"Adana'ya yapılan haksızlığa son verin"

19 Temmuz 2017
227 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Adana Bölge İdare Mahkemesi'ni kapatan siyasi iktidarın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın "8 tane olan idare mahkemesinden 7 tanesini kurduk, 8'inciyi de kurmayacağız çünkü 7 idare mahkemesi ihtiyacı karşılıyor" sözleri Adana'da şok etkisi yaptı.

Adana Bölge Adliye Mahkemesi ve Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin Adana'da hizmet vermesi konusunda uzun süredir mücadele eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın son açıklamasına tepki gösterdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, "Adana'nın ve yargı çevresiyle bu ile bağlı illerdeki milyonlarca insanın analarının ak sütü gibi helal olan gasp edilmiş hakkı iade edin." çağrısında bulundu.

 

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ'A TEPKİ

 

Adana Bölge Adliye Mahkemesi ve Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin Adana'da hizmet vermesi konusunda mücadele eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı sözünde durmaya çağırdı.

 

ADANA'DA ŞOK ETKİSİ YAPAN İFADE

 

MHP'nin iki yıldır çaba verdiği bu konuda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ TBMM'de yaptığı konuşmada "1 Eylül 2017 tarihi itibarıyla Adana'daki Bölge Adliye Mahkememiz faaliyete geçecektir" dedi. Daha önce Bölge Adliye Mahkemesi Gaziantep'in yargı çevresine bağlanan Adana'da bu mükerrer bilgi sevindirici bulunurken, Bakan Bozdağ'ın "8 tane olan idare mahkemesinden 7 tanesini kurduk, 8'inciyi de kurmayacağız çünkü 7 idare mahkemesi ihtiyacı karşılıyor" sözleri ise Adana'da şok etkisi yaptı.

 

"BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ LÜTUF DEĞİL"

 

Konu hakkında açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, "Adana Bölge Adliye Mahkemesi'nin önümüzdeki Eylül ayında açılacak olmasını önemsiyoruz. Bu karar, Adana'ya bir lütuf değil, bir hakkın gecikmiş olarak iadesidir. Dolayısıyla, bu tasarrufla Adana'nın gasp edilen hakkı Adana'ya iade edilmiş olacaktır." ifadesini kullandı.

 

"BOZDAĞ, KENDİ İFADESİNİ YALANLAMAKTADIR"

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Adana Bölge İdare Mahkemesi'ni yok sayan açıklamasına ise tepki gösteren Karakaya "Sayın Bozdağ, geçen yıl tarafıma gönderdiği yazılı cevapta, fiilen hizmet veren Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin kapatılmadığını iddia etmiş ve Konya'ya bağlandığını söylemişti. Bugün ise '8 tane olan idare mahkemesinden 7 tanesini kurduk, 8'inciyi de kurmayacağız' demektedir. Sayın Bakan, bu ifadeyle Adana Bölge İdare Mahkemesi'ni aslında kapattıklarını, Adana'ya iade etmeyeceklerini itiraf etmekte ve bir yıl önceki kendi sözünü kendisi yalanlamaktadır." diye konuştu.

 

“GASP EDİLMİŞ HAKKI İADE EDİN”

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, şu çağrıda bulundu:

 

“Bir kere daha söylüyoruz.

Dosya sayısı ve iş hacmi bakımından Türkiye’de üçüncü sırada olan Adana’yı, iş hacmi üç kat daha az olan başka bir ile bağlamak, adaletsizliktir.

Adana’yı ve Adana’ya sadece 60 kilometre olan Mersin’i, Osmaniye’yi, Niğde’yi, yanında Hatay’ı 550 kilometre uzaktaki Konya’ya bağlamak, 2576 Sayılı kanunu yok saymaktır, bölgede yaşayan milyonlarca vatandaşımıza zulümdür, ayıptır, günahtır. Adana’ya yapılan haksızlığa son verin. Adana’nın ve yargı çevresiyle bu ile bağlı illerdeki milyonlarca insanın analarının ak sütü gibi helal olan gasp edilmiş hakkı iade edin.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber