"12 Mart, 12 Eylül ve 15 Temmuz'un Arkasında Kimlerin Olduğunu Biliyoruz"

22 Kasım 2017
395 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz TOR, TBMM Genel Kurulunda "Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı​nın 84.Maddesi"ile alakalı konuştu.

MHP  Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz TOR, TBMM Genel Kurulunda "Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı​nın 84.Maddesi"ile ilgili yaptığı konuşmada, 12 Mart, 12 Eylül darbecilerinin kimler olduğunu gayet açık ve net olarak bildiklerini, 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında da kimlerin olduğunu  bildiklerini söyledi.

DÜNDE TERÖRİST BESLEDİLER...

502 sıra sayılı Tasarı'nın 84'üncü maddesi üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi adına söz alan Fahrettin Oğuz TOR, Türkiye'nin bugün hedef tahtası haline getirilmediğinidün de Türkiye'nin gelişmesini ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmesini istemeyenlerin hedefinde olduğunu belirterek; "19'uncu yüzyılda ne kadar düşmanı varsa 20'inci, 21'inci yüzyılda da azalmamıştır. Dün amaçları bölmek, parçalamaktı; bugün de aynıdır. Sadece AKP'ye değil, geçmiş siyasi iktidarlara da benzer tavır koymuşlardır. 

12 Mart, 12 Eylül darbecilerinin kimler olduğunu gayet açık ve net olarak bizler biliyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında da kimlerin olduğunu gayet açık ve net olarak biliyoruz. Askerlerimizin başına çuval geçirdiler, PYD'ye tırlar dolusu silah yardımı yaptılar. Dün de teröristi beslediler, bugün de besliyorlar.

Dün de teröristlere silah, para, eğitim yardımı yaptılar, bugün de yapmaktalar. Türkiye'mizin büyük Türk coğrafyasında parlayan güneş olması asla istenmemiştir, istenmeyecektir. Bu, bilinmeyen ve bugün anlaşılmış bir husus değildir." dedi.

ESNAF ve TURİZİMCİ PERİŞANDIR

Ülkenin çok ciddi ekonomik ve sosyal problemleri olduğunu, enflasyon, işsizlik, iç borç, dış borç, cari açık, faiz oranları, kayıt dışı, döviz kuru artışları kronik hâlde bulunduğunu belirten Tor; "Bunlar hoş şeyler değildir. Gençlerimiz işsizdir, karamsardır, çoğunun hayal kurma gücü azalmaktadır. Esnaf, turizmci perişandır.

Kronik hâle gelmiş ciddi problemlerin çözümü için her alanda topyekûn çok daha fazla çalışmamız, tasarruf etmemiz gerektiği açık seçiktir. Bizler çok çalışırsak, çok tasarruf edersek gelecek nesiller rahat edecektir.

Biz günümüzü gün etmeye devam edersek, övünmeyi kural hâline getirirsek, gerçeklerimizle yüzleşmezsek, har vurup harman savurursak, maalesef işi ehline vermemeye devam edersek ABD'si de, Kanada'sı da, Hollanda'sı da, Barzani'si de, Esed'i de veya başka kişi ve ülkeler de teröristleri beslemeye devam edecektir, bürokratlarımızı tutuklamaya, bakanımız hakkında tutuklama kararı çıkarmaya devam edeceklerdir. "dedi.

Kronik hâle gelmiş meseleleri çözmenin yolu Meclise devamdan geçmekte olduğunu söyleyen Tor; "Biz bunlar için maaş alıyoruz, esas görevimiz de budur yani yasa yapmak, denetim yapmak, bunun için de Meclise devam etme mecburiyetimiz var. Az ve öz söylüyorum, helal kazanç Meclise devamdadır." dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber