"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı

02 Aralık 2017
290 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" nedeniyle yazılı açıklaması yaparak "Engelliler Gününü" kutladı.

MHP Samsun İl Başkanı Tekin, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" nedeniyle yaptığı yazılı basın açıklamasında; 

"Türk Millet'ine başarıları ile anlamlı bir gurur yaşatan Ampute Futbol Milli Takımımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi. 

Her Sağlıklı Bireyin Potansiyel Engelli Adayı 
Öncelikle engelli olmak bir tercih meselesi olmadığını dile getiren Başkan Tekin; 

"Günümüzde engellilerimizin oranının yüzde 60'şını doğuştan değil, sonrasında geçirilen bir takım talihsiz olaylar sonucunda engelli olan kardeşlerimiz oluşturmaktadır. 

Bu da bizlere her sağlıklı bireyin potansiyel engelli adayı olduğunu anımsatıyor ve engellilerimiz için yapılan ve yapılacak olan çalışmalarda bu düşünceyi unutmamamız gerektiğini gösteriyor. 

Biz siyasilerin ve bürokrasinin ise bu anlamda yapması gereken birçok sorumluluk olduğunu ifade etmek istiyorum." dedi. 

Ampute Futbol Milli Takımımıza Bir Kez Daha Teşekkür Ediyoruz 

iktidarın hazırlamış olduğu politikalar ile engelli bireylerin yaşam şartlarının kolaylaştırılmadığını ifade eden İl Başkanı Taner Tekin; 

"Mevcut iktidar yıllar önce engellilerin yaşam şartlarını kolaylaştırmak adına bazı kanunlar çıkartmasına rağmen uygulama noktasında başarı sağlanmadığı ortadadır. 

Engelli bireylerimizin önüne çıkan engeller kaldırılmadığı sürece bu kardeşlerimizin yaşam standartlarını kolaylaştırmak adına bir şeyler yapmış olmayız. 

Samsun'da yönetici konumunda olan siyasiler ve bürokratlardan bizlerin beklentisi bu engellilerimize engel teşkil eden sorunların tespit edilerek hızlı şekilde engellerin kaldırılmasıdır. 

Bu anlamda bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü sorumluluk ve göreve hazır olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. 

Bu duygu ve düşünceler ile Dünya Engelliler Günü'nde yürekleri sevgi ile dolu başta gazilerimiz olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımıza, sevgi ve saygılarımı sunar, bu vesile ile yakın tarihte Türk Millet'ine başarıları ile anlamlı bir gurur yaşatan Ampute Futbol Milli Takımımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.
Kapsam Haber

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber