Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’
08 Aralık 2018
Bu haber 561 kez okundu
MHP’den Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olan Gazeteci- Yazar Hamdi Yuluğ, Sakarya’yı çok daha ilerilere taşımayı hedeflediklerini belirterek, “Yunusça yüreğimizle tüm şehri kucaklayacağız” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP’de 15 Aralık’a kadar devam edecek olan aday adaylığı başvurusu süreci içinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ilk resmi müracaatı yapan Gazeteci-Yazar Hamdi Yuluğ, bu haftaki röportajımızın konuğu oldu. Uzun yıllar yerel ve ulusal medya kuruluşlarında çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra Sapanca’da haftalık yayınlanan bir gazete çıkartan Yuluğ’u siz değerli okurlarımızın da tanımasını istedik.

  • Sayın Yuluğ, öncelikle MHP’den yapmış olduğunuz Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adaylığınız hayırlı olsun. Bizlere ve okurlarımıza kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Öncelikle bizlere böyle bir imkan sağladığınız için şahsınızda çalışanlarınıza ve yönetiminize teşekkür ederim. 1968 yılında Trabzon’da doğdum. 4 yaşında ailem Sapanca’ya yerleşti. İlk, orta ve lise öğrenimini Sapanca İlçesi’nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim, Organizasyon Bölümü ile eğitimime nokta koydum. Lise döneminde yani 1986 yılında Türk Haberler Ajansı ile başladığım gazetecilik hayatımı Güneş Gazetesi, Hürriyet Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, Ayyıldız Gazetesi, Büyük Kurultay Gazetesi, Sakarya Gazetesi, Yenigün Gazetesi, Son Olay ve Akdeniz Bölgesi’nde yayınlanan Bölge Gazetesi’nde sürdürdüm. Sakarya Gazetesi Haber Müdürü, Adapazarı Gazetesi Bölge Haberler Müdürü, Kanal 54 Televizyonu Haber Müdürü, Mersin Sun Televizyonu Haber Müdürü, Bodrum Kent Televizyonu Genel Müdür Yardımcılığı, Sakarya Büyükşehir Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarlığı görevlerinde bulundum. 1992-1994 yılları arasında Sapanca Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2000-2002 yılları arasında da Ferizli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevlerini üstlendim. 20 yıllık gazetecilik hayatının ardından 2006 yılında Almanya’nın Dortmund kentine yerleştim. Almanya’da bir süreliğine Türkiye Gazetesi, İhlas Haber Ajansı ve Öztürk Gazetesi’nde çalıştım. 2012 yılında Türkiye’ye döndüm ve Bizim Sakarya ve Adapazarı gazetelerinde Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevinde bulundum. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesinde MHP’den Şırnak Milletvekili Aday Adayı oldum. Kısa bir süre Sırma Grup’ta İdari İşler Sorumluğu üstlendikten sonra, halen Sapanca’da yayın yapan Yenises Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği ve netgaste.com haber portalında ise köşe yazarlığı görevlerini yürütüyorum. Leyla Aydemir Yuluğ hanım ile evliyim, Hami ve İlayda isminde 2 evlada sahibim.”

  • Bu kadar geniş bir mesleki özgeçmişin ardından neden aday adayı olarak siyasete atılmayı tercih ettiniz?

Sizinde bahsettiğiniz gibi uzun yıllara dayalı bir meslek hayatım var. Bu süreçte gezip gördüğümüz, bir çok ülke, şehir, ilçe ve köy oldu. Her gittiğim şehirde ‘Ahh keşke bu bizim hizmet Sakaryamız’da da olsaydı’ dediğim çok proje oldu. Her gittiğim şehri Sakarya ile mükayese ediyordum. İçimde hep bir ukte oluşuyordu. ‘Neden biz bunlara sahip değiliz’, yada ‘olamıyoruz’ diye kendi kendime sorup duruyordum. İlimizde gördüğümüz eksiklikleri veya sorunları ya ilgili yöneticilere aktarıyorduk, yada köşe yazılarımızda dile getirmeye çalışıyorduk. Ancak bizlerin uyarılarını dikkate alan pek çıkmıyordu. Bu durumda iş başa düşüyordu. Ve bizde üyesi olduğum partimden siyaseten sorumluluk alarak ilimize dolayısıyla ülkemize hizmet edebilmek adına Rabbimin izniyle yola çıkma kararı aldık. Ülkücülerin yönetim şeklini, millete hizmet sevdasını, yapılmamış projeleri nasıl gerçekleştirebildiklerini hemşerilerimize göstermek için ‘Biz Aday Adayıyız’ dedik. Kendimize güveniyoruz, inanıyoruz.”

  • Şuana kadar sizin dışınızda MHP’den Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatı olmadı. Bu durumda MHP’nin Sakarya’daki adayı siz mi olacaksınız? Kendinizi ne kadar şanslı hissediyorsunuz?

Malumunuz Milliyetçi Hareket Partisi’nde aday adaylığı müracaat süreci hala devam ediyor. Bu süreç 15 Aralık’a kadar sürecek. 15 Aralık’a kadar Büyükşehir için aday adaylığı müracaatlarının olacağını düşünüyorum. Aday belirleme süreci tamamen Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin, partimizin yetkili organlarının ve teşkilatlarımızın değerlendirmesiyle netlik kazanacak. Biz yada bir başka ismin aday gösterilmesi önemli değil. Biz aday gösterilmezsek de aday gösterilecek ismin etrafında ülkücü duruşumuzla kenetlenip çalışacağız. Sakaryamız’a, ülkemize ve partimize hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda, parti organlarımızın vereceği karara sadık kalacağımızın bilinmesini isterim. Şans konusuna gelince, mensubu olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğum ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ diyen Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin hedefleri doğrultusunda MHP’den aday adayı olmak bile benim için şansların en büyüğü.”

  • Partinizin ittifak halinde olduğu AK Parti, Büyükşehir Belediye Başkanı Adayını belirledi ve Ekrem Yüce olarak açıkladı. AK Parti ile MHP arasında birçok ilde seçimlerde ittifak yapılacağı kamuoyuna açıklandı. Resmi olmasa bile Sakarya’da da MHP’nin aday göstermeyeceği AK Parti adayına destek vereceği ifadeleri kulislerde dolaşıyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Öncelikle Ekrem Yüce’nin adaylığı kendisine, partisine ve Sakarya’ya hayırlı olsun. Erenler Belediye Başkanlığı döneminden bugüne kadar zaman zaman kesintiye uğrasa da kendisiyle iletişimimiz devam ediyor. Sakarya’nın değerli isimlerinden birisidir. İttifak konusuna gelince, genel merkezimizden bu yönde yapılmış bir resmi açıklama bulunmamaktadır. Resmi açıklama yapılmadığı sürece kulislerde konuşulanlar sadece algı yaratmaktır. Bu algıyı yayanların niyeti de bellidir. Akıllarınca MHP’yi yıpratmaya çalışanlar kulislerde niyetlerini okuyorlar. Genel merkezimizden resmi bir açıklama gelmediği sürece kimse bu tür dedikodulara itibar etmemelidir. Bizler, Cumhur ittifakının önemini biliyoruz ve Cumhur ittifakının ruhuna uygun olarak hareket etmeye devam ediyoruz! Sakarya’da da ittifak yapılırsa ülkemizi ve belediyelerimizi PKK, FETÖ, çakma milliyetçi, sözde Atatürkçüler’den oluşan zillet ittifakına teslim etmeyiz. Bu anlayışla genel merkezimizin belirleyeceği politika ışığında durmayız, yorulmayız ve taşıdığımız sorumluluğumuzdan asla vazgeçmeden çalışmamızı sürdürürüz. Biz vatanımıza ve milletimize sevdalıyız!”

  • Sakarya için projeleriniz var mı? Yoksa aday gösterildikten sonra mı projelerinizi hazırlayacaksınız?

Biz göreve, hazırladığımız projelerimizle talip olduk. Şov olsun diye aday adaylığı müracaatında bulunmadık. Sakaryamız için yapabileceğimiz projelerimizi aday adaylığı müracaatımız esnasında kloser halinde önce İl Teşkilatımız’a ardından da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz’a teslim ettik. Sakarya’ya büyük ivme kazandıracağına inandığımız projelere yer verdik.

SAKARYALILIK BİLİNCİ

‘Sakarya’nın kimliği yok’ diyorlar. Sakarya’nın aslında birçok kimliği var. Bunların bazıları tarım, turizm, sanayi, lojistiktir. Sakarya’daki en büyük eksik Sakaryalılık bilincidir. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerle birlikte göreve gelmemizin ardından doğduğun yer değil, doyduğun yer mantığıyla bakarak insanlarımızda Sakaryalılık bilinci oluşturacağız.

ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ

Vizyon anlamında ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla değil, birlikte yapabilen, her konuyu fikri anlamda farklı noktalardan, meslek örgütlerinden, odalardan, sivil toplum kuruluşlarından, özellikle üniversitelerle işbirliği yaparak hareket edeceğiz.

Biz söylemi, eylem ile birleştiren yanımızla öne çıkan bir belediyecilik anlayışını kentimize kazandıracağız. Teknolojik tüm gelişmelere açık olacağız. Yeni hedeflere koşmak adına, günün gelişmelerini kendimize ışık tutup, üniversitelerden destek alarak, aynı zamanda üniversiteyi şehir ile barış kılmak adına özel bir misyon üstleneceğiz. 

HAFİF RAYLI SİTEM PROJESİ

Kentin en büyük sorunlarının başında ulaşım geliyor. Toplu taşıma 3’ncü sınıf araçlarla yapılmaya çalışılıyor. Sakarya’nın ulaşımını rahatlatmak için gelecek 100 yılın planlamasını yapacağız. İmar planlarında gereken düzenlemeleri gerçekleştirdikten sonra, ilk etapta yeni yerleşim alanları Korucuk, Camili, Karaman’dan kent merkezine ve yakın mesafedeki ilçelere (Serdivan, Erenler, Arifiye, Sapanca, Söğütlü ve Akyazı) uzanan hafif raylı sistem ağıyla hem ulaşım sorununu çözeceğiz, hemde trafikte yaşanan yoğunluğu ortadan kaldırmış olacağız. Bu projeyi ilerleyen zaman diliminde Sakarya’nın tüm ilçeleriyle bütünleştirmeyi hedefliyoruz.

ENGELSİZ KENT PROJESİ

Sakarya’yı engelsiz kent haline getireceğiz. Kentin cadde ve sokaklarındaki yaya yürüyüş yolları ve kaldırımlar üzerindeki her türlü engeller kaldırılacaktır. Özellikle görme ve yürüme engelli vatandaşların kent merkezlerini sıkıntısız kullanabilmesi için engelsiz güzergâh projeleri yapacağız. Her ilçemize engellilerimiz için ‘Empati Kafe’ kazandıracağız.

ÇOCUK MECLİSİ, TARIM VE HAYVANLIK PROJESİ

Çocuklar için Belediye Çocuk Meclisi’ni oluşturacağız. Çocuklarımızın istekleri doğrultusunda projelerimize yön vereceğiz. Tarım projeleriyle çiftçilere yön çizeceğiz. Gıda laboratuvarları, organik tarımın yaygınlaşması, yerinde eğitim ve hayvancılık çalışmaları ile ürünleri değerinde pazarlayacak fiziki koşulları sağlayacağız. Ayrıca organik tarımdan elde edilen ürünlerin pazarlanması ve satılması için haftanın 7 günü hizmet verecek olacak ‘Organik Kapalı Pazaryeri’ni hayata geçireceğiz.

9 EVLER PROJESİ

9 Evler Projesi kapsamında da kentte tespit edilecek uygun alanlarda sanat ve kültür evi, gençlik merkezi, aşevi, hürmet evi, saygı ve hoşgörü evi, sevgi evi, sağlık ve bakım evi, şefkat evi ve kadın evini hayata geçireceğiz.

İŞ BİRLİĞİ PROJELERİ

Sakarya’yı daha yaşanabilir ve daha çağdaş bir kent haline getirme hedefimize ulaşmak için, buna katkı koyacak plan ve projeleri oluşturup, uygulamak isteyen meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğine daima hazır olacağız.

SAKARYA NEHRİ YAŞAM ALANI

Yıllardır kirliliği ve kum ocaklarıyla gündemde olan Sakarya Nehri’ni kente can verecek bir yaşam alanına çevirmek en büyük hedeflerimizden olacak. Dünyanın bir çok ülkesinde ve ülkemizde de bir çok bölgede nehirlerin geçtiği şehirler cazibe merkezi konumunda. Bu konuda maalesef Sakarya bu atılımı bir türlü gerçekleştiremedi. Oysa MHP’li Adana Belediyesi, yaptığı projelerle Seyhan Nehri’nin her tarafını yeni yaşam alanlarıyla şehre kazandırdı. Bizde Seyhan Nehri’nde gerçekleştirilen projeyi Sakarya Nehri’ne uygulamayı hedefliyoruz. Bunun ile ilgili MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi ile temas halinde olacağız.

İLÇELERE OSMANLI HAMAMI PROJESİ

Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan Osmanlı Hamamı projemizi tüm ilçelerimiz hayata geçireceğiz. Osmanlı mimarisi ve motifleriyle süslenerek yapılacak hamamların içerisinde havuz, sauna, tuz odası, buhar odası, masaj odası ve şok havuzu başta olmak üzere birçok donatı da bulunacak. Bu proje sayesinde ilçelerimize turizm yönünden yeni değerler kazandırmanın yanında yıllar geçtikçe yok olmaya yüz tutan hamam kültürümüzü tekrar canlandıracağız.

ÜCRETSİZ SU PROJESİ

Su fiyatları düşürülecek, tarife cetvelleri yeniden gözden geçirilecek. Büyükşehir Belediyesi olmamıza rağmen Sakarya hala bir tarım merkezi konumunda. Ülkemizin tarım girdilerine destek vermek ve üretimi teşvik adına belirlenecek bir tonaja kadar kırsal kesimde yaşayan vatandaşımızdan su ücreti almayacağız.

MEYDAN ÇEŞMELERİ PROJESİ

İnsan yaşamının vazgeçilmez gereksinimlerinden biri olan su, günümüzde maalesef ev ve işyerlerinde akıyor. Selçuklu’dan başlayıp Osmanlı ile devam eden ve insanlarımızın heran yararlanabileceği ‘Meyan Çeşmeleri Projesi’ kapsamında kent merkezinin yanısıra her ilçemize hem estetik hem de tarihi dokuya uygun olarak tasarlanmış modern ve tarihi hatırlatan ‘Meydan Çeşmeleri’ inşaa edeceğiz. Osmanlı ve Selçuklu motifleri ve çinicilikte kullanılan motiflerle yapılacak yeni çeşmeler ile Osmanlı ve Selçuklu Mimarisi Sakaryamız’da hayat bulacak. Bu çeşmelerimiz, gelecek kuşaklara da estetik ve mimari bir sanat eseri olarak miras kalacak.

DİĞER PROJELERİMİZ

Kendi işini kurmak isteyen kadınlara yönelik mikro kredi desteği, tüm ilçelerde emekli ve yaşlı vatandaşlar için sosyal tesisler, Dörtyol sanayi sitesinin rehabilite edilmesi, mevcut Erenler, Dörtyol ve Beşköprü’den şehre giriş güzergahlarının elden geçirilerek Sakarya’ya yakışır bir görünüm kazandırmak, Alparslan Türkeş Kültür Merkezi, tüm ilçelere gençlik merkezleri, emekli ve yaşlı vatandaşlar için hobi bahçeleri, kadın aile danışma merkezleri, engelli vatandaşlara yönelik sosyal tesisler, lise ve üniversite öğrencilerine burs verilmesi, dar gelirli vatandaşlar için sosyal konut projesi, engelli vatandaşlar için korumalı iş merkezleri, kent arşivinin genişletilmesi, tarihi evlerin restorasyonu, kültür parkı, panorama müzesi, şehir tiyatrosu, Eğitim ve Kültür vakfının kurulması, yeni belediye hizmet binası, mahalle konakları, belediyeye ait sosyal alanlar ve tesislerde ücretsiz wi-fi hizmeti, Türkiye’nin en büyük sokak hayvanları tedavi ve barınma kompleksi, kent merkezi ve ilçelerde; sokak hayvanları aşılama ve kısırlaştırma birinin mobil hele getirilmesi, 2 adet katlı otopark yapılması, her mahalleye ve ilçeye 1’er adet halı saha, 3 adet sentetik buz pisti, basketbol ve voleybol sahası, tüm amatör spor kulüplerine malzeme desteği, pilates ve halk dansı salonu, kapalı ve açık yüzme havuzu, koşu ve bisiklet yollarının sayısını arttırılması, her yaş için ücretsiz spor kurslarının düzenlenmesi diğer projelerimiz arasında yeralıyor.”

  • Nasıl bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacaksınız?

Bizler ben değil biz diyeceğiz; yandaş değil vatandaş diyeceğiz liyakat sahipleriyle birlikte hizmet üreteceğiz. Biliyoruz ki, milli ekonominin temeli tarım ve hayvancılık, ortası sanayileşme ve endüstri, üstü ise bilişim, teknoloji ve uzay bilimleridir. Bu çıktılardan elde edilen son ürün ise üretim ve gelişmişliktir. Temel belediyecilik anlayışımızın yanında bu öğelerin gelişmesi için elimizden gelen tüm olanakları seferber edeceğiz. Belediyecilik anlayışını ve Belediyelerden beklentileri değiştirmek istiyoruz. Sanayi ve tarımda üretken bir halk oluşturmanın lokomotifi belediyeler olmalıdır. Küçük girişimcileri tarımsal faaliyetlere yönlendirmek, onlarla teşvik ve destek verici ortaklıklara girmek, model ve örnek uygulama sahaları kurmak belediyelerin görevi olmalıdır. Fabrika, küçük esnaf ve üniversite imkanlarını bir araya getirerek katma değerli teknolojik ürünler üretilmesine destek olmak belediyelerin görevi olmalıdır. Yol ve köprü yaptıkça göç alan, göç aldıkça yol yapan belediye anlayışı çökmüştür.. Az metrekareye çok kat sığdırmak, kutsal vatan toprağını ziyan eden bir beka sorunu haline gelmiştir. Orta sınıf mahallesi, işçi mahallesi, patron mahallesi anlayışı toplumsal geleceğimizi dinamitlemektedir. Fabrika servislerinin girdiği ve hiç uğramadığı i mahalleler oluşmuştur. Unutulmamalıdır ki; Bu gün devlet yönetimindeki kişilerin birçoğu işçi, memur ve köylü çocuğudur. Bu gün asgari ücretlinin çocuğunun yarın devlet yönetimine gelmesi için imkan oluşturmak da pek tabi Belediyelerin görevidir. Fakir mahallelerdeki okullarda okuyan evlatlarımızın robot atölyelerinde ufkunu açmak, gizlenmiş, fark edilmemiş zekâsını ortaya çıkarmak da belediyelerin görevlerindendir. Projelerimizi ve üstlendiğimiz görevi halkımızın her ferdine duyurmak için tüm ekibimiz ile çalışacağız.”

  • Son olarak okurlarımıza söylemek istediğiniz neler var?

Yaradan’ın rızası yaradılanların dua ve memnuniyetleri temel felsefemizdir. Üzerimizdeki yükün farkındayız. Gün deve kuşu misali kafamızı kuma sokma zamanı, yaşananlara kayıtsız kalıp tarih önünde hesaptan kaçma günü değildir. Lafla, dedikoduyla, boş eleştirilerle uğraşmayacağız. Yanlış yapma ve gevşeme lüksümüz olamaz.

Sakaryamız’ı çok daha yaşanabilir ve imrenilen bir şehir haline getirebilmek için ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız.

Toplumun temel dinamiklerini harekete geçireceğiz, istişare ve ortak akıl mekanizmasına işlerlik kazandıracağız ve özellikle Sivil Toplum Örgütleri ile tam bir dayanışma içerisinde çalışacağız. “Ben yaptım oldu” gibi, şehrimize ve insanlarımıza hiçbir şey kazandırmayan ve toplumu ayrıştıran anlayışlara yönetim sistemimizde asla yer vermeyeceğiz. Toplumsal, kültürel ve idari konularda yeni yöntemler geliştirecek ve uygulayacağız.

Milliyetçi Hareket’in üretken belediyecilik anlayışının merkezindeki, yatırımlarının ve çalışmalarının başlangıç noktasındaki en temel kavram “Beytülmal” hassasiyetidir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını gözeterek, belediyenin -daha doğrusu- milletin parasının tek kuruşunu dahi zayi etmeden ve kıt kaynakları en etkin bir şekilde kullanarak çalışmalar yapacağız. Hesap verebilirlik ve şeffaflık anlayışını yönetimimizde hâkim kılacağız. Mutlu azınlık değil, mutlu bir şehir oluşturabilmek için var gücümüzle çalışacağız.

Kendimize güveniyoruz, inanıyoruz. Sadece beklediğimiz yetkidir. Biz sefere çıktık, zafer Allah’ın takdiri. İnşallah bizim lehimize olacak zafer ile inşallah Sakarya Milliyetçi Hareket Partisi belediyecilik anlayışıyla şaha kalkacak.”

  • Sayın Yuluğ, size çıktığınız seçim yarışında başarılar diliyoruz.

Sakaryalı hemşehrilerimize kendimizi ve projelerimizi anlatma imkanı sağladığınız için bizde sizlere teşekkür eder, yayın hayatınızda başarılar dileriz.”

asikurtlar

 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH