Sıddıkoğlu;MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.

22 Nisan 2018
416 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Hasülkühaber site yazarımız ve OrtadoğuGayetesi yararlarından Muharrem Günay (SIDDIKOĞLU) "24 Haziran 2018 günü yapılacak olan erken genel seçimlerde mensubu olmaktan onur duyduğum MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. " Dedi.

Makam, mevki ve parsa kapmak peşinde değilim. Rızâ-i ilâhiden başka gayem yoktur. Listeye alsalar niye aldınız demem, liste dışı kalsam kimseye gücenmem ve küsmem. Görelim Mevla neyler; Neylerse güzel eyler.

Muharrem Günay Kimdir?

1956 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya gelmiştir. Muharrem Günay hem ana hem de baba tarafından Ahıska Türküdür. Büyük dedesi müderris Sıddıkzâde Ahmed  Efendi 93 Harbinde (1877-1878 Osmanlı Rus savaşları sonrasında) Ahıska’dan göç ederek Afyonkarahisar’a yerleşmiştir.

Muharrem Günay Afyonkarahisar ilinin Merkez Değirmendere köyünde ilkokulu bitirdikten sonra Bolvadin’de İmâm Hatip Okulu’na başlamış; 1976 yılında Afyon İmâm Hatip Lisesi’nden, 1978 yılında Afyon Eğitim Enstitüsü’nden, 1997 yılında 2 artı 2 eğitimini tamamlayarak A.K.Ü. Uşak Eğitim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Henüz İmâm Hatip okulunda öğrenci iken imam hatiplik görevlerinde bulunmuştur.

1979 yılında öğretmenliğe başlayan Muharrem Günay 1989 ve 1990 yıllarında M.E.B.’nca açılan hizmet içi eğitim kurslarına katılarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olmuştur.

Muharrem Günay 1980 ihtilalinden sonra Afyonkarahisar’ın ilk Ülkü Ocağı (1987-1989)başkanıdır.

1994 yılında Ortadoğu gazetesinde yazı yazmaya başlayan Muharrem Günay, bu gazetede “SIDDIKOĞLU” mahlasını kullanarak M. Günay SIDDIKOĞLU adıyla yazı yazmaya devam etmektedir. Muharrem Günay aynı zamanda Afyonkarahisar’da yayınlanmakta olan Kocatepe gazetesinde de 1994 yılından beri günlük yazı yazmaktadır.

Muharrem Günay’ın “Devlet ve Hayat Felsefemiz Dünya Barışı” adlı kitabı 2004 yılında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kültür hizmeti olarak Geçit Yayınları tarafından yayımlanmış, “Namazı İkâme Etmek” ve “Mü’min Nasıl Olmalı” “Türk’ü Sevmek İmandandır” adlı kitapları 2014 yılında Ülkücü Yazarlar Derneği  (ÜLKÜ-YAZ) tarafından elektronik kitap olarak, Namaz ve Namazı İkâme etmek adlı kitabı ise 2017 yılında Afyonkarahisar belediyesi tarafından yayımlanmıştır. Mü’min Nasıl Olmalı adlı kitabın 1. Cildi ise Afyonkarahisar Belediyesi tarafından basılacak olup kitap baskı safhasındadır. Aynı kitabın 2. Cildi ise tamamlanmak üzeredir.

Asıl adı Muharrem olan, Muharrem Günay’ın ikinci bir adı vardır. Yazara büyük dedesi Sıddıkzâde Müderris Ahmed Efendi’nin adı verilmiş, fakat nüfusa Muharrem olarak kayıt yaptırılmıştır. Bu yüzden Muharrem Günay yakın akrabaları ve köylüleri tarafından “AHMED” olarak bilinir.

Muharrem Günay 2004 yılında emekli olduktan sonra 2008 ile 2012 yılları arasında Almanya Türk Federasyonu bünyesinde din görevlisi olarak çalışmıştır. Bu süre içerisinde Almanya Türk Federasyonu için 365 günlük duvar takvimini hazırlamıştır. Bu takvim Avrupa’daki Türk federasyonlarınca kullanılmaktadır.

Ülkücü Yazarlar Derneği üyesi olan Muharrem Günay bir özel okulda müdür olarak çalışmaktadır.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber