Ana Sayfa > TÜRK DÜNYASİ

Türk Ocakları Armağanları Sahiplerini Buldu
29 Mart 2016
Bu haber 975 kez okundu
Türk Ocakları Genel Merkezi’nin her yıl Türk düşüncesine, ilim, kültür ve sanat hayatına önemli katkılarda bulunan isimlere verdiği Türk Ocakları Armağanları bu yıl düzenlenen bir yemek ve ödül töreni ile sahiplerini buldu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Türk Ocakları’nın 104. kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlenen yemeğe ve ödül törenine bilim ve sanat dünyasından pek çok isim ve Türk Ocaklılar katıldı.

Ankara Metropolitan Otel’de düzenlenen program yemek ile başladı. Yemeğin ardından programın sunumunu gerçekleştiren Türk Ocakları Merkez Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Bülent Aksoy, misafirlere hoşgeldiniz dedikten sonra Türk Ocakları’nın temellerini atan 190 askeri tıbbiyelinin Türkçü münevverlere yazdıkları mektubu okudu. Ardından Türk ve İslam dünyasına tarih boyunca hizmet etmiş din ve devlet büyükleri, Türk hükümdarları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu, bir kaç gün önce hayatını kaybeden Yılmaz Saka ve Türk milliyetçiliğine hizmet eden, ahirete intikal etmiş Türk Ocaklıların ruhları ile aziz şehitlerimizin ruhları için Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

"BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİ'YİZ"

Kur’an tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz kürsüye geldi. Genel Başkan Öz misafirleri selamladıktan sonra Türk Ocakları’nın kuruluş sürecini anlattı. Devlet-i Aliyye’nin parçalandığı bir süreçte Balkan Savaşları, Birinci Cihan Harbi ve Milli Mücadele’nin yaşandığı dönemde Türk Ocaklıların hem fikri bir mücadele verdiğini hem de fiile cephede savaşarak şehadet şerbetini içerek Türk milletine hizmet ettiklerini ifade etti. Bugün de benzer bir süreç yaşandığını söyleyen Genel Başkan Öz, İslam aleminin ve Türk dünyasının boğulmak istendiğini belirtti. Coğrafyamızda etnik ve mezhebi farkların kaşındığını söyleyen Öz, ülkemizin hem yakın coğrafyadaki ateşin hem de ülkemiz içinde 30 küsür yıldır devam eden PKK terörünün Türk milletini zor bir sürece soktuğunu ifade etti. Türk milletinin beka mücadelesi verdiği bu dönemde, Türk Ocakları’nın elinden gelen hizmeti vermeye devam ettiğini söyleyen Öz, Türk dünyasını birliğe, İslam alemini dayanışmaya davet ettiklerini vurguladı. Türk Ocakları’nın Irak ve Suriye Türkmenlerine yönelik yaptığı yardımlar ve yapılan faaliyetlerden kısaca bahseden Genel Başkan Öz, Türk Ocakları’nın etnik, dini ve mezhepsel bir ayrım yapmadan “Biz Hep Birlikte Türk Milleti’yiz” ilkesi etrafında milletimizi birlik ve beraberliğe davet ettiğini vurguladı. Genel Başkan Öz, Türk milletine hizmet eden din ve devlet büyükleri ile şehitlerimizi anarak konuşmasını sonlandırdı. Genel Başkan Öz’ün konuşmasının ardından Türk Ocakları Armağanlarının Takdim törenine geçildi.

 

OSMAN TURAN TÜRKLÜK ARAŞTIRMALARI ARMAĞANI PROF. DR. HALİL İNALCIK’A VERİLDİ

 

Sekiz dalda verilen Türk Ocakları Armağanlarının ilki olan Prof. Dr. Osman Turan Türk Ocakları Türklük Araştırmaları Armağanı, yaptığı sayısız çalışma ve sonsuz hizmetlerle Türk tarihi ve kültür hayatının yanında dünyada “tarih yazıcılığı” alanına katkıları sebebiyle büyük tarihçi, yüz yaşını aşkın bir çınar olan Prof. Dr. Halil İnacık’a verildi. İnalcık rahatsızlığı sebebiyle törene katılamazken, yerine ödülü Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz aldı. Öz’e ödülü, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız takdim etti. Genel Başkan Öz, İnalcık’ın selamlarını ve teşekkürlerini Ocaklılara iletti.

 

NİHAL ATSIZ TÜRK DÜNYASINA HİZMET ÖDÜLÜNÜ IRAK TÜRKMEN CEPHESİ BAŞKANI ERŞAD SALİHİ VE TÜRK AKADEMİSİ BAŞKANI PROF. DR. DARHAN KIDIRALİ PAYLAŞTILAR 

Büyük Türkçü Nihal Atsız adına ihdas edilen, Türk Dünyasına Hizmet Armağanı Türk Dünyası hakkındaki ilmî çalışmaları ve bürokrasideki hizmetleriyle Türk dünyasında “birlik” düşüncesine katkıları sebebiyle Türk Akademisi Başkanı Prof. Dr. Darhan Kıdırali’ye ve Irak Türklüğü ve Türk dünyası için verdiği hem siyasi hem siyaset dışı mücadele sebebiyle Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi’ye verildi. 

Ödülü ilk olarak Prof. Dr. Darhan Kıdırali, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Prof. Dr. Orhan Kavuncu’dan aldı. Kavuncu Kıdırali’yi Kazak Türkçesiyle tebrik eden kısa bir konuşma yaptı. Kavuncu’dan sonar Kıdırali, Türk dünyasının birlik ve beraberliğini vurgulayan ve büyük beğeni toplayan bir konuşma yaptı. Kıdırali Yusuf Akçura ve büyük Türkçüler hakkında anlattığı anekdotlarla Türk birliğine ve Türkiye’nin önemine vurgu yaptı. Ayrıca aldığı ödülün Nihal Atsız adını taşıyor olmasının ayrı bir gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Paylaşılan ödülü ikinci olarak Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi adına ITC Ankara Temsilcisi Hicar Kazancı, Türk Ocakları Eski Genel Başkanı Nuri Gürgür’den aldı. Toplantıya Irak’taki yoğun çalışmaları ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un ziyareti sebebiyle katılamadığını ifade eden Erşad Salihi’nin Kerkük’ten gönderdiği görüntülü mesaj katılımcılarla paylaşıldı. Salihi Türk Ocakları’na ve Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz’e hem ödül için hem de Irak ve Suriye Türkmenlerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

ZİYA GÖKALP İLİM VE TEŞVİK ARMAĞANINI DOÇ. DR. MUSTAFA AKSOY VE DOÇ. DR. ALPTEKİN YAVAŞ PAYLAŞTILAR 

Üçüncü ödül olan Ziya Gökalp İlim ve Teşvik armağanını uygulamalı sosyoloji, kültür sosyolojisi ve Türk tamgaları ile ilgili çalışmaları sebebiyle Doç. Dr. Mustafa Aksoy ve Türk kültür ve medeniyetinin ortaya çıkmasını sağlayan kazı çalışmaları ve “medeniyet kuramı” üzerine yazdığı eserler sebebiyle Doç. Dr. Alptekin Yavaş paylaştılar. Fergana vadisinde yaptığı çalışmalar sebebiyle törene katılamayan Doç. Dr. Mustafa Aksoy’un ödülünü Türk Yurdu dergisi Genel Yayın Müdürü Dr. Fahri Atasoy, Türk Ocakları Hars Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yusuf Sarınay’ın elinden aldı. Ödülü paylaşan Doç. Dr. Alptekin Yavaş ise ödülü Türk Ocakları Merkez Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rasih Demirci’den aldı. Yavaş, Türk Ocaklılık vurgusu ve hasbilik temelinde bir konuşma yaptı. Kendisinin Türk Ocakları’nın bir talebesi olmaya devam ettiğini ifade etti ve özellikle eski Genel Başkan Nuri Gürgür’e teşekkür etti. 

HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER TÜRK OCAKLARI KÜLTÜR ARMAĞANINI MEHMET SAİM SEZER ALDI

Yayımlanmış 40 kitabı, Tekirdağ Türk Ocağı’na yaptığı çok uzun süren hizmetleri, yaşayan en eski Türk Ocağı başkanlarından biri oluşu, Tekirdağ’a yaptığı hizmetler sebebiyle Hamdullah Suphi Tanrıöver Türk Ocakları Kültür Armağanı’nı Mehmet Saim Sezer aldı. Sezer rahatsızlığı sebebiyle törene katılamazken, yerine kızı Uzm. Dr. Deniz Coşkun ödülü, Devlet Güvenlik Mahkemesi eski Savcısı Talat Şalk’tan aldı. Ödülü alan Coşkun babasının selamları ve teşekkürlerini katılımcılara iletti.

HASAN FERİT CANSEVER TÜRK OCAKLARI SANAT ARMAĞANI’NI DR. LÜTFÜ ŞEHSUVAROĞLU VE PROF. DR. TUFAN GÜNDÜZ PAYLAŞTILAR

Hasan Ferit Cansever adına ihdas edilen Türk Ocakları Sanat Armağanı’nı “Kafes” adlı romanının senaryolaştırılmasıyla 2015 yılında çekilip gösterime giren aynı isimli film ile Türk milliyetçiliğinin 1980 öncesindeki çilelerinin ilk defa sinema diliyle anlatılması sebebiyle Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu ile “Nisan’ın İki Günü” adlı romanı ve “Bir İnce Sızı Nisan 1915” adlı tiyatro eseriyle Türkiye’nin ve Türklüğün Ermeniler ve 1915 yılındaki olaylarda ortaya koyduğu insani tavrı anlatması sebebiyle Prof. Dr. Tufan Gündüz paylaştılar.

Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu’nun başka bir program sebebiyle il dışında olmasından dolayı ödülünü Türk Ocakları 44. Olağan Genel Kurulu’nda alacağını belirtildi. Ödülü paylaşan diğer isim olan Prof. Dr. Tufan Gündüz, ödülünü YÖK eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Uygur Tazebay’dan aldı. Gündüz mensubu bulunduğu Ocak’tan bu ödülü aldığı için büyük gurur duyduğunu ifade etti. Çalışmalarında ailesinin büyük katkısı olduğunu belirten Gündüz, onlara da teşekkürlerini iletti.

AYVAZ GÖKDEMİR TÜRK OCAKLARI EDEBİYAT ARMAĞANI’NI ADNAN ŞENEL ALDI

100. yılını 2012 yılında yaşadığımız Balkan Faciası’nı konu alan “Ölüm Üç Gün Ara Ver” isimli romanı ve 1980 öncesini anlatan “Elma ve Bıçak” isimli romanı sebebiyle ödüle layık görülen Adnan Şenel, ödülünü Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Yavuz’dan aldı. Yavuz, Şenel’in çalışmalarının önemini ifade eden ve birlikte edebiyat alanında yaptıkları çalışmaları konu alan kısa bir konuşma yaptı. Şenel ise ilk yazısının yayınlanmasının ardından aralıksız kırk yıldır yazdığını ancak konuşmayı da pek yapamadığını söylediği bir konuşma yaptı.

NEVZAT KÖSOĞLU TÜRK OCAKLARI DÜŞÜNCE HAYATINA HİZMET ARMAĞANINI PROF. DR. ÇAĞATAY ÖZDEMİR ALDI

Türk Yurdu dergisinde en uzun süreyle Genel Yayın Müdürlüğü yapan Türk Ocaklı olması ve Türk Yurdu dergisine büyük katkıları sebebiyle ödüle layık görülen Prof. Dr. Çağatay Özdemir, armağanını GÜRİŞ Yönetim Kurulu üyesi Şahin Duman’ın elinden aldı. Duman Güriş Holding Kurucu Başkanı İdris Yamantürk’ün selamlarını katılımcılara iletti. Ardından bir teşekkür konuşması yapan Özdemir, uzun yıllar Türk Yurdu’na hizmet etmiş olmanın gururunu ifade etti. Türk Yurdu’na katkı sağlayan Merkez Yönetim Kurullarına ve akademisyenlere özellikle teşekkür eden Özdemir, günümüzdeki zorlu şartlarda milletimize çıkış yolu gösterecek en etkili düşünceyi üretme vazifesinin Türk Ocakları ve Türk Yurdu üzerinde olduğunu ifade etti.

GALİP ERDEM TÜRK OCAKLARI ŞEREF ARMAĞANINI PROF. DR. AZMİ ÖZCAN ALDI

Osmanlı Devleti’nin 19 ve 20. yüzyıldaki devletlerarası ilişkileri, Türk Düşünce Tarihi üzerine yaptığı çalışmalar, ayrıca üniversite rektörü olarak yüksek öğrenime katkıları sebebiyle armağanı almaya layık görülen Prof. Dr. Azmi Özcan, ödülünü Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün elinden aldı. Özcan yaptığı teşekkür konuşmasında yabancı kaynaklardan elde ettiği bir tutanakta gördüğü bilgiler ışığında milletimizin büyük badireler atlattığını ve Türk milletine karşı yönelen tehditlerin Batı açısından son 500 yılda Türklerin konumundan kaynaklandığını anlattı. Bu bilgileri baş ucu metni olarak taşımak gerektiğini belirten Özcan, ödülü verenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Genel Başkan Öz de Özcan’ın çalışmalarından bahsederek, Onun medeniyet tarihimiz açısından çok önemli çalışmalar yaptığını belirterek teşekkür etti.

Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz, ödüllerin üzerindeki tasarımı yapan İsmet Keten’e teşekkür ettikten sonra üzerindeki Ergenekon’dan çıkışı tasvir eden “Bozkurt” ve “Demirci” figürlerini katılımcılara gösterdi.

Program hatıra fotoğrafının çekiminin ardından gerçekleştirilen, müzik dinletisiyle devam etti. Dinletide milli manevi duyguları yükselten parçalar seçildi. Konuklara tarafından büyük beğeniyle takip edilen dinletinin ardından program sona erdi. 

TÜRK OCAKLARI ARMAĞANLARI LİSTESİ

ARMAĞAN

ARMAĞAN ALAN

1. Prof. Dr. Osman Turan Türk Ocakları Türklük Araştırmaları Armağanı

 

Prof. Dr. Halil İnalcık

2.1. Nihal Atsız Türk Ocakları Türk Dünyasına Hizmet Armağanı

 

Prof. Dr. Darhan Hidirali

2.2. Nihal Atsız Türk Ocakları Türk Dünyasına Hizmet Armağanı

 

Erşet Salihi

3.1. Ziya Gökalp Türk Ocakları İlim Ve Teşvik Armağanı

 

Doç. Dr. Mustafa Aksoy

 

3.2. Ziya Gökalp Türk Ocakları İlim Ve Teşvik Armağanı

 

Doç. Dr. Alptekin Yavaş

4. Hamdullah Suphi Tanrıöver Türk Ocakları Kültür Armağanı

 

Mehmet Serez

 

5.1. Hasan Ferit Cansever Türk Ocakları Sanat Armağanı

 

Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu

5.2. Hasan Ferit Cansever Türk Ocakları Sanat Armağanı

 

Prof. Dr. Tufan Gündüz

6. Ayvaz Gökdemir Türk Ocakları Edebiyat Armağanı

 

Adnan Şenel

7. Nevzat Kösoğlu Türk Ocakları Düşünce Hayatına Hizmet Armağanı

 

Prof. Dr. M. Çağatay Özdemir

8. Galip Erdem Türk Ocakları Şeref Armağanı

Prof. Dr. Azmi ÖzcanFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer TÜRK DÜNYASİ Haberleri

Başlık Tarih
 
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA DOĞU TÜRKİSTAN DESTEĞİ13 Şubat 2019
Çin’in Doğu Türkistan’daki zulmü protesto edildi10 Şubat 2019
Türkiye'den Çin'e tepki: Toplama kamplarını kapatın09 Şubat 2019
Kerkük bir bombadır08 Şubat 2019
Türkmen Cephesi lideri Erşad Salihi Bahçeli'yi ziyaret etti07 Şubat 2019
"Filistin ne kadar bizdense Doğu Türkistan da o kadar bizdendir"04 Şubat 2019
Türk Ocaklarından Doğu Türkistan Hk. Basın Toplantısına Çağrı18 Ocak 2019
Uygur Türkleri'nin milli şuur direnci yok edilmeye çalışılıyor 15 Ocak 2019
Türk Dünyası ödülleri sahiplerini buluyor13 Ocak 2019
Çin’in Doğu Türkistan politikalarına tepkiler02 Ocak 2019
Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi29 Aralık 2018
“DOĞU TÜRKİSTAN’DA İNSANLIK CAN ÇEKİŞİYOR” 29 Aralık 2018
VAN GÖLÜ KIYISINDA TÜRK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATACAKLAR28 Aralık 2018
GÖK BAYRAK19 Aralık 2018
Çin’in Doğu Türkistan politikalarına tepkiler19 Aralık 2018
Doğu Türkistan Ortaçağ karanlığı yaşıyor18 Aralık 2018
“Doğu Türkistan’dan Yemen’e İnsanlık Dramı Paneli”16 Aralık 2018
Doğu Türkistan’daki mazlumlar için yürüdüler15 Aralık 2018
“DÜNYA İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARI NEREDE?”10 Aralık 2018
ÇİN ZÜLMÜ, DOĞU TÜRKİSTAN’DA DEVAM EDİYOR09 Aralık 2018
Çin, Doğu Türkistan'a Zulme Son Ver!02 Aralık 2018
DOĞU TÜRKİSTAN ZÜLM ALTINDA26 Kasım 2018
ORTAK SORUMLULUK VE HAREKET21 Kasım 2018
Türk'ün Millî Değerlerine Saygısızlık Kabul Edilemez17 Kasım 2018
Kırgızistan’da Türk Dilli Devletler İstihbarat Servisleri 21. Konferansı14 Kasım 2018
1944 Ahıska sürgününün . . .14 Kasım 2018
Ankara’da Devlet Bahçeli’ye anlamlı ziyaret31 Ekim 2018
KAHROLSUN KIZIL ÇİN , YAŞASIN DOĞU TÜRKİSTAN31 Ekim 2018
Ata Yurtlarından Kırgızistan 23 Ekim 2018
ERŞAD SALİHİ TÜRKİYE’YE SESLENDİ; 14 Temmuz 2018
Sancaklı’dan Çölaşan’a büyük tepki!13 Temmuz 2018
Asla izin vermeyeceğiz! 11 Temmuz 2018
A. Gencehan Babiş, Ayağının Tozuyla Azerbaycan İzlenimlerini TRT’de Anlattı07 Temmuz 2018
Kerkük Gönül Gecesi'nde İzleyenler Büyülendi!03 Haziran 2018
IRAK PARLEMENTO SEÇİMLERİ ÖNCESİ TÜRKMEN ....11 Mayıs 2018
DOĞU TÜRKİSTAN’DA BASKI İÇİN MÜSLÜMAN OLMAK YETERLİ !01 Mayıs 2018
Bahçeli'den Aliyev'e Kutlama Mesajı14 Nisan 2018
"Çözüm sadece Türk tarafının gayretleri ile olmaz"08 Nisan 2018
Kırım Tatarları Türkiye'ye minnettar 31 Mart 2018
Türk dünyasının renkleri Saraybosna'da buluştu26 Mart 2018
Manisa Şifalı Mesir Macunu Nevruz Ateşiyle Karıldı22 Mart 2018
NEVRUZ, TÜRK DÜNYASININ TÜRKLÜK BAYRAMIDIR.21 Mart 2018
Dağlık Karabağ Savaşında Ağdam'daydım! (Yaşanmış Gerçek Bir Hikaye)28 Şubat 2018
HOCALI KATLİAMINI NEFRETLE KINIYORUZ!26 Şubat 2018
KIRIM’IN İŞGALİNİN DÖRDÜNCÜ YILI26 Şubat 2018
Batı'ya tokat gibi 'Türkiye' mesajı!26 Şubat 2018
'Türkiye'nin yanındayız ve destekçisiyiz' 23 Şubat 2018
Bu acı unutulmaz20 Şubat 2018
TÜRK DÜNYASI ÖDÜLLERİ BUGÜN SAHİPLERİNİ BULUYOR11 Şubat 2018
Yörük Türkmenleri MHP İl Yönetimini Ağırladı09 Şubat 2018
Irak Türkmenleri Yörük Türkmen Çalıştayı'na Renk Kattı09 Şubat 2018
Mehmet Özbek, Irak Türkleri'nin Elçisi!21 Aralık 2017
'Türkiye Türk dünyasının direğidir'20 Aralık 2017
Üç Kardeş Şehir (Kerkük - Elazığ - Şanlıurfa ) Buluştu!17 Aralık 2017
Kudüs’ün İsrail’in Bölünmez Başkenti Yapılması Kabul Edilemez!10 Aralık 2017
Türkmenlerin varoluşu Türkiye'nin varlığına bağlıdır30 Kasım 2017
'Son kale Türkiye'dir'30 Kasım 2017
ÇUKUROVA MHP TÜRKMENLERİ YALNIZ BIRAKMADI…16 Kasım 2017
Ahıska Türklerinin sürgün edilişlerinin 73. yılı15 Kasım 2017
KKTC'nin 34'üncü kuruluş yıldönümü kutlanıyor15 Kasım 2017
23 bini aşkın Ahıska Türkü'ne vatandaşlık müjdesi05 Kasım 2017
Bayram Bitti!!!26 Ekim 2017
Erşat Salihi: “Kerkük Valisi Türkmen olsun“ 24 Ekim 2017
Devlet Bahçeli’ye “Kerkük Teşekkürü”23 Ekim 2017
AHISKA TÜRKLERİNİN 'VATANA DÖNÜŞ' MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR17 Ekim 2017
Türk Yurdu Kerkük Truva Atı Taktiğiyle İşgal Edilmişti16 Ekim 2017
Salihi'den Türkmenlere 'Kendinizi koruyun' çağrısı16 Ekim 2017
Kerkük'ü Peşmergeye Teslim Etmeyeceğiz14 Ekim 2017
PROF. DR. İbrahim TELLİOĞLU "TÜRK DÜNYASI BİR OLURSA, DÜNYAYI YÖNETİR"14 Ekim 2017
Pabuç Pahalı! 14 Ekim 2017
KKTC Dışişleri Bakanlığı: “BM'nin raporu bizleri bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı“ 11 Ekim 2017
Erşat Salihi’den Devlet Bahçeli’ye: Allah sizden razı olsun11 Ekim 2017
Erşad Salihi: 'Bölge büyük bir savaşa sürüklenebilir'10 Ekim 2017
MHP'nin Kerkük için hazırladığı eser 07 Ekim 2017
KERKÜK İÇİN YAYI ÇEKİLMİŞ OK GİBİ . . . . 29 Eylül 2017
Salihi; "Bilge Lider´e minnettarız." 28 Eylül 2017
''TÜRKİYE BİLE YETERİNCE TUTUM GÖSTERMEDİ''27 Eylül 2017
15 yıldır bağırdık, çağırdık sesimizi duyan olmadı27 Eylül 2017
Türk Ocakları Türk Yurtlarına Yüzlerce Kurban Ulaştırdı21 Eylül 2017
Türk Dünyası ‘Altay Toplulukları Sempozyumu’nda Buluşuyor22 Temmuz 2017
KKTC'den Rumlara rest: 'Yolumuza Türkiye ile devam ederiz'21 Temmuz 2017
KKTC, Kıbrıs Türklüğünün teminatı, şehitlerimizin emanetidir20 Temmuz 2017
43. yıl coşkusu20 Temmuz 2017
“Olumsuz gidişi Türkiye’nin kararlılığı durdurabildi”19 Temmuz 2017
'Türkmen Gücünü Kuranlar Senden İzin Almayacak!'19 Temmuz 2017
Türk Ocakları: 'Suriyeliler' Meselesini Provokasyonla Açıklamak Kolaycılıktır18 Temmuz 2017
'Türkiye Güçlendikçe Biz de Güçleniyoruz'11 Temmuz 2017
Türk Ocakları: IŞİD Telafer'de Türkmenleri Kurşuna Diziyor09 Temmuz 2017
TÜRK OCAKLARI: IŞİD TELAFER’DE TÜRKMENLERİ KURŞUNA DİZİYOR07 Temmuz 2017
TDBP’DEN “KIBRIS'TA ÇÖZÜM: ULUSLARARASI TANINMIŞ VE EŞİT KKTC” AÇIKLAMASI01 Temmuz 2017
Türk Ocakları: İkaz Ediyoruz, Kıbrıs'ta Taviz Verilemez01 Temmuz 2017
Güney Azerbaycan'dan Bahçeli'ye Ziyaret28 Haziran 2017
Kerkük-Türkmen Kültür Parkı Teşekkürü16 Haziran 2017
Türkmenler'in tapulu toprağına gecekondu dikilemez10 Haziran 2017
5. TÜRK DÜNYASI BİRLİK KURULTAYI HATAY'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ24 Mayıs 2017
Kırım Türklüğünün acılarını paylaşıyoruz. 19 Mayıs 2017
Kırımoğlu: Mutlaka toprağımızı geri alacağız 18 Mayıs 2017
"Kırım Türklüğü hiçbir zaman yalnız değildir"18 Mayıs 2017
Doğalgaz ve domates için Kırım Türk'ünden vazgeçilemez18 Mayıs 2017
KIRIM TATARLARININ SÜRGÜNÜNÜN 73. YILI17 Mayıs 2017
Kerkük'ün özel statüye kavuşturulmasını istiyoruz16 Mayıs 2017
Türk Ocakları Genel Merkez ve Şubelerinden 8 Maddelik Bildiri14 Mayıs 2017
OLCAY KILAVUZ: TÜRK DEVLETİ BU AHI ALMAMALIDIR!10 Mayıs 2017
Kerkük'te Türkmenlerden PKK'ya tepki 08 Mayıs 2017
'TÜRKİYE OLMADAN KIBRIS MESELESİ HALLEDİLEMEZ'06 Mayıs 2017
'Kerkük'te Türkmen Gerçeği Değiştirilemez' 22 Nisan 2017
Katliamlara sesiz kalamayız 08 Nisan 2017
BAHÇELİ: TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİL06 Nisan 2017
Kerkük Kültürüyle Ve İnsanıyla Türk’tür, Türk Kalacaktır!30 Mart 2017
Türk Ocakları: Kerkük Hangi Hesaplara Kurban Ediliyor? 29 Mart 2017
Türk Diyarı Kerkük Elden Gidiyor!29 Mart 2017
Türk Ocakları 105. Yılını Kutluyor: Genel Başkan Prof. Dr. Mehmet Öz'ün 105. yıl Mesajı 24 Mart 2017
Antalya Kerkük’e Ses Verdi23 Mart 2017
Türkmen Diyarı Kerkük’te Kürtlerin Oynadığı Oyun Herkesi Yakacak!18 Mart 2017
TÜRK OCAKLARI GALİP ERDEM'İ UNUTMADI18 Mart 2017
Irak Türkmenleri Yörük Türkmen Çalıştayı’nda03 Mart 2017
Hocalı katliamının 25. yılı25 Şubat 2017
MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel’den ‘Kırım İşgali’ Açıklaması24 Şubat 2017
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti'ne Ülkü Ocaklı bir Bakan atandı.18 Şubat 2017
"KKTC'nin Hiçbir Noktası Pazarlığa Açık Değildir"17 Şubat 2017
AKINCI: ANASTASİADİS, KAPIYI VURARAK ÇIKTI16 Şubat 2017
Irak Türkleri Uluslararası Türkmen Elleri Şairleri ve Sanatçıları Buluşması’na Renk Kattı15 Şubat 2017
Sende Uzat Elini Halep Ölmesin04 Şubat 2017
Türk Ocaklarında Misak-ı Milli Tarihten Günümüze Değerlendirildi01 Şubat 2017
“MİSAK-I MİLLÎ, TAM BAĞIMSIZ BİR ÜLKENİN NASIL OLACAĞINI TARİF EDER”30 Ocak 2017
Ocakbaşı Sohbetlerinde Türk-Rus İlişkileri Tarihten Günümüze Masaya Yatırıldı25 Ocak 2017
Bu acı unutulmaz20 Ocak 2017
Suriye Meselesi, Geleceği ve Türkmenler….17 Ocak 2017
Kıbrıs Milli Davadır! Haklarımızdan Taviz Verilmemeli!16 Ocak 2017
III. Türk Dünyası Hizmet Ödülleri"16 Ocak 2017
TÜRK DÜNYASI ÖDÜLLERİ OYLAMASI BAŞLADI29 Aralık 2016
Darbe gecesi Türkmenlere tehdit mesajı27 Aralık 2016
KERKÜK DESTANI...27 Aralık 2016
Türkmen komutanlardan Başkan Hüseyin Sözlü’ye ziyaret18 Aralık 2016
Türkmenler Birleşmeli14 Aralık 2016
Halep'te çocukların cesetleri kömür oldu13 Aralık 2016
'Allah anavatanımız Türkiye’yi korusun'11 Aralık 2016
Azeri mi Dediniz? YANLIŞ!07 Aralık 2016
'HALEP ÖLÜME TERK EDİLEMEZ'06 Aralık 2016
Aliyev'den Taziye Mesajı30 Kasım 2016
Türk Dünyası Birlik Platformu'ndan 'Türk Birliği' Çağrısı24 Kasım 2016
Telafer'in geleceğine Türkmenler karar verir21 Kasım 2016
Durum Değerlendirmesi ve Geleceğe Bakış16 Kasım 2016
KKTC 33 yaşında16 Kasım 2016
Irak Türkleri Petrol Kurbanıdır!14 Kasım 2016
Türk Ocakları'ndan Cumhuriyet ve Cumhuriyete Yönelik Tehditler Konferansı01 Kasım 2016
Türk Ocakları;Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!30 Ekim 2016
Iraklı Türkmen lider Salihi'den "Kritik Uyarı"26 Ekim 2016
Kerkük’te Yaşanan IŞİD Saldırısı Hakkında Basın Açıklaması24 Ekim 2016
ÇİN, DOĞU TÜRKİSTAN'DA ÇOCUKLARINA DİNİ TELKİNDE BULUNAN AİLELERİ CEZALANDIRACAK!23 Ekim 2016
Türkmen şehri Kerkük’ün Güvenlik Dosyası Kimin Elinde?23 Ekim 2016
ERŞAD SALİHİ'DEN ÖZEL AÇIKLAMALAR20 Ekim 2016
Türk Ocakları Genel Merkez ve Şubelerinden Kritik Uyarılar19 Ekim 2016
"Türkiye'nin MHP'ye, Devlet Bahçeli gibi devlet adamlarına ihtiyacı var"17 Ekim 2016
PKK'YI ERMENİLER KURDU 10 Ekim 2016
Çeyrek Asırlık Bağımsızlık, Coşkuyla Kutlandı05 Ekim 2016
Bağımsızlıklarının 25. Yılında Türk Cumhuriyetleri ve Türk Dünyası Paneli Yapıldı05 Ekim 2016
"Türkiye'nin Etkin ve Fiili Garantisini Asla Tartıştırmayız"02 Ekim 2016
BAĞIMSIZLIKLARININ 25. YILINDA TÜRK CUMHURİYETLERİ VE TÜRK DÜNYASI28 Eylül 2016
Salihi: PKK Yalan Söylüyor25 Eylül 2016
"Kıbrıs Türk Halkı Güvenliğini Türkiye’nin Garantisinde Görüyor"19 Eylül 2016
Iraklı Türkmenlerden 'Dicle Kalkanı' Talebi17 Eylül 2016
Salihi: Dış Güçler Bölgeyi İstila Etmeye Çalışıyor16 Eylül 2016
1 Ağustos, Kıbrıs Türkü'nün Adadaki Varlığının Göstergesidir01 Ağustos 2016
Türkiye Var Oldukça Kırım'ı Yeniden Alabiliriz!31 Temmuz 2016
Çin'in Yarkent Katliamını Asla Unutmayacağız31 Temmuz 2016
Azerbaycan Temsilcimiz Elnur Eltürk'ün Yeni Görevi15 Temmuz 2016
Dünya Uygur Kongresi Al Bayrak'tan Gök Bayrak'a selam olsun.13 Temmuz 2016
Türk Ocakları Ramazan'da Türkmenleri Unutmadı04 Temmuz 2016
Azerbaycan'dan Türkiye'ye destek30 Haziran 2016
Irak'taki Türkmenler tehdit altında22 Haziran 2016
ALMANYA'DA TÜRKLERDEN ERMENİ TASARISINA TEPKİ01 Haziran 2016
Türk Ocaklıların Doğu Türkistan'a Alınmaması Hakkında Basın Açıklaması25 Mayıs 2016
Kırım Sürgünü 72. Yılında Devam Ediyor17 Mayıs 2016
Irak Türkmenleri 2.Uluslararası Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni’ne Renk Kattı.09 Mayıs 2016
2016: Ahmed Yesevî Yılı ve Düşündürdükleri06 Mayıs 2016
"PİR-İ TÜRKİSTAN HOCA AHMET YESEVİ VE HİKMETLERİ"05 Mayıs 2016
4. Türk Dünyası Birlik Kurultayı Yapıldı28 Nisan 2016
Meclis Yaşayacak! Rusya’yı ise SSCB'nin Akıbeti Bekliyor28 Nisan 2016
Kanada'daki Türkler "Ermeni yalanlarına" karşı yürüdü25 Nisan 2016
Sözde Ermeni Soykırımın yıldönümünde ...24 Nisan 2016
AZERBAYCAN'DAN ULUSLARARASI KAMUOYUNA ÇAĞRI !22 Nisan 2016
Azerbaycanlı komutan 'Avrupalı Ajan'ı yazdı21 Nisan 2016
Türk Ocakları'ndan Kırım Tatar Milli Meclisi Açıklaması20 Nisan 2016
MHP, TBMM'yi Azerbaycan'a destek vermeye çağırdı05 Nisan 2016
GAMOH, beyanat yayınladı04 Nisan 2016
“Kırım Tatarlarının akıbetine uğrarsınız”02 Nisan 2016
IŞİD'in Irak Türkmenlerine uyguladığı kimyasal soykırım02 Nisan 2016
Türkmenlerden Işid Protestosu26 Mart 2016
Nevruz Bayramımız kutlu olsun21 Mart 2016
Dünya Türkleri teröre karşı birleşti20 Mart 2016
SALİHİ: 'TÜRKMEN HALKINA YAPILMIŞ SOYKIRIM GİRİŞİMİ'12 Mart 2016
Türk Ocakları Şube Başkanları İstişare Toplantısı Sonuç Bildirgesi11 Mart 2016
MHP'li Ersoy Hükümeti Uyardı11 Mart 2016
27 Türk boyu, Bugaç ovasında bir araya geliyor10 Mart 2016
Rumlar suçlu arayacaksa aynaya baksın05 Mart 2016
Uluslararası İpek Yolu'nun Yükselişi ve Türk Dünyası Bilgi Şöleni'ne Davet29 Şubat 2016
Karabağ Türkün Öz Yurdudur26 Şubat 2016
İnegöl Ülkü Ocakları'dan "Hocalı Katliamı"Açıklaması26 Şubat 2016
Kırım, iki yılda ne ‘Kobani’ olabildi, ne Halep25 Şubat 2016
Dünya bu soykırımı görmüyor25 Şubat 2016
Sarınay, Kerkük ve Musul Meselesini Tarihi ve Güncel Haliyle Değerlendirdi23 Şubat 2016
“TÜRKİYE TÜRKMENLERİN GARANTÖRÜ OLAMADI”22 Şubat 2016
MHP'den yardım kermesi 21 Şubat 2016
Şehsuvaroğlu Türk Ocakları'nda, Sarıkamış'ı Anlattı15 Şubat 2016
Türkmen Meclisi'nden Olcay Kılavuz'a teşekkür ziyareti14 Şubat 2016
ADİL ALİYEV'DEN HAVUZCU SABAH'A TEPKİ10 Şubat 2016
Türk Ocakları ve Türkiye Kamu-Sen'den Tarih, Dizi ve Film: Kurgu ve Gerçek Paneli08 Şubat 2016
"2. Türk Dünyası Hizmet Ödülleri" sahiplerini buldu08 Şubat 2016
Aliyev´den Suriye Türkmenlerine maddi, manevi destek06 Şubat 2016
TÜRK DÜNYASI HİZMET ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE VERİLECEK06 Şubat 2016
TÜRKMEN DAĞI'NDAN O SAHTEKÂRA UYARI !05 Şubat 2016
Kerkük'ü Federal Bölge İlan Ederiz02 Şubat 2016
Türkmendağı şehidi İbrahim Küçük, bugün uğurlanıyor 27 Ocak 2016
Özdağ Başkanlığındaki MHP Heyeti CHP'ye Örnek Oldu26 Ocak 2016
MHP'li yönetici Türkmen Dağı'nda Şehit oldu26 Ocak 2016
TÜRKMEN DAĞINDAN İSTANBUL'A MHP'Lİ ŞEHİTLER!26 Ocak 2016
Türk Ocakları Güneydoğu Anadolu'da Teşkilatlanmaya Devam Ediyor25 Ocak 2016
'TÜRKMENLERİ YOK SAYMAK, SURİYE'DE BARIŞ GETİRMEYECEK'25 Ocak 2016
ALİYEV: 'ALLAH TÜRK DÜNYASINI KORUSUN'25 Ocak 2016
Vatansever Türk Aydınları Bildirisi22 Ocak 2016
Bu acı unutulmaz 20 Ocak 2016
Azerbaycan'daki "20 Ocak Katliamı"nın 26. yılı 19 Ocak 2016
Özdemir: 1500 Aşiretin 200'ü Aslında Türkmen Asıllı 18 Ocak 2016
Kürtler, Kerkük’ü de hendeğe aldılar17 Ocak 2016
Gürgür: Türk Adını Anayasa'dan Çıkartmak Cinayettir16 Ocak 2016
RAUF DENKTAŞ, DUALARLA ANILDI13 Ocak 2016
AZERBAYCAN'DAN TÜRKİYE'YE BÜYÜK DESTEK13 Ocak 2016
Türkmenler Her Taraftan Saldırı Altında13 Ocak 2016
"O şiir ders kitaplarına tekrar konulsun"13 Ocak 2016
11.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI09 Ocak 2016
"Kıbrıs'tan büyük endişelerle dönüyoruz"07 Ocak 2016
MHP'den Kıbrıs çıkarması06 Ocak 2016
Türk Ocakları: PKK’nın İpiyle Kuyuya İnilmez Diyenler Kandan Beslenmekle Suçlandı31 Aralık 2015
Kıbrıs'ta Asrın Suyu Denize Akıyor 28 Aralık 2015
Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 79. yılı 27 Aralık 2015
Türk Devletini Hedef Alan Açıklamaların Hiçbirini Doğru Bulmuyoruz19 Aralık 2015
MHP ŞİLE İLÇE BAŞKANLIĞI'NDAN BAYIR BUCAK'A YARDIM13 Aralık 2015
Hükümet Türkmenleri yalnız bıraktı 11 Aralık 2015
Batı Trakya Türklüğü yalnız değildir10 Aralık 2015
"KIBRISLI TÜRKLER GÜVENLİKLERİNİ TÜRKİYE'NİN GARANTÖRLÜĞÜNDE GÖRÜYOR"07 Aralık 2015
IRAK TÜRKMENLERİ SORUNLARINI AB'YE ANLATTI04 Aralık 2015
Terör Sarmalında Türkiye ve Dünya Paneli Gerçekleştirildi Paneli02 Aralık 2015
TÜRKMENLER'DEN MESAJ VAR !30 Kasım 2015
Kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz30 Kasım 2015
2015 Türk Kültürüne Hizmet Ödülleri Verildi30 Kasım 2015
TÜRKİYE'YE KARDEŞ ELİ UZANDI !29 Kasım 2015
TÜRK OCAKLARI'NDAN TÜRKMEN DAĞI'NA YARDIM29 Kasım 2015
Türk Ocakları'ndan Terör Sarmalında Türkiye ve Dünya Paneli29 Kasım 2015
BÜYÜK TÜRK MİLLETİNE ÇAĞRIMIZDIR; 28 Kasım 2015

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH