OLSUN MİLLİYETÇİ TÜRKİYE….19 Mayıs 2018
MHP Lideri Bahçeli'den 19 Mayıs mesajı 19 Mayıs 2018
Yerel Seçimde Adaylar İçin "En Büyük Kriter" Bildirisi! 19 Mayıs 2018
MHP 27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ 19 Mayıs 2018
'Gazze'de insanlık suçu işlenmiştir'18 Mayıs 2018
Zulme Lanet, Kudüs'e Destek mitinginde milletimizle beraber olacağız17 Mayıs 2018
FETÖ VE PKK SUÇLULAR ÜZERİNDEN KAOS PLANLIYOR17 Mayıs 2018
FETÖ VE PKK CEZAEVLERİNDE PLAN YAPIYOR17 Mayıs 2018
MHP’YE BÜYÜK KATILIM16 Mayıs 2018
“KERKÜK TÜRK’TÜR, TÜRKMEN’DİR”15 Mayıs 2018
“İSRAİL KATİL, HAYDUT VE TERÖRİST BİR DEVLETTİR.”15 Mayıs 2018
AF TOPLUMSAL BARIŞA KATLI SAĞLAR14 Mayıs 2018
Bu hareket kimsenin şahsıyla kaim değildir14 Mayıs 2018
MHP lideri Bahçeli’nin Anneler Günü mesajı 13 Mayıs 2018
Af konusunda kararlıyız ve sözümüzün ardındayız13 Mayıs 2018
MHP’nin seçim görselleri hazır 12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli'den Mahkumlar İçin Kısmi Af Önerisi12 Mayıs 2018
MİLLİ GELECEĞİN ROTASINI ÇİZEN CUMHUR İTTİFAKI’DIR11 Mayıs 2018
EVLADIM DEDİĞİ İNSANLAR GENEL BAŞKANIMIZI ÜZDÜ10 Mayıs 2018
Sevsinler Sizin Demokrasi Anlayışınızı! 10 Mayıs 2018
BİZDE DURMAK YOK, ‘TAMAM’ DEMEK YOK09 Mayıs 2018
CUMHUR İTTİFAKI; KUVAYI MİLLİYE'NİN BUGÜNKÜ TEMSİLCİSİDİR09 Mayıs 2018
MHP Lideri Bahçeli'den Fransa'da yayımlanan bildiriye sert tepki 09 Mayıs 2018
MHP Adana'da İstişare Toplantısı09 Mayıs 2018
“Şüphe yok ki İstanbul’da Meydana Gelen Hadise, Düpedüz Provokasyondur” 07 Mayıs 2018
HEDEF KIZILELMA” YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ06 Mayıs 2018
"Milletimizi uyarıyoruz" 06 Mayıs 2018
"Muharrem ince ses tonuyla milleti dövüyor"06 Mayıs 2018
Cumhuriyet'i kuran CHP, "Cumhuriyet düşmanlarının ini" hâline gelmiştir06 Mayıs 2018
MHP'li Topçular'dan CHP'li İnce'ye tepki06 Mayıs 2018
Hareketin Lideri Devlet Bahçeli Herkese Haddini Bildirdi05 Mayıs 2018
Her Şeyi Millet İçin Yapıyoruz05 Mayıs 2018
"Erken Seçim Kararı Bir Anda Gelmedi"05 Mayıs 2018
"Biz Teşkilat Olarak Bu Milletin Hizmetkarıyız"04 Mayıs 2018
'3 Mayıs Milliyetçiler Günü' mesajı03 Mayıs 2018
3 Mayıs Milliyetçiler Günü 03 Mayıs 2018
Bahçeli'den 100 bin imzada FETÖ'ye bakılsın mesajı03 Mayıs 2018
3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ MESAJI02 Mayıs 2018
Türkçülük Günü Mesajı02 Mayıs 2018
MHP CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYI İÇİN KARAR VERDİ02 Mayıs 2018
Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in Ahlakı, Milletin Aklıdır01 Mayıs 2018
Cumhur İttifakı Millet Aklı'dır01 Mayıs 2018
"HER İNSAN EMANETTİR" 30 Nisan 2018
Abidik gubidik işlerden vazgeçmek lazım30 Nisan 2018
"Asra Vurulan Mühürle Milliyetçi Türkiye"29 Nisan 2018
MHP 15. Genişletilmiş İstişare Toplantısı 28 Nisan 2018
MHP'de ilk başvuruyu Bahçeli yaptı26 Nisan 2018
ABDULLAH GÜL PENSİLVANYA’NIN TEZGAHINA DÜŞMEYİ NASIL GÖZE ALMIŞTIR?25 Nisan 2018
MHP'li Avşar: Malatya'da başarılı olacağız24 Nisan 2018
Hülleci CHP Güneş Motel Rezaletini Tekrar Devreye Aldı23 Nisan 2018
HER ŞEY TÜRK MİLLETİ İÇİN21 Nisan 2018
MHP Ülkücü Şehitler Anıtında21 Nisan 2018
Gaziantep'te MHP'ye katılım21 Nisan 2018
Devlet Bahçeli Başkanlığında MYK Cumartesi Günü Toplanıyor20 Nisan 2018
MHP'den Teşkilatlara Seçim Bildirisi20 Nisan 2018
Turgutlu’nun “Kuru Üzüm’ü” MHP Genel Merkezinde.20 Nisan 2018
MHP’de Seçim Çalışmaları Başladı 19 Nisan 2018
“Yüksek Bir Başvuru Bekliyoruz“19 Nisan 2018
‘ŞEHİDİMİZ CUMALİ SARITAŞ HEPİMİZİN ŞEHİDİ’19 Nisan 2018
Erken Seçime Hazırız19 Nisan 2018
SAFFET SANCAKLI: “MHP SEÇİMDE OY PATLAMASI YAPACAK”19 Nisan 2018
“Biz 24 Haziran’a hazırız”19 Nisan 2018
Başkan SAYAR, Seçime İnançlı ve Kararlı Bir Şekilde Hazırız.18 Nisan 2018
Devlet Bahçeli'den Sondakika Erken Seçim Açıklaması18 Nisan 2018
Seçim startını verdik 18 Nisan 2018
ASIL GAYE EMPERYALİST HESAPLAR17 Nisan 2018
"Devletin Bekası İçin 'Cumhur İttifakı'nı Destekleyeceğiz"15 Nisan 2018
İSTİKRAR VE HUZURUN TARAFINDAYIZ15 Nisan 2018
Avşar: MHP Türk milletinin sigortasıdır15 Nisan 2018
ŞİŞLİ'DE MHP'YE KATILIM14 Nisan 2018
"MHP BU ÜLKENİN SİGORTASI" 14 Nisan 2018
Bahçeli'den Miraç Kandili Mesajı13 Nisan 2018
“OHAL'in uzatılmasını destekleyeceğiz“ 13 Nisan 2018
MHP BU SEÇİMLERDE TARİHİ REKOR KIRACAK11 Nisan 2018
Esareti boğarız. Zilleti ezeriz. Karanlığı yırtarız.10 Nisan 2018
Taşdoğan'dan Polis Teşkilatı Kuruluş Yıldönümü Mesajı10 Nisan 2018
MHP'li Kalaycı: MHP'nin oylarında patlama olacak09 Nisan 2018
Emniyet Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümünü 09 Nisan 2018
MHP Malatya'da Avşar ile Ekici'den Birlik ve Beraberlik Vurgusu!09 Nisan 2018
Alparslan Türkeş'in Vefatının 21. Yılı09 Nisan 2018
MHP Milas Başbuğ Türkeş'i Andı09 Nisan 2018
Milli Beka Namustur, Varoluştur. 08 Nisan 2018
Cumhur ittifakı Cumhuriyetin iradesidir 08 Nisan 2018
MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi.07 Nisan 2018
4 Nisan "Türkeş" Mesajları04 Nisan 2018
"Başbuğ'un Emanetleri Her Daim Yaşayacaktır"04 Nisan 2018
YILANLARA KAÇANLARA İNAT EMANETİN EMİN ELLERDE04 Nisan 2018
Türkeş, destansı bir kahramandır!03 Nisan 2018
BAŞBUĞ TÜRKEŞ ANILIYOR03 Nisan 2018
"Başbuğumuzun fikirleri pusulamız, emaneti olan davamız vazgeçilmezimizdir"03 Nisan 2018
AKILLI OLUN, ATEŞLE OYNAMAYIN03 Nisan 2018
MHP YEREL SEÇİM HAZIRLIKLARINA BAŞLADI02 Nisan 2018
PARTİDEN AYRILANLARA ÇAĞRI01 Nisan 2018
Üç Hilal'dir Sancağımız, Kızılelma'dır Kararımız01 Nisan 2018
KONU VATANDIR, KONU DEVLETTİR, KONU MİLLETTİR01 Nisan 2018
Türk milleti seni asla unutmayacaktır.31 Mart 2018
Yerel seçimlerde halkın gönül ittifakı olacak31 Mart 2018
Türk Milleti Emelleri Karanlık Hiçbir Mahfil Ve Mihraka Boyun Eğmeyecektir 30 Mart 2018
BAŞKAN CENGIZ ERGÜN, DEVLET BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ29 Mart 2018
BAŞKAN KAYDA, DEVLET BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ29 Mart 2018
MHP PENDİK KADIN KOLLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ..28 Mart 2018
DEVLET MİLLET EL ELE HAYATI KOLAYLAŞTIRACAĞIZ28 Mart 2018
Ruhi Ersoy'ya Meclis'te görev28 Mart 2018
Türk Askeri Barış Ve Huzurun Simgesidir28 Mart 2018
Herkes bilmelidir ki artık gelecek MHP'dir28 Mart 2018
RİZE’DE MHP’YE İLGİ ARTIYOR..27 Mart 2018
AB’NİN KINAMA MESAJI BİZİM İÇİN YOK HÜKMÜNDE27 Mart 2018
MHP'li Belediye Başkanları, İstişare Toplantısında Buluştu27 Mart 2018
Malatya'da MHP'ye katılım26 Mart 2018
"Liderimizin Hayır Duasını Aldık"25 Mart 2018
MHP BAŞKANLIK DİVANI’NIN GÖREV ALANLARI BELLİ OLDU25 Mart 2018
MHP BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ BELLİ OLDU24 Mart 2018
Nevruz Türk'ün Bayramıdır21 Mart 2018
'NEVRUZ BAYRAMINDA TÜRK MİLLETİNİN ÖZÜ VAR'21 Mart 2018
Nevruz Türk'ün Bahar Bayramı'dır21 Mart 2018
LİDERİMİZLE YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ21 Mart 2018
Yerimiz Türk Milletinin Yanı, Yurdumuz Türk Vatanıdır 20 Mart 2018
'BEKAMIZA SAHİP ÇIKTIK'20 Mart 2018
'İSTİKBAL TÜRKİYE'NİN KAVLİ, İSTİKLAL TÜRK MİLLETİNİN KADERİDİR'19 Mart 2018
Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'de yükselen bir değer.19 Mart 2018
Devlet Bahçeli 12. Olağan Büyük Kurultayın Kapanış Konuşmasını Yaptı18 Mart 2018
BÜYÜK ZAFER, KUTLU BULUŞMA18 Mart 2018
Bahçeli, MHP Genel Başkanlığına yeniden seçildi18 Mart 2018
MHP'de 12. Olağan Büyük Kurultay 18 Mart 2018
TÜRK MİLLETİNİN ŞEREF TABLOSUDUR; ÇANAKKALE!16 Mart 2018
MHP'nin 12. Olağan Kurultayı'na doğru16 Mart 2018
BAŞKAN AVŞAR'DAN BAHÇELİ'YE ZİYARET16 Mart 2018
"2023'ün Lider Ülke Türkiye'sini Oluşturacağız"15 Mart 2018
MHP Samsun Teşkilatları Büyük Kurultaya Hazır14 Mart 2018
MHP Adana tek ses tek yürek!14 Mart 2018
Bu Kurultay Hayati Sonuçlara Vesile Olacak 14 Mart 2018
MHP'nin 18 Mart Kurultayı Öncesi Samsun MHP hareketlendi13 Mart 2018
İstanbul’da MHP’ye katılım12 Mart 2018
"Başbuğ'un izinde, Liderimizin emrindeyiz"12 Mart 2018
"MHP Kurultayları; Yiğitlerin Harman Yeridir"12 Mart 2018
Kızıl Elma'ya Yürüyoruz11 Mart 2018
İstiklal Marşı'nın ruhuna ihtiyacımız var11 Mart 2018
MHP'den Ay Yıldız'a yapılan saygısızlığa tepki11 Mart 2018
MHP'li Ersoy'dan 12 Mart mesajı11 Mart 2018
Ülkücünün eskisi yenisi olmaz.11 Mart 2018
“TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA HÜKÜMETİN YANINDAYIZ”11 Mart 2018
MHP İstanbul Milletvekili Erdem’ den Ziyaret 11 Mart 2018
MHP’li Karakaya’dan ‘Yerli patent’ hamlesi11 Mart 2018
MHP Ankara Hepimiz, Liderimizin Emrindeyiz!!!! 10 Mart 2018
İşte MHP'nin Kurultay Şarkısı10 Mart 2018
MHP MARMARİS İLÇE TEŞKİLATI’NA KATILIM10 Mart 2018
İZMİR OLARAK LİDERİMİZİN YANINDA VE EMRİNDEYİZ10 Mart 2018
Cumhur İttifakı, Türkiye'nin önünü açacak10 Mart 2018
MHP'li Erdem'den 'Milli İttifak' Açıklaması09 Mart 2018
Bayburt’ta MHP’ye Katılımda Gövde Gösterisi Yaşandı09 Mart 2018
TÜRK KADINININ HAKKINI ÖDEYEMEYİZ08 Mart 2018
Türk Kadını Huzurun Adı Olmuştur08 Mart 2018
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI07 Mart 2018
Kütahya MHP'den, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye Ziyaret07 Mart 2018
Dik Duruş ve Şeref Timsali ...07 Mart 2018
MHP'den 8 Mart Kadınlar Günü Kutlaması07 Mart 2018
KUTLU YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDECEKTİR07 Mart 2018
Siyaset Okulu 4. Dönem mezunlarından Bahçeli'ye ziyaret07 Mart 2018
GÜN BERABER VE BİRLİK İÇİNDE OLMA GÜNÜDÜR 04 Mart 2018
Çankırı MHP'ye Yeni Üyeler Katıldı03 Mart 2018
“GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR”03 Mart 2018
"MHP İzmir'de tüm birimleri ve tüm potansiyeliyle sahada"02 Mart 2018
"Adana'nın Geleceği Müreffeh Olacaktır!"02 Mart 2018
YILANIN BAŞI YUVASINDA KESİLMELİ02 Mart 2018
MHP Malatya'dan Yürüyüş Açıklaması01 Mart 2018
MHP Balıkesir'den Bahçeli'ye Destek01 Mart 2018
"MHP olarak tüm değerlerimize sahip çıkıyoruz"28 Şubat 2018
KOCAELİ'DE 1566 KİŞİ MHP'YE KATILDI28 Şubat 2018
ADANA/SEYHAN İLÇESİNDE 750 KİŞİ MHP'YE KATILDI28 Şubat 2018
MHP vatandaşla buluştu28 Şubat 2018
'CUMHUR İTTİFAKI, MİLLİ BEKANIN NEFESİDİR'27 Şubat 2018
MHP 12. Olağan Büyük Kurultayı ilanı yayımlandı26 Şubat 2018
"Mutlu Kadın Huzurlu Türkiye" 25 Şubat 2018
MHP'YE AKIN VAR25 Şubat 2018
Rize de MHP'ye katılım25 Şubat 2018
MHP Adana'da büyük katılım!25 Şubat 2018
MHP Kocaeli’nde İstişare Toplantısı Gövde Gösterisine Dönüştü! 24 Şubat 2018
ŞANLIURFA’DA TAMAH AŞİRETİ MHP’YE KATILDI24 Şubat 2018
Ülkü Evleri Vakfı Kuruldu 23 Şubat 2018
MHP Bursa'dan Kadına 3 Evet Projesi22 Şubat 2018
"Liderimizin Emrindeyiz"22 Şubat 2018
Başkan Atlı'dan MHP Lideri Bahçeli'ye brifing22 Şubat 2018
Devlet Bahçeli; Teşekkür ediyorum22 Şubat 2018
MHP Antalya'dan Kurultay Açıklaması21 Şubat 2018
MHP Lideri Bahçeli'den Adana'ya müjde21 Şubat 2018
ÇORUM’DA MHP’YE KATILIM20 Şubat 2018
'Çocuğun hakkını imha eden doğduğuna pişman edilmeli'20 Şubat 2018
MHP RİZE İL YÖNETİMİ HAFTAYA HIZLI BAŞLADI19 Şubat 2018
PENDİK MHP TEŞKİLATI KAHVALTIDA BULUŞTU.19 Şubat 2018
KAHRAMANMARAŞ’TA FIRAT ÇAKIROĞLU ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ19 Şubat 2018
MHP İznik Ayasofya Camiinde bir araya geldi.19 Şubat 2018
MHP MustafaKemalpaşa Teşkilatından Üye Hamlesi19 Şubat 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ YALOVA İL İSTİŞARE TOPLANTISI 19 Şubat 2018
MHP'YE BİR GÜNDE 9272 KİŞİ KATILDI19 Şubat 2018
Biz, Türkiye için bir beraberlik kurduk19 Şubat 2018
MHP Ankara İl Başkanlığı Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı ve Üye Katılım Töreni 18 Şubat 2018
BALIKESİR MHP’YE 1100 YENİ ÜYE18 Şubat 2018
TAŞDOĞAN’DAN ÇOCUK İSTİSMARINA SERT TEPKİ18 Şubat 2018
"Liderin Örse Vurduğu Yere Balyoz Vuracağız"18 Şubat 2018
"Türk Kadını Devletinin Yanında" 17 Şubat 2018
Karaman'da MHP'liler Milli Birlik Gecesinde Buluştu17 Şubat 2018
Devlet Bahçeli, boks eldivenleri giydi17 Şubat 2018
"Genel başkanımız ittifak konusunda A ve B dedi, N demedi"16 Şubat 2018
Topçular: Yaşar Okuyan'ın akli dengesi bozulmuştur15 Şubat 2018
MHP Lideri Bahçeli, Başkan Günaydın'ı Kabul Etti14 Şubat 2018
DEVLET BAHÇELİ, TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK ŞANS14 Şubat 2018
"ŞEHİDE HACİZ MİLLETE İHANETTİR"13 Şubat 2018
ÇUKUROVA’MIZIN MEDARI İFTİHARI LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİDİR…12 Şubat 2018
Türk milleti var olduğu sürece MHP'de var olacak11 Şubat 2018
MHP'den Terörle Mücadele Değerlendirmesi11 Şubat 2018
PKK-PYD, küstahlığının ve şerefsizliğinin bedelini Hak Teâla şahit olsun ki, verecektir 11 Şubat 2018
Gelin ve Damat, Genel Başkan Bahçeli'nin Elini Öptü.11 Şubat 2018
Vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız? 10 Şubat 2018
Avşar'dan Kuruluş Yıldönümü Mesajı09 Şubat 2018
MHP'li Kadınlardan Afrin İçin Askerlik Dilekçesi07 Şubat 2018
MHP, Kuruluş Yıl Dönümü ve Antep'e Gazilik Unvanının Verilmesini Kutluyor07 Şubat 2018
MHP Genel Sekreteri Büyükataman'ın Kurultay Açıklaması!07 Şubat 2018
MHP'li Eski Başkan Ümit Güven'den İpsizlere Tokat Gibi Cevap!07 Şubat 2018
MHP’nin 18 Mart 2018’deki Büyük Kurultayı’nın adı belli oldu.01 Şubat 2018
MHP Lideri Bahçeli’den teşkilatlara 18 Mart 2018 Büyük Kurultay ve 2019 genelgesi!01 Şubat 2018
İSTANBUL MHP BAYRAMPAŞA İLÇESİNE 650 KADIN ÜYE YAPILARAK ROZETLERİ TAKILDI.31 Ocak 2018
MHP Giresun İl Teşkilatı'ndan Bahçeli'ye Ziyaret29 Ocak 2018
Tokat'ta Bin Kişiye MHP Rozeti Takıldı29 Ocak 2018
Sivaslılar Derneği'nden Malatya MHP'ye Ziyaret28 Ocak 2018
Avşar, "Liderimizin dediği gibi ülkücüler Afrin'e gitmeye hazırdır. 27 Ocak 2018
MHP'liler Gönüllü Askerlik İçin Başvurdu.25 Ocak 2018
Gaziantep MHP İl Başkanı Taşdoğan ;Kürt- Türk Kardeşliğini Kimse Bozamaz!25 Ocak 2018
Bahçeli: Ya Afrin yıkılsın, ya da teröristler yakılsın 21 Ocak 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH