"EZAN-I MUHAMMEDİ'Yİ YASAKLAMAYA HİÇBİR KUVVETİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR"

23 Şubat 2017
668 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup başkanvekili Erkan Akçay, İsrail parlamentosunun, hoparlörden ezan okunmasını yasaklamasıyla ilgili olarak, Mescid-i Aksa'da ezanın yasaklanmasının kabul edilemeyeceğini ve kararın ağır tahrik içerdiğini bildirdi.

Kararı kınadıklarını, hükümeti de göreve davet ettiğini belirten Akçay, "Ezan-ı Muhammedi'yi yasaklamaya hiçbir kuvvetin gücü yetmeyecektir. Umarım bu karar geçici olur ve kararı alanlar uygulamadan geri dönerler." dedi.

Akçay, memurluk güvencesinin terör örgütlerini besleyen bir yapı olduğu ve 20 yılını doldurmuş memurların darbe yapabilecekleri hususlarının kamuoyuna yansıdığını ve bu nedenlerden ötürü memurluk güvencesinin kaldırılacağının söylendiğini anımsattı.

Memurları böyle bir anlayış ile hedef almanın yanlış olduğunu belirten Akçay, "İş güvencesi memurun şahsına yönelik bir güvence değildir.

Devletin ve kamu hizmetlerinin tarafsızlığını ve devamlılığını sağlamak adına oluşturulmuş ve tüm dünyada uygulanan bir sistemdir. Buna sadece bir iş güvencesi olarak bakmak yanlış olacaktır.

Memurun iş güvencesinin darbeye sebep olan değil, devleti bilakis darbeden koruyan bir unsur olarak görülmesinde fayda vardır." diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber