MHP, ANKARA YOLUNUN ALTINI, BURSA' NIN ÜSTÜ YAPACAK

25 Şubat 2014
1237 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Bursa'da makyaj belediyeciliği yapıldığını dile getiren MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Kadir Koçdemir, "Yeni dönemde, Bursa'nın varoşları olarak tabir edilen Ankara Yolu'nun altındaki ve Uludağ yamaçlarındaki mahalleler çekim merkezi haline gelecek" dedi.

 

Büyükşehir, başta olmak üzere Bursa'daki yerel yönetimlerin yıllardır sadece ana arterlerde ve şehir merkezinde 'göz boyayacak' projeler yaptıklarını dile getiren MHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Kadir Koçdemir, Ankara Yolu'nun altında ve Uludağ eteklerinde kalan mahallelerin ise kaderine terk edildiğini söyledi. İsabey, Yavuzselim, Arabayatağı, Vatan, Millet, Zafer, Gülbahçe, Kanalboyu, Çirişhane, Soğanlı, Alemdar, ile Pınarbaşı, Kuştepe, Alacahırka mahallelerinde yaşayan yüz binlerce vatandaşın en temel hizmetlerden bile mahrum bırakıldığını kaydeden Koçdemir, "Bu mahallelerimizde

ki cadde ve sokaklar adeta köstebek yuvası gibi. Çoğunda sokak lambaları dahi çalışmıyor. Bırakın insanların vakit geçirebileceği sosyal donatı alanlarını, evlerine gidebilecek yolları, soluklanabilecek bir parkları bile yok" diye konuştu.

MAKYAJ BİTECEK HİZMET GELECEK

30 Mart tarihinden itibaren makyaj belediyeciliğinin yerini hizmet belediyeciliğinin alacağını vurgulayan Koçdemir, " Yıllardır göz ardı edilen bu mahallelerimizin kaderi değişecek. Bursa'da 30 Mart'tan itibaren sadece bir kişi gülümsemeyecek yüz binler birlikte gülümseyecek. Sadece yandaşlar değil tüm Bursa mutlu olacak" dedi

BİR KİŞİ DEĞİL HERKES GÜLECEK

Varoşları çekim merkezi haline getireceklerinin sözünü veren Koçdemir, "Bursa'nın önceliği kentsel dönüşüm. Ancak dönüşüm, insanların evlerini yıkarak onları çok katlı apartmanlara hapsetmek değil. Bu rant merkezli dönüşüm anlayışına son vererek, ahlaki vicdani ve yeşil dönüşüm yapacağız. Dönüşümdeki önceliklerimizden birisi toplumumuzun temel taşlarından birisi olan mahalle ve komşuluk kültürünün korunması olacak. İnsanlarımızı kendi mahallelerinde mutlu edeceğiz. Mahalleleri yıkamak yerine güzelleştireceğiz. Bunun için her dört mahalleye bir dev otoparklar, dev yeşil alanlar, sosyal donatı alanları yapacağız. Eğitime destek ve yeni okul inşaatları için alanlar yaratacağız. Rantsal dönüşümle gelecekleri çalınan, kültürleri yok edilen mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızı n sorunlarını yerinde çözerek, herkesi yaşadığı yerde mutlu edeceğiz. Rant ve kar öncelikli değil, halk odaklı dönüşüm yapacağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber