Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

'Karabağ Türklük meselesidir'
26 Ekim 2020
Bu haber 5375 kez okundu
Karabağ’ın Türklük meselesi olduğunu ve Türkiye’nin kardeş ülke Azerbaycan’ın haklı davasının destekçisi olduğunu ifade eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya “Azerbaycan kendi göbeğini kendisi kesmeye karar vermiş ve bu terör devletini topraklarından çıkarmak için harekete geçmiştir.” dedi ve ekledi: “Umuyor ve bekliyoruz ki, en kısa zamanda işgal altında olan diğer yerleşim yerlerini de alacaklar ve şehitlerimizin kanını yerde koymayacaklar.”
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE ANKARA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. MEVLÜT KARAKAYA İLE SÖYLEŞİ: ‘KARABAG TÜRKLÜK MESELESİDİR’

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya ile pandemi sürecindeki Türkiye ekonomisi üzerine gerçekleştirdiğimiz söyleşimiz dün yayımlanmıştı. Bugün de Dağlık Karabağ meselesi ve Kıbrıs başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ve Türk siyasetindeki güncel tartışmalar üzerine gerçekleştirdiğimiz sohbetimizle devam ediyoruz…

Dağlık Karabağ meselesi bu kez çözüme ulaşacak mı sizce?

Sn. Genel Başkanımızın ifadesiyle; “Karabağ Türk Yurdudur”. Karabağ meselesi bir Türklük meselesidir. Bildiğiniz gibi, Ermeniler 1991 yılında Azerbaycan topraklarına saldırdılar ve Türk toprağı olan Dağlık Karabağ’ı işgal ettiler. Bir milyon Azerbaycan Türk’ünü sürdüler. Uluslararası toplum, bu soruna çözüm bulmak üzere 1992 yılında Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı (AGİT) bünyesinde, eş başkanlıklarını Rusya, Fransa ve ABD’nin üstlendiği, Minsk Grubunu oluşturdu.

Bu grup, bugüne kadar hiç bir çözüm üretemedi, aslında üretmedi. Hatta Rusya, tam tersine, Ermenistan’a silah gönderdi. Bunu açıklayan Ermenistan eski Cumhurbaşkanı… Keza Fransa’nın tavrı da farklı değil. Aslında bugünkü tavırları, bugüne kadar bu soruna neden bir çözüm bulmadıklarını ele veriyor.

Bu konuda Türkiye’nin tavrı ne oldu?

Türkiye olarak, biz, başından beri bu meselede can kardeşimiz Azerbaycan’ın hep yanında yer aldık. Azerbaycan topraklarındaki işgale son vermedikçe Ermenistan ile diplomatik ilişki kurmayacağımızı ilan ettik ve bunu sık sık dile getirdik. Uluslararası platformlarda Azerbaycan haklı davasını savunurken gereken her türlü desteği verdik. Ancak, 29 yıldır süren acıyı maalesef dindirmekte hiç kimse başarılı olamadı.

“ERMENİSTAN TERÖR DEVLETİDİR”

Devam eden savaş ya da çatışmaların seyri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Aslında bu bir savaş mıdır? Bilemiyorum. Çünkü Ermenistan gerçekte bir terör devletidir. Bir başka ülkeye ait toprakları işgal eden, Birleşmiş Milletlerin onca kararını hiçe sayarak işgali sürdüren bir ülkeye yakıştırabileceğim en hafif sıfat budur.

Bugün, Azerbaycan kendi göbeğini kendisi kesmeye karar vermiş ve bu terör devletini topraklarından çıkarmak için harekete geçmiştir. Ancak, arkadan vurmayı alışkanlık haline getirmiş olan bu katiller, maalesef çok sayıda sivil yerleşim bölgelerini hedef almışlar ve çok sayıda sivil insanımızın canına kıymışlardır.

Sevindirici taraf ise kardeşlerimizin Karabağ’da destan yazmalarıdır. Birçok yerleşim yerini düşmanın işgalinden kurtarmışlardır. Umuyor ve bekliyoruz ki, en kısa zamanda işgal altında olan diğer yerleşim yerlerini de alacaklar, şehitlerimizin kanını yerde koymayacaklardır.

“KIBRIS TÜRK’Ü BEKASINA SAHİP ÇIKTI”

KKTC’de yapılan son Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ve Ersin TATAR’ın Cumhurbaşkanı seçilmesini nasıl karşıladınız?

Öncelikle, Sn. Ersin TATAR’ın KKTC Cumhurbaşkanı seçilmiş olmasından dolayı son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Kıbrıs Türkü, Cumhurbaşkanlığı seçimi ile bekası üzerindeki kara bulutları dağıttı ve büyük bir belayı da başından defetti.

Kıbrıs Türkünün mücadelesi Türklüğün mücadelesidir. Bizim için Kıbrıs konusu “Türklük” konusudur. Bu vesileyle, merhum Dr. Fazıl Küçük ile merhum Rauf Denktaş’ı da rahmet ve minnetle anmadan geçmeyelim. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, biliyorsunuz, Kıbrıs doğumludur. Ölünceye kadar Kıbrıs ve Kıbrıs Türkü ile münasebetlerini sıkı tutmuş, Kıbrıs Türkünün mücadelesinde hep yanlarında olmuştur. Kendisini de rahmet ve minnetle anıyorum.

Kıbrıs’taki Türk varlığının tarihi çok eskilere dayanıyor, değil mi?

Elbette çok eskilere dayanmaktadır. Bazılarının sandığı gibi,1974 yılında başlamadı. Kıbrıs’ı 1571 yılında fethettik. Yani, adadaki Türk varlığının tarihi neredeyse 450 yıllıktır.

1974 Kıbrıs Türk Barış Harekatına giden süreç nasıl gelişti?

1878 yılına kadar Osmanlının idaresinde olan Kıbrıs, bu tarihte geçici olarak İngilizlerin kontrolüne girdi. 1914 yılında İngilizler Kıbrıs’a el koydu. Daha sonraki süreçte Rumlar, Enosis hayaliyle, Türklere karşı şiddet olaylarını başlattılar.

Çok sayıda Kıbrıs Türkünün kanını akıttılar. 1963’ten 1974’e, geçen sürede Kıbrıslı Rumlar, Kıbrıs Türküne karşı adeta silahlı etnik temizlik kampanyası yürütmüşlerdir. 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Türk Barış Harekatı başlatıldı. Bu vesileyle merhum Bülent Ecevit’i, merhum Necmettin Erbakan’ı ve şehitlerimizi anmadan geçmeyelim.

Peki, sonrası…

Harekat ile Kıbrıs Güney ve Kuzey olarak ikiye ayrılmış oldu. Fiili bölünme 1963’te başlamıştır. 1976 yılında Kıbrıs Türk Federe Devleti kuruldu. 15 Kasım 1983’te de oybirliği ile KKTC ilan edildi. 2004 yılında adayı bağımsız bir devlet haline getirmeyi öngören ve BM-Koffi Annan Planı devreye sokulmak istendi. Bu plana göre yeni kurulacak devletin adı da “Birleşik Kıbrıs Cumhuriyeti” olacaktı. Yapılan referandumda Türk tarafında “kabul”; Rum tarafında ise “ret” çıktı. Plan reddedildi.

“GAYELERİ TÜRK VARLIĞINI BİTİRMEK”

Bu şartlar altında Türkiye’nin tezi tam olarak nedir?

Türkiye, Kıbrıs’ta her zaman iki taraflı bir çözümden yana olmuştur. Buna karşılık, Rumlar hiçbir zaman Türkleri eşit statüde göstermemişlerdir. Azınlık sıfatıyla tanıma taraftarı olmuşlardır. Gayeleri de Türk varlığını bitirmektir. Merhum Rauf Denktaş AB yetkililerine bu konudaki tepkisini, “Bizi adada azınlık gibi görüyorsunuz.” sözleriyle dile getirmişti. Kıbrıslılık zorlaması hakkında da; “Kıbrıslı olan Kıbrıs’ın bitkisidir, eşeğidir. Biz Türk’üz onlar Rum.” şeklinde tepki göstermişti.

Türkiye açısından Kıbrıs’ın jeo-stratejik önemi hakkında ne diyorsunuz?

Bu açıdan bakıldığında, bu adanın hakimi, Türkiye’nin güney limanları dahil bütün Doğu Akdeniz’i himaye edebilecek güçte olur. Bu yeterli olur zannediyorum.

Son aylarda Doğu Akdeniz’de yaşananlara baktığımızda bunu daha net görüyoruz. KKTC’deki seçimin ve Sn. Ersin TATAR’IN seçilmesinin önemi de daha iyi anlaşıldı zannediyorum.

“TÜRKİYE HAKKINI İSTİYOR”

Kıbrıs’tan bahsederken, Doğu Akdeniz’de yaşanan sorun nedir?

Doğu Akdeniz’de bir gerilim yaşanmaktadır. Sebebi de bölgede bulunduğu düşünülen zengin gaz yatakları. Bu süreçte, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Lübnan, Mısır ve İsrail Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) anlaşması imzaladı ve bölgeyi tek taraflı olarak 13 parsele böldüler.
KKTC ve Türkiye’nin hakları ihlal edildi. Rum Kesimi arama faaliyetlerine başladı, biz de Fatih Sondaj Gemisi’ni Akdeniz’e gönderdik.
27 Kasım 2019’da Libya ile bir Deniz Yetki Alanları anlaşması imzaladık. Yunanistan’ın Girit, Karpathos ve Rodos adalarının güneyinde kalan bölgeyi kendi kıta sahanlığı içerisinde kabul ettiğimizi ilan ettik. Daha sonra, Yunanistan’ın hak iddia ettiği bir bölgeye Oruç Reis’i gönderdik.

Bu konuda bir anlaşma veya uzlaşma söz konusu olabilir mi?

Türkiye’nin ve KKTC’nin haklarını ihlalden vazgeçerler ve bu konudaki tezlerimizi kabul ederlerse, elbette olur.

Türkiye ne istiyor?

Türkiye çok şey istemiyor. Sadece, deniz yetki alanlarının hakkaniyet ilkesine göre belirlenmesini istiyor. Yani hakkını istiyor. Bu bağlamda iki ölçütü öne sürüyor: Birincisi “oransal kıyı uzunluğu”, diğeri de “adaların varlığı”.

Yani diyoruz ki; daha uzun kıyı şeridine sahip olan ülkeler daha fazla deniz yetki alanına sahip olmalı ve hakkaniyet ilkesini bozan adalara yetki alanı verilmemeli.

Bunun pratiği de şöyle: Türkiye ve Yunanistan anakaralarına eşit uzaklıkta dikey bir hat çizelim, bu hattın doğusunda kalan adalara kıta sahanlığı vermeyelim. Bu tezimiz birçok yargı kararıyla da desteklenmektedir. Midilli, Rodos ve Sisam gibi bazı adalar hattın doğusunda.

Son olarak, Türkiye siyasetinde de dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. İyi Parti’de son günlerde yaşananlar hakkında ne söylersiniz?

İP, son günlerde iyice dolaştı, kör düğüm haline geldi. Öyle bir kör düğüm ki, İskender’in Kılıcı da çözecek gibi görünmüyor. Şimdilik, ipin ucunun kimde olduğu aranıyor. Kimi FETÖ’da diyor, kimi SOROZ’da. Bekleyip göreceğiz…

Eskiden radyo programları olurdu, “arkası yarın” diye. Bunlar da ona döndü. Kamuoyu hayret ve ibretle izliyor, ertesi günü de heyecanla bekliyor. Bu parti kurulduğundan bu yana, çok sayıdaki tartışmaları kamuoyuna yansıdı. Üst düzey partililer Akşener’i ve parti üst yönetimini suçlayarak ayrıldı. İddiaların hiç birinin yenilir yutulur tarafı yoktu. En hafifi “FETÖ ile dirsek teması, HDP ile birlikte hareket etme” iddialarından oluşuyordu.

Artık hesaplaşma sürecine girdiler. Hepsi de Meral Akşener’i hedef alıyor.

Kimileri buna iç mesele diyor. Bence “memleket meselesi” haline dönüştü. Memleket masası kuramadılar ama memleket meselesi haline geldiler.

Biz ne yapıyoruz? Vatandaş gibi izliyoruz. Tek farkımız; hayret etmiyoruz, heyecan duymuyoruz.

Biz bu filmin senaryosunun nerelerde kimler tarafından yazıldığını, sahneye nasıl konulduğunu biliyoruz. Bize inanmayanlar belki itirafçılara inanır.

Ne diyelim?


Bahadır Çoban / TÜRKGÜNFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
Gücümüzü Türkiye'den alıyoruz25 Ekim 2020
'Askıda Ekmek' kadim bir dayanışma modeli25 Ekim 2020
Hem okudum hem yazdım28 Eylül 2020
En az etkilenen ülkelerden biriyiz04 Eylül 2020
'Türk müziği abidedir, ciddi kültür ister'30 Ağustos 2020
Uluslararası hukuk Türkiye'nin yanında29 Ağustos 2020
Türk Gençliği sahipsiz değil28 Ağustos 2020
Feti Yıldız: ‘Ruhsatlı silahımı alıp hemen sokağa fırladım’14 Temmuz 2020
Çiftçiye destek şart10 Mayıs 2020
Tunç Soyer, tam bir hayal kırıklığı09 Mart 2020
Türkiye, cüretkâr düşmanın elini kolunu kırmalı02 Mart 2020
Türk’e Kefen Biçilmez!01 Mart 2020
Kayseri için çalışıyoruz24 Şubat 2020
Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız15 Şubat 2020
İnsanlık huzura muhtaç27 Ocak 2020
Atilla Yılmaz: Nerede kaldı o eski sanatçılar15 Aralık 2019
Yeşil sahalardan Meclis sıralarına: Saffet Sancaklı12 Aralık 2019
YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ VE FETÖ İLE MÜCADELE29 Kasım 2019
DÜNYA NEREYE GİDİYOR, ESAD’LA GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?28 Kasım 2019
BU PROJENİN HAZIRLAYICISI KİMLER? OYUN BÜYÜK27 Kasım 2019
CHP'ye Atatürk'ün ahı tuttu26 Kasım 2019
İlk dört maddeyi koruyan kudretli başkanlık07 Kasım 2019
'Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne ilk adım06 Kasım 2019
ESAD İLE GÖRÜŞÜLSÜN MÜ? (SURİYE DOSYASI)25 Ekim 2019
TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEĞİZ16 Ekim 2019
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH