‘UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE’ SEMİNERİ

02 Nisan 2018
393 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Birecik Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucuyla Mücadele” konulu bir seminer programı düzenledi.

Seminerde zararlı alışkanlıkların kişinin bedeninde, ruhunda ve çevresinde yaptığı tahribat anlatılarak, bu zararlı maddelerden nasıl korunabileceği üzerinde duruldu.

Seminere Konuşmacı olarak Katılan Prof.Dr. Orhan DERMAN;Türkiye Cumhuriyeti devletinin uyuşturucuyu insanlık suçu olarak kabul ettiğini ayrıca toplumdaki her bireyin uyuşturucunun acımasız yüzüyle karşı karşıya kalabileceğini, bu konuda devletin korumacı önlemleri kadar, bireylerin de dikkatli ve bilinçli olmaları gerektiğini dile getirdi.

Seminer Sonrası bir açıklama yapan Birecik Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Salih Başkapan ise;

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ Beyefendinin emirleri doğrultusunda Türkiye geneli başlatılan Bağımlılık ve Uyuşturucuyla Mücadele kapsamında Ocağımızda Prof.Dr. Orhan DERMAN’ı ağırladık.Verdiği konferanstan ötürürü kendisine şükranlarımızı sunarız dedi.

Başkapan;Çağımızda zararlı alışkanlıklar edinen insan sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Maalesef gençlerde bu alışkanlıklar eskiye nazaran daha fazladır. Bunun sebebi öncelikli olarak çevredir. Genç çevresine bakarak kötü alışkanlıklar edinmektedir. Bizim de amacımız gençlerin bu zararlı alışkanlıkları edinmede önlerine set çekmektir.

Bir kişi bile bu seminerden iyi bir alışkanlık edinir bir ders çıkarırsa bizim için sevinç kaynağı olacaktır.Uyuşturucu madde kullanımı ile ilgili mücadelelerinin, eğitim ve sosyal faaliyetler kapsamında artarak devam edeceğini belirtti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber