"Diyanet'in sadaka-i fıtırına göre aylık gıda ihtiyacı 1200 TL"

31 Mayıs 2015
815 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın en düşük sadaka-i fıtır miktarını 10 TL olarak belirlediğini belirterek, " Diyanet İşleri Başkanlığının resm” sitesinden alınan bu bilgilerin ışığında 4 kişilik bir ailenin günlük gıda ihtiyacı 40 TL'dir. 1 aylık ihtiyacı ise 1200 TL'dir. " dedi.

MHP  Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın en düşük sadaka-i fıtır miktarını 10 TL olarak belirlediğini belirterek, " Diyanet İşleri Başkanlığının resm” sitesinden alınan bu bilgilerin ışığında 4 kişilik bir ailenin günlük gıda ihtiyacı 40 TL'dir. 1 aylık ihtiyacı ise 1200 TL'dir. " dedi.

 

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın en düşük sadaka-i fıtır miktarını 10 TL olarak belirlediğini belirterek, " Diyanet İşleri Başkanlığının resm” sitesinden alınan bu bilgilerin ışığında 4 kişilik bir ailenin günlük gıda ihtiyacı 40 TL'dir. 1 aylık ihtiyacı ise 1200 TL'dir. " dedi.

 

İsmet Büyükataman, Diyanet'in açıkladığı sadaka-i fıtır miktarı ve asgari ücret miktarına ilişkin açıklama yaptı. Büyükataman'ın açıklaması şöyle: " Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden AOÇ'nin muhtarı Tayyip Erdoğan da seçim meydanlarına çıkmış AKP borazanlığı yapmaktadır. Kukla Başbakan'ın basiretsizliğini kendisi de fark etmiştir. Cumhurbaşkanı istediği kadar meydanlarda iftiralar atsın halkımız ak ile karayı, hak ile batılı, doğru ile yanlışı bu seçimde ayıracaktır.

 

HALKA SEFALETİ GÖSTERİYORLAR

Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkede toplumsal birliği yeniden sağlamak, ekonomideki kölelik düzenine son vermek için yola çıkmış bulunuyoruz. Bu yolda yıllardır fedak‰r bir şekilde ülke ekonomisine hizmet veren asgar” ücretli kardeşlerimizi asgar” yaşam seviyesine çekecek bir miktar olan 1400 TL'yi Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında vermeyi bir borç bilmekteyiz.

Milliyetçi Hareket'in bu açıklamasından sonra Kukla Başbakan Davutoğlu hemen itiraz etmiş ve 'Asgar” ücret bu miktara yükseltilirse yabancı yatırımcı ülkeyi terk eder.'diyerek işçi kardeşlerimizi hem tehdit etmiş hem de kendilerine sefaleti uygun gördüklerini acı bir şekilde göstermiştir.

Aziz İslam toprakları bir mübarek Ramazan'ın daha arifesindedir. Gönüllerimiz kandil gecelerinin ışığıyla aydınlanırken kalplerimiz Ramazan'ın gelişini sabırla beklemektedir.

 

EN DÜŞÜK SADAKA-İ FITIR MİKTARI 10 TL

Bildiğimiz üzere dinimizde fıtır sadakası, Ramazan bayramına kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların, kendileri ve vel‰yetleri altındaki kişiler için, yerine getirmekle yükümlü oldukları mal” bir ibadettir.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca 2014 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2015 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar en düşük sadaka-i fıtır miktarı 10 TL (On lira) olarak belirlenmiştir. Miktar belirlenirken hadis-i şerifler, ülkenin mevcut sosyal-ekonomik hayat şartları ve bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önüne alınmıştır.

Şimdi Diyanet İşleri Başkanlığının resm” sitesinden alınan bu bilgilerin ışığında 4 kişilik bir ailenin günlük gıda ihtiyacı 40 TL'dir. 1 aylık ihtiyacı ise 1200 TL'dir. Asgari ücretin ne kadar olduğunu tam olarak bilmediği için yaklaşık olarak diye konuşan Erdoğan'ın iktidara gelmeden önceki çay ve simit hesabı da hala aklımızdadır. "

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber