"Bunları döktüğü kanla boğarız"

12 Aralık 2016
674 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırılarının yapıldığı yerde düzenlenen anma programında ''Milletin ayranı kabarmaktadır. Milletin ayranı kabardığı takdirde de millet döktüğü kanla bunları boğar" dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanlığı, Beşiktaş'ta yaşanan terör saldırısına tepki göstermek amacıyla "Teröre Lanet, Şehitlere Saygı" yürüyüşü gerçekleştirdi. Dolmabahçe Sarayı'nın önünde bir araya gelen MHP'liler, saldırının meydana geldiği noktaya kadar sessizce yürüdü.

Ellerinde Türk bayrakları ve karanfillerle yürüyen MHP'liler, teröre tepki gösterdi. Karanfilleri patlamanın olduğu noktaya koyan MHP'li grup adına açıklamayı İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş yaptı. Terör örgütlerinin insan kanından beslendiğini ve tüm insanlık dışı yapıları kınadıklarını belirten Karataş, "Cumartesi akşamı, burada, İstanbul'u kana bulamışlardır.

 

Hainler bir daha sahneye çıkmış, Türk milletini yasa boğmuştur. Türk milleti yasını ve acısını yaşamaktadır. Bilinmesi gereken bir şey vardır ki Türk milleti, acıyı her zaman yaşar ama hiçbir zaman korkuyu yaşamaz. Türk milleti doğduğundan beri, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Vatan sana canım feda' demiştir. Onun için Türk milletine diz çöktürmek isteyen, korku oluşturmak isteyen hiçbir güç başarılı olamayacaktır." dedi.

 

 "Korkumuz ve tereddüdümüz milletimizin sabrının taşmasındandır" diyen Karataş, "Eğer devletimiz bu işi bir an evvel çözmezse, milletimizin sabrı taşar. Çocukların yetim kalmasına dayanacak yürek kalmamıştır. Bu acılar dinsin, bitsin diye milliyetçi, ülkücü camia, hükümetine ve devletine, terörü sonlandırma adına sonsuz destek vermektedir. Bugün milletimizin bütün mensupları, devletiyle bir bütün olmuştur. Bu terörü lanetlerken de bitmesi adına lanetlemektedir.

 

Terörü sloganik sözlerle sonlandıramayız. Terörü sonlandırmak onların beslendiği kaynakları yok ederek gerçekleşir. Siyasi olarak, parti olarak veya iş dünyası olarak bu teröristlere hiçbir şekilde yaşama alanı tanımamak lazım. Çünkü gecenin zifiri karanlığında her şeyden habersiz, tamamen çoluk çocuğunun nafakası için burada nöbette olan polislerimiz şehit ediliyor." diye konuştu. Karataş, vatandaşların can güvenliği sorunu olduğunu ve devletin vatandaşını korumakta sorumluluğu bulunduğunu söyledi. Devletin ve milletin güçlü olduğunu hatırlatan Karataş, hükümet yetkililerine "bir an evvel bu terör sorununu bitirin" çağrısında bulunarak sözlerini noktaladı. 
 

Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırıları için protesto yürüyüşü düzenleyen MHP’li grup patlamanın olduğu noktaya karanfil bırakarak terörü lanetledi.

Saldırının olduğu noktada açıklama yapan MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, "Vatandaşın can güvenlik sorunu vardır. Devlet vatandaşını korumak ve yaşamasını sağlamak zorundadır. Milletin ayranı kabarmaktadır. Milletin ayranı kabardığı takdirde bu terör örgütünü döktüğü kanda boğar" dedi.


Saldırının gerçekleştiği noktada şehitleri anan ve terörü lanetleyen MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş Türk milletinin acısını yaşadığını ama korkmadığını vurgulayarak, “İnsan kanından beslenen şerefsiz terör cellatları cumartesi akşamı burada İstanbul’u kana buladılar. Hainler bir daha sahneye çıkmış, Türk milletini yasa boğmuştur. Türk milleti yasını ve acısını yaşamaktadır. Bilinmesi gereken bir şey vardır ki Türk milleti acıyı her zaman yaşar ama hiçbir zaman korkuyu yaşamaz. Türk milleti doğduğundan beri ’şehitler ölmez vatan bölünmez’ demiştir. ’Vatan sana canım feda’ demiştir. Onun için Türk milletine diz çöktürmek isteyen Türk milletine korku yaşatmak isteyen hiçbir güç başarılı olamayacaktır. Türk milleti acısını ve hüznünü yaşamıştır ama hiçbir zaman korku yaşamamıştır” şeklinde konuştu.

“Milletin ayranı kabardığı takdirde bu terör örgütünü bunları döktüğü kanda boğar”

MHP İstanbul İl Başkanı Karataş sözlerine “Eğer milletimizin sabrı taşarsa, devletimiz bu işi biran evvel çözmezse milletimizin ayranı kabarır, milletimizin ayranın kabarırsa döktükleri kanın içinde bu terör örgütü boğulur” diye devam etti.

MHP İstanbul İl Başkanı Karataş, “Bu anaların göz yaşlarına, çocukların yetim kalmasına öksüz kalkmasına dayanacak yürek kalmamıştır. Bu acılar dinsin bu acılar bitsin diye milliyetçi ülkücü camia hükümetine ve devletine bu terörü sonlandırması adına sonsuz desten vermektedir. bugün milletimizin bütün mensupları devletiyle bir bütün olmuştur. Çünkü bu terörü lanetlerken de terörün bitmesi adına lanetlemektedir.

Sadece sloganik sözlerle terörü sonlandırmayız. Terörü sonlandırmak onların beslendiği kaynakları yok ederek gerçekleşir. Siyasi olarak, parti olarak, iş dünyası olarak veya hükümet olarak bunlara hiçbir alanda yaşama alanı tanımamak lazım.

Çünkü gecenin zifiri karanlığında hiç bir şeyden habersiz çoluğunun çocuğunun nafakasını kazanmak için burada nöbette olan polislerimiz şehit oluyor. Vatandaşımız belki işten çıkmış belki maçtan çıkmış şehit oluyor. Vatandaşın can güvenlik sorunu vardır. Devlet vatandaşını korumak ve yaşamasını sağlamak zorundadır. Milletin ayranı kabarmaktadır. Milletin ayranı kabardığı takdirde bu terör örgütünü bunları döktüğü kanda boğar” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırılarını protesto etmek için bir araya gelen MHP’li grup, “Teröre lanet şehitlere saygı” yürüyüşü düzenledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber